NBA

Sve o američkoj košarci.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Tue Feb 08, 2022. 7:05 pm

Lejkersi trejduju Ronda a ostave Vestbrika kome cela hala viče da ne šutira :lol: :lol: :lol:
Još ovog sad niko neće, sem možda Filadelfije koja bi da se reši svog problema

Si Džej Mekalum u Nju Orleansu, zanimljiv trejd.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Wed Feb 09, 2022. 1:57 am

Ma kakva Filadelfija, ne bi ni u snu uzeli Mentola
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Thu Feb 10, 2022. 6:55 pm

Ibaka u Milvokiju. Taman ono što im treba visoki strečer koji otvara prostor Janisu a u odbrani se pravi još veći zid. Dobijaju dodatno na visini, dužini i zaštiti obruča pogotovo.
Mislim da su ovim trejdom Klipersi jasno pokazali da žrtvuju sezonu i da se Kavaj i Džordž neće vraćati do kraja sezone.
Zanima me da li će Filadelfija do kraja večeri da uvali nekom Brika Simonsa :D :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Thu Feb 10, 2022. 8:29 pm

Kao da sam prizvao, bradata Veprina i Pol Milsap u Filadelfiji a Brik Simons, Dramond i Set Kari u Bruklinu.
Mislim da Vepar i Embid neće uzeti ništa sem labudovih muda eventualno, koliko god da su talentovani toliko su obojica veliki luzeri, pogotovo Harden.
Simons ima logike jedino ako će ulaziti sa klupe pa da igra kao šesti čovek sa drugom petorkom, on Kajri i Durent u istoj petorci mi nema logike baš kao i Kajri Durent i Harden. Njih trojica zajedno u petorci znači da će se Simonsu i dalje bezobrazno odmicati na šutu i da će skupljati sa njega da zaustave Kajrija i Durenta. Da napomenem mekan mentalitet Simonsa, pahulja nežna. Jedino što će dobiti jeste defanzivno gde je Simons dosta bolji od Hardena.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Fri Feb 11, 2022. 12:17 am

Moje je pak mišljenje da oba tima ovim trejdom postaju jača, a vreme ce i ovaj put biti najbolji sud

Zaobidju li ih povreds, Embiid i Harden su najubitačniji tandem u ligi, dok ostaje upitan njihov mentalitet, tj odsustvo želje da se defanzivno cimaju

S druge strane, svi se prvo hvataju na odsustvo šuta kod Simonsa, zaboravljajuci njegove fizikalije i smisao za asistencije, a ovaj put ce biti okružen paklenim šuterima. Ne treba ni pominjati koliko su Netsi sada defanzivno jači
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Fri Feb 11, 2022. 11:29 am

Što se tiče Hardena dosta zavisi od toga da li ima striptiz barova u Filadelfiji.
Simons jeste unikatan igrač, plejmejker sa 211, odličan pregled igre, pas, igra da niskog posta, pomera svaku odbranu u NBA. Dužina, snaga, skočnost, brzina i mobilnost beka na 211 cm visine se ne viđa svaki dan, zahvaljujući tome može da preuzima sve 1-5 i tu će mnogo značiti Bruklinu.
Problem kod šuta je što on nema apsolutno nikakav šut za 3, ne uzima šuteve van reketa. Prošle sezone je delovao kao da se plaši da šutne, pa su i bacanja u seriji protiv Atlante bila tipa 33%. Mora da krene da šutira ukoliko hoće da napravi nešto.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Fri Feb 11, 2022. 4:09 pm

Porzingis u Vašingtonu za Dinvidija i Bertansa.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Fri Feb 11, 2022. 10:00 pm

Neobjašnjiv potez Dalasa, ne znam na koji način misle da zadrže Dončica, pošto tek sada nisu konkurentni
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Sun Apr 03, 2022. 12:42 pm

Pred ovu sezonu je predviđano finale između Lejkersa i Bruklina, a sad evo 4/5 utakmica do kraja Bruklin je 10. a Lejkersi 11.. Da stvar bude još čudnija, upravo Lebron i Durent kao najbolji igrači timova predvode ligu u datim poenima (Lebron 30.3 a Durent 30.1).
Na zapadu Finiks je obezbedio prvo mesto i stvarno deluju moćno, najkompletnije. Kris Pol jeste mator ali igra za sve pare. Memfis je pomalo i neočekivano zatvorio drugo mesto, a u utakmicama bez Morenta imaju 19-2 što deluje nerealno.
Golden Stejt je za sada treći, Dalas je samo pobedu iza i svašta može da se desi do kraja. Juta i Denver će se boriti za poziciju 5 kako stvari stoje, što bi za Denver bio ogroman uspeh s obzirom na kadrovske probleme tokom čitave sezone, a za Jutu je to realno neuspeh.
U plej inu su sigurno Minesota i Klipersi koji će igarti međusobno za 7. poziciju. Za Kliperse odlična sezona kad se uzme sve u obzir, sad im se vratio i Džordž da pomogne da se uguraju u plej of.
Nju Orleans je ovim trejdom za Mekaluma okrenuo sezonu, u prvih 20 utakmica su imali 4/16 i delovalo je da su prežaljeni. Pogotovo kad se u obzir uzme činjenica da Zajon ne igra celu sezonu i da je pitanje da li će uopšte igrati. San Anonio je iskoristio to što su Lejkersi očajni i za sada drže 10. mesto sa pobedom više od Lejkersa.

Na istoku Majami je za sad prvi. 4 utakmice do kraja imaju 2 pobede više od Bostona i Milvokija i 3 od Filadelfije.
Klivlend koji je veći deo sezone bio među 6 timova je pao na 7. sa 2 pobede manje od Čikaga koji je dobar deo sezone bio među prva 3. Toronto se takođe verovatno vraća u plej of.
Što se tiče plej ina Atlanta je isplivala i sad je 8. sa pobedom više od Šarlota i Bruklina. Bruklin previše zavisi od Durenta, mora čovek da bude i skorer i glavni organizator u ekipi. Čak imaju dobro pomoćno osoblje (Mils, Kari, Dramond, Klekston, Dragić, Grifin) ali opet sve mora da ide preko Durenta. Kajri je dobio dozvolu da igra i biće najveća podrška Durentu. Simonsu se očigledno osladio odmor pa ne planira da igra još neko vreme :D :D
Na istoku će biti zanimljivih duela u plej ofu, 6 iskusnih ekipa koje ciljaju titulu. Mislim da je na zapadu malo drugačije i da realno postoje 3 tima koja mogu da odu u finale (Finiks, Golden Stejt i Juta) a da ostali nemaju tu širinu i kvalitet.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: NBA

Post by Hiro Onoda » Mon Apr 04, 2022. 11:29 am

Treba iduce sezone Janis,Doncic,Jokic i Embid da predju u Lejkerse da bi Lebron SAM osvojio jos jednu titulu i tako dokazao da je NAJVECI svih vremena.
Da nije bilo korone Lejkersi i Lebron ne bi ni onu jednu titulu sto su uzeli uspjeli da osvoje.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Mon Apr 11, 2022. 2:06 pm

Parovi plej ina
Zapad
Minesota - Klipersi
Nju Orleans - San Antonio
Istok
Bruklin - Klivlend
Atlanta - Šarlot
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Mon Apr 11, 2022. 8:07 pm

Sad počinje ono pravo
non mollare mai

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: NBA

Post by Hiro Onoda » Mon Apr 11, 2022. 9:23 pm

Ne znam kako moze biti pravo kad je bez "najboljeg" :rofl:

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Tue Apr 12, 2022. 7:50 am

Milvoki Čikago jako zanimljiva serija, mislim da Čikago može odvede seriju u 7 utakmica. Šteta samo što Lonzo neće igrati.
Denver odmah na Golden Stejt, ako Kari i Klej budu zdravi mislim da to ide možda i u 5 utakmica.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Wed Apr 13, 2022. 11:08 pm

Ja opet mislim da Čikago nema šta da traži u toj seriji, dok Denver može da namuči GSW
non mollare mai

Post Reply