Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

Čekićar

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Čekićar » Tue Jan 16, 2024. 1:59 pm

Svrake hoce da se pojacaju u spicu a Edijev izbor je niko drugi no Solanke..Cim vidim da trener dovodi iskljucivo igrace iz bivseg kluba znam da je dunster i da ne vidi dalje od preko praga.
Ten Hag doveo pola Ajaxa u UTD i preplatio ih debelo,100 milki sabili na Entonija a za taj novac bukvalno da biras igraca...

Ediju izgleda niko nije javio da nije cilj ostanak u ligi vec da ima ubedljivo najbogatije gazde na svetu i da je cilj u bliskoj buducnosti ne sam vrh engleskog fudbala vec evropskog..
Solanke malo jaci od kisele vode,covek u formi mesec dana....

Posebni je spreman a vlasnici su u vise navrata izjavljivali da im je on omiljeni trener...Verujem da je vec ostvaren kontakt...Vreme je za last dance pa za kraj repka Portugala :D

Crno-beli + Mou na klupi....lako cu pasti na prokleti novac :D

Batica ubica

Post by Batica ubica » Tue Jan 16, 2024. 2:29 pm

Čekićar wrote:
Tue Jan 16, 2024. 1:59 pm
Svrake hoce da se pojacaju u spicu a Edijev izbor je niko drugi no Solanke..Cim vidim da trener dovodi iskljucivo igrace iz bivseg kluba znam da je dunster i da ne vidi dalje od preko praga.
Ten Hag doveo pola Ajaxa u UTD i preplatio ih debelo,100 milki sabili na Entonija a za taj novac bukvalno da biras igraca...

Ediju izgleda niko nije javio da nije cilj ostanak u ligi vec da ima ubedljivo najbogatije gazde na svetu i da je cilj u bliskoj buducnosti ne sam vrh engleskog fudbala vec evropskog..

Posebni je spreman a vlasnici su u vise navrata izjavljivali da im je on omiljeni trener...Verujem da je vec ostvaren kontakt...Vreme je za last dance pa za kraj repka Portugala :D

Već si krenuo da lobiraš :D :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Irriducibili

Post by Irriducibili » Tue Jan 16, 2024. 3:44 pm

Posebnom ne treba Solanke, samo štoperi i zadnji vezni
non mollare mai

Čekićar

Post by Čekićar » Tue Jan 16, 2024. 4:02 pm

Batica ubica wrote:
Tue Jan 16, 2024. 2:29 pm
Čekićar wrote:
Tue Jan 16, 2024. 1:59 pm

Već si krenuo da lobiraš :D :D
To je bas zicer done deal :D

Irriducibili

Post by Irriducibili » Sat Jan 20, 2024. 6:53 pm

Potcenjuje se Toney, mislim da ce biti bingo za klub koji ga bude pazario
non mollare mai

Čekićar

Post by Čekićar » Sat Jan 20, 2024. 10:33 pm

Irriducibili wrote:
Sat Jan 20, 2024. 6:53 pm
Potcenjuje se Toney, mislim da ce biti bingo za klub koji ga bude pazario
Ko ga potcenjuje?

Covek u Brentfordu za sezonu spakuje 20 komada...

Da uzmemo da je startni spic sa zakucanih 90 min kao u Brentfordu,u plavom Mancesteru i Liverpulu bi stavio 35,u londonskim ekipama sa vrha 25-30

Irriducibili

Post by Irriducibili » Sat Jan 20, 2024. 10:36 pm

Ne mogu da tvrdim, ali mislim da je čak i ovde osporavana njegova bitna uloga u vecem klubu
non mollare mai

Batica ubica

Post by Batica ubica » Sun Jan 21, 2024. 9:23 am

Zavisi za koje novce ode. Ako neko istrese 100 miliona evra za njega to je već upitno, treba imati u vidu da Toni ima samo jednu vrhunsku PL sezonu iza sebe. A pošto je Toni Englez ne verujem da će cena biti ispod 70 miliona evra.

@Irr
Ako misliš na mene, ja sam ga spominjao kad se pojavilo interesovanje Arsenala ali u kontekstu da Arsenal ima već 2 centarfora u ekipi a da igraju samo sa jednim, te da bi dovođenje Tonija bilo gomilanje igrača dok se ne reši status jednog od ove dvojice. Takođe, Arsenal je pre godinu i po platio 52 miliona evra za Žesusa da bude startni centarfor, što potencijalno dovođenje Tonija čini nelogičnim. Arsenal je letos krenuo da gubi konce kad su u pitanju transferi, dosta je bilo nelogičnih tipa Raja, Haverc, pa čak i Timber jer su u timu već imali dosta štopera.

Što se tiče Tonija kao igrača najbolji je pokazatelj ove sezone igra Brentforda bez njega. Odlične fizikalije, tehnički dobar igrač, solidan finišer, opasan u skoku, može da se zagradi, da odigra na dugu loptu, nije mu strano ni da napadne 1v1. E sad, cena će tu biti veliki faktor i prizma kroz koju će se gledati njegov učinak. Neće biti isto ako ga neko dovede za 40 miliona ili za 80 miliona evra. Ima primer Megvajera, pola onog prozivanja je bilo zbog toga što je bio najskuplji defanzivac na svetu.

Čak ne vidim ni gde ni mogao da ode na leto, Siti ima dvojicu centarforova, Liverpul ima Darvina koji je dosta plaćen, Junajted je doveo Hojlunda koji je isto dosta plaćen, slučaj Arsenala sam već objasnio. Čelsi je doveo Džeksona letos a imaju i Nkunkua koji je polušpic, da li će igrati sa dvojicom gore, tamo se ne zna za časni krst. Ne bi me iznenadilo da Čelsi opet obori rekord ovoga puta dovođenjem Tonija.

Irriducibili

Post by Irriducibili » Sun Jan 21, 2024. 1:55 pm

Zaista nisam bio siguran ko je, ali jesam da je ovde pisano o njemu

Osnovno je da novac nije nikakav faktor, pošto ga PL timovi imaju u izobilju, a vecina se ni najmanje ne libi da ga potroši

Podrazumeva se i da klubovi vec imaju napadače, ali vecina tih koje pominješ, su sasvim drugačiji tip igrača od njega. Otuda smatram da ni to nece biti prepreka za licitaciju

Mišljenja sam da ce Toney tek biti mašina za davanje golova u jačem timu, okružen boljim saigračima, koji bi ga hranili loptama. E sad, garancije nema, brat kladioničar ne bi bio prvi koji se nije snašao izvan sredine u kojoj je zablistao

A uvek preti opasnost da dospe i kod nekog Murinja, pa da na terenu više bude uz svoje, nego protivničke štopere :dirol:
non mollare mai

Čekićar

Post by Čekićar » Sun Jan 21, 2024. 3:41 pm

Batica ubica wrote:
Sun Jan 21, 2024. 9:23 am

Ako misliš na mene, ja sam ga spominjao kad se pojavilo interesovanje Arsenala ali u kontekstu da Arsenal ima već 2 centarfora u ekipi a da igraju samo sa jednim, te da bi dovođenje Tonija bilo gomilanje igrača dok se ne reši status jednog od ove dvojice. Takođe, Arsenal je pre godinu i po platio 52 miliona evra za Žesusa da bude startni centarfor, što potencijalno dovođenje Tonija čini nelogičnim. Arsenal je letos krenuo da gubi konce kad su u pitanju transferi, dosta je bilo nelogičnih tipa Raja, Haverc, pa čak i Timber jer su u timu već imali dosta štopera.
Ne znam sta te tu cudi pa Arteta je Pepova skola... :D

Batica ubica wrote:
Čak ne vidim ni gde ni mogao da ode na leto, Siti ima dvojicu centarforova, Liverpul ima Darvina koji je dosta plaćen, Junajted je doveo Hojlunda koji je isto dosta plaćen, slučaj Arsenala sam već objasnio. Čelsi je doveo Džeksona letos a imaju i Nkunkua koji je polušpic, da li će igrati sa dvojicom gore, tamo se ne zna za časni krst. Ne bi me iznenadilo da Čelsi opet obori rekord ovoga puta dovođenjem Tonija.
Jackson nije PL kalibar,smotan je za sve pare....moze da trpa Almerie,Alavese i Las Palmase,dodji sine u PL da vidim od kakvog si materijala,da te stavim u fantasy tim i da pratim svaki tvoj korak :D ..Ne moze u isti kos sa Tonijem....To bi za plavce bio ozbiljan upgrade

Batica ubica

Post by Batica ubica » Sun Jan 21, 2024. 3:58 pm

Čekićar wrote:
Sun Jan 21, 2024. 3:41 pm
Batica ubica wrote:

Ne znam sta te tu cudi pa Arteta je Pepova skola... :D

Batica ubica wrote:
Jackson nije PL kalibar,smotan je za sve pare....moze da trpa Almerie,Alavese i Las Palmase,dodji sine u PL da vidim od kakvog si materijala,da te stavim u fantasy tim i da pratim svaki tvoj korak :D ..Ne moze u isti kos sa Tonijem....To bi za plavce bio ozbiljan upgrade
Više sam spomenuo Džeksona u kontekstu da trenutno imaju igrača tu pogotovo jer je Džekson došao letos, tu je i veseli Broja Poketino mu veruje očigledno. Sad da li Čelsi planira sa igra sa 2 gore pošto imaju Nkunkua ili sa jednim to mislim da ni Poketino ne zna :D :D Čelsi je postao jako nepredvidiv.

Batica ubica

Post by Batica ubica » Sun Jan 21, 2024. 7:40 pm

Jedna stvar mi nikad nije i neće biti jasna kod Klopa. Dovedeš Nunjeza koji je klasičan centarfor i koji se u Benfici probio kao centarfor, platiš ga 85 miliona evra i držiš ga dobar deo utakmica i ove i prošle sezone na levom krilu?! Evo večeras Darvin koji je centarfor počeo je levo, Dijaz koji je levo krilo počeo je desno a Žota koji je sve po malo ali bi u takvoj postavi trebao da igra desno krilo igrao je centarfora. Kako je Darvin u drugom poluvremenu prešao na centarfora odmah je dao gol a posle još jedan, Dijaz je igrao levo a Žota desno i dao je dva gola i namestio jedan. Nije mi jasno zašto Klop nekad nepotrebno komplikuje, stavi igrače na njihove prirodne pozicije i pusti ih da igraju, bar to nije neka nauka.

Irriducibili

Post by Irriducibili » Mon Jan 22, 2024. 3:33 pm

Las Palmas, Almeria i Alaves neosnovano na stubu srama, vec sam pisao o tome ko zadnjih ohoho godina po pravilu osvaja evropska takmičenja. Ništa pomenuti klubovi nisu lošiji od Šefilda, Lutona ili Barnlija, naprotiv, cenim da bi ih omlatili kao volove u kupusu, kao što obično biva kad se sretnu španska i engleska ekipa

Nije u šoldima sve....
non mollare mai

Čekićar

Post by Čekićar » Tue Jan 23, 2024. 10:54 pm

Irriducibili wrote:
Mon Jan 22, 2024. 3:33 pm
Las Palmas, Almeria i Alaves neosnovano na stubu srama, vec sam pisao o tome ko zadnjih ohoho godina po pravilu osvaja evropska takmičenja. Ništa pomenuti klubovi nisu lošiji od Šefilda, Lutona ili Barnlija, naprotiv, cenim da bi ih omlatili kao volove u kupusu, kao što obično biva kad se sretnu španska i engleska ekipa

Nije u šoldima sve....
Teorija ko osvaja evropska takmicenja ne pije vodu jer ucesnici evropskih takmicenja ne cine celu ligu...A i svakako prosle godine englezi imaju 2 evropska trofeja,City uz to ponizio RMD...

Jedino objektivno kako bi se moglo utvrditi jeste da svih 20 ekipa odigra dvomec a to se nece nikad desiti tako da necemo ni saznati...Kao sto ti cenis jedno ja cenim drugo..

Irriducibili

Post by Irriducibili » Wed Jan 24, 2024. 1:20 am

Ono pozivati se na poslednju godinu, što ne bi na proteklu deceniju, nekeko je realnije?

Pogotovu s aspekta tvrdnje kako je MC ponizio Real, potpuno zanemarivši činjenicu da je taj Real za redom osvajao LŠ, izbacivši pored ostalih Siti

Što se tiče lige to stoji, samo ne vidim kriterijum po kom su timovi iz donjeg dela PL išta bolji od pandana iz Primere. Nema osnova da se ovi potonji potcenjuju

Gde dolazimo do toga šta znači više ceniti? Jedino na šta se može svesti davanje prvenstva je lični ukus. Da, i meni je PL atraktivnija (marketing je čudo), ali to nije parametar da je ta liga i kvalitetnija
non mollare mai

Post Reply