FK Partizan

Arhiva.

Moderator: Moderator

User avatar
Lucifer
Posts: 1
Joined: Fri Jul 10, 2020. 1:21 am

Re: FK Partizan

Post by Lucifer » Wed Jul 15, 2020. 4:25 pm

Ma kakva promena grba, uozbiljite se.
You either die a hero, or you live long enough to see yourself become the villain. :diablo:

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan

Post by Viduka » Wed Jul 15, 2020. 4:30 pm

Irriducibili wrote:
Wed Jul 15, 2020. 4:06 pm
Vidim da imaš šupljina u poznavanju istorije, torturi nad ljudima, otimanju imovine, Golom otoku i ostalim obeležjima komunističke Jugoslavije. Koliko je nevinih ljudi stradalo u pogromima?

Hvala ti ujedno što si mi objasnio moja načela, živeo bih u neznanju da mi ti nisi otvorio oči. Udzbenik istorije u šake, saznaceš i da partizani nisu nastali sa Titom i komunizmom
Naravno da Partizani nisu nastali pod Titom i komunizmom, ali ovaj nas jeste. Samim tim, kako je moguce da ti navijas za klub ciji su stvaraoci ljudi koji su otimali imovinu, slali druge na Goli otok... i nadasve ljudi koje se izjednacio sa onima u nacistickoj Nemackoj(posto su de facto ti ljudi bili deo, kako si ti to predstavio "Staljinisticke Jugoslavije")?

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: FK Partizan

Post by Hiro Onoda » Wed Jul 15, 2020. 5:01 pm

Sad kad sam odgledao Panticev najnoviji delirijum mislim da mu je ideja dosla gledajuci ove gluposti koje rade po Americi sa kipovima jer su izgleda tek sad otkrili da su SAD osnovali beli robovlasnici isto kao sto i mi toboze otkrivamo da nam klubovi imaju komunisticka imena.
Mi smo kao narod 2 puta prosli kroz ovo samo u zadnji 80 godina.Isto ovako su komunisti 1945 mislili da ce sve da preimenuju i preurede i isto tako su posle komunizma hteli toboze sve da vrate unazad kao da komunista nije ni bilo i jedan i drugi pokusaj je propao totalno ali je potrosena ogromna energija i vrijeme na oba.
Situacija sa komunistickom istorijom je ista koda nas kao i kod drugih bivsih komunistickih zemalja,nijedan tim bilo u bivsem SSSR-u ili bilo kojoj drugoj bivsoj komunistickoj zemlji nije promijenio ime prema tome nismo sami.

Sto se tice rasprave o tome ko je gori nacisti ili komusti to je vec tragikomicno jer postoji ta prica koju namecu sa Zapada da su Njemacka i SSSR bili jedno te isto sto je glupost.
Sta god ko mislio o Sovjetima da nije bilo njih niko od nas ovdje ne bi bio ziv sada niti bi ovo pisao na srpskom i to ne samo kod nas nego i sire po tkz. Istocnoj Evropi.
To ne abolira sve ono sto su radili ali stavljati ih u istu kategoriju sa Nacistima je previse.

User avatar
Dovla_
Posts: 433
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:28 am
Location: 011

Re: FK Partizan

Post by Dovla_ » Wed Jul 15, 2020. 5:08 pm

Pantić je čovek iz američke ambasade tako da ne čudi ništa što on radi.
Više brine što je on među navijačima nekakav glas razuma već godinama,iako ga niko živ nije video na stadionu pre nego što je počeo da lobira za aktuelnu upravu.
Skuplja jeftine poene na pljuvanju KKP-a,CZ i dovođenju Vujoševića u emisiju.
Sad se malo preračunao za grb verovatno.

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Houdini » Wed Jul 15, 2020. 5:43 pm

problem sa Panticem je sto on tako ide po USA i Evropi, gde su najjaci svetski klubovi, pa vidi tamo sta oni rade, njihov marketing, njihovo razmisljanje, pa misli da to moze i treba i ovde da se implementira.. nidje veze..
Hiro Onoda wrote:
Wed Jul 15, 2020. 5:01 pm
Sta god ko mislio o Sovjetima da nije bilo njih niko od nas ovdje ne bi bio ziv sada niti bi ovo pisao na srpskom i to ne samo kod nas nego i sire po tkz. Istocnoj Evropi.
e sad, da ga nisi malo preterao :D

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: FK Partizan

Post by Hiro Onoda » Wed Jul 15, 2020. 5:52 pm

Nisam pretjerao i ne ocekujem da se svakome dopada ali nisu nas spasili Ameri vec Rusi.Nije rasprava za ovu temu ili mozda ipak jeste ali daj da preskocimo ovaj put.

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Wed Jul 15, 2020. 6:24 pm

Viduka wrote:
Wed Jul 15, 2020. 4:30 pm
Naravno da Partizani nisu nastali pod Titom i komunizmom, ali ovaj nas jeste. Samim tim, kako je moguce da ti navijas za klub ciji su stvaraoci ljudi koji su otimali imovinu, slali druge na Goli otok... i nadasve ljudi koje se izjednacio sa onima u nacistickoj Nemackoj(posto su de facto ti ljudi bili deo, kako si ti to predstavio "Staljinisticke Jugoslavije")?
Klasičan komunistički manir sa prisvajanjem tudjeg, jer istorija počinje sa njima i svi se moraju tome povinovati

Nisam bio rodjen u vreme nastanka Partizana, a nisam potom ni imao nekog izbora, jer su komunisti ugasili sve bitne klubove koji su postojali pre njih, bar u Beogradu. Jer, naravno, istorija je počela sa njima

Možda si i pravu kad se buniš zbog poredjenja. Hitlerova Nemačka je masovno ubijala tudje, Staljinov SSSR i Brozova Jugoslavija, pre svega svoje državljane. Istoriju istina pišu pobednici, ali ništa se ne može večito sakriti

Nemam problem sa postojanjem komunista i "jugoslovena", imam problem sa komunističkom diktaturom i isključivošcu. Ako ja nemam problem da prihvatim stav vecine, nece ni ljubitelji crvene zvezde sprečiti eliminaciju iste, kad i ako postanu manjina
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Houdini » Wed Jul 15, 2020. 8:06 pm

U svakom slučaju da se vratimo na temu.. Promena grba našeg kluba je kao promena grba na Fići.. Suštinski nebitna, bilo kakav potencijal nam je lokalni i tu se sve završava, zajedno sa Pantićevim megalomanskim pričama..

Ali se slažem sa Irrom, onog momenta kad većina bude želela sasvim je ok da se promeni.. Do tada nek ostane ovaj.. Kao da će neko da primeti osim dokonih ljudi na mrežama i sportskim forumima..

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: FK Partizan

Post by Hiro Onoda » Wed Jul 15, 2020. 9:42 pm

Problem je i definisanje te vecine posto mi kao klub nismo akcionarsko drustvo pa da glasamo nego ce "vecinu" da cine likovi sa Tvitera,Instagrama i Fejsbuka koji ne gledaju sport uopste ali hoce da donesu promjene.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan

Post by Viduka » Thu Jul 16, 2020. 9:31 pm

Pogledao jos jednom snimak meca protiv FK Trepce i bas sam zadovoljan sa onim sto sam video. Pogotovo u drugom poluvremenu. Klinci koji su istrcali u drugih 45' su nestvarno dobri. Dvojica koja su bas odskocila(po mom misljenju) su Stojkovic i Arambasic. Ne znam ko mi je od njih dvojice bio bolji. Strasni talenti. Nesto losiji je bio Colic, ali je i on imao par lepih i sto je najvaznije, korisnih poteza. Jedini koji mi nije nista specijalno prikazao je Stulic. Po meni, jos jedan Scepovic ili Djole Jovanovic tip igraca. Sta tacno mislim...Puno hajpa i na kraju corak. Ne ocekujem mnogo od njega u dresu Partizana.

Kako god, smatram da mladi igraci ove sezone moraju dobijati vise prilike, posto, kao sto su Strahinja Pavlovic i Stevanovic prikazali u prosloj sezoni, da ne samo da mogu da se nadmecu protiv Superligaskih igraca, nego da mogu i da prave razliku, to isto vazi i za ovih par novajlija. Ubedjen sam da mogu da prave razliku u LLSL, bar na nekim utakmicama.

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: FK Partizan

Post by Dragan Mance » Sun Jul 26, 2020. 7:35 pm

Odlična uvertira i ubedljiva pobeda.

Blistao je Lazar Marković. Za 45 min fudbala skupio je gol i dve asistencije.

Naredne subote gostovanje pod Bagdalom "Čarapanima" iz Kruševca.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan

Post by Viduka » Mon Jul 27, 2020. 10:30 am

Dobar mec protiv Proletera. Par lepih golova, dosta prilika i poluprilika, na momente bas dobra tranzicija iz odbrane u napad... Markovic odlican, Sadik takodje, klinci koji su dobili priliku su je i ovaj put iskoristili, sto svakako moze da raduje pred pocetak sezone.

Ono sto me malo zabrinjava, to je odbrambeni deo tima i pogotovo manjak spone izmedju odbrambene linije i sredine terena. Jednostavno i dalje tvrdim da fali igrac Evertonovih kvaliteta. Dosta cesto se desava da Zdjelar i pogotovo Natho ne udju u duel dovoljno cvrsto, sto omogucava protivnickim igracima da lako dodju do naseg gola. Primili smo 2 gola protiv Mladosti i jedan od Zlatibora, sto, bar meni deluje da smo nastavili sa igrom od prosle sezone.

Kako god, ocekujem titulu, posto bi sve osim toga bio bas veliki neuspeh.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: FK Partizan

Post by CikaZika » Mon Jul 27, 2020. 10:30 am

Celavi Stevanović izgleda napusta klub.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Nemanjic
Posts: 870
Joined: Fri Sep 27, 2019. 4:44 pm

Re: FK Partizan

Post by Nemanjic » Mon Jul 27, 2020. 10:37 am

Sto se tice Stevanovica golmana mislim da je to i bilo realno,koliko vidim zbog ovog pravila da moraju dva mladja od 21 godine u prvih 11,Savo ce forsirati malog Popovica na golu.

Slazem se sa Vidukom i ja ove godine ocekujem titulu i mislim da imamo sanse ove godine,zadrzan je skoro ceo tim.

Zna li neko jel i dalje vazi ono pravilo od 4 stranca ili je to promenjeno?

Mi sad imamo 5 komada,pa to moze da bude mali problem.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: FK Partizan

Post by CikaZika » Mon Jul 27, 2020. 10:56 am

Valjda jos vazi, ako sam ja dobro ispratio.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Locked