FK Partizan

Sve o domaćem fudbalu.

Moderator: Moderator

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Houdini » Sat Dec 18, 2021. 7:16 pm

moram stavrno da cestitam i Stanojevicu i ekipi na ovoj polusezoni.. ja sam zaista mislio da su ovakvi nizovi nemoguci i da Zvezda namesta protivnike i sudije, ali ocigledno je problem bio u nama samima, tacnije u trenerima koji nisu mogli da rade ovo sto sada radimo..

i dalje mi se ne svidja kako je ekipa selektirana, ali dok ima rezultata to je najbitnije..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Sat Dec 18, 2021. 9:56 pm

Sumnjam da ovde postoji osoba kojoj se iole svidja kako je ekipa selektirana, tim pre je ovo ogroman uspeh. Pošto sumnjam da je trener želeo celavog Miletica umesto Van Dajka ili Ridigera, ostaje mi da osnovano sumnjam da mu je rečeno da se uklopi u budzet od nula dinara. Ima i do toga da je kvalitet lige nikad lošiji, ali se i to potire činjenicom da su njegovi prethodnici imali daleko kvalitetnije igrače na raspolaganju. Ne volim Stanojev fudbal, ali ovo je podvig što je uradio
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sun Dec 19, 2021. 9:39 pm

Ovom pobedom ovo je i zvanično najbolja jesenja polusezona u zadnjih 10 godina.
U ligi 59 bodova od 63, 19 pobeda, 2 remija i 0 poraza. Gol razlika 57:6, gde smo 15 puta zadržali nulu i gde nam niko nije dao više od jednog gola. I pored toga što je Stanojević kod većine navijača (čitaj Svedoka) okarakterisan kao defanzivan, dekadentan i zaostao trener Partizan ima daleko najbolji napad u ligi.
Ono što je posebno interesantno jeste to sa kakvim je zalaganjem, fokusom, stavom, disciplinom i odgovornošću ova ekipa igrala skoro svaku utakmicu, i pored svojih očiglednih limita. Ponovo je dokazano da, kad se obrati pažnja na ove stvari koje nemaju veze sa kvalitetom, mogu da se prevaziđu limiti koji su u vezi sa kvalitetom. Možeš da ne znaš, ali ne možeš da se ne boriš i da ne budeš skoncentrisan. Posle 5 godina smo konkurentni u ligi, posle 7 smo prvi na polusezoni. Bilo bi odlično kad bi makar sa ovih 5 bodova prednosti otišli na prolećni derbi.

Što se tiče Evrope, iako je takmičenje najslabije od sva 3 ostavrili smo dobar rezultat. U kvalifikacijama smo izbacili Dunajsku Stredu, Soči koji je bolja ekipa od nas, i Santa Klaru. U grupama je moglo i sa više bodova ali prošli smo dalje i to je najbitnije. Na 12 utakmica 6 pobeda, 3 remija i 3 poraza uz gol razliku 15:9. Na 5 mečeva u Evropi smo zadržali nulu. S obzirom da je Stanojević od dobro dela navijača (ovoga puta donekle opravdano) okarakterisan kao neko ko je luzer u Evropi ova naša kampanja za sad deluje sasvim uspešno. Videćemo protiv Sparte kako će to izgledati, bilo bi lepo kad bi prošli malo dublje u takmičenje.

U Kupu smo izbacili dva trećeligaša što je bilo i očekivano, videćemo ko će nam dalje biti protivnici. Kao što je rekao i Stanojević kup je treći po prioritetu ali svakako treba gledati da se osvoji posle 2 uzastopna poraza u finalima.

Što se tiče selekcije ni meni se ne sviđa, Miletić i Pantić naročito ali šta je tu je, ne verujem da su Stanojeviću bili prve želje. Ni Saničanin me nije mnogo oduševio pogotovo na početku sezone ali se stabilizao pa je sada podnošljiv. Rikardo je pun pogodak kao što sam najavio na početku sezone da može da ide na 30+ golova, a mislim da u drugom delu sezone ide na 40+. Menig je povukao ove zadnje 2 utakmice, pokazao je da može. Posle priprema očekujem i bolje njegove partije.
Dobili smo Terzića kao neočekivano pojačanje. Vujačić je dosta napredovao iako je i dalje kritičan ali je bolje nego prve sezone. Dobili smo i Milovanovića koji je rešio 3 bitne utakmice zaredom. Miljković i pored svih osuda navijača igra korektno, pogotovo u defanzivi. Urošević, Šćekić i Zdjelar igraju konstantno još od jeseni 2018. kad je Bata bio trener. Još jedna bitna stvar je promena celokupnog stava Markovića, od fudbalskog Radeta Zagorca se pretvorio u nekog ko ima stav i preuzima igru na sebe. Natho koji je na početku sezone vukao prvih 5 kola.
Vidi se pečat trenera u većini stvari, Stanojević ovo vodi pragmatično, ekipi sakriva mane, igrači ne rade ono što ne znaju. I pored svih kadrovskih problema koje smo imali u završnici polusezone uspeli smo da se skupimo i da obavimo posao dobro.
Ponovo smo živi, ponovo smo konkurentni, ponovo ličimo na veliki klub (na terenu naravno).



Od proleća još jače melji, da tron opet bude crno beli!
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sat Jan 22, 2022. 8:46 pm

Šćeka u Zaglebju...
Iskreno dugo nisam bio ovoliko tužan kad neki igrač ode iz Partizana. Šćeka je bio dosta bitan igrač, uz Zdjelara i Uroševića najkonstantniji u zadnje 4 sezone. Zalaganje uvek na 100%, uvek fokusiran, uvek sa ratničkim mentalitetom, taktički disciplinovan. Svaki derbi dobro odigran, dobre utakmice u Evropi, bitan gol protiv Sočija koji nas je ostavio u Evropi. Kod Stanojevića je počeo i da se ubacuje iz drugog plana, unapredio je svoju igru prema napred. Mnogi su pričali kako je drvo a bio je tehnički bolji od npr. Jevtovića, Evertona...
Malo me je iznenadilo da ide u sred sezone kad imamo šansu da uzmemo titulu i kad igramo proleće u Evropi, pogotovo što Zaglebje nije neka preterano dobra ekipa. Ali treba poštovati njegovu odluku, zaslužio je to.
Biće teško zameniti Šćekića.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Wed Jan 26, 2022. 2:23 pm

Fejsa, Everton i Jevtović se pominju kao moguća pojačanja na zadnjem veznom.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Thu Jan 27, 2022. 8:22 am

Fejsa je prvo pojačanje u ovom PR. Iskusan igrač, igrao je ozbiljan fudbal tokom karijere tako da sigurno može da nam pomogne.


Fejsa vrati milion i dvesta :D :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Houdini » Thu Jan 27, 2022. 8:51 am

Fejsa je bas ozbiljno pojacanje, plus mnogo dobar momak.. dobar potpis..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Fri Jan 28, 2022. 2:40 am

Jedino što Fejsu, osim dokonih Arapa, niko nije video vec duže na fudbalskom terenu. No, vec uobičajeni manir najgore uprave da vracaju povratnike koji praktično nemaju gde
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sun Jan 30, 2022. 2:34 pm

Mocart javlja da je povreda Pantića ozbiljnija, da je povredio medijalni i prednji ukršteni ligament.
Ako pauza bude višemesečna biće interesantno videti da li će verovati Lazaru Pavloviću da bude druga opcija (što teško može da bude) ili će da dovode nekoga.
Vidim da se Marko Janković nudio zadnjih dana, nadam se da nije u priči iako je znao da odigra dobro velike utakmice dok je bio kod nas njegov lenj i jajarski stav na terenu su nepodnošljivi.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Tue Feb 01, 2022. 2:19 pm

Kako stvari stoje Jevtović će biti novo pojačanje. Pretpostavljam da će zbog povrede Pantića Jojić više igrati na 10, pa nam opet fali jedan zadnji vezni (ne računajući Lolu).
Jevtović nije loš igrač iako većina navijača verovatno peni zbog njegovog povratka. Borben igrač, uvek je sa 100% igrao svaku utakmicu, bez jajarenja i to treba poštovati. Igrao je kod Marka u sistemu sličnom Stanojevićevom i dobro se pokazao.
Igra se na 3 fronta, ako prođemo dublje u takmičenje u LK trebaće igrača.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Wed Feb 02, 2022. 2:13 am

Problem naših da kažem pojačanja, je što po pravilu nisu igrali takmičarski fudbal pre povratka. Ovako ličimo na azil za bivše igrače, koji više nemaju gde, pa da ih oživimo
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Thu Feb 03, 2022. 1:37 pm

I ja se nekad zapitam oko sličnih stvari ali ubrzo se setim kakve jajare nam vode klub i shvatim da uvek može gore, Fejsa i Jevtović su premija koga sve oni mogu da izmisle.
Čudi me da su odbili ponude za Milovanovića, pogotovo jer su cigani prodali Lazetića posle 17 utakmica pa bi naši imali alibi priču.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Thu Feb 03, 2022. 10:57 pm

Iskreno sumnjam da je bilo konkrentne ponude za Milovanovica, nema sada igrača koga oni ne bi prodali za €6M
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Fri Feb 04, 2022. 7:49 pm

Iskreno i mene čudi jer Miki Vazura bi dupe prodao za 6 miliona. Opet Ivković je potpisao tekst a on bi trebalo da je najpouzdaniji što se tiče FKPa.

Takođe Ivković je napisao juče da hoćemo da otkupimo Svetu Markovića, izgleda da nije zadovoljan jer je odigrao samo 4 utakmice ove sezone i da se posvađao sa upravom kluba. Kako je napisao Ivković nudimo 500.000 evra a oni traže 800.000, mada ako ga oni ne žele verujem da će se dogovoriti jer imamo dobre odnose sa njima.
Što se Svete tiče prošle sezone sam bio protiv njegovog povratka jer se u prvom mandatu raspadao, ali je drugi mandat odigrao iznad svih očekivanja i neverovatno je napredovao pod Stanojevićem tako da bi bio pojačanje. Problem je što već imamo 4 štopera u timu i formiran štoperski tandem Vujačić-Saničanin koji se stabilizovao tokom jeseni.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Sat Feb 05, 2022. 7:48 pm

Da se ja nešto pitam, rado bi razdvojio tandem Vujačic - Sanicanin, ono, svaki na svoju stranu....

Lepa ilustracija stanja našeg fudbala u kom Rajovo drvo postaje nezamenljivo, dok mu je parnjak igrač kome je FKP vrhunac karijere, u godinama kada i prosečni vec imaju godine internacionalnog staža

Otuda nije iznenadjenje da Sveta odskače kvalitetom, iako u iole jačem timu ne uspeva da pronadje svoje mesto
non mollare mai

Post Reply