Liga Šampiona

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Liga Šampiona

Post by Irriducibili » Mon Dec 13, 2021. 11:15 pm

Calciopolo vol 2 :yahoo:
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Liga Šampiona

Post by Houdini » Tue Feb 15, 2022. 10:58 pm

kakva igracina Mbappe, mozda i najbolji igrac danasnjice..

da imaju imalo mozga, postave cun na klupu, uzmu 9 trkaca i Mbappe u napadu.. doduse ne razlikuje se mnogo od ovoga sad, samo im fali jos par trkaca na ustrb ovih skupoplacenih padajucih zvezda..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Liga Šampiona

Post by Irriducibili » Tue Feb 15, 2022. 11:04 pm

Cilj opdavdava sredstvo, ali to što je Karlito u Real doneo katanaco, sumnjam da ce se dopasti navijačima koji uvek zahtevaju ofanzivu. PSG mnogo bolji, pravo je čudo da se na gol čekalo do zaustavnog vremena

Drugi meč je savršena ilustracija sve veceg fudbalskog jaza u kvalitetu, gde prvak Portugala biva demoliran za svega 15 minuta. Siti je brutalan, sve navodi na to da je ovo ta godina. Veliko poštovanje za navijače Sportinga, koji ne samo da su ostali do kraja, vec su pesmom celog stadiona iskazali neizmernu ljubav prema klubu. Naježio sam se
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Liga Šampiona

Post by Houdini » Tue Feb 15, 2022. 11:06 pm

mislim da je Karlito samo prelazno resenje.. ne znam ko bi mogao na kraju sezone da dodje, ali nema smisla praviti Galaktikose 3 sa sve Karlitom na klupi..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Liga Šampiona

Post by Irriducibili » Tue Feb 15, 2022. 11:27 pm

Da, potpuno drugačija fudbalska filozofija, nespojiva sa arogantnom kulturom Reala, koja priznaje samo pobedu. Jedan od derbija sa Barselonom mi je stalni šlagvort, 2:2 je, Real ima igrača manje u gostima i igrača manje, odgovara mu remi, ali juri pobedu po svaku cenu i Messi iz kontre donosi pobedu Barseloni u zaustavnom vremenu. Karlito je tu, poput svojevremeno Murinja, strano telo
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Liga Šampiona

Post by Batica ubica » Wed Feb 16, 2022. 10:15 am

Mislim da je Karlo ovde zbog starih zasluga.
Ono sinoć je branjenje bez ikakve napadačke ideje, nisu znali šta će sa lopton kad je osvoje. Što kaže Irr potpuno suprotno zahtevima Reala, zato je Zidan bio savršen za Real. Vezni red sem Kazemira kao da su stajali za ukras, dosta pasivno. Mbape uništio Karvahala. Kurtoa ih je spasio debakla.
Mislim da će se Siti raspasti tokom takmičenja i da neće ući u finale, rekao bih da su oni svoju šansu prošle godine propustili.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Liga Šampiona

Post by Irriducibili » Wed Feb 16, 2022. 3:25 pm

Ja vidiš ne vidim opciju raspada Sitija, sve funkcioniše besprekorno. Naravno da nema garancije, ima ekipa koje u dvomeču mogu da ih izbace, ali je MC favorit protiv bilo koga
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Liga Šampiona

Post by Batica ubica » Wed Feb 16, 2022. 4:00 pm

Delovali su još moćnije u sezoni 17/18, sa čak možda i jačim igračkim kadrom nego sad (David Silva, Sane, Aguero, Kompani) pa je bilo tuširanje protiv Liverpula.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Liga Šampiona

Post by Houdini » Wed Feb 16, 2022. 10:54 pm

Liverpool apsolutno zasluzeno 2:0..

ogromna je razlika u klasi, ali opet vrlo korektan mec sa nase strane.. bojao sam se ozbiljnog kolapsa, ali ruku na srce i oni su igrali u drugoj brzini..

a sad da se okrenemo obavezama u domacem sampionatu :D

na drugoj strani Bajern na kraju dosao do izjednacenja u mom Salcburgu..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Liga Šampiona

Post by Irriducibili » Thu Feb 17, 2022. 12:51 am

Batica ubica wrote:
Wed Feb 16, 2022. 4:00 pm
Delovali su još moćnije u sezoni 17/18, sa čak možda i jačim igračkim kadrom nego sad (David Silva, Sane, Aguero, Kompani) pa je bilo tuširanje protiv Liverpula.
Mislim da su sada uigraniji, kockice su se uklopile...

@ Houdini

Dobro je da nije kriv Simone :clap:

Ogromna je razlika izmedju Engleza i ostalh, sve izraženija
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Liga Šampiona

Post by Houdini » Thu Feb 17, 2022. 8:44 am

jedini koji mogu da stanu na crtu Enrglezima u narednim sezonama su Real i Barca (kad se oporavi) jer su najveci, PSG jer nema ogranicenja prilikom trosenja, Bajern jer ima sistem i eventualno Juve jer ima Alegrija, ali i to je pitanje..

marketinski su izdigli ligu na nivo iznad, usisali velike pare i sada ubiraju plodove toga..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Liga Šampiona

Post by Batica ubica » Thu Feb 17, 2022. 9:51 am

Ne bih baš rekao da je Liverpul bio toliko dobar sinoć, Inter je bio bolji tim. Vrlo lako je ovo moglo da ode na drugu stranu.
Odlična priprema Inzagija, sa Perišićem i Damfrisom su neutralisali bekove Liverpula koji nisu uputili nijedan dobar centaršut, dobro su pritiskali Tijaga (Vidal najčešće) i nisu mu davali ni vreme ni prostor da vodi igru, nisu puštali Van Dajka da dijagonalama gađa Trenta i Salaha. Štoperi Intera su dobili većinu duela sa ovom trojicom u napadu. Sve što je Liverpul uradio bilo je iz grešaka Intera u pasu, gde se Inter igrao i gubio loptu u opasnim zonama.

Sa druge strane Virdžil igrač utakmice, bez greške, pokazao je zašto je najbolji štoper na svetu. Perišić je otkrio sve Trentove defanzivne probleme, neverovatno mi je da je neko toliko dobar ofanzivno a isto toliko loš defanzivno. Mnogo šansi je dopustio Liverpul kao i inače ove sezone, daleko su od onog nivoa od pre 2 ili 3 sezone pre svega defanzivno. Ovde su prošli ali neće moći Virdžil i Alison stalno da spašavaju.
Šestu od poslednjih 7 utakmica Liverpul daje prvi gol posle prekida i to funkcioniše izuzetno ove sezone, uz Čelsi imaju najbolji prekid na svetu.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Liga Šampiona

Post by Houdini » Thu Feb 17, 2022. 11:21 am

da bi mec otisao na drugu stranu morali smo da sutnemo u okvir gola :D

salim se, imali smo privid inicijative, ali su nas potpuno kontrolisali citav mec, hence nijedan sut u okvir gola.. igrali su koliko im je potrebno da nas rutiniraju i uspeli su.. ali ok je to, jednostavno su bolji tim..

to sa gubljenjem lopti u opasnim zonama se dogadja ove sezone, tako smo i derbi protiv Milana izgubili, ali takav je stil igre.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Liga Šampiona

Post by Batica ubica » Thu Feb 17, 2022. 12:10 pm

Bio je šut Hakana koji je završio na prečki, ali eto statistika ga drugačije vodi.
Kvalitetniji je Liverpul ali daleko od toga da su nešto kontrolisali. Daleko su oni od nivoa iz sezona 18/19 i 19/20.
Nije mi jasno forsiranje nečega po cenu da primiš gol, kao kamikaza. Pogotovo je teško izneti loptu protiv Liverpula kad izađe visoko, a Inter ima Damfrisa i Perišića koji su mogli da budu korišćeni za prenos lopte. Ako ti dođe tim koji igra dobar presing valjda se prilagodiš i ne rizikuješ mnogo u pasu a ne da rizikuješ još više. Ali to je ta nova nakaradna filozofija, slično je i u košarci sa nenormalnim palijanjem za 3.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Liga Šampiona

Post by Houdini » Thu Feb 17, 2022. 12:24 pm

taj trend vec postoji neko vreme, u Interu je to doneo Konte, a nastavio Inzaghi.. u principu ima veliko poverenje u igrace, kako u poslednju liniju, tako i tu osnovu Barella-Broz-Hakan..

sad gubitak Lukakua se i ovde oseti, pa se njemu ne bi desilo ono sto se Alexsisu i kako smo primili gol u derbiju..sa Scamaccom i Onanom ce to biti verujem na jos visem nivou.. mada se generalno slazem sa tobom, to nema smisla uvek forsirati..

Post Reply