Italija - Legabasket Serie A

Sve o evropskoj košarci.

Moderator: Moderator

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Italija - Legabasket Serie A

Post by MMM » Tue Sep 24, 2019. 1:35 pm

U susret novoj sezoni pogledajte ovaj video.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by Tajler Darden » Tue Sep 24, 2019. 5:51 pm

Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by Tajler Darden » Sun Sep 29, 2019. 6:12 pm

Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by MMM » Sun Oct 06, 2019. 10:04 pm

Teodosic odigrao mec 9:41 protiv Reyera dao 17 poena uz 1 skok, 2 asistencije, 3 faula, 20 EFF i sut:
2PT: 2/2 3PT: 3/4 FT: 4/4

User avatar
Misa Baksuz
Posts: 287
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:48 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by Misa Baksuz » Sun Oct 06, 2019. 10:59 pm

Odlična utakmica u Bolonji. Teo završio sa 22 poena i 7 asista. Nevjerojatan utjecaj ima na ovu ekipu iako mu je tek prvi meč. Kad su on i Pefi zajedno na parketu to je nemoguće za braniti. Venecija imala 9 poena viška na ulazu u zadnju četvrtinu i onda su promašili pa valjda 10 napada zaredom.
to die by your side is such a heavenly way to die

Pavlaka
Posts: 407
Joined: Sun Jul 28, 2019. 2:12 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by Pavlaka » Sun Oct 06, 2019. 11:36 pm

Nisam gledao meč, nije bilo streama, ali po brojkama neverovatni. Teo plus minus 19...brutalno.

User avatar
Misa Baksuz
Posts: 287
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:48 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by Misa Baksuz » Mon Oct 07, 2019. 10:41 am

Rai Sport+ prenosi derbi mečeve nedjeljom uveče. Košarka se potpuno vratila u Bolonju. Venecija u 7 dana dvaput gostovala u Bolonji i oba puta izgubila.
to die by your side is such a heavenly way to die

jagoda3
Posts: 48
Joined: Tue Jul 30, 2019. 4:14 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by jagoda3 » Mon Oct 07, 2019. 10:52 am

Imaš Eurosport on demand. Prenos i snimak svih utakmica LegaA + svi ostali sportovi na Eurosportu :D

25€ za godinu dana.. :rofl:

Pavlaka
Posts: 407
Joined: Sun Jul 28, 2019. 2:12 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by Pavlaka » Mon Oct 07, 2019. 3:48 pm

Nemam potreba za tim, sve utakmice imam na Synergy ili dobijem nasnimljeno, posle svakog kola. Svakako sve gledam, gde ima nekog ko me zanima...

User avatar
Spida
Posts: 78
Joined: Mon Jul 29, 2019. 8:00 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by Spida » Mon Oct 07, 2019. 6:56 pm

Mnogo mi je drago zbog povratka Fortituda, to mi je omiljeni italijanski klub odmalena (Majers, Fućka, Bazile, Jarić, Savić, Vujanić, Delfino). Za kratko vrijeme prešli su put od gašenja do prve lige, sasvim respektabilan roster koliko sam ispratio predvođen Aradorijem i Stipčevićem. Neka sredina tabele u najmanju ruku, pa za godinu-dvije borba za vrh.

Uzgred, sramota je da šampion Serije A ne ide direktno u Evroligu.

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by MMM » Mon Oct 07, 2019. 9:25 pm

Slazem se Spida sa tobom oko toga sampion Italije treba da igra najkvalitetnije takmicenje u Evropi.

Fortitudo ce ove sezone uzeti skalp nekom od vecih favorita Lige.

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by Irriducibili » Mon Oct 07, 2019. 11:30 pm

Jeste čudno da šampion Italije ne igra EL, ali niko Armaniju ni danas ne može prici sa visinom budzeta, a to je za EL primarno. Ukoliko se timovi budu na duži rok finansijski stabilizovali, valja očekivati da ce im se odobriti još jedno mesto. Nešto kao i Rusima, CSKA i još neko
non mollare mai

jagoda3
Posts: 48
Joined: Tue Jul 30, 2019. 4:14 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by jagoda3 » Tue Oct 08, 2019. 9:33 am

A ko ima osim Milana kvalitet da igra Euroleague? Možda sad ako bude neka priča sa Bolognom da u par godina doguraju na ozbiljan nivo, sve drugo ne može bit u top5 ni u Eurocupu i nema šta tražit u Euroleague. Sve Champions League timovi..

Da bi ove godine Venezia igrala Euroligu? Sa ovim timom i u areni za 3500 ljudi? Ili Sassari, Trento i slične ekipe? Ne mogu oni preko noči poduplat budget i napravit konkurentan tim..

Nije to ekstra kvalitet, a nije ni veliki market kao Berlin i Alba. Euroleague se polako zatvara, trebaju stabilni timovi koji imaju veliki market i koji mogu korak dalje. Treba Italiji 5-10 godina najmanje da se vrate na Euroleague nivo.

Dobra je liga za gledat, kao i Izraelska ili BBL, al nema tu materiala za Euroleague..

User avatar
Spida
Posts: 78
Joined: Mon Jul 29, 2019. 8:00 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by Spida » Tue Oct 08, 2019. 1:29 pm

Niđe veze. Svaka ekipa koja dogura do Evrolige automatski privlači sponzore, posebno u državama velike košarkaške tradicije poput Italije. Samim tim imale bi veći budžet + domaći igrači bi za manje novca ostajali umjesto transfera u bogatije klubove.

Alba bi se mučila protiv Mornara u Baru, toliko o njihovom kvalitetu. Svakako bih radije gledao Sasari, dva bolonjska kluba, Kantu ili Vareze nego Zenit, Darušafaku, Galatasaraj, Turov, Karšijaku i slične liliputance koji sa budžetom od 15 ili 20 miliona eura ne mogu da sklope konkurentan tim. Pa Efes je prije dvije godine završio sezonu sa 7 pobjeda, četiri manje od Alimpijevićeve Zvezde.

Legitimno je zalaganje za snobovsku, parašku Evroligu - sve dok to ne opravdavate košarkaškim razlozima.

jagoda3
Posts: 48
Joined: Tue Jul 30, 2019. 4:14 pm

Re: Italija - Legabasket Serie A

Post by jagoda3 » Tue Oct 08, 2019. 2:24 pm

Spida wrote:
Tue Oct 08, 2019. 1:29 pm
Niđe veze. Svaka ekipa koja dogura do Evrolige automatski privlači sponzore, posebno u državama velike košarkaške tradicije poput Italije. Samim tim imale bi veći budžet + domaći igrači bi za manje novca ostajali umjesto transfera u bogatije klubove.

Alba bi se mučila protiv Mornara u Baru, toliko o njihovom kvalitetu. Svakako bih radije gledao Sasari, dva bolonjska kluba, Kantu ili Vareze nego Zenit, Darušafaku, Galatasaraj, Turov, Karšijaku i slične liliputance koji sa budžetom od 15 ili 20 miliona eura ne mogu da sklope konkurentan tim. Pa Efes je prije dvije godine završio sezonu sa 7 pobjeda, četiri manje od Alimpijevićeve Zvezde.

Legitimno je zalaganje za snobovsku, parašku Evroligu - sve dok to ne opravdavate košarkaškim razlozima.
Ne znam da li trollaš ili ne ali ja ču ti normalno odgovorit..

Ko če dat pare u Italiji za ozbiljan/konkurentan tim osim Milana i kao sam reko možda za par godina Bologne? Mogu da dobe neke nove sponzore al neče imat tri puta veči budget, pa i da imaju za jednu sezonu, šta onda? Bit če isto ko Budučnost.. avantura za jednu godinu, a Euroleague treba stabilnost i konstanta.

Sassari, Kantu, Varese, Venezia.. klubi iz malog grada, limitirani ekonomski i Euroligu ne zanimaju. Kao ni Gran Canaria, Bamberg, Karšijaka, Budučnost čak bi reko da su i Valencia i Unicaja na granici, možda sad kad se izgradi nova arena u Valencii bit če oni interesantni i za Euroleague. Zanimiva priča za Euroleague bi bila jedino ako Juventus napravi svoj košarkarski klub i trpa pare unutra..

Ne kažem da so loši klubovi, nego da financijski nisu interesantni Euroligi. A sport je biznis, ne zanima njih šta si mi kao navijači misle o tome... i ja bih voleo da se Euroleague vrati u Ljubljanu pa da Olimpija igra, a znamo koliko je to sad realno. U principu, realnije je da Olimpija i Stožice, dvorana za 12k ljudi, udje u Euroleague nego Venezia i Palasport Taliercio za 3,5k ljudi. A realnost takvih klubova je Eurocup..

Sad je tu Asvel, koji se povezao sa futbal klubom Lyon, a može da ima dobar budget jer je Lyon drugi ekonomski najjači grad Francuske - prvi naravno Pariz. Takvi klubovi interesiraju Euroleague.. za svaku cenu hoče ugurat i neki Engleski klub, a svi znamo da nema tu kluba koji može igrat Euroleague po kvaliteti, a može neki London ubacit pare i zabavat narod.

A to da bi se Alba mučila proti Bara.. rutinirala bi to Alba sred Bara za 15+ poena.

Post Reply