Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

Irriducibili

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Tue Mar 12, 2024. 11:02 pm

Sa malim zakašnjenjem, po meni nije bio penal, prvo je zakačio loptu, potom blagi kontakt i teatralan pad. Mišljenja sam da u dubokoj nadoknadi, to ne bi bilo svirano ni u mnogo mekšim ligama od engleske
non mollare mai

Batica ubica

Post by Batica ubica » Mon Apr 01, 2024. 8:37 pm

Gabrijel i Saliba su najbolji štoperski tandem PL trenutno, a verovatno i najbolji štoperski tandem na svetu. Kako su još jednom uhapsili Halanda koji je još jednom nestao u velikoj utakmici. Odlično su ga markirali, bili su agresivni, izašli su sa stavom, nabrijani, nisu bežali od duela, nisu se plašili. Kao da sam gledao štopere stare škole. Vrhunski, sve pohvale za njih dvojicu jer obojica igraju odlične sezone.

Arsenal po malo neočekivano došao po bod. Raja je krenuo da krade vreme tamo od 15'-20' :D Arteta ponovo pragmatičan u jakoj utakmici nije se zaleteo nigde, defanzivno odlično organizovao ekipu i pokazao svoju taktičku raznovrsnost :good: :good: Imali su i ideju šta će sa loptom kada je osvoje, napravili su neke šanse/polušanse. Rajs - najbolji igrač Arsenala ove sezone, a uz Mekalistera najbolje pojačanje u PL ove sezone. Iako ostajem pri stavu da je 100+ miliona evra previše za pozicionog zadnjeg veznog Rajs je opravdao svaki evro.

Doku - jednodimenzionalan igrač. Brzina top, eksplozivnost jedna od najboljih na svetu, fizički je jak ali mimo toga tanko. Kad je na levoj strani zna samo da krene u levo i postao je previše predvidljiv a pritom ne spada u klasu veštih driblera više je to onaj sirovi dribling. Griliš je od slobodnog igrača u Aston Vili koji je bio izuzetan za gledanje postao sterilno krilo koje ne doprinosi ništa. Njegov dribling ne znači ništa, on više ne može da predribla igrača. Kao da ga guši Gvardiolina ideja da mu krila non stop budu široko i da igraju 1v1 sa bekovima da bi se Haland hranio loptama. Za razliku od gore pomenutog Rajsa nikako nije opravdao svojih 117 miliona evra obeštećenja. Za skoro pune 3 sezone u Sitiju odigrao je 117 utakmica gde ima 14 golova i 17 asistencija što je slabo, ovo bi bilo dobro ali u toku jedne sezone za igrača tog obeštećenja.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Irriducibili

Post by Irriducibili » Tue Apr 02, 2024. 2:14 pm

Ne mogu da se otmem utisku da je Pep napravio veliku grešku što je pustio Palmera
non mollare mai

Batica ubica

Post by Batica ubica » Tue Apr 02, 2024. 3:20 pm

Irriducibili wrote:
Tue Apr 02, 2024. 2:14 pm
Ne mogu da se otmem utisku da je Pep napravio veliku grešku što je pustio Palmera
Pričao je Pep o tome, ako igrač želi da ide on ga ne zadržava. I sa tim se slažem, ne treba nikoga držati na silu.

Za Palmera mislim da je prelazak u Čelsi pun pogodak, u Sitiju bi verovatno bio deo sistema dok je u Čelsiju glavni igrač i kako je krenulo to će biti i narednih godina.

Irriducibili

Post by Irriducibili » Tue Apr 02, 2024. 10:51 pm

To je demagogija, svako bi želeo da ide ukoliko je gurnut u zapecak

On nije doveden kao glavni igrač, zapravo je ušao na mala vrata pored svih zvučnih pojačanja. Ali je dobio priliku, iskoristio je i sada jeste glavni igrač. Paradoks je da je maksimalno koristio i retke prilike koje je dobijao u Sitiju, ali to nije bilo dovoljno čak ni za čuvene Pepove rotacije
non mollare mai

Batica ubica

Post by Batica ubica » Fri Apr 05, 2024. 5:27 pm

Kakav je prvi penal sinoć sviran za Čelsi protiv Junajteda :rofl: :rofl: :rofl: Ni minimalnog kontakta nije bilo...

Još komentator Arene kaže nema dileme :rofl: :rofl:

Tajler Darden

Post by Tajler Darden » Sun Apr 07, 2024. 8:26 pm

Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Batica ubica

Post by Batica ubica » Mon Apr 15, 2024. 10:51 am

Igranje sa golmanom deo 782 :lol: :lol:

Irriducibili

Post by Irriducibili » Tue Apr 16, 2024. 1:10 pm

Kakvo samoubistvo Liverpula i Arsenala, teško ce MC propustiti da iskoristi ovaj poklon
non mollare mai

Irriducibili

Post by Irriducibili » Sat Apr 20, 2024. 12:20 pm

Epic fail
non mollare mai

Batica ubica

Post by Batica ubica » Sat Apr 20, 2024. 1:12 pm

Ili laže Pep ili laže Palmer :D :D

Opet, ovakve situacije se dešavaju, konkurencija u Sitiju je do ove sezone bila paklena. Čak sam 100% siguran da je ostao u Sitiju da Palmer ne bi bio standardan i da ne bi igrao ovako kako igra u Čelsiju. Čak je i Poketino rekao da Palmer igra iznad njegovih očekivanja.

Batica ubica

Post by Batica ubica » Sun Apr 28, 2024. 1:25 pm

Pored lošeg početka sezone, oduzimanja 8 bodova, vrlo skromnih finansija (samo je Luton potrošio manje od Evertona na dovođenje igrača ove sezone u celoj PL!) i prosečnog igračkog kadra, Šon Dajš je obezbedio opstanak u PL sa Evertonom čak 3 kola pre kraja!

U prvih 5 kola su uzeli samo 1 bod, pa im je PL oduzela 10 bodova zbog FFPa, pa su se onda konsolidovali, smanjili su kaznu na 6 pa povećali opet na 8... Sa tih oduzetih 8 bodova imali bi 44 boda kao što ima Brajton recimo. I sve to sa ekipom gde je najkvalitetniji igrač golman. Par solidnih igrača Tarkovski, Meknil, stakleni Kalvert-Luin, Dukure, Gej, ostali su prosek realno ili ispod proseka kao Majkl Kin recimo. Ešli Jang, Kolman, Harison, Beto, Mikolenko, Garner, Godfri, Dandžijuma, Gomes itd itd. Manje više sve su to prosečni igrači.

Ko god osvoji titulu po meni su 3 imena u opticaju za trenera sezone: Dajš, Emeri i Gari O'Nil. A mislim da je Dajš tu imao najteži posao, pogotovo zbog oduzimanja botova u borbi za opstanak.

Irriducibili

Post by Irriducibili » Thu May 02, 2024. 12:52 am

Pored tog što si naveo, Everton je imao i srece da su ligu igrali i timovi koji nemaju PL kvalitet
non mollare mai

Irriducibili

Post by Irriducibili » Sat May 04, 2024. 4:49 pm

Batice, moraš naci novu prevaru za narednu sezonu, pošto je ove Gordon porobio :D
non mollare mai

Batica ubica

Post by Batica ubica » Sat May 04, 2024. 8:07 pm

Irriducibili wrote:
Sat May 04, 2024. 4:49 pm
Batice, moraš naci novu prevaru za narednu sezonu, pošto je ove Gordon porobio :D
Mora mu se odati priznanje na odličnoj sezoni. Igra čovek u oba pravca bez štednje, napada dubinu, napada 1v1, izvodi kornere. Čak je i ostao zdrav u sezoni gde se samo ekonom Njukasla nije povredio. Svaka mu čast na napretku, mnogo je napredovao u odnosu na doba iz Evertona.

Baš sam video neke isečke iz intervjua sa Garijem Nevilom, vidi se da je profesionalan i posvećen, te s toga odlična sezona nije čudo.

Post Reply