Fiba Liga šampiona

Sve o evropskoj košarci.

Moderator: Moderator

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: Fiba Liga šampiona

Post by Tommen » Thu Aug 15, 2019. 10:49 am

Pavlaka wrote:
Thu Aug 15, 2019. 10:36 am
Nije baš, njihova akademija je dala samo prosečnog igrača Kramera Davida. Dok je ovo skupljanje Amerikanaca koji imaju kvalitet zasnovano na njihovim velikim ugovorima i putovanjima na Summer League, što takođe puno košta. Znači nikakva magija.

Da ne pričamo o procentu pogodaka, koji je smešan. Od svih stranaca prošle sezone (bilo ih je 7-8), pogodili su jednog Javonte Greena. I to volšebno, jer je naš Sito stopirao transfer 😂
Ajde kad smo kod Sita, ima jos stvari koje me zanima :D

Koji igraci su bili njegovi prosle godine a koje si ti predlozio/doveo? Cuo sam da si ti Cobsa, Bella i Cooka doveo, ne znam da li ne tacno.

Pavlaka
Posts: 407
Joined: Sun Jul 28, 2019. 2:12 pm

Re: Fiba Liga šampiona

Post by Pavlaka » Thu Aug 15, 2019. 9:59 pm

Sito se prosto nije spremio za ABA, kako u pogledu profila igrača koji mogu da je igraju, tako i trenerskog posla u čistom obliku. Hteo je da pravi ACB ekipu, što teško ide u ovako fizički zahtevnoj ligi. Takodje, pokazivao je veliku nesigurnost pa je stalno hteo da se okruži svojim ljudima. Brazilci, Madžet i Aguilar su bili direktno njegove želje, gde je konsenzus postignut samo oko Benitea. Protiv drugih se GM žestoko borio, ali je Sito imao jaču podršku i to je bilo to.

Što se tiče Amera, njemu se uglavnom nijedan nije svideo, tako da je GM tu shvatio da mora jako i oštro, ako išta od sezone želimo. Ja sam insistirao na Bellu od prvog dana, dok Cobbs i Elgin nisu bili prve želje. Za Cobbsa smo mislili da ide u Oly i čim se ponovo pojavio na tržištu, pojurili smo ga, dok je ispred Cooka bio Jamil Wilson, ali nam je bio skup. Što se Pullena tiče, GM je rekao da veruje u njega i jako hrabro ga doveo

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: Fiba Liga šampiona

Post by Tommen » Thu Aug 15, 2019. 10:35 pm

Madzet, decko ne bi bio najbolji u zenskoj kosarci kao sto neko rece...Benite-a ja gotivim i mislim da je dobar igrac za razliku od njegovog toplog brata Lime. Agilar mi nit smrdi nit mirise, svkako ga ne bih doveo u svoju ekipu. Kod Amera je solidan posao odradjen skroz s tim sto ja nikad ne bih doveo nadrealno glupog Elgina Cook-a :D Pullena ne racunam, on je dosao u prepakivanju ekipe i ekipa je jos i na nesto licila sa njim i Cobbs-om kao dynamic duom.

Pavlaka
Posts: 407
Joined: Sun Jul 28, 2019. 2:12 pm

Re: Fiba Liga šampiona

Post by Pavlaka » Thu Aug 15, 2019. 11:04 pm

Madžet je svakako privremeno doveden, jer je odbio Laprovittola. A ovaj je hteo passera po svaku cenu, do last cut u NBA.

Pullen je doveden jer je svakako falio bek, još dok je Sito bio tu.

Elgin je atletski najmoćnija 4ka ABA lige bila, mm I na 3 i na 4. Nije uopšte glup, samo mu duže treba da se privikne na novo okruženje.

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: Fiba Liga šampiona

Post by Tommen » Thu Aug 15, 2019. 11:25 pm

Oko 3 meseca mu je trebalo da pohvata ko su mu saigraci, na taj period adaptacije mislis? :D Salu na stranu, da je malo vise pameti bilo kod Sita tj. da je bio svesniji gde dolazi mogla je dobra prica da se napravi sa tim budzetom. Misljenja sam da ste trebali da pojurite dostupne domace igrace(Bilan, Arapovic, Babic, Stipcevic) i na njih dodate ekstra strance poput Cobbsa ali sta je tu je, ti si svoj posao odradio sto se kaze :D

Pavlaka
Posts: 407
Joined: Sun Jul 28, 2019. 2:12 pm

Re: Fiba Liga šampiona

Post by Pavlaka » Fri Aug 16, 2019. 2:07 am

Svakako je moralo da se uradi mnogo više, mene je zanimala ABA titula kad sam otišao tamo i druga faza EC, pa dalje. Ali nisam znao neke stvari unutar kluba, koje da sam znao, pregovarao bih potpuno drugačije i ne bih potpisao dok to ne bi bilo obezbeđeno.

Moje mišljenje o njima, kao i klubu je jako dobro. Prepošteni su za Balkan, gospoda, pa stoga ih često potcenjuju ili medijski maltretiraju. Poput te priče o budžetu... Cedevite od sezone 15/16 nema ozbiljan budžet, naš je bio 4. u ligi, a završili smo takmičenje kao drugi. Ne igra uopšte budžet, ali oni u klubu nisu znali kad da zalegnu, kad da udare oštro, kad da kažu stop hks i glupostima itd...

Priča o domaćim igračima je tek teška tamo. Sve te koje si nabrojao nismo mogli da platimo, osim Stipčevića koji je moj dobar prijatelj i bio je u finalu on ili Pullen.

Sad kad bih napisao koje novce su tražili Bilan, Buva, Arapovic, i još neki domaći bio bi požar ovde... Recimo duplo od stranaca.

Takodje, cena tih stranaca je bila smešna za njihov kvalitet. Primer Cobbs 250k usd ili Bell 265k usd sve govore, ostali manje ili mnogo manje.

Situ zameram samo jednu ozbiljnu stvar, nije za javnost, mada je i lako uočljiva svakome ko prati. Iz tog razloga taj lik neće biti trener klubova gde se pitam nešto. Kao stručnjak je zanimljiv

bogotac licno
Posts: 79
Joined: Mon Aug 05, 2019. 12:06 am

Re: Fiba Liga šampiona

Post by bogotac licno » Mon Aug 19, 2019. 10:48 am

de igra buva? bel je odlican igrac samo nie dobro iskoristen


sito dobar trener

bogotac licno
Posts: 79
Joined: Mon Aug 05, 2019. 12:06 am

Re: Fiba Liga šampiona

Post by bogotac licno » Mon Aug 19, 2019. 10:51 am

Tommen wrote:
Wed Aug 14, 2019. 12:22 pm


Jaiteh, moja vecita zelja u KKP, misterija mi je kako nije napravio nista do sada u karijeri(pod Duletom NBA centar sa 22 godine :D)...mada, centar je, nije za njega kasno niti treba iskljuciti breakout sezonu...

Kad smo kod Javonte-a, koja bi njemu cena bila da je ostao u evropi? Opasan igrac, trebali smo neku ofanzivu na njega da napravimo pre letnje lige...
zaite je morao dok je mladji bio da se spusta na 4 a ne da igra guzonju 5 ,zek rendolf da postane ,problem je taj sto nije naucio ,a fizicki zaostao i na sta je licio secam se duela sa dirkom pre kad godinu dve ,msm duel kao seniori i pioniri
propo je zaite kao i brdo drugih

de je moj brat densing ber jabuzel ?

Bekdor
Posts: 87
Joined: Wed Aug 07, 2019. 1:57 pm

Re: Fiba Liga šampiona

Post by Bekdor » Mon Aug 19, 2019. 11:09 am

Potpisao u Kinu i on.

Pavlaka
Posts: 407
Joined: Sun Jul 28, 2019. 2:12 pm

Re: Fiba Liga šampiona

Post by Pavlaka » Mon Sep 16, 2019. 10:27 am

Banvit u pripremnom periodu, za sad, 2 pobede i 1 poraz. U Nemačkoj, na oproštaju Zizisa, pobeda nad Broseom 75-71, uz odlično izdanje Jaime Smitha 24 poena i 15 skokova centra Emanuel Terija.

Poraz od CSKA Moskve 87-84 na turniru,a konačno pobeda nad Galatasarajem 88-71.

Zvezdas99
Posts: 233
Joined: Tue Jul 30, 2019. 8:30 am
Location: Прибој
Contact:

Re: Fiba Liga šampiona

Post by Zvezdas99 » Mon Oct 14, 2019. 9:44 am

Bice zanimljivo pratiti Mornar ove sezone u LS, sutra pocinju ako se ne varam.

Moze li Srbija poslati neki svoj tim u FIBA takmicenja u buducnosti?

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Fiba Liga šampiona

Post by CikaZika » Mon Oct 14, 2019. 10:19 am

Moze, zar Mega nije igrala vec?
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Zvezdas99
Posts: 233
Joined: Tue Jul 30, 2019. 8:30 am
Location: Прибој
Contact:

Re: Fiba Liga šampiona

Post by Zvezdas99 » Mon Oct 14, 2019. 11:34 am

Da da, Partizan i Mega. Mozda ne bi bilo lose da Mega igra opet ili FMP.

FKCZ
Posts: 339
Joined: Sat Oct 12, 2019. 5:56 pm

Re: Fiba Liga šampiona

Post by FKCZ » Tue Oct 15, 2019. 1:11 am

Krece BCL, meni kao kosarkaskom zaljubljeniku jako zabavno takmicenje. Ja cu navijati za Anvil gde su Tony Wroten i Ricky Ledo.
Od favorita se isticu Burgos, Manresa, Aek, Hapoel Jerusalim, Saragosa, Brindisi, Tenerife, Bamberg...
Iz ABA lige tu je Mornar, koji je izbacio Benfiku.
Image
Last edited by CikaZika on Tue Oct 15, 2019. 1:14 am, edited 1 time in total.
Reason: Fotografija, samo stavis izmedju ovog taga img taj link

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Fiba Liga šampiona

Post by Tajler Darden » Tue Oct 15, 2019. 11:51 am

Valjda svi navijamo za Bandirmu? :D

Listao sam sinoć rostere... Dosta zanimljivih ekipa ima.

Fiba LŠ mnogo pravednije takmičenje od EL i Evrokupa.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Post Reply