Niželigaški fudbal

Sve o domaćem fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Niželigaški fudbal

Post by Monogamija » Wed Jul 31, 2019. 8:41 pm

Tema namenjena srpskoligaškom, zonskom, amaterskom fudbalu. Svaki vid izveštaja, rezultata, intervjua, promocija niželigaških ekipa je dobrodošla...
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Niželigaški fudbal

Post by Monogamija » Fri Aug 02, 2019. 11:22 am

Obzirom da najmanje "posla" imam kod srpskih liga, a da zona ima kolko treba i ne treba, zadržaću se samo na srpskoligaškom fudbalu što se tiče uvoda. Sve 4 srpske lige počinju sredinom avgusta 16. 17. i 18. Iz svake lige na kraju sezone 19/20 prvak, ukoliko ispunjava sve uslove, ulazi u Prvu ligu Srbije, ukoliko ne, onda prva naredna ekipa po tabeli ukoliko ispunjava sve kriterijume ili ukoliko ne dođe do fuzije ili nekog namernog odustajanja, a imali smo priliku da vidimo kako se sve to radi.

Srpska liga Vojvodina

Iskreno jako malo mi je poznata i nisam je toliko ispratio u prethodnoj sezoni. Tako da nekih dodataka na suve podatke neće biti.

Učesnici lige su:

Bačka 1901
Bečej 1918
Borac Sakule
Bratstvo 1946
Vojvodina 1928
Dinamo 1945
Dunav Stari Banovci
Železničar Pančevo
Kozara
1. maj Ruma
Omladinac Novi Banovci
OFK Vršac
Radnički Zrenjanin
Radnički 1912
Radnički Sremska Mitrovica
Hajduk 1912

Povratnik u ligu je Bečej 1918, dok je Kabel kao prvoplasirani iz sezone 18/19 prešao u PLS. Najveći stadion je u Kuli koji je od Hajduka iz Kule, nasledio Hajduk 1912 i na njemu igra domaće utakmice, kapacitet 6 000 mesta. Slede ga OFK Vršac oko 5 000 i Dinamo iz Pančeva oko 4 500 mesta.

Iz lige ispadaju 4 ekipe koje će popuniti odgovarajuću Vojvođansku zonu (Istok, Jug ili Sever).

Srpska liga Beograd

Po sastavima i po kvalitetu možda i najbolja. U odnosu na sve ostale tri lige, bukvalno je 80% lige, na nekoliko stanica gradskim prevozom. U ligu su ove godine ušli TEK Sloga, Mladenovac i Sremčica i iz PLS su se vratio Teleoptik. Iz lige su ispali Prva Iskra iz Bariča i BASK. Biće interesantna borba za vrh. IMT je prošle godine završio na 2. mestu jer je bodove pogubio u direktnim okršajima sa ekipama iz gornjeg doma. Međutim IMT nije imao sve uslove, te je po ispadanju Bežanije Kolubara upala u PLS. Pored IMT- a, komšije Radnički Novi Beograd su bile 4. uz dobru partiju u Kupu Beograda gde su izgubili od OFK Beograda trofej. Brodarac može da iznenadi obzirom da je poznato ko stoji iza njega i kakve sve radnje mogu da se dogode kako bi isti bio kotiran što bolje, ali da ne trčimo pred rudu, iskreno se nadam da će takvih stvari biti toliko da ih nećemo spominjati. Ostaje nam da vidimo i ispratimo sva dešavanja.

Učesnici lige:

Brodarac
BSK Borča
Dorćol GSP Polet
Zvezdara
IMT
Jedinstvo Surčin
Lokomotiva Beograd
Mladenovac
OFK Beograd
Radnički Novi Beograd
Radnički Obrenovac
Sremčica
Stepojevac Vaga
TEK Sloga Veliki Crljeni
Teleoptik
Crvena zvezda Mali Mokri Lug

Ko bude 14. tim na kraju karavana igra baraž utakmice sa 3. timom Beogradske zone.

Srpska liga Zapad

Ovo je jedna jako karakteristična liga, jer u njoj ekipe putuju od Požarevca do Kosovske Mitrovice i Zubinog potoka. Zbog dosta izmena i odustajanja skrojena je na kraju liga sa 18 timova. Karakteristično je još da se ispod ove lige nalazi čak 4. zone, tako da je kvalitet lige jako dobar. Prošlogodišnje ekipe Jošanice, Sloge iz Požege i Jedinstva sa Uba po prikazanim igrama mogu dosta toga da ponove. Od ekipa koje su kao prvoplasirani zonaši ušli u ligu su Takovo, Sušica, RSK i Mačva (Bogatić), takođe iz PLS ispali Novi Pazar, ali zbog svih dešavanja oko Borca iz Čačka, ipak opstaje u ligi. Jedan od problema koji se već javio jeste da je FS tzv. Kosova uputio zahtev UEFA da ne dozvoli Trepči učešće u srpskim ligama. Obzirom da liga kreće uskoro, videćemo ishod ovog dešavanja. Neko ko potencijalno može da iznenadi je Takovo iz G. Milanovca. Prošlogodišnji šampion u zapadno - moravskoj zoni koji je na ubedljiv način stiglo do plasmana u Srpsku ligu, posebno jer ima podršku FK Metalca.

Učesnici u ligi:

Borac 1926
Budućnost Krušik 2014
Jedinstvo Ub
Jošanica
Loznica
Mačva 2005
Mladi radnik 1926
Mokra Gora
Novi Pazar
RSK Rabrovo
Sloga Kraljevo
Sloga 33
Sloga Požega
Sušica
Takovo
Trepča
Tutin
Šumadija Aranđelovac

Srpska liga Istok
Takođe, jedna od manjih poznanica što se tiče kvaliteta ekipa. U ligu su ušli Vlasina, Rembas, Timočanin i Topličanin. Iskreno, tu nekih doušnika nemam pa ću na osnovu stanja od prethodne sezone ispisati. Dakle, na drugom mestu je završila ekipa Temnića iza Radničkog iz Pirota koji se plasirao u PLS. Budućnost iz Popovca je bila 3. i Jagodina Tabane kao 4. Verujem da će neka od ove 3 ekipe biti konkurent za ulazak u PLS ove sezone. Ostaje mi da ispratim dešavanja.

Učesnici u ligi:

Budućnost
Vlasina Vlasotince
GFK Dubočica
Dunav Prahovo
Jagodina Tabane
Jedinstvo
Moravac Orion
Trstenik PPT
Radan
Rembas
Sinđelić
SFS Borac
Temnić 1924
Timočanin
Topličanin
Car Konstantin

To bi bilo to od uvoda. Polako se okreće vrteška i u ostalim nižim ligama, pa ćemo pratiti koliko god vreme dozvoli. Zamolio bih sve forumaše da slobodno pišu, ukoliko imaju informacije u vezi dešavanja pojedinih klubova, izveštaje, video materijale itd.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Niželigaški fudbal

Post by Monogamija » Tue Aug 06, 2019. 4:01 pm

Uveliko su pripreme i pripremne utakmice u toku, jer se prvenstvo bliži polako. Nije redak slučaj da se susreću ekipe koje će ukrstiti kopačke i u ligaškim duelima. U Srpskoj ligi Vojvodina, proteklih dana su odigrani mečevi, Vojvodina (Bačko Gradište) – OFK Bečej 1918 0:3 (0:0), FK Bratstvo 1946 se namučilo sa zonašem ČSK 3-2 (kako prenosi apa-press.info). Dinamo 1945 brusi formu na pripremama u Kosjeriću i kao poslednju proveru pred put za Pančevo igraju utakmicu sa Slobodom iz Užica. Gradski rival Železničar takođe polako privodi pripreme kraju, danas igraju utakmicu u Banatskom velikom selu sa Kozarom. Kad smo već kod Kozare, odigrali su kontrolnu utakmicu u pre 3 dana u Perlezu sa Vojvodinom i rezultat je bio 1-1. Biće ineresantno ispratiti kakvi će biti rezultati ove dve ekipe u daljem takmičenju u Srpskoj ligi Vojvodina. Omladinac iz Novih Banovaca generalnu probu pred start prvenstva će imati sa Zvezdarom 10.08. u Beogradu, dok su pre 3 dana minimalnim rezulatom pobedili Dorćolce 1-0 na stadionu GSP Poleta. Vršac i Radnički iz Zrenjanina su odigrali kvalitetnu utakmicu pre 3 dana, gde su vrščani bili bolji sa 3-2. Prvi njihov naredni duel je u 4. kolu kada Radnički ZR ponovo dolazi u goste Vršcu. Valja ispratiti tu utakmicu jer je ova pripremna i te kako bila interesantna. Radnički 1912 iz Sombora odigrao je pripremnu utakmicu sa Hajdukom 1912 bez golova, takođe još jedan međusoban duel dva srpskoligaša u pripremi prvenstva. Radnički iz Sremske Mitrovice je možda i najaktivniji po pitanju broja odigranih pripremnih utakmica 10. avgusta igraju generalnu probu sa Teleoptikom u Zemunu i to će im biti 10. utakmica u pripremi sezone.

Dakle, srpska liga Vojvodina polako ulazi u finiš priprema, kao i ostale tri. Odabrao sam namerno Vojvodinu jer mi je najmanja poznanica. Narednih dana ću ispisati aktivnosti i u ostalim ligama, kako bi smo do početka sezone imali i mi pripremu.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

kizami88
Posts: 59
Joined: Tue Jul 30, 2019. 10:00 am

Re: Niželigaški fudbal

Post by kizami88 » Thu Aug 08, 2019. 8:32 am

Jbt, najbolji fudbal za gledanje.
Moje selo dok je igralo zonu, obozavao sam da odem da gledam.
Pravi fudbal. Sto bi neki rekli, esencija fudbala. :D

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Niželigaški fudbal

Post by Monogamija » Thu Aug 08, 2019. 8:59 am

Upravo to, imaš da vidiš i majstora i mesara kolko hoćeš. Loknera, koji je doktor niželigaškog fudbala, uvek sam volim da pogledam, čovek je enciklopedija i poznaje niže lige od Subotice do Preševa.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Џејси
Posts: 65
Joined: Mon Jul 29, 2019. 7:58 pm

Re: Niželigaški fudbal

Post by Џејси » Thu Aug 08, 2019. 9:24 am

Imam i ja zavidnog iskustva za ovo blago od teme, ispratio sam Prvu Iskru iz Barica, od prve beogradske, do zone i srpske lige, sada smo posle 2 sezone u srpskoj ligi, opet u zoni. :D



Evo jednog od vecih majstora sa ovih livada.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Niželigaški fudbal

Post by Monogamija » Thu Aug 08, 2019. 10:20 am

To Džejsi. Šta god da imaš piši :clap: Ja sam dugo godina pratio Slogu iz Požege, Polet iz Ljubića, Metalac, Takovo iz Milanovca jer sam rođen u tom gradu. Beogradsku zonu sam igrao, pa sam uzgred pratio dešavanja u Beogradu. Koliko majstora ima stvarno je uživanje gledati.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

kizami88
Posts: 59
Joined: Tue Jul 30, 2019. 10:00 am

Re: Niželigaški fudbal

Post by kizami88 » Thu Aug 08, 2019. 10:52 am

Џејси wrote:
Thu Aug 08, 2019. 9:24 am
Imam i ja zavidnog iskustva za ovo blago od teme, ispratio sam Prvu Iskru iz Barica, od prve beogradske, do zone i srpske lige, sada smo posle 2 sezone u srpskoj ligi, opet u zoni. :D

https://youtu.be/8TzVo4AKieQ

Evo jednog od vecih majstora sa ovih livada.
Prisustvao sam derbiju Iskra - Radnicki O.

A do pre par godina moje selo bilo u ligi sa Prvom Iskrom.
OFK Urovci.

User avatar
Џејси
Posts: 65
Joined: Mon Jul 29, 2019. 7:58 pm

Re: Niželigaški fudbal

Post by Џејси » Thu Aug 08, 2019. 11:05 am

kizami88 wrote:
Thu Aug 08, 2019. 10:52 am
Џејси wrote:
Thu Aug 08, 2019. 9:24 am
Imam i ja zavidnog iskustva za ovo blago od teme, ispratio sam Prvu Iskru iz Barica, od prve beogradske, do zone i srpske lige, sada smo posle 2 sezone u srpskoj ligi, opet u zoni. :D

https://youtu.be/8TzVo4AKieQ

Evo jednog od vecih majstora sa ovih livada.
Prisustvao sam derbiju Iskra - Radnicki O.

A do pre par godina moje selo bilo u ligi sa Prvom Iskrom.
OFK Urovci.
Urovci nekada predvodjeni bivsim trenerom Iskre Aleksandrom Stankovcem? :D

kizami88
Posts: 59
Joined: Tue Jul 30, 2019. 10:00 am

Re: Niželigaški fudbal

Post by kizami88 » Thu Aug 08, 2019. 11:43 am

Jeste. I tada su gurali super. Nadao sam se povratku u zonu.
Predsednik kluba bio moj drug. Ex fudbaler, igrao za Rabu. Imao kontakte preko jednog menadzera iz Obrenovca, koji mu je pomagao u vodjenju.
Igrao tada i mladji burazer Docica iz Cuke. Kazu da je bio veci talenat, ali glava luda. On i Isailovic bili opasan tandem.
Mislim da su presli u Zabrezje ili Zvecku, nisam siguran.

User avatar
Џејси
Posts: 65
Joined: Mon Jul 29, 2019. 7:58 pm

Re: Niželigaški fudbal

Post by Џејси » Thu Aug 08, 2019. 11:54 am

Za Docica sam cuo, ali nisam ga gledao.
Isu sam gledao, veliki majstor sada nastupa za nase komsije sa Rojkovca koji imaju bas dobru pricu.
Ove godine su se plasirali u prvu beogradsku.

User avatar
Sezione
Posts: 546
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:06 am

Re: Niželigaški fudbal

Post by Sezione » Thu Aug 08, 2019. 12:01 pm

Monogamija, jel se secas ili si mozda cak i igrao sa Ratkovicom? Kakav je to majstor fudbala bio.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Niželigaški fudbal

Post by Monogamija » Thu Aug 08, 2019. 12:13 pm

Koliko se sećam bio je Ratkovica iz FK Resnik, a ja se tog igrača sećam iz Lokomotive, mogao je da bude igračina za ove balerine danas. To je neka sezona 2010. 2011. 2012. U tom periodu Resnik je bio Srpskoligaš i ispada u zonu, često je Ratkovica bio i među najboljih 11 na kraju kola.

Ja sam 2008. prestao aktivno da treniram, upisao faks, probao da igram i studiram uporedo, nije išlo, ali sam nastavio da koliko tolik pratim beogradski fudbal.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Niželigaški fudbal

Post by Monogamija » Thu Aug 08, 2019. 12:19 pm

Kakva je tih godina bila BG zona: Posavac Tišma, IMT, Slavija, Turbina, Milutinac, GPS Polet, Bulbuderac... Pa kad krenu IMT - Milutinac (tad je bio filijala Zemuna koliko se sećam), derbi Zemuna i Novog Beograda, prštalo na sve strane. FK Novi Beograd i čuveni stadion Rupače, gde ima puteljak koji vodi direktno preko terena, utaban, po dijagonali, ma milina.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

kizami88
Posts: 59
Joined: Tue Jul 30, 2019. 10:00 am

Re: Niželigaški fudbal

Post by kizami88 » Thu Aug 08, 2019. 12:25 pm

Џејси wrote:
Thu Aug 08, 2019. 11:54 am
Za Docica sam cuo, ali nisam ga gledao.
Isu sam gledao, veliki majstor sada nastupa za nase komsije sa Rojkovca koji imaju bas dobru pricu.
Ove godine su se plasirali u prvu beogradsku.
Jeste majstor. Ima njuha i za asist i za gol, ako treba i da zadrzi loptu.
Docic je isto pakao, za taj rang. Brz, dribler, osecaj za gol odlican. Bas bila uzivancija gledati ih u tandemu.

Rojkovac sada gura dobro. Nisam siguran, ali mi se cini da taj menadzer sto je bio neko vreme uz Urovce, sada uz Rojkovac.

Urovci su propali, zbog svojih ljudi. Svi se busali u grudi, kao lokalpatriote, a kada treba da se stisne petlja, nema nikoga nigde. Kada je trebalo pronaci veze i vezice da se uhvati TENT A za sponzora, svi u zemlji propali.

Svi glumili pamet, dok je moj drug vodio klub, svi pametovali. Kada je decko napustio klub i otisao preko grane da radi, klub se ugasio.

Post Reply