FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Sve o domaćem fudbalu.

Moderator: Moderator

Post Reply
User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by Monogamija » Sat Aug 01, 2020. 6:05 am

Nekako je prethodna sezona i virusčina ostavila gorak ukus, ostala kao nedovršena i nedorečena. Bilo je trenutaka za pamćenje i onih koji su nas dovodili do ludila i besa. Svakako rastanak sa Milojem je nešto što je obeležilo sezonu. Zasićene je bilo primetno i evidentno i nekako se sve otaljavalo. Došao je čovek koji zna šta je Zvezda koji oseća klub, ali ima još da uči - Dejan Stanković. Ne znam da li je dobar potez, vreme će pokazati, imao je dovoljno vremena da se upozna sa ekipom, da selektira i osmisli pojačanja.

Uspeh ili neuspeh u LŠ?

Solidna grupa, Bajern, Totenham, Olimpijakos negde smo očekivali da ćemo se kidati da bar opstanemo u Ligi Evrope. Tako je i bilo, ali samo pobeda nad Olijem nije bila dovoljna za bilo kakvu nadu. Opet smo bili topovsko meso za Bajern i Totenhem, ali smo bar videli koliko svetlosnih godina smo mi i oni udaljeni. Iako smo očekivali da će ponovno igranje u LŠ da nam donese boljitak, mi nismo uspeli da izvučemo pouke iz istorijske sezone. Finansijski je igranje u LŠ svakako uspeh, igrački nam je nedostajalo mnogo toga.

Linglong i kup.

Nema šta, ovde smo bili dominantni, izuzev u najbitnijim utakmicama, Derbijima. Tu se zamera mnogo toga, međutim, ako se gleda celokupna sezona, ne može se samo zbog Derbija zameriti igračima, Miloju i Dekiju. I kada je Partizan osvajao i nizao titule mi smo u Derbiju bili bolji, jeste da satisfakcija nije potpuna, međutim, bože moj, porazi su sastavni deo fudbala.

Miloje i Deki.

Miloje, hvala za sve. Kada je sam hteo da ode nismo dali, jednostavno, čovek je osetio zasićenje i onda je sve postalo mučno. Fudbal koji smo pod Milojem igrali za oko nije bio lep, ali je služio svrsi. Čovek je u Zvezdu doneo milione od LŠ i tv prava i tražiti sad neke loše stvari je nekorektno.

Deki je još zelen i to se vidi, ume da nabrije ekipu, forsira mlade igrače i na tome kapa dole. Dočekali smo Gavrića, Nikolića, Gavrilovića, Burmaza momke koji znaju šta je grb na levoj strani grudi. Videćemo, kao što rekoh Deki je još zelen, tek mu predstoje kvalifikacije gde neće imati pravo na popravni.

Dolasci.

Sanogo?! Ne znam šta da kažem, čovek povreda. Za ovu sezonu, povratak Kataia je već pun pogodak, svi znamo koliko može. Spiridonović se polako nameće kao rešenje, ali i on ima mnogo toga još da uradi. Kanga, crno ili belo, nema sredine, ili će biti razlika na terenu ili igrač manje, sve je na Dekiju. Produžetak ugovora sa Benom je pun pogodak i pojačanje.

Odlasci.

Za sad niko, a očekivanja su Garsija, Boaći, Pavkov, Degenek, Gavrić... Dug je spisak.

Nova sezona.

20 ekipa u ligi, 38 utakmica i kup. Dupla kruna i minimum Liga Evrope su dostižna cilj, dok sa Logom šampiona bi taj cilj bio potpun. Red je da ove godine vratimo komšijama za sve ono što su nam u prethodnim utakmicama naneli.

U sezonu novu kreće... AJMO CIGANI!!!
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by Tajler Darden » Sat Aug 01, 2020. 8:00 am

Biće od tebe pisac. :D

Pišu mediji da se Kanjas ne želi odreći ugovora.

Dosta sličnosti između Trinkijerija i Milojevića ima po onome što su ostavili naslednicima.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by Monogamija » Sat Aug 01, 2020. 10:04 am

Ostavili su uspeh koji se očekuje ponoviti.

Novi Ivo Andrić. 😁
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by CikaZika » Sat Aug 01, 2020. 10:56 am

Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by CikaZika » Sat Aug 01, 2020. 9:53 pm

Sta je sa Gavricem? Je li on ide?
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by Monogamija » Sun Aug 02, 2020. 7:07 am

Planira se da ide. Šteta, momak bi uz Kataia bio pravo osveženje ove sezone. Terza Mađija
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by Monogamija » Sun Aug 02, 2020. 7:53 am

Kako je krenulo, mislio sam potop Novog Pazara. Zadovoljan sam, na žalost nisam video gol Vulića sinoć, ali je to samo dokaz koliko je ovaj momak pretrpeo nepravde na uštrb igre Petrovića i Jovančića. Jako zahvalan i raznovrstan igrač. Dobro smo otvorili novu sezonu što je svakako za pohvalu. U sredu nam dolazi niški Radnički, derbi kola, obzirom da su i oni oprali pod Metalcem u ovom kolu, očekujem dobru utakmicu.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by CikaZika » Sun Aug 02, 2020. 11:41 am

Monogamija wrote:
Sun Aug 02, 2020. 7:07 am
Planira se da ide. Šteta, momak bi uz Kataia bio pravo osveženje ove sezone. Terza Mađija
Najvise sam ga se plasio. Ozbiljan igrac, puno muke nam zadao onaj derbi 0:0 na Marakani.

Neka se Italija valjda spominje za njega.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by Monogamija » Tue Aug 04, 2020. 11:45 am

Terza Mađija nam sredio dug od 32 miliona evra posle dve Lige šampiona, što prostom matematikom i logikom dolazimo do toga, ko zna koliki je bio.

Slažem se da je tu dosta odlazilo na tekuće troškove, plate, putovanje itd, međutim, Van la Para, Garsija (manje-više), povratak Boaćija, Kanjas, pojačanja koja su odnela nekoliko miliona u nepovrat i u nečije džepove.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by dacolik » Tue Aug 04, 2020. 4:01 pm

Monogamija, sto ocekujes od nove sezone? Mogu li da udju u grupe LS ili LE?
Meni djeluje da je glupost ovaj eksperiment sa Stankovicem i da neko kao on nikad ne moze postati normalan trener.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by CikaZika » Tue Aug 04, 2020. 7:39 pm

Monogamija wrote:
Tue Aug 04, 2020. 11:45 am
Terza Mađija nam sredio dug od 32 miliona evra posle dve Lige šampiona, što prostom matematikom i logikom dolazimo do toga, ko zna koliki je bio.

Slažem se da je tu dosta odlazilo na tekuće troškove, plate, putovanje itd, međutim, Van la Para, Garsija (manje-više), povratak Boaćija, Kanjas, pojačanja koja su odnela nekoliko miliona u nepovrat i u nečije džepove.
I ovo je pitanje da li je 32 miliona. Citao sam sta pise, e sad da li tumacim pogresno, pise ukupan dug oko 45 miliona i dobit oko 13 miliona, sto dodje na 32.

E sad da li je i gde ta dobit zavrsila, ja ne znam, nisam i ove oblasti, ali po tome mi deluje da je mozda i vise.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by Monogamija » Tue Aug 04, 2020. 9:07 pm

dacolik wrote:
Tue Aug 04, 2020. 4:01 pm
Monogamija, sto ocekujes od nove sezone? Mogu li da udju u grupe LS ili LE?
Meni djeluje da je glupost ovaj eksperiment sa Stankovicem i da neko kao on nikad ne moze postati normalan trener.
Mislim da nam je LŠ samo vlažan san obzirom na ovogodišnji ciklus kvalifikacija. Jedna utakmica i nema popravnog i plus težak put. U LE smo u mnogo boljoj poziciji što se tiče prolaska, povlašćeni smo i do poslednjeg kruga, ako se slože kockice možemo da se provučemo do grupa. Iskreno, potpisao bih ove godine LE što zbog Dekija, što zbog samopouzdanja cele ekipe. Dejan je odličan motivator, ali je slab taktičar, Savo ga je u oba Derbija pročitao ko bukvar. Tačno je znao kako će izgledati postavka i kako će teći igra. Veliki plus ovoj ekipi su Katai i Kanga, čak mislim da su više bitniji nego Marin iz prve sezone i da ćemo imati jako dobru kreaciju u vezi. Veliki minus je odlazak Gavrića jer nam je on bio ozbiljna opcija koja bi uz Kangu i Kataia imala ozbiljan napredak. Spiridonović je enigma, ne znam šta možemo očekivati, ali treba dati prostora, kakvi su sve balvani dobijali. Eraković može da bude kao vaš Strahinja Pavlović i samo ga treba isforsirati i istrpeti.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by Monogamija » Wed Aug 05, 2020. 2:34 pm

Evo danas već bez Erakovića umesto kog se najavljuje Babić. Drago mi je samo što nećemo gledati Milunovića.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by Monogamija » Wed Aug 05, 2020. 6:34 pm

Prelazimo na live temu
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena Zvezda 2020/2021 - Neka sila bude s tobom

Post by Monogamija » Thu Aug 06, 2020. 9:10 am

Spiridonović je sinoć doktorski odigrao, 2 asistencije i gol. Brzo će mi otkloniti sve sumnje, odnosno da prošlogodišnja sezona u Poljskoj nije bila slučajnost. Veljko Nikolić takođe, znatno bolje nego u prvom kolu. Očekivane su oscilacije obzirom na mladost i neiskustvo, talenat je nesporan. Sinoć nekoliko inteligentnih pasova kroz nekoliko igrača Radničkog, kao i odmeren i lagan šut kod gola, majstorski.
Njegoš Petrović je počeo ozbiljno da mi ide na živce, nekako mi deluje da je i Deki skontao koliko je dečko limitiran, naložio se bio na njegovu šutinu i kao da ga je prošlo. Bilo bi zanimljivo upariti Veljka Nikolića i Sanoga, mada mislim da bi to bilo na uštrb odbrani, međutim, u nekoj laganijoj utakmici zašto da ne.

Što se tiče odbrane, za sada Degenek, Pankov i Eraković su dosta dobro odigrali, ali u Evropi nam treba jedan kvalitetan štoper, čak i dva ako ode Degenek. Milunović i Babić nisu za ozbiljne domete, prvi kiksara, drugi puž.

Tomane, ja ne znam šta više da kažem, zašto ga trpe i zašto ga guraju, kad čovek ne zna gde je levo. U formaciji sa npr. Kataiem, Spiridonovićem, Kangom ili Ivanićem, zašto ne pogurati Krstovića ili Gavrilovića, momci em imaju želju, mladi su i dosta konkretniji od smese zvane Tomane.

Sve u svemu, dobro je što igramo ovako jer iako je krenulo prvenstvo nama pripreme i forma još nije na pravom nivou.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

Post Reply