Košarkaška reprezentacija Srbije

Sve o reprezentacijama.

Moderator: Moderator

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Asterix » Tue Jun 23, 2020. 12:46 pm

Ocekivano...

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by MMM » Fri Nov 06, 2020. 7:33 pm

Selektor Srbije Igor Kokoškov je pozvao sledeće igrače: Aleksa Avramović (Estudijantes), Nikola Radičević (Promiteas Patra), Danilo Anđušić (Burž), Dejan Kravić (Burgos), Stefan Pot (Igokea), Dalibor Ilić (Igokea), Marko Jeremić (Mornar), Dragan Apić (Budućnost), Filip Petrušev (Mega Sokerbet), Stefan Momirov (Mega Sokerbet), Jovan Novak (Mega Sokerbet), Aleksa Radanov (Crvena zvezda mts), Marko Simonović (Crvena zvezda mts), Boriša Simanić (Crvena zvezda mts), Rade Zagorac (Partizan NIS), Nemanja Dangubić (Partizan NIS), Uroš Trifunović (Partizan NIS), Nikola Rebić (Monako), Stefan Peno (Rasta Vehta), Stefan Đorđević (FMP).

User avatar
Borca
Posts: 1414
Joined: Thu Aug 01, 2019. 12:08 am

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Borca » Sat Nov 28, 2020. 5:08 pm

Nije otovoren Live ali zestoka borba sa Svajcarcima, u zaostatku smo celu utakmicu, trenutno -3 na 7:30 do kraja utakmice.

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Asterix » Sat Nov 28, 2020. 6:30 pm

Nova mega blamaza Kokoskova... U ponedeljak se mora pobijediti

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Hiro Onoda » Sat Nov 28, 2020. 7:15 pm

Kakve je sad situacija u grupi uopste?

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Asterix » Sat Nov 28, 2020. 7:50 pm

Hiro Onoda wrote:
Sat Nov 28, 2020. 7:15 pm
Kakve je sad situacija u grupi uopste?
Gruzija 2;0 utakmica manje Finska 1:1 utakmica manje ali vode protiv Gruzije.. Srbija i Svajcarska po 1;2

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Hiro Onoda » Sat Nov 28, 2020. 8:05 pm

Sta to znaci za plasman posto ne znam ni koliko jos kola ima da se igra.

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Asterix » Sat Nov 28, 2020. 8:12 pm

Hiro Onoda wrote:
Sat Nov 28, 2020. 8:05 pm
Sta to znaci za plasman posto ne znam ni koliko jos kola ima da se igra.
Pa ako je 4 ekipe u grupi znaci da je 6 kola ukupno logicno

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Hiro Onoda » Sat Nov 28, 2020. 8:14 pm

Ne pratim ove usrane FIBA-e kvalufikacije uopste prema tome ne znam ni koliko timova ima u grupi.

User avatar
Radena14th
Posts: 193
Joined: Mon Jul 27, 2020. 9:39 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Radena14th » Sat Nov 28, 2020. 9:35 pm

Ovo sve je posledica višegodišnjeg zapuštanja i uništavanja srpske košarke...

Da nama Švajcarska skida lopte u reketu i da nas rade na backdoor utrčavanja i coast to coast prodore visokih igrača od kojih je najviši naš Mlađan od 205, a naša reprezentacija stalno na parketu ima dva ili tri igrača viša od 205cm i ne može da dominira u skoku i reketu u oba pravca???

Da od ABA reprezentacije mi imamo praktično jednu četvorku koja ne može da odbrani ništa i dve petice od kojih Apić maši zicere sam ispod koša a Kravić je beskorisan, što ne pozovu Raška Katića od 4 banke, taj bi bar znao da odigra leđima i izvaćari ih na posne fore, opet Zagorac na 4, može li mi neko stručniji na forumu reći koje uopšte kvalitete ima Zagorac da igra 4???

Uz dužno poštovanje Kokoškovu, idu mi polako na klinac njegove NBA kozerije kod tajmautova gde se on kao dogovara sa trenerima šta da igraju, NBA rotacije, krene jedna petorka, pa uvede dva, pa tri igrača i na kraju vrati prvu petorku i tako u krug...

U napadu mi sem Avramovića nemamo spolja igrača koji može da napravi prednost iz 1 na 1 igre, spacing kuku ocu kuku majci, aj to dobrim delom da pripišem da su neuigrani, da su se skupljali ko u Biznis ligi za tekmu, pa aj malo rogovi, malo dijamant, malo pik i udri, Anđušić i Dangubić se sudaraju u ćošku... U odbrani nas šoraju Mlađan, Baldasar i Duba prodorima coast to coast, pogodimo jednu rotaciju, pas na Kovača/Mlađana spolja i tu već visimo, i naravno kad se raspištolje, mogu da je durišu i nogom, ide to kroz obruč...

Ne znam stvarno, ne ide ovo u dobrom pravcu, ozbiljno brukanje, jesu ovo prozori, jeste da i Litvanija roka od Danske, da Slovenija ne ode na SP kao prvak Evrope, sve je to meni jasno, to su već drugi problemi, ali 90% švajcarske reprezentacije NBA/EL/EC gledalo/gleda samo na TVu... Da sad ne pišem traktate zbog čega je ovo brukanje posledica, trebaće mi ceo post, možda i dva, zakačio bi jedno 3-4 teme na ovom forumu, masa vas i zna o čemu se radi, ali ovo preti da ode na nivo fuzbala u Srbiji... Šta napraviste od zemlje košarke...

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Irriducibili » Sun Nov 29, 2020. 12:20 am

I dalje se vecinski bavimo posledicama, a ne uzrokom...

Bila je lepa prošlost, pa se odbija videti sadašnjost, konstantno tražeci da igraju mladi. Koji mladi?

Naravno da je i ova šarena skupina na papiru bolja od Švajcarske ili Finske, ali očigledno nedovoljno da porazi od takvih i dalje kao budu iznenadjenje

Odavno ukazujem da nemamo čime da izvršimo smenu generacija, te da sigurno idemo ka evropskom proseku. Srbija vec godinama nema vrhunske talente, zašto je tako teško to priznati? Istina možda boli, ali je jedina realna polazna osnova i tome se u narednom periodu moramo prilagoditi
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Houdini » Sun Nov 29, 2020. 2:02 pm

navijaci zele instant uspeh.. celnici klubova shvataju da jedinu sansu da ostanu na celu je ako imaju instant uspeh, jer autoritet nemaju, pa traze od trenera.. treneri kapiraju da nakon 3 poraza svi ce ih pljuvati, nemaju prostora da testiraju druge igrace, vec samo gotove proizvode, uglavnom strance..

mi vise nemamo sportske radnike sa autoritetom, nemamo trenere stvaraoce sa autoritetom, a i generalno trenera imamo sve manje..

talenata ima, kako su iskocili Smajlagic, Pokusevski, Jokic, ne mozda u meri ko pre, ali se nadju.. fale tu solidni igraci, igraci zadatka, ali posto nema gde da dobiju sansu nema ni njih..

no svakako je mnogo toga unisteno kod nas, pa je tako i kontinuitet koji je kosarka vukla iz SFRJ sada polako nestaje.. bilo je pitanje vremena..

al samo da Zagorac kopira i implementira iz NBA sta su timovi duzni da urade za igrace, pa ce biti lakse..

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Hiro Onoda » Mon Nov 30, 2020. 9:55 pm

Izvukli su se nocas ali ovakav sastav i citave ove FIBA kvalifikacije su bruka u svakom smislu.

balkanski spijun
Posts: 13
Joined: Sat Oct 31, 2020. 11:41 am

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by balkanski spijun » Wed Dec 02, 2020. 3:56 pm

Mislim da nije sve u konstataciji da nema vise ex talenata.

Najveci problem po nekom mom vidjenju stvari je rad.
Imamo.neobucene igrace.Najbolje se vidi u igri 1na1 I kod tehnika suta.
Tu se vidi da su igraci zapostavljeni tj da se slabo radi.
Ako znamo da je talenat 30%,a ostalo rad,mislim da je rad katastrofalno los
Neverovatno je da nama igraci prolaze mladje kategirije,po talentu su u vrhu I nestaju.

Struka,uz pravilan rad je bitnija karika od talenta.

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Irriducibili » Wed Dec 02, 2020. 4:33 pm

Ne mogu da se saglasim sa ovim stavom, jer su rezultati svih naših mladjih selekcija katastrofalni, što ranije nije bio slučaj

Ne mogu da tvrdim da je struka na nivou, ali to ne menja činjenicu da pravih talenata nema, bar ne u našoj košarci. Ono malo što obecava se ni ne pojavi na našim parketima, vec se poput Smailagica ili Pokuševskog razvijaju u inostranstvu

U ovom trenutku nam ne bi pomogli ni najbolji treneri na svetu, jer objektivno nemaju s kim da rade. Mukotrpni rad je zaista neophodan, ali ne pomaže ukoliko osnova, tj talenat, ne postoji
non mollare mai

Post Reply