Italijanska Serija A

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Sun Jan 15, 2023. 2:12 pm

Milan u minus fazi, ispadanje iz kupa i dva remija po 2:2. Roma ih je stigla sa 2:0 a juče su oni jurili Leće. Dolazi do izražaja realno tanak igrački kadar u odnosu na neke timove.

Napoli je petardirao Juve koji 8 utakmica zaredom u ligi nije primio gol. Juve standardno u problemima sa povredama, i ovo do sad što je Alegri izvukao je čudo. Za njih je top4 trenutno mera.
Mišljenja sam da će Napoli pasti u jednom momentu i da će na onaj dobri stari luzerski način izgubiti titulu a da će LŠ i kup žrtvovati zbog lige. Posle letnjeg PR kad su otišli Kulibali, Mertens, Insinje pa čak i Ospina malo je ljudi (ukljućujući i mene) mislio da će Napoli biti u top4, a ne da će na skoro pola sezone imati +9 u odnosu na prvog sledećeg. I to sve sa izumima Kvarachelijom i Minom. Opet, Napoli kao klub ima taj luzerski mentalitet zadnjih godina još iz vremena Sarija kad su uvek padali u nekom delu sezone a ekipa je bila bolja nego ova sad. Spaleti je poznat kao trener dobar da se tu napravi nešto tipa top4 i kup, al za nešto više ipak nije. Zanimljivo će biti jer ima još 20 utakmica, ova utakmica sa Juventusom može lako da ih opije jer mislim da već vlada atmosfera da su oni prvaci. Meni je veliko pitanje da li oni mogu ovako da gaze do kraja i mislim da je realno da ne mogu i da će biti pad tokom sezone, sad njihova je sreća što je Juventus u problemu sa povredama, Milan nema takav tim a Inter ima Inzagija koji podseća na Spaletija. Na kraju i pored ove petarde, -10 i problema sa povredama, od svih njih Juventus mi izgleda najsposobnije od ova 3 tima da na kraju nekim čudom stigne Napoli kad se ovi raspadnu.

Roma sem izvesnog Solbakena za džabe nije dovela nikoga u ovom PR, prave se kao da trenutno nemaju 1.5 štopera u timu i da imaju samo Čelika na desnom beku pošto je Karsdorp hvala bogu bivši.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Sun Jan 15, 2023. 2:27 pm

I corava koka konačno ubode zrno....

Lotito merda
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sun Jan 15, 2023. 7:51 pm

Irriducibili wrote:
Sun Jan 15, 2023. 2:27 pm
I corava koka konačno ubode zrno....
Apsolutno se slažem i bilo je vreme da se dobije kući..

A i vi ste lagano rešili u gostima uvek neugodni Sasuolo, bravo!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Wed Jan 18, 2023. 3:22 pm

Kremoneze izbacio Napoli iz kupa sinoć, igraju sa Romom u 1/4 finalu. Nadam se da će Žoze i Roma maksimalno ozbiljno shvatiti tu utakmicu i da će proći u polufinale gde bi igrali sa pobednikom utakmice Fiorentina-Torino. Put do finala je maltene otvoren, samo da se utakmica sa Kremonezeom shvati ozbiljno.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Wed Jan 18, 2023. 10:17 pm

Kao i prošle godine tempirali smo formu za superkup, pa ne čudi ovako lagano osvajanje.. Bravo, mi smo svoj cilj ove godine ispunili..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Thu Jan 19, 2023. 7:32 pm

Opet ta ironija, ničim izazvana...

Grande Simone uknjižio trofej demoliranjem najveceg rivala. Poigravao se, Correa igrao svega 20 min :yahoo:
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Fri Jan 20, 2023. 10:22 pm

Juventusu skinuto 15 bodova zbog malverzacija prilikom transfera! Evo odmah Irrovih u top4 :D :D
Velika šansa za Romu da uđe u top4, Inter je samo na 3 a Milan na 4 boda što na pola sezone nije mnogo. Valjda će se setiti da dovedu štopera i desnog beka do kraja PR da ovaj tim postane konkurentan. U kupu se prilično lepo otvorila šansa za trofej, ovom kaznom za Juventus se otvorila fina mogućnost da se uđe u LŠ, sa dva pojačanja bi se eventualno otvorila mogućnost da se uđe dublje u takmičenje u LE.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Wed Jan 25, 2023. 10:21 am

kako igra Lacio :blue:

sta znaci imati dobrog trenera i jakog predsednika :blue:

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Wed Jan 25, 2023. 1:41 pm

Lacio opasno odigrao protiv Milana sinoć.
Top4 je potpuno otvoren, 5 timova je kandidat za 3 mesta. Ako Napoli sad ne osvoji titulu treba da se ugase.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Fri Jan 27, 2023. 1:36 am

Houdini wrote:
Wed Jan 25, 2023. 10:21 am
kako igra Lacio :blue:

sta znaci imati dobrog trenera i jakog predsednika :blue:
Nije smešno, mada ne bi bilo loše da vam za trenerom pošaljemo i predsednika
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sat Jan 28, 2023. 8:19 pm

U dovođenju igrača nema razlike.. U prodaji, Kinezi bi još 2020. prodali SMS-a..

Jedva protiv najgoreg tima lige.. Kakve dve zicer godine da se uzme titula.. Ozbiljno se Konte zajebao što je otišao..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Sun Jan 29, 2023. 4:55 pm

@Hudini
Nisi verovao u Dijamanta a čovek prošle sezone jako korektna sezona s obzirom na godine, ove sezone će možda dati i više golova. Inače poštovanje za Džeka kako brine o sebi i kako izgleda, sa skoro 37 godina igra u jednoj od najjačih liga na svetu i dalje je faktor. :good:
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Mon Jan 30, 2023. 12:40 pm

Štoperi Rome... Odakle da krenem. Ibanjez kod gola Osimena greška u markaciji, gledanje lopte a ne igrača i naravno da je podleteo pod loptu gde je Osimen ostao sam. Smoling je stvarno odigrao dobru utakmicu do drugog gola Napolija, onda je i on napravio grešku u markaciji. To su osnovne stvari. Protiv Osimena je dobio ja mislim sve duele ali onda je sve prosuo kiksom kod drugog gola. Manćini je odigrao korektnu utakmicu, nosio se fino sa Kvarachelijom kao i u prvom delu sezone. Zalevski kod prvog gola kao da igra protiv Nemanje Jovića a ne protiv Kvarachelije koji je najopasniji igrač lige u ovom trenutku. Potpuno odsustvo koordinacije i opet gledanje lopte. Sem toga korektan je bio Zalevski, namestio i gol posle ali to su greške koje ne smeju da se dešavaju.
Žozeove izmene na kraju... Matić ubedljivo najbolji igrač Rome na terenu, dominirao je na sredini, pokupio x lopti, pritiskao veznjake Napolija, davao dobre lopte unapred. Baš onako dominacija na sredini, nisam očekivao da on i Kristante mogu ovako dobro da deluju. I izvodi ga par minuta do kraja da bi uveo izvesnog Tahirovića dečko ne zna gde je levo. Pelegrini-Volpato isto nelogična izmena. U završnici izvodiš kapitena i najiskusnijeg igrača a uvodiš momke koji zajedno nemaju 20 nastupa za Romu.
Sem ovih detalja gde su napravljene greške igra jako dobra, defanzivna organizacija u većem delu meča odlična, Napoli nije ništa napravio. Na momente odličan presing gde se visoko osvajala lopta, znalo se ko šta radi. Trojica gore su odigrali dobro, radili su za ekipu u odbrani maksimalno. Nadam se da Abrahamova povreda nije ozbiljnija. El Šaravi opet menja utakmicu svojim ulaskom. Mentalitet i stav ekipe je bio dobar, nisu mnogo bolji nego protiv Milana recimo kad je izvučen bod. Žoze je uspeo da usadi svoj mentalitet, problem je što kvalitet pojedinih igrača ne prati mentalitet. Sad sledi mnogo bitna utakmica protiv Kremonezea u kupu, to je zicer koji ne sme da se propusti.

Zaniolo... Zaista ne znam šta da kažem. Kao neko dete, hoću kakim neću kakim. Dečko ne zna šta hoće u životu. Taman je delovalo da se uozbiljio, lepo se stesao u međusezoni ali džabe. Dileja ostaje dileja.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Tue Jan 31, 2023. 3:18 am

U jakoj ligi Hudinijevci se odvojili na drugom mestu, no naravno nikad zadovoljan, teško je staviti se u kožu onoga ko nemilice razbacuje bodove. Ne valjalju Kinezi?! Šta bi neki dali da Lotito merda dovede npr Lukakua

Teško, sumorno kolo, jedino Napoli doneo malo radosti

Grazie Napoli!

non mollare mai

Max Liberman
Posts: 56
Joined: Tue Jan 31, 2023. 1:12 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Max Liberman » Tue Jan 31, 2023. 3:40 am

Nadam se da će konačno Skudeto doći na "Maradonu".
Imao je Napoli skoro svake sezone gotivnu ekipu i atraktivnu po imenima. Ovi momci su manje atraktivni na papiri ali su zato na terenu.

Post Reply