1/4 finale Srbija-Argentina

Sve o predstojećem svetskom prvenstvu.

Moderator: Moderator

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Monogamija » Tue Sep 10, 2019. 3:11 pm

Asterix wrote:
Tue Sep 10, 2019. 3:03 pm
Mislim da treba da izgura i tu Olimpijadu, on je na neki nacin i napravio ovu reprezentaciju ipak je donio toliko medalja nije imao srece sa Teom i Gagijem sigurno bi bilo mnogo lakse sa njima
Ma ne možemo da se vraćamo na Teodosića i Gagija, mi nismo protiv Španije i Argentine odigrali jednu krštenu nacrtanu akciju, ja koji košarku pratim samo kad su neka veća takmičenja u pitanju i jače utakmice to vidim, a kamo li ljudi koji su taktički dosta pismeniji od mene. Neshvatljivo mi je srljanje i držanje pojedinih igrača koji su kontra ritmu (Bijelica konkretno), da Milutinov izađe na teren svega par minuta, da se ne zove tajmaut kada treba već da se pušta da Argentina uđe u šut, prosto neke čudne stvari.

Mislim da je Đorđević pogubio konce baš zato što je imao svu podršku ljudi iz saveza koji su mu dali odrešene ruke i stajali iza njegovih odluka, generalno, ima on još puno da uči da bi prismrdeo Dudi, Željku, Pešiću...
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Dragan Mance » Tue Sep 10, 2019. 3:30 pm

Lako je posle bitke biti general al očito su neke finese doprinele našem bolnom prizemljenju ka realnosti. Imali smo sve u svojim rukama. Dosta jaka imena, namerno kažem imena, jer su tekme sa Španijom i Argentinom potvrdile dobro znanu tezu kako ne igraju imena već TIM. A mi ovo drugo nažalost nismo imali ili nismo uspeli pokazati kolektivnost i veliku kolegijalnost da dišemo ko jedan.

Sa ove distance, opet pišem lako je sad to reći i istaći, preterali smo sa količinom snažnih pripremnih duela gde smo se cedili ko suva drenovina. Pogotovo jer smo sve shvatili suviše ozbiljno pa se nismo štedeli ni čas. Čini mi se da su teške pripremne tekme došle na naplatu sada kada smo trebali biti najsvežiji.

Loše je Sale sa stručnim štabom tempirao formu ekipe. Za razliku od Španaca i ostalih koji su krenuli turnir u nekom leru mi smo startovali brutalno silovito da bi pad usledio kada smo trebali podići nivo košarke do maximuma. Posao trenera i pedagoga je da tim podiže kako šampionat bliži kraju.

Sad se mogu dovoditi u pitanje i izbor najboljih 12. Evidentno da su neki precrtani imali mesta u avionu za Kinu...

User avatar
Dovla_
Posts: 433
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:28 am
Location: 011

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Dovla_ » Tue Sep 10, 2019. 3:34 pm

Problem je što on nema stručni štab izuzev Rajakovića.

Imaš Mutu i kuma Antonića??
Setite se Željka i Dude 90-ih,e to je stručni štab.

Jebiga ,neće Sale biti manja legenda u mojim očima posle ovoga ali neke stvari su očigledne

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Asterix » Tue Sep 10, 2019. 3:47 pm

Muta se tu nista ni ne pita vise zaduzen za atmosferu ali posle Gagijeve povrede morao se povesti jos jedan bek mada se kasnije i Nedovic povrijedio bas nevjerovatna stvar, amaterski potez sa 6 visoka, jednostavno se moralo sa nekim pokusati bilo kim pa makar Davidovac ili Vanja ...Bas steta ovo je bio veliki zalagaj za Gudurica, Bjelica boze koliko je sebican bio danas, Jokic mora da se spusti na zemlju bas ima bubice u glavu, Simon i Birca oni ni nisu trebali uopste da budu u Kinu da je srece, Micic definitivno ga je porodicna tragedija unistila psihicki, Jovic mi je nekako djelovao istroseno... Lucic konacno pokazao znakove zivota ona rampa i makar mali doprinos sa kosevima solidna odbrana, Milutinov malo igrao ali uzas, Bobi tragedija, Bogdan dosta potrosen protiv Spanaca ali opet moze se reci da je posteno odigrao momak..

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Tommen » Tue Sep 10, 2019. 4:08 pm

Imas najboljeg defanzivnog centra sampionata, puni te starac Foco od stotinu ljeta i ne ubacujes ga :onaj sto se krsti:

Ubacis na njihove pokretne centre Marjanovica maskotu :onaj sto se krsti:

Vodis na prvenstvo 4 niska od kojih je jedan Vasa Micic koji nije u stanju da zivi a ne da igra kosarku :onaj sto se krsti:

Sale je doziveo debakl, iz postovanja prema njegovoj licnosti i pamcenju koje za razliku od mnogih imam necu reci ni jednu ruznu rec, ali debakl je nesto najblaze sto moze da opise situaciju.

Svaka cast Jokicu koji je madjionicar i jebe crnce svako vece, ali odlika nase reprezentacije je uvek bila borba i spremnost 12. igraca da udje i pogine a ne gledanje protivnickog pick and rola i neizlazenje na sut.

Sve je ovde pogresno, ovako nesto se moralo naslutiti ali smo previse zaslepljeni bili imenima, a to sto se taj Bjelica raspada, sto su Bobi i Guduric NBA samo na papiru dok su u realnosit prevaranti, sto je Jokic sve suprotno onome sto nas je oduvek krasilo, Jovic kamenjar koji ne postoji u bitnim utakmicama smo svi smetnuli sa uma. Svaka cast Lucicu koji je jedini ginuo i igrao bezrezervno, Bogdanu koji nas je vukao non stop, Bircevicu i Simonu koji su znali svoje uloge i iz njih nisu izlazili.

I za kraj ne mogu da se otmem utisku koliko je Teo falio, makar da ih isamara na klupi ako nista drugo.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by CikaZika » Tue Sep 10, 2019. 4:30 pm

Srecom mnogi se ne pitate, pa ce Sale sam da odluci. 4 polufinala i sada prvi put ne dodje do polufinala, desava se, pad je pad.

Teramo dalje, sta god Sasa odluci podrzavam, jednostavno se desava. Teraj dalje, svakome se desi...
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Spida
Posts: 78
Joined: Mon Jul 29, 2019. 8:00 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Spida » Tue Sep 10, 2019. 4:40 pm

Red je da se pospem pepelom nakon prethodnog baljezganja. Prvo da se neće mnogo osjetiti izostanak Teodosića, koji je dokazani vođa ove selekcije, a druga moja neznavenost je forsiranje Gudurića koji je na SP imao značaj koliko i majica Mute Nikolića. Bogdan jedini igrač sa mudima u ekipi.

O uzrocima katastrofe će struka reći svoje, ali isključivi krivac je Đorđević. On bira sastav, on određuje taktiku, on crta akcije i on vrši izmjene u toku utakmice. Protiv Skariola i Ernandeza je izgledao kao neki pacer u brzopoteznoj partiji protiv Magnusa Karlsena. Poveo je četiri beka na turnir, od kojih je jedan imao porodičnu brigu sa najgorim ishodom (javnost nije znala, ali on jeste), jedan ne postoji kao faktor u napadu (Jović), jedan novopečeni NBA ligaš se ukenjao u gaće (za to nije Đorđević kriv).

Centre treba da bude sramota, kao što je rekao Gurović. Valjda će neki praznoglavci naučiti šta znači kad samog sebe proglasiš favoritom za zlato dva mjeseca prije starta SP.

Osigurati vizu za Tokio kako se zna i umije.

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Dragan Mance » Tue Sep 10, 2019. 4:42 pm

Jbg svest naroda ne možeš promeniti. Čim budeš gubitnik odma kreće hajka i nipodaštavanje svega učinjenog. Ko sada pamti veličinu Saše Đorđevića. Trojke protiv Huventuda i Hrvata. 40 i kusur koševa protiv čuvene Litve i bezbroj radosti koje nam doneo, sve to pada u vodu jer, možeš misliti, nismo se dokopali medalje. Samouvereni smo do srži zato ne umemo prepoznati loše momente i bolje zaćutati nego što pljujemo i vređamo velike legende.

Da se razumemo, ne branim uopšte Aleksandra, da je kriv jeste, i moraće dobrano podvući crtu i objasniti naciji zašto smo kad je najvažnije delovali rasejano ali nisam za pljuvanje i vređanje čime smo jako skloni.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Viduka » Tue Sep 10, 2019. 4:47 pm

Pisao sam vec, mi igru ne smemo da baziramo na Bogdanu. A to je Djordjevic uradio. Uz duzno postovanje, Jokic je br. 1 ove reprezentacije, superstar i sve je moralo biti podredjeno njegovoj igri. A Sale ne da to nije uradio, nego je zamislio Jokica na 4. Videlo se od starta da nesto ne stima, da odnosi nisu dobri i to se reflektovalo na teren. Iskren da budem, ja sam bio misljenja da je Sale trebalo da ode posle Evropskog. Cak mislim i da je hteo, ali da su ga ubedili, a da je ovo sto se desilo izazvno upravo proizislo iz te cinjenice. Posle ovoga mislim da ce Sale otici iz reprezentacije, na zasluzen odmor od iste, a da ce za nekih 10ak godina opet preuzeti kormilo i svoja srebra, pretvoriti u zlata. Saletu ne sme da bude upucena ni jedna ruzna rec, Sale Nacionale je i dalje Sale Nacionale i uvek ce biti, a jedino sto mu se moze reci jeste veliko hvala na svemu i sve najbolje u daljoj trenerskoj karijeri.

User avatar
Nutz
Posts: 142
Joined: Tue Jul 30, 2019. 2:25 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Nutz » Tue Sep 10, 2019. 4:52 pm

CikaZika wrote:
Tue Sep 10, 2019. 4:30 pm
Srecom mnogi se ne pitate, pa ce Sale sam da odluci. 4 polufinala i sada prvi put ne dodje do polufinala, desava se, pad je pad.

Teramo dalje, sta god Sasa odluci podrzavam, jednostavno se desava. Teraj dalje, svakome se desi...
+1
Iskljucivi je krivac za sve sto se desilo, ali sam misljenja da mu treba dati sansu da ispravi greske, na osnovu rezultata koje je ostvario kao selektor. Ne smem ni da zamislim ko bi mu bio eventualni naslednik.

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Brižni-ponovo napada » Tue Sep 10, 2019. 4:55 pm

Nekim mojim drugarima ovdje sam rekao da da se bojim prosipanja na ovo SP.
Zašto?
Zato,jer se od samog starta stvarala negativna energija i narušavala hemija tima.
Okolina u vidu javnosti,navijača,novinara,političara je odradila svoj uticaj.
Sjetimo se dešavanja sa Teom,pa onda sa Kalinićem posle kojih su mnogi osuli paljbu na selektora.
Mnogi igrači prvo treba da srede glavu i da znaju šta rade u i van terena.
Kada te selektor izabere da te vodi na SP,očekuje da ćeš mu pošteno vratiti.
Vidjelo se da se nešto dešava još iz meča sa Špancima,nadam se da će istina izaći na vidjelo,bar za nekih par godina.
Istina je da se pogubio u ova dva meča i rado bih da čujem njegovo viđenje meča,ali ne viđenje pred novinarima.
Najvažnije je da Sale iz ovoga izvuče pouke i konsoliduje se.
Mnogi su ovo priželjkivali,da bi mogli da ograde one svoje bljuvotine izgovorene prije početka.
Momcima je sada najteže,mnogi su se prilično obrukali,ali šta je tu je,ima vremena za njih.
Pusti,pusti da te Mozli

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Dragan Mance » Tue Sep 10, 2019. 5:00 pm

Nutz wrote:
Tue Sep 10, 2019. 4:52 pm
CikaZika wrote:
Tue Sep 10, 2019. 4:30 pm
Srecom mnogi se ne pitate, pa ce Sale sam da odluci. 4 polufinala i sada prvi put ne dodje do polufinala, desava se, pad je pad.

Teramo dalje, sta god Sasa odluci podrzavam, jednostavno se desava. Teraj dalje, svakome se desi...
+1
Iskljucivi je krivac za sve sto se desilo, ali sam misljenja da mu treba dati sansu da ispravi greske, na osnovu rezultata koje je ostvario kao selektor. Ne smem ni da zamislim ko bi mu bio eventualni naslednik.
Kokoškov.

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Asterix » Tue Sep 10, 2019. 5:02 pm

Spida wrote:
Tue Sep 10, 2019. 4:40 pm
Red je da se pospem pepelom nakon prethodnog baljezganja. Prvo da se neće mnogo osjetiti izostanak Teodosića, koji je dokazani vođa ove selekcije, a druga moja neznavenost je forsiranje Gudurića koji je na SP imao značaj koliko i majica Mute Nikolića. Bogdan jedini igrač sa mudima u ekipi.

O uzrocima katastrofe će struka reći svoje, ali isključivi krivac je Đorđević. On bira sastav, on određuje taktiku, on crta akcije i on vrši izmjene u toku utakmice. Protiv Skariola i Ernandeza je izgledao kao neki pacer u brzopoteznoj partiji protiv Magnusa Karlsena. Poveo je četiri beka na turnir, od kojih je jedan imao porodičnu brigu sa najgorim ishodom (javnost nije znala, ali on jeste), jedan ne postoji kao faktor u napadu (Jović), jedan novopečeni NBA ligaš se ukenjao u gaće (za to nije Đorđević kriv).

Centre treba da bude sramota, kao što je rekao Gurović. Valjda će neki praznoglavci naučiti šta znači kad samog sebe proglasiš favoritom za zlato dva mjeseca prije starta SP.

Osigurati vizu za Tokio kako se zna i umije.
Ma hvalio je Teo hvalio je i Kalinic, Gagi, Macvan dosta toga je hvalilo odje... Ali opet je nekako djelovalo da ovi momci mogu do finala, onaj potez Jokica nas je na kraju kostao pobjede a mogu reci i finala ipak koliko smo primili 7 poena cini mi se, posle Spanaca smo djelovali kao poljuljani bokser koji ulazi u poslednju rundu a bio je u nokdaunu a od Argentine onako istrosenom mu padaju konstantno ruke i prima jedan krose koji ga zakuca za pod... Treba ove momke podrzati sad najjace lijepo bi bilo docekati ih na aerodrom pogotovo ovo sto je Micic prezivio i dozivio...Najlakse je traziti ostavku Djordjevicu neka sve ovo prespava pa vidjeti sto i kako dalje u startu je bio rizik kada smo sve mljeli redom svi su nam bili dobri

User avatar
Nutz
Posts: 142
Joined: Tue Jul 30, 2019. 2:25 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Nutz » Tue Sep 10, 2019. 5:03 pm

Kokoskov je jedina razumna opcija. Ali da li je realna? Cisto sumnjam.

User avatar
Borca
Posts: 1414
Joined: Thu Aug 01, 2019. 12:08 am

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Borca » Tue Sep 10, 2019. 5:05 pm

Nije vreme ni za ostavke ni za iznosenje "prljavog vesa" javno, ako Amerikanci i Australijanci pobede sutra imamo sanse za direktan plasman na Olimpijadu. Znam da je bar jednom coveku veoma bitno (Bogdanovic), nadam se da ce ga i saigraci i selektor ispostovati. Dodatne kvalifikacije ce biti dosta nezgodne, a ne znam koliko "viza za OI" uopste ima kroz te kvalifikacije.

Locked