NBA

Sve o američkoj košarci.

Moderator: Moderator

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: NBA

Post by Tommen » Sat Nov 05, 2022. 11:02 am

Vec sad se moze reci da ce Luka biti MVP ako ostane zdrav skoro cele sezone, nestvarno sta radi.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Sat Nov 05, 2022. 5:03 pm

Ja mislim da mu neće dati MVP jer 4 godine zaredom dobijaju Evropljani. Tejtum ili Kari.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Thu Nov 17, 2022. 10:12 am

Kod nas nije mogao stolicu da odbrani a sad lepi Karija :D :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Tue Dec 06, 2022. 4:00 pm

Kavajev koš za pobedu protiv Šarlota sinoć. Nadam se da će se uspešno vratiti posle povrede, šampionski je igrač i jedan od najkompletnijih igrača trenutno.
Odlična odbrana na Kavaju, ruka ispred lica ali džabe kad čovek pogodi težak šut.

Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Tue Dec 13, 2022. 4:44 pm

Kako je Šej Gildžis Aleksander još u Oklahomi koja će se ove sezone boriti jedino za Vembanjamu... Ne znam zašto ga timovi koji jure titulu ne uzmu u razmatranje, truli čovek tamo od odlaska Krisa Pola. Ako se sećam seriju sa Hjustonom u Orlandu je odigrao odlično.
Očekujem da ga Oklahoma zapakuje negde do februara, mislim da bi Majami bio idealan za njega fali Majamiju taj tip igrača. Minesota dala 4 igrača i 4 pika za Gobera, Bruklin trejdovao za Simonsa bez šuta, Lejkersi dali skoro svu dubinu u ekipi za Vestbruka a ovaj čovek već treću sezonu ostaje u Oklahomi da truli...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Sat Dec 17, 2022. 3:17 pm

Nešto što mi ide na živce već godinama, kako i zašto se debeloj mrcini sviraju ovakvi faulovi... Ovo recimo nije videlo faula, Pul je odigrao čistu odbranu.
Baš prošle nedelje protiv Lejkersa izmišljeno je jedno 6 faulova na njemu gde su defanzivci odigrali čistu odbranu, čak mu je više puta oprošten faul u napadu.
I neko posle kaže Hardena niko ne može da čuva... Pa kako da ga čuvaš kad ne smeš da ga pogledaš sudije sviraju faul. Koliko god da ga ne volim on je 1v1 posle Irvinga najbolji igrač u NBA i to na čistu veštinu pošto on nikad nije imao neku brzinu niti eksplozivnost. I takvog igrača zaštitiš ko belog medveda a od odbrane očekuješ da ga brani. I posle kažu dao Harden 35 poena, a sudija mu navuče jedno 15 bacanja na bazi kurca, oprosti korake i faulove u napadu a on šutira dokle može, u Hjustonu je bilo ako hoće da šutne 35 šutnuće 35. Drago mi je što nikad ništa neće osvojiti, iako je jedan od najtalentovanijih igrača koji je uzeo loptu u ruke.

Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Wed Jan 25, 2023. 1:47 pm

Lejkersi su trejdovali Kendrika Nana i pikove za Hačimuru. Njima treba šuta pre svega, nisam siguran koliko šuta će im to Hačimura doneti.
Lebron igra nenormalno, u 38 godina ima 30 poena u proseku i to sa jako lošim % za 3, 8 skokova i 7 asistencija. Ako bi uspeli nekom da uvale Vestbruka a da dovedu dva čoveka koji mogu da šutnu svašta bi bilo na ovakvom zapadu gde nema favorita.
Deluje da je istok dosta jači i da će neko sa istoka osvojiti.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Sun Jan 29, 2023. 10:55 am

Kakav je ovo cirkus :lol: :lol: :lol:

Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Tue Jan 31, 2023. 3:21 am

I posle ne valja sudjenje u Evropi
non mollare mai

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: NBA

Post by Čekićar » Tue Jan 31, 2023. 4:00 pm

Sudjenje u NBA je najgore na svetu...Generalno premekan kriterijum,sve zivo je faul,posebno na velikim zvezdama a onda se ne sviraju ovakve stvari..

Zauvek ce mi ostati nejasno zasto NCAA ima brutalno sudjenje a NBA najgore ikada...Bukvalno treba da zamene sudije

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Tue Jan 31, 2023. 5:37 pm

Interes lige je da utakmice budu cirkus i da svaka ide na veliki broj poena, da svako veče neko od zvezda ubaci 40/50 poena. Da proizvod zadovolji široke narodne mase. Odbranu više niko i ne sme da igra, za neke čiste odbrane se svira faul. Lepo reče Beverli u nekom podkastu, niko više i ne igra odbranu u NBA. Napadači su prezaštićeni, više ne smeš ni telom sa sve podignutim rukama da braniš prodor... A napadačima se toleriše sve živo, koraci, nošene lopte, faulovi u napadu... Mene zanima kako oni misle da neko brani npr. Morenta koji je fizički monstrum sa onakvim skokom, brzinom i eksplozivnošću kad je njemu dopušteno da ponese loptu, da te skloni rukom, da napravi korak dva više a ti ne smeš ni u najbazičniji kontakt da uđeš. Janisov svaki drugi prodor ili su koraci ili je faul u napadu... Kad se setim šta se sve svira Hardenu neka muka mi pripadne.
Najjače mi je kad sudija dosudi nešto i ode da gleda čelindž gde on, cela hala i ceo svet vide da je napravio grešku ali ipak neće da promeni odluku...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Fri Feb 03, 2023. 12:53 pm

Ne može da bude čistija lopta od ovoga, cirkus se nastavlja :lol: :lol: :lol:

Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Fri Feb 03, 2023. 1:09 pm

Još jedan cirkus, ovog puta je Dilon Bruks glavni cirkuzant. Nije dovoljno što je polomio lakat Geriju Pejtonu 2 prošle godine u plej ofu onakvim idiotskim faulom, i ove godine je kuresanje na max. Dobacuje onom Šenonu Šarpu sa bezbedne udaljenosti od 15 metara a kad ga ovaj poziva da dođe da mu to kaže u lice nema ga nigde :lol: :lol: krije se iza saigrača. I ovde kao ustao da se bije a namerno obara ovog čoveka što ga je držao, u fazonu drži me da ga ne ubijem :lol: :lol: :lol:
Generalno Memfis se ponaša kao da su uzeli 2 titule zaredom u najmanju ruku, a ne kao da su ispali u drugoj rundi zapada prošle sezone. Dobili jednu plej of seriju i misle da su krupno mudo. Mnogo kurčenja i lajanja, sledi im lepo otrežnjenje u plej ofu. Maltene svako veče hoće s nekim da se biju, evo pre neko veče je Morent zagužvao protiv Indijane pa tražio saigrače pogledom da ga brane :D :D Mislim da oni Bulsi '90 nisu ovoliko lajali koliko laje Memfis sad

Sličan slučaj je i Finiks, ušli u jedno finale i pomislili da su ne znam ni ja ko. I u to finale su ušli zahvaljujući povredama Dejvisa i Kavaja. Buker 5 sezona nije video plej of pre dolaska CPa, posle onog finala se ponaša kao da je bio šampion 3 puta i 4 puta MVP. Posle ih je Dončić poslao da pecaju u sedmoj utakmici još u njihovoj hali, dobili su ih stoka razlike a Dončić bi im ubacio 70 da nije otišao da odmara na kraju 3/4 :lol: :lol: :lol: Previše hajpa se dobija za neke stvari.

Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Sat Feb 04, 2023. 1:00 pm

Dugo je Kajri bio miran :lol: :lol: :lol:
Taman se smirio posle onoga sa Jevrejima, Bruklin krenuo da igra dobro i da pobeđuje, Kajri u zadnje vreme igra košarku karijere verovatno... I onda odjednom :D :D Kako kaže Vojnarovski nisu se dogovorili oko novog ugovora, ni oko dužine ugovora ni oko para.
Pominju se naravno Lejkersi, Dalas, Majami, čak i Sansi i Klipersi u nekoj priči.
Priča sa Dalasom mi je nerealna jer bi on morao da se prilagodi Dončiću a Dončić se sve pita ovamo. Plus bi Dalas morao da da svoju dubinu za njega.
Finiks mi je malo verovatan jer ne verujem da će trejdovati Pola u sred sezone. Klipersi jako teško jer su tu Kavaj i Džordž koji su igrači dominantni na lopti, dodati trećeg u postavu bilo bi suludo i to ne bi radilo.
Ostaju Lejkersi i Majami. Majamiju je potreban dobar igrač na pleju da bi bili konkurentni, verovatno bi u paketu bio Lauri i možda neki od ovih Hejvuda, Hajsmita, Martina itd. Lejkersi bi ponudili Vestbruka pretpostavljam. Bilo bi zanimljivo videti kako bi funkcionisali Vestbruk i Ben Simons, to bih platio da gledam, a još više Vestbruk i Durent :lol: :lol:
Mislim da su Lejkersi najrealnija opcija i da će Lebron pogurati svim silama da dobije Irvinga a da pošalje Vestbruka.

Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Sat Feb 04, 2023. 6:51 pm

Jedino ne znam koji bi bio interes Netsa da uzmu Mentola?
non mollare mai

Post Reply