Filmovi

Filmovi, serije, muzika, tehnologije, putovanja...

Moderator: Moderator

Post Reply
User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Filmovi

Post by B13 » Wed Jul 31, 2019. 1:46 am

Tema namenjena ljubiteljima sedme umetnosti.

User avatar
Nutz
Posts: 142
Joined: Tue Jul 30, 2019. 2:25 pm

Re: Filmovi

Post by Nutz » Thu Aug 15, 2019. 9:19 pm

Da malo ozivimo temu.
https://www.imdb.com/title/tt3741834/?r ... f_=nv_sr_3

Topla preporuka.

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: Filmovi

Post by Tommen » Thu Aug 15, 2019. 9:47 pm

Ja juce listajuci kanale naidjem na sam pocetak Perfect strangers tj. Perfetti sconosciuti i naravno odgledam ceo film (mislim po treci put).

Pravo remek delo, da se ne trepne sat i po. Sve preporuke.

https://www.imdb.com/title/tt4901306/

User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: Filmovi

Post by fabricio » Thu Aug 15, 2019. 10:33 pm

Samo juzno-korejska kinematografija braco i evropska. Holivud je takvo smece postao...
"History has the name - Conor McGregor"

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: Filmovi

Post by Tommen » Thu Aug 15, 2019. 10:36 pm

fabricio wrote:
Thu Aug 15, 2019. 10:33 pm
Samo juzno-korejska kinematografija braco i evropska. Holivud je takvo smece postao...
Bukvalno sam te cekao :D

Odgledao sam skoro neki juznokorejski sa nekim likom koji spasava svoju devojku ili tako nesto je bilo, sve sam zaboravio za 2 meseca ali film sam po sebi je bio uzbudljiv :D

User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: Filmovi

Post by fabricio » Thu Aug 15, 2019. 10:54 pm

Za dva koplja ispred amerikanaca trenutno su korrejci.
Cak su i Japanci ispred amera ono sto gledam u poslednje vreme.

A evropljani su iskljucivo ispod radara ko sta pronadje. Italijani, francuzi, svedjani, danci... ima vrhunskih filmova. Eto taj perfect strangers, pravo remek delo, prilicno nepoznat film za siroke narodne mase.
"History has the name - Conor McGregor"

User avatar
Nutz
Posts: 142
Joined: Tue Jul 30, 2019. 2:25 pm

Re: Filmovi

Post by Nutz » Thu Aug 15, 2019. 11:50 pm

Pa davaj onda nesto ispod radara :D
Perfetti sconosciuti jeste vrhunski film, ali mi se cini da nema bas previse takvih, kada su italijanski filmovi u pitanju

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: Filmovi

Post by Tommen » Thu Aug 15, 2019. 11:52 pm

Inace, kod Perfetti sconosciuti mi je strasno legao i italijanski jezik. Bas mi se svidja jezik, ucio bih ga kad bih imao neku korist od toga :D

User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: Filmovi

Post by fabricio » Fri Aug 16, 2019. 12:49 am

Nutz wrote:
Thu Aug 15, 2019. 11:50 pm
Pa davaj onda nesto ispod radara :D
Perfetti sconosciuti jeste vrhunski film, ali mi se cini da nema bas previse takvih, kada su italijanski filmovi u pitanju
Zavisi sta volis. Ajde za pocetak.

Juznokorejski.
https://www.imdb.com/title/tt6878038/
Jedan od najboljih svih vremena koje sam ja gledao. Iskrivljena ocena od strane kritike zbog politickih desavanja u filmu. Inace bi ocena bila 99 garantujem.

Evropski.
https://www.imdb.com/title/tt5501104/

Americki (vrlo spor film, ako nisi fan takvih, nemoj gledati, inace remek delo i prvenac genijalnog Pola Dane)
https://www.imdb.com/title/tt5929754/?r ... lmg_act_10

Dakle ovo su noviji filmovi, pretpostavljam da si starije klasike gledao, da ne navodim sad francuze, skandinavce...

Italijani su za komedije uvek bili sinonim. Za tople filmove, ali u amanet nisu ostavili previse remek dela.
"History has the name - Conor McGregor"

User avatar
Nutz
Posts: 142
Joined: Tue Jul 30, 2019. 2:25 pm

Re: Filmovi

Post by Nutz » Fri Aug 16, 2019. 11:09 am

Ziv bio. Taksi drajvera sam inace nameravao da gledam, samo nikako da se nateram.

Kad si kod italijanskih komedija, pade mi na pamet jedan klasik

https://www.imdb.com/title/tt0071129/?r ... f_=nv_sr_1

A i jos jedna preporuka, iako nije komedija

https://www.imdb.com/title/tt0040522/?r ... f_=nv_sr_1

Ko voli ovakve filmove, obavezno da pogleda.

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: Filmovi

Post by B13 » Fri Aug 16, 2019. 3:06 pm

Pa teško da film koji ima onu jurnjavu kolima, kad beže iz onog grada, može da bude ozbiljan. Rekao bih da je jeftina patetika. Pritom rupetina u priči samo takva, al ajde. To je i jedan od razlog zašto ima loše kritike, a ne politička dešavanja o kojima govori.

Ne znam baš koliko su ispred Holivuda, jer kakva god da se tamo sranja snimaju, pre svega zbog nedostatka ideja, pored toga što nemaju glumce, nemaju ni režisere koji su na tom nivou. Fotografija im izgleda skroz korektno, ali i Bjela je pokazao da i srpski film može da izgleda svetski.

Bio sam u bioskopu sinoć, gledao Once upon a time in Hollywood. Mogu reći da sam razočaran, i da nikako nije ono što sam očekivao. Nekako film bez uvoda, razrade i zaključka. Kao u školi kad pišeš pismeni, pa natrpaš gomilu ideja i na kraju odlutaš od suštine. Deo likova je istorijski, glavni protagonisti su fikcionalni, iii, ajde da ne spolujem, neću ništa više da napišem...

Pored svega toga, ne može se reći da je film dosadan. Skoro 3 sata drži pažnju, ima duhovitih sentenci, i fakat je da je zanimljiv.

Što se tiče režije, očekivano je od Tarantina da bude na visini zadatka, Di Kaprio je fantastičan, Pit odličan, pas je zaslužio Oskara.

Na kraju se i izvuče neka poenta. Svakako, treba ga pogledati.

User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: Filmovi

Post by fabricio » Fri Aug 16, 2019. 6:28 pm

Na koju rupu mislis u prici? Ima dve :D
Ipak, meni nije smetalo.

Dosta stvari se posle filma saznalo da su bile drugacije, ali bitna je poenta i sustina koja je ipak pogodjena, a to ne bih pripisao patetici posto je po istinitom radjeno.
Jedan od svega 10ak filmova kojima sam se odvazio da dam peticu na letterboxd sajtu (posetite ga, nema boljeg za filmove).
A imam u evidenciji preko 1000 filmova tamo koje sam pogledao. Naravno, nisam ja profi kriticar, obican zaljubljenik u filmove, ali to je film koji sam ja ocito trazio da pogledam jer sam posle filma konacno imao osecaj da sam pogledao delo koji moja masta zeli ceo zivot.

Naravno, to je moje subjektivno misljenje o filmu. Za mene vecni film i tema koja je morala da bude razradjena kad tad i prikazana svetu.

A ocene su srozali kriticari zbog politike, ima puno tekstova o tome. Ocene publike su pak fantasticne svuda.
"History has the name - Conor McGregor"

User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: Filmovi

Post by fabricio » Sat Aug 17, 2019. 11:43 pm

Jedno zanimljivo pitanje.


Sto se tice sadasnjice, mislim da Mahersala Ali nema "rivala" da tako kazemo. Bez premca najbolji crni, a po mom skromnom misljenju i generalno najbolji glumac trenutno uz jos par standardnih imena.
"History has the name - Conor McGregor"

User avatar
Sezione
Posts: 546
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:06 am

Re: Filmovi

Post by Sezione » Sun Aug 18, 2019. 12:17 am

Ne slazem se za Alija ali ovde su mi na listi izjednaceni Frimen i Dzekson mada mi se cini da je Dzekson glumio u mnogo vise filmova.

User avatar
Dovla_
Posts: 433
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:28 am
Location: 011

Re: Filmovi

Post by Dovla_ » Sun Aug 18, 2019. 12:27 am

Meni je Frimen pfffff deluje mi da glumi slične likove,uvek neki umeren tip,mudrac 😁

S ove liste Denzel ili Forest,Denzel blaga prednost

Ali je odličan ali mislim da treba još vode da proteče da bi stekao status kao gore pomenuti

Post Reply