COVID19

Moderator: Moderator

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: COVID19

Post by Tajler Darden » Mon Mar 30, 2020. 3:13 pm

У Републици Србији је до 15 часова 30. марта 2020. године регистрован0 укупно 785 потврђених случајева COVID 19.

Од последњег извештаја до 15 часова тестирани су узорци 622 особе од којих je 44 позитивнo и 578 негативнo на нови корона вирус.

Према јутрошњим подацима ( 9 часова), хоспитализовано је укупно 540 пацијената, а на респиратору је 62.

До 15 часова, 30. марта 2020.године, у националној референтној лабораторији Института Торлак тестирано је укупно 3084 особа које су испуњавале критеријуме дефиниције случаја.
Trenutno je u toku obuka radnika za još veći broj testova.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: COVID19

Post by Monogamija » Tue Mar 31, 2020. 2:32 pm

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6

Dashboard o stanju, obolelih, izlečenih i preminulih.

Inače, firma u kojoj sam zaposlen, maksimalno ulaže napore da štiti svoje zaposlene. Iskren da budem, da tako postupa svaka firma verujem da bi mnogo ljudi ostalo na svom poslu. Imamo ljude terence, opremljeni su maskama, rukavicama, sredstivam za dezinfekciju vozila, propisane su procedure kako i na koji način da postupaju, kako da se ponašaju. Donet je plan postupanja u vanrednom stanju, predati su zahtevi MUP-u za rad. Jednostavno, ljudi sa kojima sarađujem, a i ja sam, nekako smo se psihički setovali da ovo mora da se izgura, jer želimo da guramo napred i da svi primamo redovne plate.

Zašto sam ovo spomenuo, jednostavno, sve se može, našli smo način kako da svesno uđemo u rizik, ali da ga opet svedemo na najmanju moguću meru. Ono što je najbitnije, kolektivni duh je spasao ključ u bravi ili znatno smanjenje broja zaposlenih.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: COVID19

Post by Monogamija » Tue Mar 31, 2020. 2:34 pm

Inače, SAD u ovom trenutku duplo više obolelih od Kine, a za tri puta manji vremenski interval.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: COVID19

Post by Asterix » Tue Mar 31, 2020. 8:59 pm

Monogamija wrote:
Tue Mar 31, 2020. 2:34 pm
Inače, SAD u ovom trenutku duplo više obolelih od Kine, a za tri puta manji vremenski interval.
Da kod njih se nevjerovatno brzo siri, nedje sam procitao da u Njujorku u poslednjih 6 sati svaka 3 minuta umre jedna osoba od korona virusa

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: COVID19

Post by Hiro Onoda » Tue Mar 31, 2020. 9:55 pm

Bas sam danas citao clanak u kome se govori da je SZO prosle godine SAD stavila na prvo mjesto kao zemlju najpriipremljeniju za epidemiju ili pandemiju bilo kog tipa.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: COVID19

Post by CikaZika » Wed Apr 01, 2020. 6:29 pm

Danas vec ozbiljan skok. 28 ljudi je vec preminulo, 72 na respiratorima...

Naravno, sve je posledica, videcemo dalje, ne deluje dobro.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: COVID19

Post by Monogamija » Thu Apr 02, 2020. 8:48 am

Ovo je sve bilo očekivano, jednostavno po logici stvari ovo nije moglo da nas zaobiđe. Međutim, dolazimo do novog momenta, ljudi koji su zdravi psihički postaju i te kako umorni. Vidim po samom sebi, po svojima kod kuće, po kolegama, po zaposlenima na pumpi, prodavnici, apoteci itd. Ljudi su postali psihčki premoreni, živi se u neizvesnosti, strahu. Najbitnije je da pored fizičkog sačuvamo i psihičko zdravlje. U firmi mi je zapala uloga čoveka koji radi na primeni mera zaštite, svakodnevni razgovori sa zaposlenima, podrška, štampanje i pravljenje uputstava, ali baš sve ostavlja traga na stabilnost svih nas. Firma je stabilna, ima mogućnost da isplati nekoliko plata i ako sve stane, ali nađe se uvek neko ko u panici počne da prenosi priču kako je firma pred pucanjem, kako će svi dobiti otkaz itd. Iako nisam psiholog sad moram da ga glumim, ima paničara, ima ljudi koji imaju već neko stanje koje im u velikoj meri oštećuje zdravlje (dijabetes, visok pritisak, kronova bolest itd), da dam savet ljudima, pa s toga onom pavijanu koji je pustio priču o karantinu bih i ja lično jebo milu majku. Jednostavno na ovoj liniji gde sam sad, shvatam koliko je zapravo teško svim lekarima, apotekarima i medicinskom osoblju, koji i pored sve muke moraju da beru brigu da li će bolest odneti kući ili ne, da slušaju kako prvorođeni priča MI SMO (samo ne znam šta je on?!) uradili ovo ili ono. Ono što je najgore, ova država u kriznom štabu nema menadžera ili rukovodioca koji poznaje KRIZNI MENADŽMENT, koji zna kako se postavljaju stvari u krizama, kako se upravlja krizom i kako se radi na ublažavanju posledica krize. Ovo što mi radimo je gašenje šumskog požara, dok ga gasimo na jednom, one se razvija na dva mesta, kad pređemo na ta dva, pojave se nova tri i tako začarani krug.

Negde će se sve ovo završiti, samo se nadam sa što manjim posledicama i po one bolesne i po one zdrave.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: COVID19

Post by MMM » Thu Apr 02, 2020. 1:43 pm


User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: COVID19

Post by Monogamija » Thu Apr 02, 2020. 7:29 pm

Od subote 13h do ponedeljka u 05 ujutru zabrane izuzev penzionera.

Kučići, od subote važi mera, od 23h do 01h može šetnja. Pozdravljam ovo.

Zabrana više od 2 ljudi u istom prostoru.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: COVID19

Post by Irriducibili » Fri Apr 03, 2020. 4:56 am

Pogled iz susjedstva koji, na nesrecu, potpuno precizno opisuje teror nad gradjanima Srbije, koji sprovodi raspojasani sadista, uz blanko podršku namirenih klimoglavaca (neki bi ih nazvali strukom)


https://www.jutarnji.hr/vijesti/top/kor ... ssion=true
non mollare mai

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: COVID19

Post by Monogamija » Fri Apr 03, 2020. 8:06 am

Jesu ujke, ali svaka im čast.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: COVID19

Post by CikaZika » Fri Apr 03, 2020. 9:53 pm

Danas bas ogroman skok. Videcemo dalje, ali dosta teska situacija, cini mi se.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: COVID19

Post by Hiro Onoda » Fri Apr 03, 2020. 11:46 pm

Veliki je skok kada bude skocio broj mrtvih a broj pozitivnih nije toliki problem jer biti pozitivan ne znaci da treba odmah da te prikace na respirator.Malo previse drame da ne kazem neki tezi termin.

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: COVID19

Post by Tommen » Sat Apr 04, 2020. 12:01 am

Hiro Onoda wrote:
Fri Apr 03, 2020. 11:46 pm
Veliki je skok kada bude skocio broj mrtvih a broj pozitivnih nije toliki problem jer biti pozitivan ne znaci da treba odmah da te prikace na respirator.Malo previse drame da ne kazem neki tezi termin.
:text-bravo:

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: COVID19

Post by CikaZika » Sat Apr 04, 2020. 12:52 am

Pa ogroman je i broj ljudi hospitalizovan. Dosta na respiratorima vec, taj broj samo moze rasti. Broj novoobolelih je bitan, jer pokazuje kako se krece stanje, sve vise ljudi potrebna nega, sve vise respirstora.

Daleko od toga da imamo mali procenat mrtvih prema tome vec broj novoobolelih dosta brine.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Post Reply