FK Partizan

Sve o domaćem fudbalu.

Moderator: Moderator

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sun Feb 06, 2022. 10:46 am

Nisam ni ja preterani ljubitelj tandema Vujačić-Saničanin ali kad se setim da im je alternativa Miletiċ...
Igrački gledano Ostojić je naš najbolji štoper ali ima 38 godina...
I Vujačiću i Saničaninu bi više odgovaralo da igraju u tandemu sa pametnim štoperom, jer obojica u dosta situacija više koriste snagu nego mozak. Gde treba da se gura i da se bije nema im ravnih, u skoku su dobri ali problemi nastaju kad gledaju loptu umesto igrača, u situacijama 1v1 (pogotovo Saničanin). Imam utisak da Saničanin uvek podleće pod loptu, da je uvek korak ispred nego što bi trebao da bude.
Tehnički su iznad očekivanja, Vujačić zna da pošalje dobar pas unapred, Saničanin ima dobru dijagonalu.
Mora se pohvaliti odlično zalaganje obojice jer su svaki meč odigrali sa 100%
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Sun Feb 06, 2022. 1:29 pm

Sa svim napisanim sam saglasan, savršena ilustracija politike rukovodstva kluba i gomilanja povratnika koji ničemu ne služe, osim možda za talove. Otuda mi nominalno imamo četiri štopera, ali dvojica su Miletic i Ostojic, tako da nije teško zaključiti da nam gori na toj poziciji
non mollare mai

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sat Feb 12, 2022. 9:07 pm

Kao što reče Stanoje posle utakmice prvo od 16 finala, dobijeno bez neke velike muke.
Riki nastavlja gde je stao jesenas, Menig asistencija kad je prešao na desnu stranu.
Drago mi je zbog Čakijevog gola.
Jevtović radilica, sasvim solidno odigrao onih pola sata, dobar u skoku, agresivan, presekao neke lopte. Fizički dobro deluje, biće nam od pomoći. Lajt verzija Šćekića.
Dobro je da je sa Popom sve u redu, u jednom trenutku je užasno izgledalo mene je podsetilo na onu scenu sa Eriksenom sa EP.
Čestitke Nathu na jubileju, sa željom da odigra bar još 100.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Fri Feb 18, 2022. 3:21 pm

Čestitke igračima i stručnom štabu na pobedi sinoć. Bila je prava takmičarska utakmica, sa dosta trčanja, duela. Pobeda na evropskom gostovanju i to u eliminacionoj fazi.
Sviđa mi se kako smo bili defanzivno organizovani u većini utakmice, sa izuzetkom prvih 15 minuta kad smo im dopustili 2 šanse.
Urošević opet među igračima utakmice, dokaz da je nekad dovoljno da samo osnove radiš dobro, uz naravno dobar fokus i zalaganje.
Miletić sem onog bespotrebnog udaranja protivnika (za koje bi sa VARom bio crveni) iznad očekivanja. Stajao je blizu svog igrača, nije gledao loptu, dobio je neke duele. Ali to je Miletić, očekujem da će već sledeću da zasere.
Tek kad Zdjelar ode većina će shvatiti kakvog igrača imamo.
Jevtović dobro obavlja svoju ulogu, trčanje, skok, disciplina, postavljanje, agresivnost. Pitanje je da li može da ima učinak u napadu kao Šćekić.
Pop ponovo zadržao nulu. Odbranio sve što je išlo u njega.
Menig se isplaćuje, nije odigrao nešto posebno ali dao je gol i to jako lep. Povukao je u završnici jesenjeg dela kad je bilo bitno, protiv Radničkog asistencija sad gol.
Dobar rezultat je napravljen ali mora ovako da se nastavi, već u nedelju je bitna utakmica. Naredne 3 utakmice će odrediti tok ove sezone.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Thu Feb 24, 2022. 5:49 pm

Dobro Stanoje brate gde Miletića na desnog beka...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Fri Feb 25, 2022. 6:13 pm

Prolazak evropskog dvomeča u nokaut fazi je velika stvar za nas iako je u pitanju 3. takmičenje po kvalitetu i važnosti.
Stanojević i dalje nastavlja da razuverava pojedince koji ga iz nekog razloga omalovažavaju, ponižavaju i vređaju. Samo da podsetim da je čovek na društvenim mrežama teran posle 4. utakmice, kako su mu se zamerale razne stvari i stavljale etikete da je lud, dekadentan, rasista, cigan, Ramadanijev sluga, uništitelj Partizana itd.. Čovek na sve to odgovori, za sad, savršenom sezonom.
Doktorski je spremio jučerašnju utakmicu. Izgledali smo kompaktno, organizovano, agresivno, sa više energije od Sparte. Sveli smo ih na 0 šansi za 80+ minuta. Dupla pobeda u evropskom dvomeču uopšte nije mala stvar, šteta samo što nije bilo bez primljenog gola.
Kriterijum suđenja je smešan, Rikardu su dodeljena dve žuta od kojih nijedan nije bio žuti. Ono kad je pao nije bilo ni simuliranje već je posrnuo, nije ni tražio penal.
Na kraju je pustio tuču, nije nam svirao faulove a podelio je brdo kartona.

Riki 2 komada, ovo kako on igra ove sezone je neverovatno. Na 26 golova je trenutno a još ima da se igra.
Da pohvalim štopere, dobre partije juče. Saničanin bez mnogo pametovanja, čistio je lopte koje su morale da se čiste. Vujačić je imao jednu greške gde umesto da izbije loptu vraća je u teren gde smo im poklonili prekid.
Urošević generalno dobar, sa par grešaka gde je ispao 1v1 u nekim situacijama. U postavljanju i markaciji ne greši.
Zdjelar uz Rikarda igrač meča, oduzeta lopta i asistencija kod gola, pored toga dosta je pretrčao, osvojio mnogo lopti, bio fokusiran i agresivan celu utakmicu. Lider ove ekipe.
Jojić bolji nego tamo, i on je pretrčao dosta, osvajao lopte i bio je agresivan što je znao da mu bude problem u nekim utakmicama. Na sve i asistencija posle kornera a oni će biti jako bitni na sledećoj utakmici.
Da pohvalim Jovića, odličan stav je imao kad je ušao. Duplirao je bok sa Uroševićem, odlično je čitao situacije gde je trebao da preuzme. Mislim da će početi derbi pre Terzića.

Fejnord je trenutno treći u Holandiji, možda smo mogli i bolje da prođemo ali dobro. Da je neko u 85' meča sa Sočijem rekao da ćemo igrati 1/8 finala mislim da nema Grobara koji ne bi prihvatio.

U derbiju mislim da su šanse na strani zvezde, imali su više dana za pripremu utakmice i treninge. Sigurno je da će biti naprženi na max i da će od prvog minuta krenuti kao hijene. Najvažnije će biti ugušiti Kangu koji je pokretač svega tamo, zbog toga mislim da na sredini terena treba da počnu Zdjelar i Jevtović a Jojić ispred njih na 10. Katai je vrhunski igrač, najbolje bi bilo da ga čuva Miljkon jer je bolji defanzivac od Živkovića i Miletića iako Miljkon ima problema sa branjenjem igre 1v1 a Katai to najviše voli. Rodića je bitno zaustaviti jer ima odličan centaršut, ko god bude počeo desno moraće da udvaja upravo zbog njega. Ivanić je veznjak sa golgeterskim sposobnostima, opasan je iz drugog plana ali mislim da Zdjelar i Jevtović mogu da se izbore sa njim.
Što se tiče naših šansi mislim da treba gađati Erakovića što više (iako je prvi derbi odigrao odlično, tada kao desni bek), treba koristiti prostor koji njihovi bekovi budu ostavljali. U prvom derbiju smo videli kakvi su kad se otvore i ostave prostor, lako je moglo biti 3:0 za nas. I naravno, treba napomenuti Rikardu da gurne loptu saigračima u šansi i da ne bude mnogo sebičan jer nas je to prošli put koštalo pobede.
Sa pobedom u nedelju bi otišli na ozbiljan plus koji bi nam otvorio put ka tituli. Ipak mislim da ćemo teško do pobede i da će biti 1:1.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sun Feb 27, 2022. 8:47 pm

Prvi gol Zdjelar ne prilazi Rodiću (Rodića za koga se godinama zna da ima vrhunski centaršut, kome se ne sme ostaviti nimalo prostora i koji je prošle nedelje namestio gol Pavkovu), Katai skače, Pop odbija i Saničanin umesto da gradi Ohija gleda loptu i upravo mu Ohi daje gol.
Drugi gol Zdjelar namešta loptu Kataiju, još ko za kurac lopta pogodi Vujačića (čini mi se da je on, možda grešim) i skreće dovoljno da zajebe Popa.

Nula od utakmice što se tiče nas, uz Santa Klaru tamo ubedljivo najlošiji meč ove sezone. Loša defanzivna organizacija gde nismo zaustavili njihove dobre stvari.
Morao je Jevtović da krene od starta ovde, kao i Živković pre Miletića i nadam se da Miletić više neće dejstvovati na desnom beku.
Ni oni nisu nešto pretarano dobro odigrali ali su bili energičniji što im se vratilo kroz golove. Zdjelarova najgora utakmica u Partizanu i to baš u derbiju koje je uvek igrao dobro. Od ofanzivaca Rikardo je non stop bio na Dragovićevoj strani gde nije dobio nijedan duel, umesto da se ide na Erakovića. I takav Rikardo je uspeo da napravi jedinu našu šansu.
Menig sem one šanse slabo, što potvrđuje i izmena u poluvremenu. Lazar je nešto pokušavao ali i to je bilo nedovoljno. Jović takođe jako bledo.

Promašio je Stanoje sve večeras, u derbiju ne smeš da prvi da primiš gol jer su preokreti jako jako retki. Pokušava da skine pritisak sa ekipe ovim da je slično 5 bodova i 2 boda ali nikako nije u pravu. Ne bi bilo isto da čekamo plej of derbi sa 5 bodova više i sa 2 boda više.
Da probamo da se podignemo i da dobijemo sve utakmice do plej ofa, da dođemo u situacjiu da se tad odlučuje.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Sun Mar 06, 2022. 4:18 pm

Koliko je ovo bilo teško gledati, na svu srecu nekako dodjosmo do 3 boda
non mollare mai

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sun Mar 06, 2022. 5:06 pm

Baš teška utakmica. Teren užasan više lopti po zemlji je skakutalo nego što je išlo normalno.
U prvom smo dopustili previše šansi, uticaj sredine terena u odbrani je bio minimalan.
Lazar Pavlović definitivno nije igrač za Partizan, spor, slab, kao zadnji vezni izgubio je bar 3 lopte danas od toga 2 u opasnim zonama. Imao je neke dobre reakcije u defanzivi ali generalno i tu je često kasnio i bio pasivan. Dosta loša verzija Jojića.
Drugo poluvreme Natha :good:
Penal je bio mekan, ali iskreno i ne zanima me mnogo šta se sve sviralo zadnjih godina na drugoj strani.
3 boda su najbitnija, idemo dalje.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Thu Mar 10, 2022. 8:57 pm

Jedna od najčudnijih utakmica Partizana koje sam gledao.
Pre svega, potpuni promašaj Stanojevića u pripremi meča. Odluka da se protiv tehnički bolje i brže ekipe izađe visoko, da se i ovako nesigurna odbrana ostavlja na brisanom prostoru ceo meč. Umesto da minimalizujemo situacije gde nam defanzivci ostaju otkriveni mi kao da smo ih namerno stvarali. Sledeća stvar, agresivnost je nešto što moraš da imaš kad se braniš a mi smo danas imali agresivnost na 0. Bez pritiska na njihov vezni red, uticaj naše sredine na odbranu je bio 0.

Miloš Jojić sam treba da zatraži raskid ugovora na svoju štetu posle ove utakmice. Ovo kako je on izgledao na terenu je sramno, bez zalaganja i bez stava celu utakmicu. Jajarski da nema gde dalje. U odbrani nije postojao uopšte, izgubio je 3 ili 4 lopte kojima im je otvarao napade. Njegov stav na terenu je bio odvratan, za ovo se ide napolje iz kluba. Da dočekaš da ti tvoji navijači skandiraju da izađeš napolje, znači da si ga doterao do kraja.
Pop je drugi gol poklonio, loša reakcija još jedna posle derbija. Možda je vreme da Ćelavi dobije šansu od više utakmica a da Pop ode na hlađenje.
Živković kod trećeg gola ispada 1v1, kod četvrtog prekasno prilazi...

Limitirana smo ekipa i nije mi jasno što smo eksperimentisali. Kad su ih analizirali bilo im je jasno da su brži i bolji tehnički i da sa njima u trku i nadigravanje ne možemo, moralo je da se odigra drugačije. Ovo je izgledalo kao Bjelsin Lids mi guramo svoje pa šta bude. Naivno.

Ima i druga strana, prošli smo teške kvalifikacije, prošli grupe, izbacili Spartu koja je solidan tim i igrali 1/8 finala evropskog takmičenja što uopšte nije loša evropska kampanja s obzirom na limite tima. Ostaje žal za ovom utakmicom gde dobismo petardu a mogli smo da izvučemo dobar rezultat da se igralo pametnije.
Da probamo u ligi da dobijemo sve do derbija.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Fri Mar 11, 2022. 8:34 pm

Mene samo zanima da li su Joksić i Jojić drugovi iz kraja, rodbina ili možda topla braća. Ovo kako ga brani verujem da rođenog oca ne bi branio ovako.
Jeste Jojić uradio neke dobre stvari ove sezone ali ovo je peti put da mu se ponavlja ovakva utakmica (Soči oba meča, Santa Klara tamo i derbi u rupi), da igra bez zalaganja i bez ikakvog stava, bez agresivnosti kao da je uplašen.

https://mozzartsport.com/fudbal/vesti/z ... icu/414493
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Fri Mar 11, 2022. 10:00 pm

Jojic je takav kakav je, tragična činjenica je da mi boljeg od njega nemamo

Uopšte nisam iznenadjen, predvideo sam šta ce se desiti jer osrednja evropska ekipa je MC za ovaj sastav Partizana. Zapravo je ravno čudu da smo u martu još u konkurenciji

Ne može se sa nula evra ulaganja i burazerskim kombinacijama nešto postici. Dok se ne oslobodimo zla koje vlada Partizanom, ništa necemo postici
non mollare mai

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Mon Mar 14, 2022. 1:56 pm

Juče smo se baš mučili. 2 kiksa u 27 mečeva uopšte nije loš učinak kad se pogleda sastav ekipe i problemi sa povredama u zadnje vreme, ali zato žgadija neće kiksnuti nigde u naredna 3 gola i plej of derbi će se igrati tamo. Plus što do kraja regularnog dela imamo Radnik, TSC i Čukarički. Polako limiti ove ekipe izlaze na videlo, pauza će nam doći u pravo vreme da se restartujemo.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Fri Mar 18, 2022. 9:08 am

Prvo poluvreme je bilo korektno, dobra defanzivna organizacija gde smo za razliku od prvog meča skratili prostor za trčanje i bili agresivniji. I onda ono što nas je ubilo a to je predugo zadržavanje lopte, Jevtović predugo drži loptu i gubi je, pravi jedan faul pa onda igra i rukom. Kod prvog gola nije bilo ni sreće jer se lopta odbila kako se odbila.
Drugi gol je samo dokazao da u prvom meču nikako nije smelo da se krene onako otvoreno, prva kontra koju su imali bila je gol. I svaka naredna do kraja meča je bila gol šansa.

Lutovac po meni najbolji naš igrač sinoć, nije desni bek a imao je teškog protivnika po svojoj strani. Mislim da je samo jednom ispao 1v1, ostalo je bilo dobro uvek blizu svog igrača, agresivan, dobro postavljen.
Urošević osnovne stvari kao što su markacija i postavljanje radi dobro, ima i dobru anticipaciju i uz zalaganje i želju to izgleda dobro. Rekao bih da je uz Zdjelara najspremniji u timu. Verovatno i najbolji Partizanov levi bek u zadnjih x godina.
Pohvale za Zdjelara nadam se da je ovo njegov povratak u formu. Više mu odgovara Jevtović od Jojića.
Rikardo je naš najbolji igrač i to je samo potvrđeno sinoć. Šteta što nije dao još jedan gol. Na kraju 7 golova u Evropi što je odlično.
E sad, Miletić kod drugog gola gleda loptu dok mu čovek u 5 metara ulazi u gol šansu. Saničanin isto nije cvetao sinoć, kod trećeg gola ima njegove krivice. Jojić nekad deluje toliko iritantno da nemam reči, uglavnom je stajao na terenu. Par onih sprintova gde je bio agresivan i to je to. Imao je ono dobro uklizavanja i onda umesto da centrira Rikardu on gubi loptu.
Stav Markovića je opet bio problematičan, ne možeš kao kapiten da prestaneš da trčiš i da se boriš. On mora da pokaže najveću želju.

Nije sramota ispasti u ovoj fazi evropskog takmičenja, pogotovo ne od boljeg tima kakav je Fejnord. Ostaje žal za prvom utakmicom u Beogradu gde smo krenuli naivno da se trkamo sa bržom i tehnički boljom ekipom. Ostavljali smo im brisan prostor umesto da im skraćujemo prostor za trčanje. Uz drugačiji pristup utakmici na JNA mislim da je ovde moglo da se napravi iznenađenje.

Na kraju dobra kampanja u Evropi, verovatno najteže moguće kvalifikacije, prošli smo grupu, izbacili Spartu koja je dobar tim.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Mon Mar 21, 2022. 7:58 pm

Svaka čast na preokretu, pokazali smo karakter da se vratimo iz minusa ali bolje da smo pokazali karakter da nismo primili gol.
Kod gola Radnika bez pritiska na centaršut, Lutovac stoji uz igrača ali nije mi jasno kako ga je onako lako pustio da skoči. Vujačić bez ikakve koordinacije trči unazad, loše postavljen kod gola.
Pohvale za Jevtovića, bio je kao pauk. Udarili su ga par puta i danas, i u prošlom mandatu je imao dosta udaraca u glavu očigledno da ne zna da se zaštiti a i ponekad ide ko muva bez glave.
Menig je definitivno bolji desno, slično kao Asano. Izvukao je bitnu asistenciju danas, u prvom poluvremenu neke dobre reakcije pozadi.
Da jednom pohvalim i Miletića dobro je odradio zadnjih 10 minuta.
Rikardo :blue: :blue: :blue:
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply