FK Partizan

Sve o domaćem fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Thu May 26, 2022. 10:21 pm

Otišao je Stanoje... Hvala mu na tome što nas je učinio opet kokurentnim, što je sa ovakvom ekipom disao ciganima za vratom do kraja. U Evropi sasvim dobra kampanja, jedino je moglo bez petarde protiv Fejnorda.
U derbijima jeste loš rezultat, 7 utakmica 3 remija i 4 poraza... Ali utisak je da smo 3 utakmice sa njima ove sezone trebali da dobijemo, a prošle sezone onaj derbi u rupi je morao da ode na našu stranu.
Doći u Partizan u onakvoj situaciji na -6, ovakav tim u ovakvim okolnostima dovesti do toga da se bori za titulu do zadnjeg kola može samo dobar trener. Nadam se da će opet biti trener, u nekim boljim vremenima.
Nadam se da Saša Ilić neće preuzeti, ne bi bilo lepo da ga ljudi pljuju i teraju posle par meseci a sam po sebi se nameće kao opcija jer ova uprava voli da postavlja legende kluba. Ne vidim ko će od ozbiljnih trenera da preuzme, Lazetić bi im verovatno bio ideja ali ne verujem da će on ići iz TSCa. Možda neki Kiza ili Drulović, Ilija Stolica, već će izmisliti nekog. Svakako niko relevantan verovatno.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Houdini » Thu May 26, 2022. 10:45 pm

znaci dve godine, titula krompir, pobeda u derbiju krompir, Evropa jedna grupna faza.. u amanet sledecem treneru ostavio prvu postavu koja ima prosek godina 33..

jedina dobra stvar je donekle domace prvenstvo, gde je isla mantra da Cigani namestaju i da se ne moze biti konkurentant, a Stanoje je pokazao da to nije slucaj i da su nizovi od 20 pobeda sasvim realni, sto ce mozda psiholoski uticati u narednim godinama..

putuj Stanoje, nadam se da se vise necemo srecati.. ne bi bio u kozi narednom treneru..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Fri May 27, 2022. 1:02 am

Batica ubica wrote:
Thu May 26, 2022. 8:20 pm
Onaj ko je doveo Nemanju Miletića treba krivično da odgovara, a tek će biti tuga ako mu se produži ugovor.
Sve je išlo ko uzkurac danas, prvo povreda Jevtovića kao ključnog čoveka na sredini i onda primljen gol upravo posle njegovog izlaska zbog manjka agresivnosti na sredini.
Gol posle kog smo imali igru, osećalo se da možemo da okrenemo ali onda Nemanja Miletić dečko ne zna da proceni da li može da stigne do lopte kocka se na pola terena. Toliko o njegovoj igračkoj inteligenciji.
Ne očekujem da Stanoje ostane posle svega ovoga, a lud je svako ko dođe na ovu ekipu i da sarađuje sa ovom bagrom iz uprave.
3 sezone bez trofeja, ali bitno je da su fotelje sačuvane... Preselo im dabogda.
Nema se ovde mnogo toga dodati, prevagu su donela dva igrača, majstor fudbala s jedne i panj koji hoda s druge strane

Eto ode i Stanoje, sada ce svi koji su ga konstantno pljuvali, imati priliku da vide šta ce sa ovim timom i Vazurinim budzetom za pojačanja, postici njegov naslednik

Voleo bih da grešim, ali FKP u ovom trenutku može da preuzme samo diletant ili trenerska splačina koja nema gde
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Houdini » Fri May 27, 2022. 10:59 am

Ja ću odmah da ti kažem da neće biti ništa, verovatno i gore, iz prostog razloga što je ovaj tim pravljen za ovu sezonu da bude u peaku i bude biti ili ne biti.. Da nije tako na mestu Miletića, Miljkovića, Jojića ili Jevtovića bi bili momci iz omladinske škole..

Ovako sa ovim što je ostavljeno u amanet, ni Mourinho ne bi mogao ništa da napravi.. A to je Stanojević i znao i zato je i otišao..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Fri May 27, 2022. 12:59 pm

Sa gospodom koju si naveo nije moglo da bude biti ili ne biti, jer ne donose nikakav, a kamoli instant kvalitet. Koliko juče smo imali demonstraciju u rupi

Smatram ih iznudjenim rešenjima u okviru poslovanja opljačkanog kluba, jer ti je s jedne strane potreban igrač, a sa druge da to bude bez para. Ili bar da ne traži redovna primanja
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Fri May 27, 2022. 1:54 pm

Ovaj tim je napravljen tako da se proba da se na zalaganje, želju, borbu uzme titula. I verovatno bi je uzeli da je pošteno suđenje bilo do kraja, a to bi bila najviše zasluga trenera.
U Evropi je napravljen ogroman uspeh s obzirom na to ko je igrao, usudio bih se da kažem da prethodna 3 trenera Partizana ne bi ušla u grupnu fazu LK sa ovom ekipom.
U kupu smo se dogurali do finala gde se videla razlika u klasi. Na jednoj strani Dragović koji je klasan igrač i igrao je ozbiljan fudbal, na drugoj Miletić i Vujačić i njihova alternativa Saničanin. Na jednoj strani Kanga a na drugoj Jojić i Jevtović (iako je Jevtović koristan i dobar igrač). Kod njih Ivanić i Katai kod nas Marković, Holender i Menig (koji je sasvim pristojan igrač i naše najbolje krilo). Ogromna je razlika u klasi između zvezde i nas, iako je u većini utakmica Stanojević i to neutralisao pa izgleda da razlika nije toliko velika.

Hudini, te omladince koje pominješ... Ja ne znam zašto se ljudi zamlaćuju time da Partizan mora da izbacuje igrače. Taj sistem može da fura neki privatni klub kao što gura Lajpcig koji može da osvoji nešto a ne mora ništa, najbitnija je prodaja igrača. U klubovima gde su trofeji prioritet se radi od danas do sutra, ako se neki igrač izbaci utoliko bolje. Druga stvar, za takav sistem treba ti ozbiljno rukovodstvo a ne Miloš Vazura koji kupi igrača bez toga da ga plati pa onda objašnjava kako to nije tako.

Velika većina ovih pojačanja, Miletić, Saničanin, Pantić, Obradović, Jojić, Miljković, Fejsa (?!) pa ranije i Marković i Vujačić su došla ovde jer nisu imali gde drugo da idu a klub nije imao para da plati obeštećenje za igrače koji bi pravili razliku. Iako su neki igrači poput Miljkovića, Vujačića ili Jevtovića sasvm korektno odradili posao u skladu sa svojim mogućnostima i cenom, to jajarenje i konstantno dovođenje slobodnih igrača upitnog kvaliteta nas uvek košta.

Što se tiče novog trenera, verujem da će neko od sledećih imena biti izabran: Saša Ilić, Lazetić, Krstajić, Stolica, možda Duljaj kao pomoćnik. Drulović ili tako neki slobodan šarlatan koji ne radi nigde a Partizan mu dolazi kao dobra prilika da potpiše ugovor pa koliko mu isplate isplate mu.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Fri May 27, 2022. 6:17 pm

Zaboravio sam ovo, svaka čast igračima koji su napustili. I ne treba da ostanu da gledaju govna kako dižu pehar. Razumem Nahta i Rikarda ipak su stranci, ne osećaju to kao mi.


Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Houdini » Fri May 27, 2022. 9:45 pm

@bratMou
Vrlo je jednostavno zašto omladinac umesto nekog Miletića.. Ove godine bi taj omladinac verovatno bio bolji od Miletića..

A ti sada imaš tim koji će ove sezone da bude verovatno lošiji nego prošle, jer će biti za godinu dana stariji..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Wed Jun 01, 2022. 9:22 am

Ja odbijam da poverujem da naš dragi Miki Vazura dopušta da se dešavaju ovakve stvari. Ko i kako vodi klub rezultati su izuzetni.

https://mozzartsport.com/fudbal/vesti/f ... igu/421543
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Fri Jun 03, 2022. 4:01 pm

Osmi dan od odlaska Stanojevića a novog trenera još nema... Apsolutno niko ko je upoznat sa situacijom u Partizanu neće da sarađuje sa Vazurom i da ga čeka da mu dovede povratnika za 0 evra koga će da reketira. Stranca mogu da prejebu da dođe i da mu obećaju neke uslove ali i to neće trajati dugo kad bude video kako Vazura dovodi pojačanja. U ovom trenutku mogu da dovedu jedino nekog početnika kome bi Partizan bio odskočna daska a ne bi mogao da traži uslove, neku ispušenu lulu tipa Vermez, Kiza, Drulović ili nekog JSL trenera (Žurnal piše čak i da su kontaktirali neke JSL trenere) kojima bi cilj bio da potpišu ugovor i da se uvale tu pa kad isplate pare isplate. Do koje slave je došao jedan klub kakav je Partizan...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Houdini » Sun Jun 05, 2022. 12:35 pm

Realno samo budala, trener bez ambicije ili neki početnik može da sedne na klupu Partizana.. A možda objedinimo 3 u 1..

Imaš star i istrošen tim skockan za hail marry sezonu, znaš da nema dobrih pojačanja i od tebe se očekuje titula..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Tue Jun 07, 2022. 8:02 pm

Dan 12. otkako nemamo trenera... Baš bih voleo da počnemo pripreme bez trenera, nek klub dočeka i tu bruku. Mislim da se za 77 godina postojanja kluba tako nešto nije desilo.
Već par dana je jasno da svako relevantno i ozbiljno trenersko ime neće da sarađuje sa govnima iz uprave, mada je to bilo jasno od Stanojevog odlaska. Kao što sam i napisao ono veče kad je Stanoje otišao, Kiza, Drulović, Stolica ili tako neko. Kako vreme odmiče ta imena deluju sve više i više realno...
Daj više nek sa Miki Vazura nakrade koliko god može, nek izmuze iz kluba sve što može pa nek napušta već jednom. Svakako ovako za par meseci više ni neće imati šta da ukrade.
Tužna i mučna sezona nas očekuje, gora i od sezone 18/19...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Wed Jun 08, 2022. 4:34 pm

Kao što sam i očekivao, dočekasmo i Iliju Stolicu da nam bude trener. O Stolici imam lepo mišljenje, zna se da poznaje fudbal i da je pismen trener, da je studiozan u pripremi utakmica. Najbitniji deo je kakav krš od tima će mu sastaviti Vazura i Iliev, tj. koliko igrača od 0 evra koji pristaju na reketiranje će mu dovesti. Verujem da su mu dali neke garancije ali očekujem da iste neće ispuniti normalno.
Stolici puno sreće koja će mu trebati.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Wed Jun 08, 2022. 4:55 pm

Upravo smo dobili i zvaničnu potvrdu da smo fudbalskim kvalitetom u rangu Voždovca. Još da ih dostignemo po pitanju rukovodjenja klubom
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Houdini » Wed Jun 08, 2022. 5:26 pm

Ilija Stolica.. Neiskusan čovek bi rekao da smo dotakli dno..

Post Reply