Prva liga Srbije

Sve o domaćem fudbalu.

Moderator: Moderator

Post Reply
User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Prva liga Srbije

Post by Monogamija » Mon Jul 29, 2019. 5:57 pm

Ovde ćemo polemisati sve vezano za PLS takmičenje. Tabele, rezultati, ekipe, novosti itd.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by Monogamija » Mon Jul 29, 2019. 6:00 pm

Odmah da otvorim temu sa jednom tužnom vesti. Borac iz Čačka istupa iz lige zbog nedovoljnog broja igrača. Sve ovo pokazuje samo nezainterosovanost grada i način rada lopova iz uprave. Ostaćemo uskraćeni za šumadijski derbi Metalac - Borac, Radnički KG - Borac.

Kako pišu neki lokalni portali, Novi Pazar ipak opstaje u ligi.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by CikaZika » Mon Jul 29, 2019. 6:13 pm

Cacak i Pazar uvek dobra gostovanja, jedni ispali jedni jedva tu. Tuzno je to, nije fudbal samo Beograd...
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by Monogamija » Tue Jul 30, 2019. 3:38 pm



Učesnici u PLS u sezoni 19/20

Očekivanja su različita, Metalac i Radnički KG su po pokazanom kvalitetu od prošle godine pretendenti za borbu za LingLong. Međutim, bojim se da ćemo gledati sve i svašta kada su u pitanju Kabel i Grafičar obzirom da je javna tajna kakva ekipa ljudi stoji iza jednih i iza drugih. Iskreno Kolubara može da iznenadi kao neko ko je stabilan niželigaš i uvek je tu negde, ali je glavni problem što nema zaleđinu i da se često na njima lome kola, sumnjive sudijske odluke itd. Sa navijačkog aspketa svakako će biti Zemun taj koji će imati jedinu i pravu ekipu koja će stajati uz klub na svakoj utakmici.

Takođe, biće interesantno pratiti Dinamo Vranje obzirom na sva dešavanja u i oko tok kluba u protekloj sezoni.

Prvo kolo startuje dolazećeg vikenda, a parovi su sledeći:

Dinamo Vranje - Smederevo
Radnički KG 1923 - Radnički Pirot
Metalac - Zemun
Žarkovo - Budućnost Dobanovci
Bačka - Kabel
Sinđelić BG - Novi Pazar
Zlatibor - Grafičar
Trayal - Kolubara
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by Monogamija » Fri Aug 02, 2019. 3:22 pm

Danas u 20h prva utakmica PLS:

Metalac - Zemun

Iskreno se nadam odličnoj utakmici, početak i odmah dve ekipe koje pretenduju ulasku u Linglong super ligu.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by Monogamija » Sat Aug 03, 2019. 11:09 am

Dobra utakmica sinoć u Milanovcu. Možda dva od 4-5 konkurenata za igranje u Superligi sledeće sezone odmah na startu su ukrstila koplja. Metalac golom Darka Gojkovića u 65. došao do 3 boda. Skoro celu utakmicu su domaćini diktirali tempo i imali još konkretnih šansi za veću pobedu. Umalo u 83. minutu da im se vrati jer je Zemun imao penal koji nisu iskoristili. Sledeće kolo Metalac ide put Pirota novajli Radničkom, dok Zemun dočekuje gradskog rivala Sinđelić.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by Monogamija » Sun Aug 04, 2019. 10:23 am

Jučerašnji rezultati

Radnički 1923 - Radnički Pirot 3-0
Sinđelić - Novi Pazar 1-1
Zlatibor - Grafičar 0-0
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by Monogamija » Sun Aug 04, 2019. 3:40 pm

Radnički i Radnički su odigrali fenomenalnu utakmicu. Dosta prilika, dosta konkretnih stvari u igri obe ekipe. Piroćanci su imali 3 odlične prilike na 1-0 za kragujevčane, međutim što golman, što igrači Radničkog 1923 su sklanjali lopte sa gol linije. Kao što to i red nalaže, Radnički Pirot biva kažnjen u 84. golom Miodraga Manojlovića posle jako lepe akcije tima iz KG. U 89. minutu za 3-0 fenomenalan pogodak Slađana Nikodijevića, sa 15-16 metara loptu šalje glavom u gol. Prvi gol je remek delo Stevana Kovačevića u 21. minutu, šutem sa 20ak metara loptu šalje od stative u mrežu.

Sledeće kolo Radnički 1923 gostuje novajliji Kabelu, dok u Pirot stiže Metalac.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by Monogamija » Sun Aug 04, 2019. 10:25 pm

Ipak ćemo gledati ludorije Recka i Dinama u PLS. Dinamo Vranje - Smederevo 3-1. Poluvreme 0-1.

EDIT: Pored navedene utakmice, rezultati ostalih od juče su sledeći:

Žarkovo - Budućnost Dobanovci 4-0
Trayal - Kolubara 2-1

EDIT 2:

Odgledao sam najzanimljivije detalje sa utakmice Dinama i Smedereva. Po mom mišljenju sve je regularno, verujem da su vranjanci popili packe na poluvremenu, ali i golčinu koju je dao Veljko Jovković ne bi odbranili ni svetski poznata imena. Vranje će biti vruć teren ove godine za svakog i verujem da bi Dinamo prošle godine opstao u super ligi da su igrali na Yumco stadionu. Strelci, kao što napisah za Smederevo, Veljko Jovković u 44. minutu, a za Dinamo Mlađan Stevanović (pen.) 58. minut, Nikola Jovanović 65. i Filip Bajić 72. Penal čist kao suza, igranje rukom igrača Smedereva.

Žarkovo se igralo sa Budućnosti. Dobanovčani loši, katastrofalni, ako se po jutru dan poznaje odoše oni nazad u Srpsku ligu. Žarkovo dominantno celu utakmicu, mogli su još minimum 2 komada da uguraju. Jedna čudna situacija, pa ukoliko je neko upućen u novo pravilo nek napiše o čemu se radi. Dakle, prilikom izvođenja lopte sa peterca, po novom pravilu igrač ekipe koja izvodi loptu ima pravo da bude u kaznenom prostoru i da tu primi loptu. Situacija koja je usledila je sledeća, golman je bocnuo loptu svom igraču na glavu, a ovaj mu glavom vratio u ruke. Sudija je prekinuo utakmicu i igraču dodelio žuti karton i Budućnost je dobila indirektan udarac na oko 8 metara od gola. Kao što rekoh nisam pročitao kompletno ovo pravilo pa ne znam šta sme, a šta ne. Golove za Žarkovo su dali Igor Aničić u 4. minutu i 67. Nikola Bogdanovski 6. i Danko Kiković u 10. Dakle, Žarkovo se lepo upisalo u PLS.

U Kruševcu sasvim solidna utakmica, šanse na obe strane i dosta jak tempo. Mogla je Kolubara da reši utakmicu u svoju korist da su u šansama bili malo smireniji i precizniji i na kraju poništen čist gol zbog nepostojećeg ofsajda. Trayalu će nedostajati Marong koji je prošle godine držao ekipu to se vidi, tanki su u veznom redu što se tiče kreacije i brzine. Strelci, za Trayal Đorđe Radovanović u 44. minutu i Nikola Milošević u 80. Za Kolubaru Aleksandar Jovanović u 56. minutu.

Na kraju Zlatibor - Grafičar 0-0. Zlatibor se u pojedinim trenucima branio sa svih 11 igrača. Grafičar se dosta pojačao, tako da je šteta što ovu utakmicu nisu uzeli sva 3 boda jer su po igri bili dosta bolji od Zlatibora. Osman Marong, Zvezdino pojačanje iz Trayala, jako dobar utisak ostavio i promašio 3 fantastične prilike.

Ono što je bilo za pohvalu u ovom nekompletnom kolu je nekoliko zaista lepih pogodaka.

Danas na programu poslednja utakmica premijernog kola Bačka - Kabel od 20h.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by Monogamija » Tue Aug 06, 2019. 8:09 am

Sinoć OFK Bačka - Kabel 2-1. Kabel nije bio loš na premijeri, ali po prikazanoj igri OFK Bačka ih je rutinirala, jedino što su dozvolili da prime gol gde lopta iz kornera putuje kroz peterac bez intervencije bilo kog igrača Bačke. Ponoviću ponovo, jako lepi golovi u ovom kolu, pa tako se i Bačka pridružila tom društvu. Strelci Marko Simić u 6. minutu i Elmir Asani u 41. za Bačku, gol za Kabel je postigao Faruk Bihorac u 72. minutu.

Sledeće nedelje Kabelu dolazi Radnički 1923 i iskreno očekujem ubedljivu igru i pobedu Kragujevčana, dok OFK Bačka putuje u Vranje na noge Dinamu.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

Zvezdas99
Posts: 233
Joined: Tue Jul 30, 2019. 8:30 am
Location: Прибој
Contact:

Re: Prva liga Srbije

Post by Zvezdas99 » Tue Aug 06, 2019. 9:18 am

Треба опет очекивати гурање неких екипа блиских знамо већ коме. Прва лига одавно губи смисао због намештања. Иначе има ту доста занимљивих играча које треба пратити током сезоне. Неки по мом мишљењу имају капацитет за неке јаче клубове Суперлиге, ако не и за Звезду и Партизан.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by Monogamija » Tue Aug 06, 2019. 11:54 am

Biće sigurno guranja, s tim što je meni iskreno PLS zanimljivija od Super lige.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by Monogamija » Wed Aug 07, 2019. 3:58 pm

Najava 2. kola:

Smederevo 1924 : Kolubara
Budućnost Dobanovci : Trayal
RFK Grafičar : OFK Žarkovo
Novi Pazar : Zlatibor
Zemun : Sinđelić
Radnički (P) : Metalac
Kabel : Radnički 1923
Dinamo Vranje : OFK Bačka

Za sad se sve utakmice igraju u subotu od 17:30.

Za ovo kolo od ova 3 duela očekujem da baš pršti:

Grafičar - Žarkovo.
U sezoni 17/18 veliku borbu su vodili u Srpskoj ligi Beograd za plasman u PLS, tada je Žarkovo i više nego ubedljivo osvojilo 1. mesto.
Dinamo Vranje - OFK Bačka.
Prošlogodišnji superligaši, obzirom da su najavili borbu za povratak očekujem kvalitetnu utakmicu.
Zemun - Sinđelić.
Zemun ako planira povratak u Linglong mora da nadoknadi poraz iz Milanovca, u slučaju bilo kog drugog rezultata, zaostajaće već u startu za glavnim konkurentima.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by Tajler Darden » Thu Aug 08, 2019. 10:55 am

Pre 12 godina brat mi je kao klinac igrao u Grafičaru, tada su bili četvrta liga... Ostalo mi je u sećanju da je taj teren jedan od najboljih što se tiče lokacije.

U kakvom je stanju sada? Pretpostavljam da je sređen i teren, ali i onaj restoran na ulazu.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Prva liga Srbije

Post by Monogamija » Thu Aug 08, 2019. 11:01 am

Ono tamo je samo zdanje koje koriste kao centralnu bazu i mislim da tu igraju mlađe kategorije i da teren iznajmljuju pojedinim niželigaškim klubovima. Restoran je odličan i pristupačan što se tiče cena, a i takođe možete videti "srpsku elitu" :D

Svoje utakmice igraju na Zvezdinim pomoćnim terenama od kad ih je Zvezda uzela kao filijalu.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

Post Reply