FK Partizan

Sve o domaćem fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

FK Partizan

Post by Tajler Darden » Fri Jul 31, 2020. 3:41 pm

Nova sezona kuca na vrata.

U subotu u 17:30 gostovanjem u Kruševcu Partizan će otvoriti novu sezonu Ling Long Super lige.

Neću previše govoriti o protekloj sezoni, već ću je predstaviti kroz najznačajnije fotograije. Sve slike preuzete su sa zvaničnog sajta kluba.

Prvi meč prošle sezone protiv Konahs Ki Nomadsa.

Image

Prvi gol Filipa Stevanovića u evropskim takmičenjima.

Image

Slavlje nakon gola Miletića Moldeu. Gol koji nam je doneo ulazak u grupnu fazu LE.

Image

Preko 20000 najmlađih navijača Partizana na utakmici protiv AZ.

Image

Slavlje nakon Sumine bombe u derbiju.

Image

Godišnjica smrti mlađanog Dušana Todorovića

Image

Dolazak velikog Mančester Junajteda na JNA.

Image

Po završetku utakmice protiv AZ Alkmara.

Image

Sadikovo bacanje Degeneka na travu.

Image

Poraz od Vojvodine u finalu Kupa i oproštaj Strahinje Pavlovića od Partizana.

Image

Image

PRELAZNI ROK:

Neću se ovde osvrtati na pisanja Mocarta, Žurnala i ostalih medija koji su jasno priklonjeni komšijama. Sa tim lično nemam problem, veći su mi problem navijači Partizana koji u raznorazne laži navedenih glasila veruju.

Elem, u klub su stigla dva igrača.

Prvi je Maki Banjak, dosadašnji fudbaler Olimpije, koji dolazi na mesto štopera. Pozicija koja je verovatno ostala najviše upražnjena odlaskom Strahinje Pavlovića. Bilo bi dobro da se Banjak što pre privikne na sve što ga očekuje u Beogradu, zato što je odbrana definitivno najranjiviji deo.

Image

Drugi igrač koji je došao jeste Dušan Lalatović, oko koga se i podigla prašina. Ono što je meni rečeno od strane par izvora koji nemaju nikakav lični interes u klubu jeste da je došao kao potencijalni nikakav rizik, a eventualno velika nagrada. Atipičan igrač, visok dva metra, koji može da pokrije i poziciju levog beka. Neki sličan pokušaj imali smo prošlog leta sa Dingom.

Image

Što se ostalih eventualnih pojačanja tiče, videćemo šta će se dešavati. Dosta je specifična situacija zbog cele ove pandemije. Ono što mogu kazati jeste da je istina da smo zainteresovani za Nathovog druga Izraelca.

Što se odlazaka tiče... Mislim da je sva prilika da će Sadik u jednom trenutku biti prodat. I u ovom momentu postoji ponuda, ali klub nije zadovoljan dinamikom potencijalne isplate.

NOVA SEZONA:

Savo Milošević je najavio napad na titulu i celu sezonu treba posmatrati kroz tu prizmu. Treba ići meč po meč i poštovati svakog protivnika. Meni lično su se smučile priče o livadarima, U ligi ima dosta talentovanih momaka, dosta dobrih igrača koji se nisu probili. Znate gde živimo, u kakvim uslovima sportisti odrastaju, a u fudbalu je obrt novca najveći, pa samim tim i mahinacije, vezice i ostalo. Samo pogledajte koliko igrača ima da su otišli iz ostalih klubova u inostranstvo i tamo pravili lepe uspehe sa svojim klubovima i u Evropi.

Ja lično bio bih zadovoljan da se u domaćim takmičenjima dobije 80% mečeva i da se ne gube derbiji. Ukoliko se derbi gubi, to nikako ne sme biti kao onaj pod Đukićem kada je stav igrača bio kao da su u balonu.

Raspored je krojen da imamo minus pet pre derbija. Na nama je da učinimo da bude drugačije, a prvi korak je već sutra.

Treba posebno naglasiti pravilo oko dva igrača U21 u prvoj postavi. Očekuje se da će Stevanović biti standardan u 11, dok će se za drugo mesto boriti ostali. Najavljeno je da će šansu usled ovog pravila šansu dobiti i golman Popović i to je verovatni razlog razlaza sa Nemanjom Stevanovićem. Milošević je posle poslednje pripremne utakmice kazao da će osam, devet bonusa konkurisati kroz sezonu za prvu postavu.

EVROPA:

Četiri kola, četiri utakmice, bez revanš meča... Jedna greška dovodi do ispadanja, jedan trenutak inspiracije dovodi do prolaza... Ipak, kako nama, tako i drugima.

Povlašćeni smo kako stvari stoje kroz sva četiri kola, branimo dobar rezultat iz evropske sezone koja se briše i stvarno bi bilo sjajno da se klub opet plasira u LE.

SEZONA MOŽE DA POČNE!
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: FK Partizan 2020/21

Post by dacolik » Fri Jul 31, 2020. 3:57 pm

Bravo Tajler, odlican uvod.

Znajuci u kakvoj ligi igramo ne ocekujem da osvojimo titulu niti cu biti nezadovoljan sezonom ako se to ne desi. Nadam se da cemo uci u LE jer bi nam mnogo znacilo da vezemo 2 sezone tamo, nosioci smo, bice potrebno i srece na zrijebu.
Ako udjemo u LE moguce je da budemo na granici izmedju drugog i treceg sesira, i potencijalno da dobijemo prolaznu grupu.. Ali to je vec daleko. Svakako nam ovaj sistem kvalifikacija bez revansa ne odgovara nikako.

Velika stvar bi bilo da dovedemo Tatkovog ortaka , ozbiljan vezni igrac , prakticno u najboljim godinama.. vjerovatno sve zavisi od toga da li ce liga povecati broj stranaca koji mogu biti u 11 a s obzirom na prelazni rok cerge kako se odvija mislim da ce podici brojku na 6.

Neka nam je srecan pocetak sezone!

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan 2020/21

Post by Viduka » Fri Jul 31, 2020. 5:46 pm

Lep i koncizan uvod Tajlere :good:

Ja za razliku od @dacolik, ocekujem titulu i sve osim titule smatram neuspehom. Evropa me ne interesuje. Partizan je za mene sampionski klub i tako mora da se postavi. Biti drugi u ligi, biti zahvalan sto se igra sekundarno takmicenje u Evropi je meni licno neprihvatljivo. Tako da, titula, ako moze dupla kruna, pa da se napada LS.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: FK Partizan 2020/21

Post by Tajler Darden » Fri Jul 31, 2020. 7:28 pm

U neka protekla vremena 80% osvojenih bodova bilo je dovoljno za titulu.

Za Markovu 2016/17 osvojili smo 84% poena.

Naredne tri sezone rival ima 90% i više osvojenih bodova po sezoni.

U načelu sam apsolutno saglasan sa tvojim napisanim rečima, da se živi u neko normalno vreme.

Meni kao glavna nada za titulu ostaje to što sam mišljenja da će se rival raspasti sam od sebe.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan 2020/21

Post by Viduka » Fri Jul 31, 2020. 9:05 pm

Tajler Darden wrote:
Fri Jul 31, 2020. 7:28 pm
U neka protekla vremena 80% osvojenih bodova bilo je dovoljno za titulu.

Za Markovu 2016/17 osvojili smo 84% poena.

Naredne tri sezone rival ima 90% i više osvojenih bodova po sezoni.

U načelu sam apsolutno saglasan sa tvojim napisanim rečima, da se živi u neko normalno vreme.

Meni kao glavna nada za titulu ostaje to što sam mišljenja da će se rival raspasti sam od sebe.
Zato bi trebala da sluzi uprava. Mislim, da izjednaci uslove u nenormalana vremena. Iskren da budem, ako titulu budu odlucivali derbiji, a Zvezda bude bolja, necu imati problem. Sa svakom drugom situacijom hocu i to ozbiljan.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: FK Partizan 2020/21

Post by CikaZika » Sat Aug 01, 2020. 12:34 am

Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: FK Partizan 2020/21

Post by CikaZika » Sat Aug 01, 2020. 10:57 am

Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: FK Partizan 2020/21

Post by CikaZika » Sat Aug 01, 2020. 11:19 am

Da kazem koju o sezoni koja pocinje.

Odmah cu da prognoziram bodovni bilans vecitih pred derbi, koji je na programu 11. kola.

Crvena zvezda 30
Partizan 23

Svaka manja razlika za mene će biti vrlo iznenadjujuce pozitivna.

Elem, da smo najbolji tim lige, sigurno jesmo, ali koliko danas videcemo staru boljku da ne mozemo slabije ekipe da resimo. Problem na desnom beku definitivno postoji, stoperski par je diskutsbilan, a golman je nov i neiskusan (Ako Stojke bude branio, svakako nije vise taj nivo). Gore nismo losi, zadrzali smo igrace, ali pozadi smo kriminal bili. Odbrana osvaja titule, iako je nerealno da se osvoji posto ce definitivno preko 100 bodova biti potrebno za to, ako CZ nastavi tradiciju od prethodne tri sezone.

Ono sto daje nadu, jeste, sto je konacno trener ostao i drugu sezonu i ekipa je sem Kalabe tu. U normalnim uslovima, moze se ocekivati titula, ovde tesko jako.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Nemanjic
Posts: 870
Joined: Fri Sep 27, 2019. 4:44 pm

Re: FK Partizan 2020/21

Post by Nemanjic » Sat Aug 01, 2020. 11:42 am

Danas verovatno teska utakmica u Krusevcu.Zbog svih pravila ocekujem Popovica na golu,Miletica na beku i stoperski par Ostojic-Vitas.Verujem da ce Banjaka polako da uvodi u tim.Po krilima ocekujem Filipa i Asana,mada bih ja vise voleo da Markec igra umesto japanca.

medjutim
Posts: 147
Joined: Tue Jul 30, 2019. 8:27 am
Contact:

Re: FK Partizan 2020/21

Post by medjutim » Sat Aug 01, 2020. 12:07 pm

Markec ne bi preživeo 90 minuta po ovoj vrućini.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: FK Partizan 2020/21

Post by Tajler Darden » Sat Aug 01, 2020. 3:05 pm

Viduka wrote:
Fri Jul 31, 2020. 9:05 pm
Tajler Darden wrote:
Fri Jul 31, 2020. 7:28 pm
U neka protekla vremena 80% osvojenih bodova bilo je dovoljno za titulu.

Za Markovu 2016/17 osvojili smo 84% poena.

Naredne tri sezone rival ima 90% i više osvojenih bodova po sezoni.

U načelu sam apsolutno saglasan sa tvojim napisanim rečima, da se živi u neko normalno vreme.

Meni kao glavna nada za titulu ostaje to što sam mišljenja da će se rival raspasti sam od sebe.
Zato bi trebala da sluzi uprava. Mislim, da izjednaci uslove u nenormalana vremena. Iskren da budem, ako titulu budu odlucivali derbiji, a Zvezda bude bolja, necu imati problem. Sa svakom drugom situacijom hocu i to ozbiljan.
Znaš kako, izjednačavanje uslova u ova vremena znači znaš i sam šta.

Pobede u prva dva kola su moranje.

Verujem da bi svako od nas potpisao i dve najjadnije pobede... Pratiš fudbal i van okvira zemlje, vidiš i sam na šta liči 80% ekipa.

Moramo držati kontinuitet.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: FK Partizan 2020/21

Post by CikaZika » Sat Aug 01, 2020. 7:32 pm

Pobeda u Krusevcu. Sta reci, igra losa, ali sto se kaze ovako se osvaja.

Penal? Ja ga ne bih svirao, ali bih bar 7 prekida pre toga upozorio na ovo sto rade u svakom. Svaki put je povlacenje i drzanje, tako da ima osnova. Definitivno, poceli smo skroz prljavu igru i mi da igramo, ne prezamo ni od cega. Videcemo, koliko ce ici ovako, mora igra mnogo bolja biti.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan 2020/21

Post by Viduka » Sat Aug 01, 2020. 7:34 pm

"Uprava" ono sto sam ocekivao! Bravo! Napokon su se setili da su u govnima i naucili su da plivaju u istim. Igra 0, trener 0, vecina igraca go k, ali nije vazno. Pisu se 3 boda!

User avatar
White Mamba
Posts: 1105
Joined: Wed Jul 31, 2019. 6:35 pm

Re: FK Partizan 2020/21

Post by White Mamba » Sat Aug 01, 2020. 7:38 pm

Jebem li ga cega sam se sve nagledao u ovoj ligi..
Penal je ko soliter :romance-inlove:
Igra fekalija, al mora se poceti negde..tri boda su bitna..
Valjda je Lazar ok..
Strasno ubacivanje i gol

familija
Posts: 16
Joined: Fri Jan 17, 2020. 2:06 pm

Re: FK Partizan 2020/21

Post by familija » Sat Aug 01, 2020. 10:54 pm

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1356427/ ... o-FSS.html

Al zato saopstenje stiglo....ahahaa...

Post Reply