Majstori bubamare

Sve o istoriji.

Moderator: Moderator

Post Reply
User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Ostala nacionalna prvenstva i klupska takmičenja

Post by Monogamija » Fri Aug 09, 2019. 1:34 pm



Doktor Dani!
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Majstori bubamare

Post by Brižni-ponovo napada » Fri Aug 16, 2019. 2:57 pm

Ovdje mozete pisati o nekadasnjim igracima sirom svijeta koji su zavrsili karijeru ili su pri kraju iste.
Posto sam ja dobio dozvolu da otvorim temu,ja cu i zapoceti imenom iz Premijer Lige.

Posto sam gotivio trojac Aston Ville :Young-Agbonlahor-Carew ,odlucio sam da se prisjetim majstorija jednog od najbrzih igraca na Pes-u 2010. i uopste,te ostao zaprepascen :D

Gabrel Agbonlahor ima samo 32 godine i povukao se u martu ove godine iz fudbala...kaze da je sve ostvario i da je vrijeme da Aston Villu gleda kao navijac. :cray:
On je u dresu Aston Ville odigrao 391 utakmicu i postigao je 86 golova.

Pusti,pusti da te Mozli

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Majstori bubamare

Post by Tajler Darden » Fri Aug 16, 2019. 8:18 pm

Da se upišem i ja na ovu temu. Trudiću se da makar jednom nedeljno podsetim na neke od bivših igrača.

Počećemo od Alvara Rekobe, za mene jedan od onih igrača koji nisu zablistali onoliko koliko su bili talentovani. Kada je hteo da bude mašina, bio je, kada mu se nije igralo, statirao je.

Većina podataka uzeta je sa Vikipedije, plus neka moja sećanja na El China. Igrao je na poziciji AMC.

Image

Izvor: Tviter.

Prvo što mi pada na pamet je da je u vreme kad je Ektor Kuper bio na klupi Intera Rekoba bio džoker. Strašna generacija Intera, meni lično verovatno i najjača generacija nekog tima, a da nije uzela titulu... Kad vidite da su kroz Inter tih godina (neki su tu dominaciju u Italiji i dočekali) prošli Toldo, Kanavaro, Blan, Šimić, Emre, Mati Almeida, Kili Gonzales, Sedorf, Vijeri, Ronaldo, jedne godine i Batistuta... Ma, mogu do sutra brojati.

Prejak je Kalčo tih godina bio. Najveću šansu s početka novog milenijuma Inter je propustio kada je 2002. izgubio od Lacija 4:2 u poslednjem kolu.

No, da se vratimo na Alvara.

Urugvajac karijeru započinje u Danubiju sa nepunih 17 godina, gde provodi nepune dve godine i prelazi u Nacional. Već na početku sezone 1996/97 Nacional sklapa dogovor sa milanskim Interom, za koji će Alvaro (računajući i pozajmice) nastupati jedanaest godina.

Prvu utakmicu u Interu, a odmah u tandemu sa Ronaldom protiv Breše, koju predvode braća Filipini, mlađani Pirlo, Mauricio Neri. Debi okončava sa dva postignuta gola i donosi Interu trijumf od 2:1. Ubrzo je poslat na pozajmicu u Veneciju, gde je nastupao zajedno sa Rambom Petkovićem, uz čiju je pomoć Veneciji obezbedio opstanak u sezoni 1999/00.

Nakon pozajmice u Veneciji vraća se u Inter gde ostaje do 2007. godine. Period u Interu biće upamćen po tome što nikako nije uspevao da se dokaže u potpunosti. Rekobu su problemi pratili i van terena, poznata je afera oko lažnog pasoša.

Njegovu karijeru najbolje je opisao Masimo Morati sledećom rečenicom
Alvaro je bio kao Inter, uvek je umeo da iznenadi. Umeo je da bude lenj, a umeo je da učini nešto što niko nije pre njega.
Image

Izvor: The Versed

Pre povratka u prvi klub usledile su epizode u Torinu i Panioniosu. Karijeru je završio u Nacionalu 2015. Za reprezentaciju Urugvaja odigrao je 68 utakmica i dao gol.

Da me sada pitate da u dve reči opišem Alvara, samo bih rekao „neiskorišćeni potencijal”.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Admiral
Posts: 538
Joined: Sun Jul 28, 2019. 1:51 pm
Location: Belgrade

Re: Majstori bubamare

Post by Admiral » Sun Aug 18, 2019. 2:19 pm

Na Kosovu božur cveta, ne damo te zemljo sveta!

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Re: Majstori bubamare

Post by Brižni-ponovo napada » Sat Aug 24, 2019. 10:44 am



С обзиром да данас почиње Калћо,а Леће је нови-стари прволигаш ред је да се подсјетимо овог мајстора!
Pusti,pusti da te Mozli

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Majstori bubamare

Post by Monogamija » Thu Sep 05, 2019. 10:41 am



Gabriel Omar Batistuta

Karijeru je počeo u klubu Njuels old bojs za koji je postigao 4 gola u 16 nastupa. Nakon toga je igrao za najveće argentinske klubove i ljute rivale Boka Juniors i River Plejt, dok je inostranu karijeru gradio u Italiji u Fjorentini, Romi i Interu, posle čega je otišao u Katar. Tokom karijere najčešće je nosio broj 9.

Sa 184 postignuta gola, osmi je najbolji strelac italijanskog prvenstva svih vremena. Zbog svojih golgeterskih sposobnosti nosio je nadimak „Batigol”. Krasili su ga odlična tehnika, dobar, precizan šut, a publici je ostao u sećanju i po odličnom izvođenju slobodnih udaraca. Kada je 1993. godine Fjorentina ispala u seriju B odlučio je da ostane u klubu i pomogne mu da se vrati u prvu ligu. Nakon tog poteza postao je ljubimac navijača u Firenci, zadobio kapitensku traku i sa Fjorentinom je te godine osvojio seriju B i uspešno se plasirao u Seriju A. Odmah, po povratku u društvo najboljih, Fjorentina je zasijala u punom svetlu, domogla se gornjeg dela tabela, a Batistuta je osvojio titulu najboljeg strelca italijanske lige u sezoni 1994/95. sa 26 golova. Takođe, iste godine je osvojio italijanski kup. Naredne četiri godine je predvodio Fjorentinu u pokušajim da osvoje Skudeto, ali mu to nije pošlo za rukom, pa je posle odluke čelnika kluba da prodaju najbolje igrače, odlučio da napusti klub. To se nije dopalo navijačima kluba pa su demolirali stadion zahtevajući od uprave Fjorentine da na svaki način zadrže Batistutu. Kako bi ga ubedili, navijači su finansirali izgradnju spomenika Batistuti koji se i danas nalazi u blizini kluba. Ipak, s obzirom da uprava nije popustila, Batistuta prelazi u Romu sa kojom osvaja Skudeto u sezoni 2000/2001. i na 28 utakmica postiže 20 golova. Naredne dve sezone ostaje u Romi, a zatim prelazi u Inter gde zbog povrede igra samo nekoliko utakmica i postiže 2 gola. S obzirom da se već nalazio u poodmaklim fudbalskim godinama odlazi u Katarski Al Arab gde ga proglašavaju najboljim igračem lige. Takođe, na 18 utakmica u ligi postigao je čak 25 golova tokom prve sezone, što je apsolutni rekord lige svih vremena. Oprostio se od fudbala 2005. godine. Mnogi obožavatelji fudbala u Argentini pamte rečenicu legendarnog Dijega Maradone „Ako iko zaslužuje da me nadmaši, onda je to Batistuta”.

Danas Bati čeka operaciju i ugradnju proteze u zglobove jer po završetku karijere trpi konstantne bolove. Toliko je u jednom trenutku bio loše da je morao u invalidska kolica.

Živeo Batigol i šaner! :D

Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Majstori bubamare

Post by Monogamija » Thu Sep 12, 2019. 10:46 am

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1228769/ ... ija-A.html

Odičan tekst mondovaca, pročitajte.

Image
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Re: Majstori bubamare

Post by Brižni-ponovo napada » Wed Sep 18, 2019. 6:32 pm

Da se ne zaboravi najbolji strijelac u istoriji Svjetskih prvenstava :D

Pusti,pusti da te Mozli

User avatar
Sezione
Posts: 546
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:06 am

Re: Majstori bubamare

Post by Sezione » Sat Sep 21, 2019. 2:09 am

Kakav je ovo duel bio :blue:


User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Majstori bubamare

Post by Monogamija » Wed Oct 09, 2019. 11:36 am

Za Čekića :D

Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Majstori bubamare

Post by Monogamija » Wed Nov 20, 2019. 11:46 pm

Nije majstor, ali ja zato čovek koji je imao ogromnu srčanist i muda.

Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

Post Reply