Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Sve o predstojećem svetskom prvenstvu.

Moderator: Moderator

User avatar
Admiral
Posts: 538
Joined: Sun Jul 28, 2019. 1:51 pm
Location: Belgrade

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by Admiral » Sat Sep 07, 2019. 12:31 am

Marc je mozda lek za Jokica, ali ako je na četiri, Claver ima ozbiljan problem.

Sto se Jovica tice, čovek i iz driblinga pogadjao nakon pika. Jednostavno, oseća se sigurnim jer je karijeru gradio na ziheraskim stvarima.... Sad puca od samopouzdanja, što se vidi u svakom potezu.
Na Kosovu božur cveta, ne damo te zemljo sveta!

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by CikaZika » Sat Sep 07, 2019. 1:40 am

Moze Marc, ali nemaju širinu. Mislim da nam je to sansa, plus da stavimo Jokera na 4. Bitno je i da Bobi i Radulja daju dobar doprinos, Radulja onako da ugura, pa sa penala. :D

Ali, ako ovako Marc bude igrao, nece se dobro provesti...
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by Dragan Mance » Sat Sep 07, 2019. 9:05 am

Kad se samo prisetim da su se mnogi pribojavali meča sa Azurima izmame mi osmeh na lice. Gledam snimak sa Špancima i jedino što mogu primetiti to je klasičan individualizam Belinelija i Galinarija. Ajde ako Galo ima brojne na svom kontu ovaj jadni "žalosna vrba" Belineli je klasičan siledžija koji na silu puni svoje poenterske kolone. Šutira iz nerezonskih pozicija, neko će reći to je njegov teren, al postoji kada treba prikočiti i izabrati tajming i momentum za tako nešto. A upravo je on juče ubio žabarski momentum.

Ne možeš doći na veliko takmičenje, tražiti visok plasman, a pod koševima ti se guraju Tesatori i Biliga. Ajde ovaj drugi i odigra nešto, pogodi, svojom snagom nadoknadi evidentne mane ali Tesatori. Dečko zalutao na najveću smotru basketaša. Svaki njegov ulazak gotovo sigurno znači minuse po svim parametrima.

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by Dragan Mance » Sat Sep 07, 2019. 9:27 am

Mateu Dele Valiju od talenta ostalo samo cirkuzanštvo kada postigne poen i učestalo mahanje peškirom.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by CikaZika » Sat Sep 07, 2019. 10:16 am

I kao takva Italija, za koju se slazem, je mnogo namucila Spaniju. Cak, je posle 52:56 i trojke Galinarija, bukvalno stala i sama sebe izbacila, divlja Belineli kao da mu je poslednje.

Jedina smo ekipa na turniru koja dobila svaku cetvrtinu, ukupno 16.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by Dragan Mance » Sat Sep 07, 2019. 10:24 am

Tu se vidi i kvalitet Španaca. Jesu i dalje opasni, imaju prekaljene i namazane igrače, al opet ne vidim, ako mi budemo na očekivanom nivou, kako mogu nas ugroziti. Brži, spretniji, skočniji i što je najvažnije kvalitetniji.

Mark Gasol je jedina kakva-takva opasnost al će njega Jokić i ostale dugajlije znati ukrotiti. Oni imaju razlog za prst na čelo jer nemaju pojma od koga im sve preti opasnost. Svako može za tili čas da ih napuni i prelomi. Tu je naša najveća snaga jer jedini delujemo baš kao TIM...

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by CikaZika » Sat Sep 07, 2019. 10:33 am

Bas to, njih samo neko cudo moze spasiti, da podivljaju ili da mi bas propadnemo. Nemaju sirinu za nas, e sad videcemo, sve je ipak moguce.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Vesely.24
Posts: 342
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by Vesely.24 » Sat Sep 07, 2019. 2:13 pm

Svi smo mi radosni, samo je Jan Veseli.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by CikaZika » Sun Sep 08, 2019. 2:04 am

Ovako je profesor prosli put radio.

Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Spida
Posts: 78
Joined: Mon Jul 29, 2019. 8:00 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by Spida » Sun Sep 08, 2019. 11:32 am

Ne znam gdje da okačim, 17. godišnjica Indijanapolisa i čovjek bez kojeg ne bi bilo tog zlata. :blue:

https://fosmedia.me/sport/kosarka/dobri-momak-bodi-bond

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by CikaZika » Sun Sep 08, 2019. 11:38 am

Najveci!
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Admiral
Posts: 538
Joined: Sun Jul 28, 2019. 1:51 pm
Location: Belgrade

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by Admiral » Sun Sep 08, 2019. 11:53 am

Na Kosovu božur cveta, ne damo te zemljo sveta!

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by Tajler Darden » Sun Sep 08, 2019. 12:11 pm

Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by CikaZika » Sun Sep 08, 2019. 4:36 pm

Tezim putem, ali idemo do zlata!
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Grupa J - Srbija, Španija, Italija i Portoriko

Post by Čekićar » Sun Sep 08, 2019. 5:33 pm

Znam da se vecini nece svideti ali Skariolo je razmontirao danas Saleta.

Kakve varijacije u odbrani...Zona 2-3,pa 1-2-2,pa box and one gde je covek na Bogdanu,pa covek,pa presing,konstantno skupljanje oko Bogdana pa cak i udvajanja i pored toga sta pocini Bogisa :blue: :blue: :blue: ...Sve je kombinovao,odlicno pripremljena utakmica od strane Skariola i strucnog staba i mora im se cestitati,potpuno zasluzena pobeda i nagrada za odlicnu pripremu...

Jedina pozicija na kojoj je Spanija jaca je PG a to je najbitnija pozicija u kosarci...Rubio i Llull su glava tima uz Gasola a kod nas Jovic a posebno Micic sluze za prenos lopte u fazi napada,jako malo kreacije...Videli smo sta moze Vasilije u Efesu ali u reprezentaciji su uloge drugacije rasporedjenje zbog ogromnog kvaliteta,jednostavno fokus je na unutrasnjim pozicijama i lopta se sto vise dole spusta jer igramo jako cesto sa 2 visoka i nastaje problem kada se pojavi dole covek kao sto je M Gasol koji moze to da neutralise....Vasilije prevede i predaje loptu beku ili centru na visokom postu i krece akcija...PnR Vase je jako jako redak....tako da nismo bas kreativni sa PG,to je Spanija jako dobro skautirala i uhvatili su nas u zamku promenom odbrane i zonama gde su zaustavili linije dodavanja gde je jako cesto lopta u rukama visokih igraca...Zaista odlican Skariolo,iznenadjujuce za mene moram priznati...

Bobi ako je vodjen da trpa Angolu,Filipine i ekipu koja je niza od njega za 20cm ja ne kontam takvu odluku.....Vise bi znacio jedan igrac spolja...

Misljenja sam da je Bobi ovde mogao da napravi problem ali se onda mora igrati u odbrani zona 2-3 gde je Bobi u sredini pozadi....a mi smo u pripremama igrali zonu 2-3 gde je Joka po strani sto ce malo teze ici :D

Jako je tesko igrati velike utakmice bez pleja,tj. sa plejevima koji imaju marginalnu ulogu...a to je slucaj u nasoj reprezentacija...Vasa je u grcu a i vidi se da ni nema slobodu,on covek ne gleda kos...a kakvu je magiju prikazivao u Efesu......ocigledno se nema dovoljno poverenja u Micica ili on zbog reprezentativnog neiskustva gde nikada nije imao neku bitnu ulogu nema samopouzdanja...ili mu je jednostavno dodeljena ta uloga koju ja ne kapiram..

Luca van forme skroz,poljuljano samopouzdanje,par puta sam u cosku,i ne sme da se podigne,fintira i ide po ceonoj,zabija se,gubi loptu....Iz coska da Luca ne sutira?...njegove pozicije,iz coska kroz karijeru ima najbolje procente...I onda 3 ili 4 put opali i promasi konstrukciju celu...

U sustini Bogdan je jedini igrac spolja koji ima bitnu ulogu...Fokus nam je na 4 i 5....i kada dodje unutrasnja linija rivala koja moze da odgovori,mi smo u problemu...

Bjelica..sta reci,postao klasican strecer...Jedan od igraca koji je drasticno nazadovao u NBA...U Feneru je bio mamojeb rasni...

Idemo dalje,sledeca je Argentina koju je Hernandez dobro poslozio,svaki igrac zna svoju ulogu...lepo igraju ali nemaju oni sa cim da odgovore pod kosem defanzivno tako da ocekujem pobedu...Skola i Delia ne mogu da nas zaustave dole nikako...

Locked