Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Wed Oct 06, 2021. 10:53 am

Ekipa Junajteda iz sezone 16/17 su bili galaktikosi, Fil Džons, Smoling, Valensija, Markus Roho, Luk Šo (počeo da igra prošle sezone), Felaini, Marsijal, Rašford, Lingard, Darmijan, Januzaj... Kerik i Runi nekad vrhunski igrači, tad na zalasku karijera. Naravno da je bilo dobrih igrača, De Hea, Blind, Erera, Ibrahimović, Mata. Ešli Jang i Miktarijan ni tamo ni ovamo. Pogbu ne računam tu jer je, kao i Šo, počeo da igra tek prošle sezone.

Dobro je da Ole nije spucao stotine miliona na odbranu pa tako ima najskupljeg štopera na svetu od 87 miliona, Van Bisaku od 55 miliona, Varana od 40 miliona, Teljesa od 15 miliona. To je blizu 200 miliona, što je više u odnosu na Murinjovih 95 miliona gde je doveo 3 igrača (Baji, Lindelof i Dalot).

Da se nadovežem na Siti, Gladiola je na odbranu potrošio 473 miliona pa je inovator, izumitelj i revolucionar fudbala koji finale LŠ počinje bez zadnjeg veznog i bez špica. Preko milijardu evra na pojačanja ukupno.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Thu Oct 07, 2021. 12:31 am

Nema svrhe porediti Gvardiolu sa Murinjom. Gvardioli se nije desilo da tim mesecima ne može da se sastavi na terenu i da rovari oko osmog mesta. Uostalom, nisam ni sam veliki fan Gvardiole tako da bih se držao prvobitne diskusije o Murinju.

Da je Murinjo potrošio 95 milki na pojačanja pa i da kažeš da ga nisu podržali, ali čovek je pored toga doveo Pogbu, Lukakua, Freda (55 milki!), Matića... Ozbiljne pare je spucao i bio je prvi favorit u PL. U Januaru mu je još doveden do tada najbolji igrač PL (Aleksis Sančez) koji mu je uglavnom igrao na svojoj polovini i koga je čovek prosto zakopao.

Ko je gledao utakmice Junajteda, njemu je jasno zašto je dobio otkaz. Igra je bila raspad i plač majke božije od prvog do poslednjeg dana. A u prilog mu ne ide ni činjenica da je to bio slučaj sa svakim timom koji je trenirao duže od 2 sezone. U trećoj (najkasnije) je uvek sledio totalni raspad.

@Irr
Junajted da bude srećan kakve vlasnike ima. Mislim da bi se navijači Arsenala menjali na keca.

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Oct 07, 2021. 8:51 am

@Reaper
Ne pratiš, 95 miliona je potrošio na odbranu.
Na pojačanja ukupno je potrošio 466 miliona u periodu jul 2016. - avgust 2018.. Npr. Ole je u periodu jul 2019. - avgust 2021. potrošio 458 miliona, a osvojio je 0 trofeja (Murinjo osvojio 2), najbolja Oleova sezona je bila prošla gde je osvojio 74 boda, a Murinjova sezona 17/18 gde je osvojio 81 bod što je najviše bodova u eri posle Ser Aleksa.

E sad, ako se Žozeov Mančester toliko raspadao kako je onda uspeo da osvoji LE i Liga kup i da sakupi 81 bod sezonu posle? Po tvojoj priči reklo bi se da su bili 11. na tabeli.

Što se tiče Sančeza on se raspadao u Arsenalu 6 meseci pre dolaska u Junajted jer je hteo da ide, koliko se sećam bio je u zadnjoj godini ugovora. Junajted ga je uzeo da ga ne bi uzeo Siti, tako da ne verujem da je bio velika Murinjova želja, kao ni Pogba verovatno. Ali kao što reče Irr, Junajtedovim vlasnicima je najbitniji profit.

Naravno da Gvardioli to nije moglo da se desi kad je trenirao Barsu, Bajern i Siti u kom je nasledio već odličnu bazu (De Brujne, Aguero, Silva, Kompani, Sterling, Fernandinjo, Jaja Ture) i dao još milijardu za pojačanja. Sa takvim timovima bila bi umetnost raspasti se, pogotovo sa prva dva. Murinjo je u Junajtedu nasledio Fila Džonsa, Smolinga i Marsijala baš čudno što je bio osmi zadnje sezone.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Thu Oct 07, 2021. 4:30 pm

Reaper wrote:
Thu Oct 07, 2021. 12:31 am
@Irr
Junajted da bude srećan kakve vlasnike ima. Mislim da bi se navijači Arsenala menjali na keca.
Ili Totemhema, ali to nisu timovi iste kategorije kao MU
non mollare mai

User avatar
White Mamba
Posts: 1105
Joined: Wed Jul 31, 2019. 6:35 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by White Mamba » Thu Oct 07, 2021. 7:42 pm

Vladavina debelog majmuna je konacno gotova
NUFC prodat saudiskom investicionom fondu :good:
Ocekujem da se uskoro uruci otkaz i drugom debelom idiotu :good:
Svanulo..

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Thu Oct 07, 2021. 9:27 pm

@Batica

100 miliona 2016. i 100 miliona 2021. je solidna razlika. Ali to na stranu, LE je osvojio tako što nije imao ozbiljnog protivnika i u finalu dobio Ajax sa bunkerom. Mučenje bilo za gledati.

Slavio sam kad je dobio otkaz pošto je bilo baš mučenje gledati onaj nazovi fudbal. A ja sam se do pre 2 sezone drogirao sa PL, sve se gledalo :D

Čoveka je pregazilo vreme. Postoji sigurno razlog zašto baš Murinjo uvek dobije otkaz. Kako to da čovek ne može da sastavi 3 sezone u jednom timu?

Ako im je najbitniji profit zašto su doveli Alexisa i učinili ga najplaćenijim igračem PL, a čovek glumio zadnjeg veznog? Promašio je Murinjo mnogo toga u Junajtedu. Ne možeš da dovedeš igrača za 100 miliona i onda da šiljiš patku na njemu i ponižavaš ga na treninzima. Ne možeš da dovedeš Lukakua za 80+ miliona pa zaključiš da ti se ne uklapa u koncepciju. Ne možeš da dovedeš 3 odbrambena igrača za 95 miliona i da tražiš nove pošto ne valjaju.

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Oct 07, 2021. 9:59 pm

U prvom mandatu u Čelsiju je počeo četvrtu sezonu, u trećoj je uzeo Liga kup i FA kup.
U Realu je vodio 3 sezone.
Iz Intera i Porta je odlazio posle druge sezone u kojoj je osvojio LŠ.
Sad da ga je pregazilo vreme... U neku ruku jeste, i to ne mislim taktički pošto je u tom aspektu i dalje genije i uvek će biti. Promenili su se igrači, psihički pre svega. Kao što je Murinjo rekao Lampard je sa 23 godine bio ozbiljan čovek, danas su igrači u tim godinama derišta. Kako to da do pre 7, 8 godina nije bilo njegovih sukoba sa igračima. Kad je prvi put oteran iz Čelsija igrači su plakali, pogledaj odnos sa generacijom iz Intera, šta o njemu kažu ozbiljni igrači, sa pravim mentalitetom. Pa evo sad i u Totenhemu, šta o njemu kažu Kejn, Son, Hojbjerg, Loris... Kakve je sezone Ronaldo imao pod njim u Realu. Naravno da će da ga buše nezreli tipovi kao Pogba, Lingard, Dele Ali i slični koji svoj ego stavljaju ispred tima i onoga što trener traži. Problem je to što se tim zvezdicama toleriše previše i što im je previše pušteno, pa hoće da budu sve sem onoga za šta su plaćeni. A ako im se trener ne sviđa onda ide preko njegove grbače.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Thu Oct 07, 2021. 10:40 pm

Tačno, zaboravio sam da je počeo četvrtu u Čelziju, ali je bio na klupi fazon 2 utakmice. U Realu ne znam je li završio 3 cele. Mislim da je pre kraja sezone otišao (ili je bilo jasno da ide). U Realu je isto šiljio patku na Kasiljasu pa je svlačionica eksplodirala i morao je da ide. Preveliki ego.

A za kraj moj omiljeni argument - za celu karijeru čovek nije napravio jednog jedinog igrača :D

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Fri Oct 08, 2021. 10:31 am

Po toj logici Dragan Jakovljević bi trebao da bude najbolji srpski trener. Za napravljenog igrača se ne dobija nikakav trofej.
Murinjo je pravio rezultate, a po tome se gleda uspešnost karijere.
Napravio je Venger dosta igrača ali je velikoj većini prva asocijacija na njega zlatna PL 03/04. Da nije osvajao trofeje teško da bi bio zapamćen kao neko veliki.
To samo kod nas ima ovaj gura mlade igrače, ovaj igra lepo... Kao što Đumi pre neki dan kaže imali smo veći posed lopte :lol: :lol: to je otprilike slično kao ovo nije napravio nijednog igrača :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Fri Oct 08, 2021. 2:19 pm

A u medjuvremenu dobismo još jedan tim koji ce se rasipati stotinama miliona :clap:
non mollare mai

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Tajler Darden » Fri Oct 08, 2021. 8:43 pm

To je svw postalo normalno.

Taman da Mamba vidi kako izgleda top 10 u PL. :D
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Fri Oct 08, 2021. 11:15 pm

@Batica

Ma jasno. Ne sporim ja da je Murinjo odličan trener (bio), ali nije to to već duže vreme. Nije trener stvaralac već hoće pare i dobar tim. I uz to sve je arogantan i onda kad nema rezultata onda postaje naporan. Uvek je neko drugi kriv, da su njega poslušali i doveli toga i toga on bi sve osvojio i slične stvari.

Uz malo (ne)sreće eto njega u Njukaslu za godinu do dve. Mislim ipak da bi mu bolje bilo da ostane u Italiji do kraja karijere. Leži mu liga mnogo više od PL.

User avatar
White Mamba
Posts: 1105
Joined: Wed Jul 31, 2019. 6:35 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by White Mamba » Fri Oct 08, 2021. 11:36 pm

Tajler Darden wrote:
Fri Oct 08, 2021. 8:43 pm
To je svw postalo normalno.

Taman da Mamba vidi kako izgleda top 10 u PL. :D
Samo pristojan fudbal trazim, nista vise :D
I da zakljucaju debelog kopaca nosa i bace kljuc :D
Tupadzija ima 999 utakmica kao trener :lol:
Dao bi sto dinara da ga sutnu pre totenhema i da zauvek ne dovati iljadu

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Čekićar » Sat Oct 09, 2021. 1:31 am

Nadam se da nece doci dan kada ce se ovo desiti WHU,ne bi bilo to to...Ima nesto i u tom zivom blatu :D

User avatar
White Mamba
Posts: 1105
Joined: Wed Jul 31, 2019. 6:35 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by White Mamba » Sat Oct 09, 2021. 12:34 pm

Ima. Lepi se i nece d'ode :D
Ma Njuka vise nije bila klub, najgori vlasnik i trener u ligi, potpuna propast. Elem, meni pare ko pare sekundarna stvar, jurio sam strimove i kad smo igrali drugu ligu, vreme kerola i mafije rendzera, da se pitam venger ako je ziv :D i sva ovlascenja, nikako ne bi voleo siti model, mada ce verovatno biti bas to

Post Reply