FK Partizan

Sve o domaćem fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sat Aug 13, 2022. 9:37 pm

Petrić zvanično predstavljen.
Očekujem da u skladu sa dosadašnjom trenerskom karijerom provede ovde 2 eventualno 3 meseca.
Želim mu svu sreću ovog sveta, trebaće mu. Valjda će uspeti da trgne ekipu pred dvomeč sa Maltežanima, bar u LK da se plasiramo.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sun Aug 14, 2022. 9:34 pm

Kako igramo, pobedismo i mi nekog...
Do 65' su bolele oči od nezalaganja i jajarenja po terenu, kao da smo bili mrtvi. Nespremnost kao kod Đukića.
Petrić kao mrtav konj pored aut linije, kao u pozorištu. Daj brate već kad si trener daj malo energije, trgni se, vikni, pokaži emociju. Preduslov da se bude trener ovde je energija, želja, naprženost...
Sledeća protiv Maltežana, ne znam šta da mislim.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Mon Aug 15, 2022. 1:37 pm

Agonija, košmar, nemam trenutno šta da dodam....

Izvesna Mladost GAT je bila potpuno ravnopravan rival i to je sve što treba reci o utakmici

Kad goveda jednog dana odu, bice nam potrebna decenija da se oporavimo od njihovog vodjenja kluba. Pod idealnim okolnostima
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Mon Aug 15, 2022. 3:28 pm

Za ove pare ako treba i Saničanina dajemo gratis :D :D
https://mozzartsport.com/fudbal/vesti/s ... ica/427875
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Mon Aug 15, 2022. 5:14 pm

I dolazimo u Soči na letovanje, samo neka ih vode
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Thu Aug 18, 2022. 12:32 pm

Ovaj dvomeč mora da se dobije, ne sme da se ponovi Šamrok.
Trenutno nam je LK premija s obzirom na to kako izgledamo kao klub.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Thu Aug 25, 2022. 2:45 pm

Da se malo osvrnem na Petrića i njegovo dosadašnje vođenje tima.
Sviđa mi se što je odmah uvideo očigledne probleme ove ekipe a to su: 1) nedovoljna fizička spremnost, ovi igrači trenutno ne mogu da izdrže više od 55-60 minuta fudbala. Ono što mi nikad nije bilo jasno, već kad nemamo kvalitet zašto makar naše igrače ne spremimo da fizički budu na nivou Liverpula, Bajerna, Atletika itd. U redu, kvalitetom smo pri dnu ali bar daj da fizički budemo dominantni; 2) nedostatak kvaliteta i širine igračkog kadra, za koji svi zajedno možemo da se zahvalimo divnoj nam upravi. Shodno okolnostima, Petrić je pragmatičan, skoncentrisao se isključivo na rezultat što je potpuno opravdano. Promenio je formaciju u 3-4-3 da bi zamaskirao nedostatak kvalitetnih zadnjih veznih i da bi rasteretio krilne igrače defanzivnih zadataka, tako da više učestvuju u napadu jer svakako nemaju puno snage.

Ovom timu je potreban barem jedan štoper (u slučaju odlaska Vujačića 2 bi bila potrebna), još jedan zadnji vezni jer je Fejsa igrač za zadnjih pola sata, a Andradeov kvalitet je upitan. Belić ima dobar stav i zalaganje ali dosta sumnjam u njegovu igračku inteligenciju (selekcija faulova pre svega). Na poziciji 10 nam je potreban još jedan igrač jer Natho sa ovom fizičkom spremom teško da može da odigra više od 45 minuta.
Na krilima su Menig i Dijabate, rezerve Jović i Terzić kao i Lutovac i Petković i tu nema prostora za neku nadogradnju. Potencijalni dolazak Čumića mi je nejasan, samo se džabe pravi gužva tamo gde ima najviše igrača.
Na desnom beku smo puni tako da bi bilo neozbiljno dovoditi trećeg beka pogotovo što je Filipović doveden u ovom PRu. A tu je i Lutovac koji može pristojno da odigra beka a mislim da bi mu krilni bek bio idealna pozicija.
Levo je Čaki koji je naš najbolji defanzivac već godinama. Šehović maksimalno može da bude druga opcija ali ne za 350.000 evra koliko smo ga platili Makabiju iz Netanje. Ali, pošto su i tu 2 igrača bilo bio neozbiljno dovesti trećeg levog beka što Vazuri ne bi bio prvi put. U junu 2015. je rekao da verujemo Nemanji Petroviću da bi 31. avgusta doveo Lekovića i Subića. Na kraju, sezonu je kao startni levi bek završio Bogosavac da bi na leto došao Nemanja G. Miletić iz Javora. Slično je bilo i na leto 2017. kad je pored NGMa i Munira doveden Antonov (jedva da je igrao tu polusezonu), a na zimu 2018. kad je Munir otišao doveden je Urošević kao još jedan levi bek.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Thu Aug 25, 2022. 10:23 pm

Jedina lepa stvar večeras je prolaz u LK.
Problemi ne da su ostali, nego su još izraženiji nego posle prošle utakmice. Bole oči od nezalaganja, lošeg stava, odsustva fokusa, discipline i odgovornosti. I naravno fizička spremnost na nivou zone ili srpske lige.
Igrati nerešeno sa predstavnikom Malte i to na ovakav način da im u zadnjih 10' utakmice pokloniš 2 penala... Nisam verovao da će Partizan doći do ove slave.

Pohvale za Rikarda, koji nam je pola ekipe, i Uroševića. Menig i Dijabate su nešto pokušavali, Živković odigrao pristojno i ništa više.
Za Fejsu sam danas napisao dam može da igra zadnjih pola sata ali sad dosta sumnjam u to. Andrade... Nivo Jojića otprilike. Posle Javora sam napisao da je bolji od Jojića ali vidim da sam se zajebao. Defanzivno ne postoji.
Štoperi... Sveta Marković je definitivno igrao dobro jedino kod Stanojevića. Vratio se na prvi mandat kad je bio najveća rupa Super lige u sezoni 18/19. Vujačić je takođe kod Stanojevića igrao pristojno. mnogo bolje nego ovo što igra sad. Saničanin je slično Vujačiću borben momak i tu se njegovi fudbalski kvaliteti završavaju. Neke solidne utakmice prošle sezone i to je to manje više, u srećna vremena bi bio 4. štoper.
Opcije sa klupe da te bog sačuva. Belić je dobar momak, sa poštenim pristupom ali manjak fudbalske inteligencije je i večeras bio vidljiv kod prvog penala.

Prvi put od onog derbija pod Đukićem kad smo najsramotnije izgubili (2:1 u rupi uz odbrane Stojketa, najgora taktička i psihološka priprema derbija koju sam video) nemam apsolutno nikakvu nadu pred derbi. Čak i kad je Bata vodio onu krš ekipu znao sam da će izaći prepaljeno i da će im jebati majku cigansku iako su i tad bili kvalitetniji, sada nemam veru u to. Potpisao bih X u derbiju, trenutno su igrački svetlosnu godinu ispred nas. Samo da ne bude neka katastrofa tipa 0:3, 0:4...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Fri Aug 26, 2022. 3:05 pm

Keln Nica i Slovacko u grupi sa nama.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Sat Aug 27, 2022. 12:48 am

Obecava grupa .....kad su nam kononari s Malte strpali tri komada, očekujem vatromet golova
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sun Aug 28, 2022. 7:11 pm

Još jedna pobeda na guzove.
Ništa novo, ekipa nespremna da igra fudbal, sporo, mnogo davljenja lopte. Radnički nam je stvorio više situacija.
Petković i Jović su odigrali toliko dobro da je Nemanja Tomić sa 34 godine i par kg viška izgledao bolje od obojice.
Na kraju opet prekid, jedino što valja ove sezone u Partizanu.
Bod u derbiju bi bio kao kuća, sad bih potpisao isti. Očekujem neku katastrofu, tipa 0:3 već u prvom poluvremenu. Igrački su svetlosnu godinu ispred nas. Pogotovo što neće stati na loptu ako budu na 0:2/0:3 rano, biće željni krvi zbog ispadanja iz Evrope. Jedina sreća je ta što ni oni fizički nisu mnogo spremni, mada su spremniji od nas svakako.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Mon Aug 29, 2022. 11:16 pm

Ono jeste da su naši evidentno nespremni, ali kako to potencirati kad im s druge strane decu pravi 1 Neca Tomic, koji je podgojen kao prasac čak i za standarde neke lige veterana. Sve počinje i završava se s nedostatkom trenera
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Mon Aug 29, 2022. 11:34 pm

Slažem se, Petrić je daleko od ozbiljnog trenera. Iako je uočio neke probleme i prilagođava se koliko može i zna on je daleko od nekoga ko će da povuče klub čak i da je situacija u klubu idealna, a ne ovakva kakva jeste. Dajem prognozu da će Petrić biti trener tamo negde do 11.9. te da će sam otići posle serije loših rezultata koja nam neminovno sledi.
Ne znam samo šta mu je trebalo da preuzme ovakav Partizan.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Wed Aug 31, 2022. 10:17 am

Mocart najavljuje formaciju sa 3 pozadi i Jovića kao bonusa dok Ivković sa Telegrafa najavljuje 4-2-3-1 sa Belićem kao bonusom u paru sa Traoreom. Iskreno i pored svih nedostataka (igračka inteligencija, selekcija faulova) više bih voleo da vidim Belića u prvoj postavi nego Fejsu ili Andradea. Na sredini nam je potrebna agresivnost i energija da neko pritisne Kangu i Ivanića a Traore i Belić deluju kao najsposobniji za to. S druge strane više će Belić doprineti od Jovića ili Petkovića.
Belić na zadnjem veznom bi značio Meniga levo što može da bude eventualno naša šansa jer Eraković igra desnog beka. Igrao je desnog beka i prošle sezone u derbiju ali je čuvao Jovića kog je pojeo. Sa Menigom bi imao više problema.
Natho mora u prvu postavu pa kolko izdrži izdrži. Da se uzdamo da će da gurne neki završni pas, možda neki slobodnjak.
Odbrana... Kako će Živković sa Kataiem, štoperi sa Pešićem. Jedino mi Urošević uliva poverenje da može da se nosi sa Bukarijem ali i tu će levo krilo morati da pomaže.
Remi bi bio uspeh, zadržana nula još veći. Brži su, tehnički bolji, tako da moramo da se spustimo u nisku zonu odmah od starta. Pritisak na njihove vezne igrače (Kanga, ubacivanja Ivanića iz drugog plana). Levi bok gde je Rodić mora dobro da bude pokriven. Takođe treba našim defanzivcima pojasniti da ne treba mnogo da gledaju loptu nego da stoje pored svojih igrača. U napadu treba čekati prekide, možda neka kontra naših preplanulih napadača.
Situacija je dosta slična onoj iz sezone 18/19 mada smo tad bili još veći autsajderi.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: FK Partizan

Post by Tommen » Wed Aug 31, 2022. 10:42 am

Sumnjam da ce Belic ili Fejsa u 11, Andrade i Natho danas ne mogu zajedno tako da je 3. stoper neminovan. Trebace srece danas da epski ne poginemo.

Post Reply