Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sat Feb 19, 2022. 8:35 pm

Čika Antonio opet deli packe po Engleskoj :D
Da vidimo može li Liverpul da dobije Lids sledeće nedelje pa da se lepo zakuva.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Wed Feb 23, 2022. 11:37 pm



Gospodin
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Feb 24, 2022. 9:41 am

Levi ide logikom bolje da da treneru veliku platu i da očekuje da pravi pitu od govana nego da mu da pare da renovira tim i da se otarasi krševa. Zato će Totenhem sa njim uvek i biti luzerski tim, prave jajare. Ono čudo što je Poketino napravio je jedinstveno i ne dešava se svake sezone.
Zbog svega ovoga Konte i Totenhem su bili nespojiva veza, pogotovo kad se zna kako je Murinjo prošao sa Levijem u smislu pojačanja (Žoze hteo Škrinjara ili Rubena Dijaša a dobio Džoa Rodona :D :D).
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sun Feb 27, 2022. 1:58 pm

Lids se rastao sa Bjelsom.
Po meni jedan od precenjenijih trenera trenutno, čovek vodi ekipe sa 0% prilagođavanja protivniku, uvek ista igra i taktika. Ok, uveo je Lids u PL, zadovoljavajuća prva sezona ali i neki porazi gde su dobijali po 5, 6, 7 golova. Ima oko sebe uvek neki hajp velikog trenera (po meni nejasno što), pa i kad popije po 5, 6 komada ne bude razapinjanje od strane medija. Jednosmeran trener.
Mislim da bi se lako uklopio u FKP jer nežne dušice od navijača traže uvek lep i napadački fudbal na gol više.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sat Mar 05, 2022. 8:34 pm

Liverpul će negde sam sebe sahraniti sa ovim ofsajd zamkama.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Sun Mar 13, 2022. 9:05 pm

Ide li Arsenal u ligi šampiona? Trener početnik, ali zna znanje.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Mon Mar 14, 2022. 9:39 am

U borbi za LŠ se bukvalno ništa ne zna. Mnogo timova je u trci i mnogo bodova je u opticaju. Jasnija slika će se videti tek kad ovi sa zaostalim utakmicama odigraju svoje.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Tue Mar 15, 2022. 3:00 pm

Sinoćnjim kiksom Sitija trka za titulu se dodatno zakuvala, Liverpul pobedom protiv Arsenala može da priđe na samo -1.
Eto interesantno Siti u po 2 utakmice ove sezone nije dobio Palas, Sautempton i Totenhem a Palasu čak nije dao ni gol.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Fri Apr 15, 2022. 12:41 pm

Barnli oterao Dajša... Do sad su imali neke šanse upravo zbog njega, posle ovog otkaza definitivno ispadaju.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sun Apr 17, 2022. 7:27 pm

Tuhel je ušao u 3 od moguća 3 finala domaćih kupova otkad je u Čelsiju (2 FA kupa i 1 Liga kup). I ponovo kao u finalu Liga kupa igraće Liverpul i Čelsi.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Apr 21, 2022. 4:06 pm

Ten Hag i zvanično trener Junajteda od sledeće sezone.
Forsira stil fudbala koji se danas ceni i za koji je potreban specifičan tip igrača. Ima 2 titule i 2 kupa o Holandiji, na putu je da uzme i treću titulu.
Od uspeha u Evropi ima polufinale LŠ iz sezone 18/19, posle toga je 2 puta zaredom bio treći u grupi Lš gde je ispadao iz LE (jednom od Hetafea u 1/16 finala i jednom od Rome u 1/4 finalu). Ove sezone je imao 18 bodova u grupi LŠ ali je ispao odmah u 1/8 finala protiv Benfike gde je bio favorit. Polufinale jeste bilo uspeh ali posle toga 2 puta nije prošao grupu, a u LE nije napravio ozbiljan rezultat.
I navijači i klub će morati da imaju strpljenja, pre svega jer je od Junajteda napravljena ruina zadnjih godina u smislu selekcije. Dalje, skok ih holandske lige u PL će verovatno biti šok i za samog Ten Haga tako da je i dogodine upitan plasman u top 4. A mislim da navijači posle 9 godina bez titule i 5 godina bez ijednog trofeja nemaju mnogo strpljenja, polako doživljavaju sudbinu Arsenala.
Mislim da će se i sa Ten Hagom promašiti jer Junajted nije zdrava sredina za razvijanje bilo čega. A mislim i da je Ten Hag malo precenjen kao i svi treneri koji po svaku cenu forsiraju tzv. progresivni fudbal.
Takođe, neko će morati da skloni bele medvede bez mentaliteta Rašforda, Marsijala, Pogbu i ostale mediokritete koji su koren svih problema Junajteda zadnjih godina.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Thu Apr 21, 2022. 5:44 pm

Hoćeš da kažeš da je Junajtedu potreban jedan Arteta? :D

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Apr 21, 2022. 9:29 pm

Treba im pre svega restart u igračkom kadru, da dođe neko da otera sve slabe mentalitete i nabeđene zvezdice iz tima. Slično je Klop uradio u Liverpulu, napravio je grupu igrača koji su pošteni radnici, gde nema nabeđenih starletana i sujete (izuzetak Salah i Mane ranijih godina), gde jedan vrhunski špic kao što je Firmino koji može da ima 20+ golova po sezoni u bilo kojoj ligi u Evropi bez trunke sujete i ega prihvata da igra povučenije jer shvata da je produktivnije i bolje po tim da Salah i Mane idu u završnicu a da on igra povučenije i da samim tim daje manje golova. Henderson, Milner, Virdžil, Robertson, Dijas, Žota, Fabinjo, Trent... Grupa pravih mentaliteta. U Junajtedu igrača sa pravim mentalitetom ima 6, od toga Kavani ne igra dobar deo sezone, Varan je propustio 17 utakmica a Matić je postao treća opcija na zadnjem veznom. Ostaju Ronaldo, Bruno i De Hea (koji je svoju karijeru protraćio u Junajtedu).

Ne verujem da bi im trebao jedan Arteta jer posle epizode sa Oleom ne verujem da će više bilo kome dati da potoši 2.5 sezone pa da se onda gleda šta i kako, mislim da će se Ten Hag podržati finansijski i da će se već u prvoj sezoni očekivati rezultat. Olakšavajuća okolnost je to što je Ragnik već proveo par meseci u klubu, video je probleme i ne deluje mi kao čovek koji će sedeti skrštenih ruku i čekati da se problemi sami reše.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Thu Apr 21, 2022. 10:23 pm

MU je toliko truo, da ce godine biti potrebne da se očisti iznutra





A lepo sam ukazivao da Ole nije problem
non mollare mai

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Fri Apr 22, 2022. 9:36 am

Batica ubica wrote:
Thu Apr 21, 2022. 9:29 pm
Ne verujem da bi im trebao jedan Arteta jer posle epizode sa Oleom ne verujem da će više bilo kome dati da potoši 2.5 sezone pa da se onda gleda šta i kako, mislim da će se Ten Hag podržati finansijski i da će se već u prvoj sezoni očekivati rezultat. Olakšavajuća okolnost je to što je Ragnik već proveo par meseci u klubu, video je probleme i ne deluje mi kao čovek koji će sedeti skrštenih ruku i čekati da se problemi sami reše.
Arteta je došao u Arsenal koji je bio u gorem stanju nego što je Junajted sada. Ja sam iskreno mislio da će mu trebati 3 godine da očisti sve. Iznenadio me koliko brzo je to odradio pri čemu je jedan jedini prelazni rok stvarno bio podržan od strane vlasnika (ostatak je bio seci uši pa krpi dupe).

Živo me zanima koliko će para imati Hag na leto. Bude li ispod 250 miliona, nema ništa od rezultata sledeće godine. Čovek mora da zameni 12 igrača najmanje.

Post Reply