Vesti iz evropske košarke

Sve o evropskoj košarci.

Moderator: Moderator

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Bolkonski » Wed Jul 15, 2020. 1:28 am

Admiral wrote:
Sun Jul 12, 2020. 11:57 am
Bolkonski wrote:
Wed Jul 08, 2020. 7:21 pm
Dva dobra potpisa.
Olimpijakos Erona Herisona.
Valensija Derika Vilijamsa.
Vec dugo imam utisak da je skok sa pozicije 4 problem Valensije, generalno skok sa pozicije od koje se to ocekuje i strana pomoci.
Derik donosi skakacku dominaciju i opaku korekciju na strani pomoci, a trci kao trojka, bice kompatibilan sa teškom peticom kakva je Dubljanin.
Što je zanimljivo obojica su napadacki potentni i talentovani igraci i obojica imaju domet sa distance.
Luj Laberi donosi skok sa pozicije tri, ako zadrže Abaldea, uz jednog kvalitetnog strelca na poziciji dva, sposobnog da igra sa loptom, da pravi višak i navlači odbranu, bice ozbiljna mina u EL.

Herison je po mom mišljenju najbolji potpis do sadašnjeg dela prelaznog roka. Ide u ekstremno specifičnu sredinu pa me zivo zanima kako će se tamo uklopiti.

Ne slažem se sa tobom u delu oko Valensije. Valensija je dominirala sa pozicije 4 u skoku jer su imali Tomasa pre odlaska u Zenit. Jedan od najboljih skakača u EL, Plazina škola. Jedino ako ne misliš na poslednju sezonu...
Drugo, Laberi je klasična četvorka, i on skakacki nije los, ali ni blizu Vilijamsa i Tomasa. Vilijams + Dubljević/ Tolbi to je sjajno.
Oslobodili su se nesrećnog Dornekampa ako uzmu obeštećenje za Abaldea to je poker.

Što misliš da PAO fejluje?
Meni je CSKA autor dva najbolja potpisa - Sengelija i Milutinov.
Zatim Valensija sa Derikom i Oly sa Herisonom.

Pre svega na poslednju sezonu, nekako su mi bili tanki skakacki, ali jos vise na toj agresivnosti na strani pomoci i zastiti obruca. Suvise mekano pod kosem, kad to kazem ne mislim samo na skok.
Zato mislim da potpis Derika Vilijamsa resava sve probleme. Verovatno atletski najveca zver u Evropi, brutalan je na skoku, jak na strani pomoci i zastiti obruca, sposoban da preuzima. Ja sam mislio da ce glumiti zvezdu u Evropi, ali me je iznenadila energija sa kojom preuzima igraca i agresivnost kad koriguje prodor i stiti obruc.
Znam da Laberi nominalno igra cetvorku, ali, ja sam njega jos kad je dosao iz Strazbura video na poziciji tri, napisao sam gde bih ga ja probao.

Sto se tice PAO-a, doveo Nedovica :D
Generalno, ostali su bez dva najbolja igraca - Kalatesa koji je glava ekipe, najbolji dodavac u Evropi i Tomasa, koji je, po meni, posle Kalatesa, bio najkonstantniji igrac.
Izgubili su i Fredeta koji je bio kvalitetan prosle sezone.
Ostali su na prevari Papajanisu, matorom Vujukasu, upitnom Bentilu. Cak im je i Vajli otisao.
Od pojacanja su doveli Nedovica, koji, po meni, nema mesta ni u jednom ozbiljnom EL timu i koji je jedna od vecih prevara evropske kosarke u poslednjih 5-6 godina, sto je Mesina brzo shvatio i Fostera.
Od korektnih igraca spali su na Papapetrua. Bas, bas lose. Njihov trenutni roster je borba da ne budu poslednji.

Olimpijakos vise lici na tim. Doveli su Herisona koji je jedan od najboljih skorera u evropskoj kosarci i nece mu smetati prelazak na visi nivo,
Hasan Martin, Livio Zan Sarls i Djenka garantuju agresivnost, agilnost i jaku fiziku u odbrani, na sta polaze Barcokas. Uz Elisa, Papanikolaua, Vezenkova i Mekisika, sa redukovanom ulogom Spanulisa i Printezisa, mogu cak i da budu nezgodna ekipa.

Svidja mi se i kako Kokoskov selektira. Zadrzao je dva najbolja igraca - Nanda, za koga mislim da ima goriva za jos jednu vanserijsku sezonu i Jana koji i dalje ima sposobnost da preuzima niske igrace, da sprinta u tranziciji i da igra kosarku na krajnjoj granici energetskih kapaciteta.
Dodao je Lorenca od koga ocekujem mnogo, nakon sezone privikavanja,i dodatno podigao ofanzivni potencijal tima, ali i fiziku u spoljnoj liniji, a napadacki potrncijal je, kad imas Nanda, u startu visok.
Doveo je Dzonija Hamiltona, gde mi se cini da pokusava da stvori bedem ispod kosa kao u vreme Jana i Juda. Da dobije dvojac koji moze da preuzima, da stiti obruc, da zakljucava skok i maksimalno otezava suteve protivnickih bekova, ali i da postavlja jake blokove, a znamo kako De Kolo koristi kvalitetne blokade.
Uz njih, dvojicu odlicnih timskih igraca koji daju sav svoj potencijal za izvrsenje uloge i ne iskacu iz iste- Ulanovasa i Bartela.

User avatar
Admiral
Posts: 538
Joined: Sun Jul 28, 2019. 1:51 pm
Location: Belgrade

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Admiral » Wed Jul 15, 2020. 9:54 pm

Ti sa Herisonom dobijaš igrača na top nivou, koji je tek zeljan dokazivanja. Ako je sa onoliko motiva igrao EC/TBL dobijaš igrača koji je spreman još da raste.
Nešto slično su prošle sezone dobili sa Mekisikom.
Biće dobar tandem.

Imam utisak da su PAO i Oly obrnuli uloge od prošle sezone , gde je Oly kupovao bez ikakvog plana i ideje.
Inače , za PAO se potpuno slažem, od odlaska Pitina jedan pametan potez nisu povukli.

Zapostavlja se prelazak Hermansona u Valensiju koji je projekat na duge staze, i pokazuje način na koji bi većina EL klubova trebalo da razmišlja.

Čudi me da još nema bukvalno potere za Sikmom. Još jedan od igrača koji bi većini klubova bio upgrade.

P.S Fener juri Adamsa iz Kine (ex Baskonia).
Na Kosovu božur cveta, ne damo te zemljo sveta!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Irriducibili » Wed Jul 15, 2020. 9:57 pm

Sikma je poslednji Mohikanac u Albi, kičma tima, nisam siguran da bi ga pustili ako je pod ugovorom
non mollare mai

User avatar
Borca
Posts: 1414
Joined: Thu Aug 01, 2019. 12:08 am

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Borca » Wed Jul 15, 2020. 10:27 pm

Oni "insajderi" po Twitter-u su pisali da se Zenit (a ko bi drugi) interesovao za Sikmu.

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Bolkonski » Wed Jul 15, 2020. 10:41 pm

Slazem se za Herisona, bas ozbiljan strelaac. Takav igrac daje veliku sirinu i individualnu moc Olimpijakosu, uz kvalitetne defanzivne igrace, cak bi svojim napadackim kvalitetom mogao dosta da doprinese sirini i prostoru za Papanikolua kome treba spejsing, pa i Dzenkinsu i jos nekim igracima 1 na 1 nisu bas ubitacni.
Trenutno, uz Larkina, Dzejmsa, Nanda i Vilbekina, mozda napadacki najpotentniji igrac u EL.
Barcokas gradi ekipu fizicki dominantnih igraca koji mogu da igraju jaku fizicku odbranu, kakvi su Dzenkins, Zan Sarl, pa i Mekisik je fizicki izuzetan, dole Martin i Elis koji mogu da garantuju skok i jaku igru na strani pomoci.
Iz Vasu i Printezisa na desetak minuta i samog Barcokasa koji je dobar trener, moze Oly da bude bas nezgodan.
Kako kazes, za razliku od prosle godine kad nisu imali predstavu sta dovode i igraju.

Hteo sam da pomenem i Hermansona. Jos jedan Aitov izdanak, igrac rodjen za kosarku koju forsiraju timovi iz Endese.
Odlican igrac. Valensija pravi bas dobru ekipu. Sa ubodu jednu atleticniju trojku i ne secam se da su nekada imali bolji tim.

Meni se Sikma nesto i ne svidja. U redu su te plejmejkerske sposobnosti sa pozicije 4, osecaj za igru, inteligencija, ali mi je nekako za cetvorku vise neki fizikalac koji igra preko granice samounistenja, skakac, borac. Ideal cetvorke koju bih ja selektirao bio bi Lorens Roberts :D
Sikma mi je suvise mekan za tu poziciju.

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Čekićar » Thu Jul 16, 2020. 5:41 pm

Bolkonski wrote:
Wed Jul 15, 2020. 10:41 pm

Meni se Sikma nesto i ne svidja. U redu su te plejmejkerske sposobnosti sa pozicije 4, osecaj za igru, inteligencija, ali mi je nekako za cetvorku vise neki fizikalac koji igra preko granice samounistenja, skakac, borac. Ideal cetvorke koju bih ja selektirao bio bi Lorens Roberts :D
Sikma mi je suvise mekan za tu poziciju.
Fizikalac koji je mekan :D

Sikma je pre svega opasna strec opcija,odlicnu ruku ima,siri odbrane,otvara teren.....

Valensiji je dzaba ako ostane Poseremsena

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Bolkonski » Fri Jul 17, 2020. 2:39 am

Pa nisam za Sikmu mislio da je fizikalac, nego da je mekan :D
Strecer, ali ima strecera koji su jaki na obrucu i strani pomoci. Opet, nije strecer tipa Aleca Pitersa, da samo prangija, njegov veliki kvalitet je taj pregled igre i pas sa visoke pozicije, ali ne volim atletski tanke cetvorke, pre bih takvog na petici, cetvorka mora da puca od atleticizma :D .

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Čekićar » Fri Jul 17, 2020. 12:21 pm

Bolkonski wrote:
Fri Jul 17, 2020. 2:39 am
Pa nisam za Sikmu mislio da je fizikalac, nego da je mekan :D
Strecer, ali ima strecera koji su jaki na obrucu i strani pomoci. Opet, nije strecer tipa Aleca Pitersa, da samo prangija, njegov veliki kvalitet je taj pregled igre i pas sa visoke pozicije, ali ne volim atletski tanke cetvorke, pre bih takvog na petici, cetvorka mora da puca od atleticizma :D .
Pogresno sam protumacio taj deo :D

Onda sve stoji vezano za Sikmu :good:

Mora i petica da puca od atleticizma,nemoj mi Djumice,Salice i ekipu :D

User avatar
Admiral
Posts: 538
Joined: Sun Jul 28, 2019. 1:51 pm
Location: Belgrade

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Admiral » Fri Jul 17, 2020. 8:14 pm

Mvp Euro cupa 2019, u idealnoj petorci 2019 ove godine i više nego dobre partije u EL... 31 god, vreme je da uzme jači ugovor.... Mada moguće i ovo sto IRR kaže, da su odlučili njega da zadrže po cenu Noka, Sive, Hermansona...u svakom slučaju, uopšte ne sumnjam u odluke koje će doneti uprava Albe. Za mene uz Baskoniju najbolji sistem u EL.

Oly je na papiru dve milje ispred Panatinaikosa trenutno.

Alocen se vratio u Real 😍
Za mene no.1 u Evropi ako govorimo o prospektima i projekcijama za NBA.
Na Kosovu božur cveta, ne damo te zemljo sveta!

User avatar
Borca
Posts: 1414
Joined: Thu Aug 01, 2019. 12:08 am

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Borca » Thu Jul 23, 2020. 10:07 am

Izgleda se Erdogan otvorio za kes da ne mora do Bosfora da gleda kosarku, pre ovih potpisa Ankara je dovela i Michael Erick-a iz Baskonije


Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Bolkonski » Tue Jul 28, 2020. 3:37 pm

Bruka tim pravi Himki, doveli i Monroa.
Oko majstora igre, Sveda, Tima, Jerebko, Miki, Monro...
Produzili su Bukera i doveli Monroa. Ne znam da li to znaci da ce Mozgov odseteti jos jednu sezonu, pa u penziju, ili je Buker treci centar za slucaj povrede.
Ali, imaju i Kurtinaitisa koji je verovatno najveci raskorak plate i kvaliteta.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Tajler Darden » Tue Jul 28, 2020. 3:47 pm

Zameni Šveda Vonamejkerom, Himki je f4 ekipa.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Asterix » Tue Jul 28, 2020. 3:54 pm

Bolkonski wrote:
Tue Jul 28, 2020. 3:37 pm
Bruka tim pravi Himki, doveli i Monroa.
Oko majstora igre, Sveda, Tima, Jerebko, Miki, Monro...
Produzili su Bukera i doveli Monroa. Ne znam da li to znaci da ce Mozgov odseteti jos jednu sezonu, pa u penziju, ili je Buker treci centar za slucaj povrede.
Ali, imaju i Kurtinaitisa koji je verovatno najveci raskorak plate i kvaliteta.
I opet nece napravit nista, Sved ce opet uzimati po 14-15 suteva za 3 :D

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Bolkonski » Tue Jul 28, 2020. 4:58 pm

Moguce.
Kurtinaitis ne zna da artikuliše tim, ali, ko zna, možda se izmedju samih igrača stvore hemija i razumevanje, a onda moze biti svasta.

User avatar
Radena14th
Posts: 193
Joined: Mon Jul 27, 2020. 9:39 pm

Re: Vesti iz evropske košarke

Post by Radena14th » Tue Jul 28, 2020. 10:17 pm

Asterix wrote:
Tue Jul 28, 2020. 3:54 pm
Bolkonski wrote:
Tue Jul 28, 2020. 3:37 pm
Bruka tim pravi Himki, doveli i Monroa.
Oko majstora igre, Sveda, Tima, Jerebko, Miki, Monro...
Produzili su Bukera i doveli Monroa. Ne znam da li to znaci da ce Mozgov odseteti jos jednu sezonu, pa u penziju, ili je Buker treci centar za slucaj povrede.
Ali, imaju i Kurtinaitisa koji je verovatno najveci raskorak plate i kvaliteta.
I opet nece napravit nista, Sved ce opet uzimati po 14-15 suteva za 3 :D
Kao i svake godine ništa neće napraviti, ima da se raspuknu ko preduvan balon, opet ima da budu na F4, CSKA i Real sigurni, Barsa verovatno treća ako se ne raspadnu ko prošle godine pod Pirketom, i videćemo četvrtog, tuča između Efesa, Fenera, OLYa, Makabija, čak i Valensije sada, lepu su selekciju odradili. Ne bi se zajebavao ni sa Trinkijerijem iz senke, ni Baskonijom, mada videćemo, kao što sam rekao danas, nesvakidašnja sezona nam sledi, ko zna u kakvom stanju će biti ekipe kada krene EL, kad god krenula, kome će leći taj improvizovani sistem koji sprovedu Đordi i ekipa...

Post Reply