US OPEN 2019

Sve o tenisu.

Moderator: Moderator

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: US OPEN 2019

Post by Dragan Mance » Wed Sep 04, 2019. 10:46 am

Nadal ni kriv ni dužan na pragu druge titule u poslednje 3 godine na UO.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: US OPEN 2019

Post by Tajler Darden » Wed Sep 04, 2019. 12:01 pm

Zašto misliš da je ni kriv ni dužan?

Nadalu američki beton odlično odgovara i bez te prethodne koju pominješ, on ima dve titule. Obe je osvojio pobedama nad Đokovićem u dva preslikana meča. Osvajao prvi set, Novak dao 150% da bi izjednačio i onda naredna dva seta rutina u korist Nadala.

Prošle godine je imao pakao od žreba, prvo Hačanov, pa onda Basijašvili. Obojica su odigrali strašne mečeve, da bi potom naleteo na Tima, kome verovatno i danas nije jasno šta je ispustio. Kasnije ga je u polufinalu sačekao Delpo i tu je morao predati.

Pet puta je kroz karijeru osvajao Rodžers kup, dok ima osvojen i Sinsinati.

Ove godine mu se jeste očistio žreb, ali teniser poput Nadala, koji uvek daje svoj maksimum u datom trenutku i na taj način poštuje igru koju igra, ali i ljude koji ga gledaju, to i zaslužuje.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: US OPEN 2019

Post by Tajler Darden » Thu Sep 05, 2019. 12:08 am

Strašan meč igraju Beretini i Monfis.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: US OPEN 2019

Post by Tommen » Sun Sep 08, 2019. 10:36 pm

Ocekivanja? 3:1 Rafo, svim srcem uz Daniil-a :D

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: US OPEN 2019

Post by Dragan Mance » Mon Sep 09, 2019. 10:20 am

Veličanstven tenis nam priredili Nadal i Medvedev. I ako sva slava ide pobedniku ne mogu da ne čestitam sjajnom Ruji na sve što je priložio teniskim sladokuscima. Nije mala stvar okrenuti špansku mašinu od 0:2 nateravši Rafaela da pronađe zadnje atome znanja i snage ne bi li se četvrti put upisao u pobedničke knjige UO. Pokazao je Medvedev da nema ponos patuljak, da neće pokleknuti i predati se kada stvari izmiču kontroli već do kraja igra muški. Alal vera.

Šta reći o Nadalu. Pokazao je da nije samo šljakasti teniser već i čovek koji može odgovoriti na pravu način zadatku na svim podlogama. Roger nek se spremi jer očigledno vrlo brzo biće smenjen na vrhu po GS titulama.

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: US OPEN 2019

Post by Tommen » Mon Sep 09, 2019. 11:32 am

Prekinuo sam pri Rafinom vodjstvu u trecom setu, kad se nisam slogirao jutros.

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: US OPEN 2019

Post by Dragan Mance » Mon Sep 09, 2019. 4:26 pm

Tommen wrote:
Mon Sep 09, 2019. 11:32 am
Prekinuo sam pri Rafinom vodjstvu u trecom setu, kad se nisam slogirao jutros.
Propustio si dosta. Al ko može da ti zameri. Na 2-0 za Nadala nema čoveka na zemaljskoj kugli koji je pomislio da se Medvedev može ne samo vratiti nego naterati Rafu da zazire za trofej.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: US OPEN 2019

Post by Tajler Darden » Mon Sep 09, 2019. 7:16 pm

Zbog Grupe JNA pogledao sam samo četvrti i peti set, odbojku nisam ni stigao da ispratim...

Ah, taj Nadal... Toliko puta na konopcima, povređen, hiljadu povrataka, teških poraza, nekad čak i gaženja, ali... Uvek je tu, ne odstupa.

Ako gledamo celokupnu američku turneju, u finalu su se naišla dva zaista najbolja tenisera. Za jednog sam totalno promašio, dok sam za drugog Monogamiji najavio da može osvojiti. :D

Svaka čast Medvedevu na svemu prikazanom, četiri turnira, tri finala, jedan trofej. Videlo se kroz sezonu da raste, željan je tenisa, igrao je sve moguće turnire, napunio raspored, ali sada dolazi na nov stepenik. Moraće da polako bira turnire, da se ne bi zasitio. Biće zanimljivo ispratiti ga kroz ovu turneju u Aziji, tu možemo dobiti odgovor koliko goriva mu je ostalo do kraja sezone.

Rafa. Ma, naklon i samo naklon. :blue:

Samo osvrt na ovu sezonu, porazi ga Novak u Australiji, pa onda Tim i Cicipas, dođe Rolan Garos, Rafa osvoji Rolan Garos... Kreće trava, dobija ga Federer, takoreći presliša, okej, tera dalje. Stiže opet beton, on prvo Rodžers Kup uzima, pa dolazi ovde i uspeva da osvoji četvrti US Open.

Zašto je zaslužio ovo? Čovek uvek daje sto posto sebe, koliko god to bilo dovoljno u datom momentu... Poštuje sebe, sport kojim se bavi i koji ga je proslavio, publiku koja dolazi, svoje rivale. Nikada ne odustaje i baš zato je sada na Slem od Rodžera.

Sinoć sam Dačoliku rekao da više nemam dilemu da će kada se sve sabere Nadal biti ispred Federera u broju GS trofeja i Masters titula.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: US OPEN 2019

Post by dacolik » Mon Sep 09, 2019. 7:38 pm

Ni ja nemam dilemu da moram pauzu da napravim od tenisa :D Ova zadnja 3 teniska mjeseca za mene su bila previse mucna.
Rekoh ti prije us opena da se ne bih zacudio da Medvedev ode do kraja, i bio je jako blizu (da je uzeo brejk loptu na 5-4 u 5. setu osvojio bi) .
Mozda si previse rano zakljucio da Rodzer nece vise ni jedan GS osvojiti. Vidjecemo...

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: US OPEN 2019

Post by Tommen » Mon Sep 09, 2019. 8:13 pm

Tajler Darden wrote:
Mon Sep 09, 2019. 7:16 pm

Sinoć sam Dačoliku rekao da više nemam dilemu da će kada se sve sabere Nadal biti ispred Federera u broju GS trofeja i Masters titula.
otvorio si mu oci :lol:

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: US OPEN 2019

Post by Tajler Darden » Tue Sep 10, 2019. 12:22 am

Slobodno promeni nadimak u Muva. Tu ste negde po dosadi.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: US OPEN 2019

Post by Tommen » Tue Sep 10, 2019. 11:04 am

Tajler Darden wrote:
Tue Sep 10, 2019. 12:22 am
Slobodno promeni nadimak u Muva. Tu ste negde po dosadi.
Je l zato sto ti remetim ljubavne planove na twitteru ili nesto drugo???

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: US OPEN 2019

Post by Tajler Darden » Tue Sep 10, 2019. 11:33 am

Ne precenjuj sebe.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Locked