Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Tue Sep 14, 2021. 11:31 am

Pogledao sam sinoć Everton Barnli, jaka utakmica, čvrsta, puno kontakta.
Everton je solidan tim, sa Rafom na klupi ih vidim kao kandidate za top 6, čak i za osvajanje jednog od kupova. Ima tu dobrih igrača, Ričarlison, Kalvert Luin, Grej, Tauzent, par zadnjih veznih Alan Dukure koji igra sjajno, Dinj koji je jako dobar igrač. Doveli su i Rondona kojeg Rafa poznaje iz Njukasla i koji je idealan za rezervnog špica. Problem su im štoperi koji su skloni kiksevima.
Barnli me iznanadio presingom u prvom poluvremenu, neočekivano za Dajša pogotovo na gostovanju. Njemu svaka čast, cedi čovek suvu drenovinu godinama. Slabo su krenuli ali izvućiće se oni, skupiće 35+ poena u opstati bez problema.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sun Sep 26, 2021. 2:50 am

Brentford više nije iznenadjenje, momci su za svako poštovanje. LFC jeste bio bolji, ali treba njima dati 3 gola

Što se tiče derbija kola, toliko hvaljeni Tuhel je pokazao zašto je sa PSG-om doživeo neuspeh. Iz pozicije underdoga, koja mu u potpunosti prija, redovno je bio uspešniji od Pepa, prvi put kad su mu šanse bile jednake, sve se raspalo. Kao domacin izvedeš tim sa tri zadnja vezna, potpuno je logičan sled da praktično ne šutneš na gol. Onog trenutka kad je Siti dao gol, više se nije postavljalo pitanje pobednika
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Sun Sep 26, 2021. 9:45 am

Sad baš jednake šanse nisam siguran, Pep ima neograničen budžet evo već 5 sezona.. Tuhel došao na polusezoni sa praktično jednim svojim tokom..

A već uzeo ono što Pep nije više od 10 godina ili njegov prethodni klub nikad..

Ali LŠ ti ne treba isključivo kontinuitet, malo znanja, motivacije, sreće.. Prvenstvo je nešto drugo..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sun Sep 26, 2021. 8:03 pm

Sva sreca te Tuhel ima ograničen budzet :rofl:

Ističeš šta je osvojio u prošlosti, a ja apostrofiram da je frajer derbi kod kuce počeo sa 3 zadnja vezna. To je sadašnjost i kukavički mentalitet
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Mon Sep 27, 2021. 4:14 pm

ja sam siguran da je Tuhelu mnogo tesko i da bi ovu pobedu menjao za onu :D

apsolutno nebitan mec.. Tuhel ima jedan prelazni rok iza sebe, nije realno da se takmici sa Pepom i Klopom koji imaju tim po svojoj zelji..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Mon Sep 27, 2021. 4:52 pm

Nije baš da je nebitan.
I mene je Tuhel malo iznenadio postavom iako znam da je trener koji voli da pusti posed protivniku. Verovatno je povreda Maunta uticala na izbor igrača u prvoj postavi. Odluka da krene zatvorenije mi je u neku ruku razumna, da se odigra na 0:0 i da se Siti neutrališe u napadu sa 3 igrača dobrih defanzivnih karakteristika, što je i učinjeno jer su gol primili kako su primili.
Meni je Čelsi i dalje prvi kandidat za titulu, pre svega zbog izbalansiranog stila igre, znaju da se brane i da sačuvaju nulu, prilagodljivi su i imaju jako dugačku klupu.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Mon Sep 27, 2021. 5:03 pm

Nisam se dobro izrazio, nebitna u odnosu na prošli meč, kao i na to da oni nisu realno u konkurenciji za titulu..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Mon Sep 27, 2021. 9:03 pm

Chelsea nije konkurent za titulu? :rofl:

Pobeda komunista u Gracu je dovela do potpuno pogrešne percepcije stvarnosti
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Tue Sep 28, 2021. 9:11 am

oni mogu da udju u konkurenciju, samo u slucaju raspada i City-a i Liverpoola.. ne ide da uzmes tim sa 6-7 mesta i u takvoj ligi kao sto je engleska za godinu i po dana ocekujes titulu..

sto se komunista tice, oni su komunisti taman koliko su nacisti slobodarci i Kurcevi narodnjaci..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Tue Sep 28, 2021. 1:00 pm

Da da, mogu da osvoje LŠ, a ne mogu da budu konkurentni u PL. Chelsea ima praktično 2 tima, najdublji roster od svih ekipa, bukvalno puca od kvaliteta, samo po tebi nisu konkurenti

Baš kao što ni komunisti nisu komunisti, valjda Austrijanci ne znaju šta su, te se moraš više potruditi da im objasniš
non mollare mai

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Čekićar » Tue Sep 28, 2021. 2:10 pm

Chelsea je armirani beton,jako malo sansi dozvoljavaju i jako im je tesko dati gol....u mecevima protiv plavog Manchestera odlucuju sitnice i ko prvi postigne gol taj dobija...Deluje da ce biti trka u troje s tim sto mi Liverpool ne obecava,ocekivao sam da ce povratkom VVD odbrana biti stabilna kad ono promaja kao i prosle sezone..

Houdini ima poentu...Mnogo je teze za godinu dana napraviti rezultat nego za lupam 5 koliko su vec tu Pep i Klop....Tuhel je napravio za pola godine ono sto Pep ne uspeva godinama trosenjem milijardi...Medjutim primeti se mala promena kod Pepa,stabilizovao je odbranu,posvetio se i tom delu,shvatio je da bez iste nema LS...ali da Chelsea nije konkurent,ne znam sta bih rekao :D

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Tue Sep 28, 2021. 2:48 pm

Problem Liverpulove odbrane je koncepcijski, od starta sezone se brane u formaciji 4-3-3 i koliko god da imaju dobre trkače u srednjem bloku oni brane previše širok prostor koji koriste protivnički bekovi za centaršuteve ili vezni igrači za ubacivanje iz drugog plana. U sezonama 18/19 i 19/20 (pogotovo 18/19) je bilo dobro pokrivanje bokova u odbrani gde je Henderson obično držao desni bok i pomagao Trentu a Mane se vraćao i držao levu stranu dok su sredinu držala 2 vezna igrača dobrih trkačkih i defanzivnih karakteristika (Fabinjo, Milner, Vajnaldum, Keita).
E sad, kako je Salah tad kao i sad bio oslobođen defanzive zbog učinka u napadu od njega nije realno očekivati da se vraća i da duplira sa bekom jer je najbolji igrač tima.
Maneovo zalaganje u defanzivi postepeno opada od sezone 19/20, ove sezone ga nema uopšte na svojoj polovini. Da li je to zamisao Klopa ili Klop ne može da natera Manea da igra u odbrani, mislim da ima i jednog i drugog jer je Mane vremenom postao starletan.
Još jedan problem je Trent koji defanzivno nazaduje iz sezone u sezonu. Čovek koji se smatra jednim od najboljih bekova se prilično često gubi u markiranju i postavljanju kao da je omladinac a ne neko ko ima skoro 200 utakmica seniorskog fudbala. To je tako bilo prošle sezone a vidim da se nastavlja i ove i nije mi jasno da ovo leto nije iskoristio za ispravljanje mana u defanzivi.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Čekićar » Tue Sep 28, 2021. 2:51 pm

Batica ubica wrote:
Tue Sep 28, 2021. 2:48 pm
Problem Liverpulove odbrane je koncepcijski, od starta sezone se brane u formaciji 4-3-3 i koliko god da imaju dobre trkače u srednjem bloku oni brane previše širok prostor koji koriste protivnički bekovi za centaršuteve ili vezni igrači za ubacivanje iz drugog plana. U sezonama 18/19 i 19/20 (pogotovo 18/19) je bilo dobro pokrivanje bokova u odbrani gde je Henderson obično držao desni bok i pomagao Trentu a Mane se vraćao i držao levu stranu dok su sredinu držala 2 vezna igrača dobrih trkačkih i defanzivnih karakteristika (Fabinjo, Milner, Vajnaldum, Keita).
E sad, kako je Salah tad kao i sad bio oslobođen defanzive zbog učinka u napadu od njega nije realno očekivati da se vraća i da duplira sa bekom jer je najbolji igrač tima.
Maneovo zalaganje u defanzivi postepeno opada od sezone 19/20, ove sezone ga nema uopšte na svojoj polovini. Da li je to zamisao Klopa ili Klop ne može da natera Manea da igra u odbrani, mislim da ima i jednog i drugog jer je Mane vremenom postao starletan.
Još jedan problem je Trent koji defanzivno nazaduje iz sezone u sezonu. Čovek koji se smatra jednim od najboljih bekova se prilično često gubi u markiranju i postavljanju kao da je omladinac a ne neko ko ima skoro 200 utakmica seniorskog fudbala. To je tako bilo prošle sezone a vidim da se nastavlja i ove i nije mi jasno da ovo leto nije iskoristio za ispravljanje mana u defanzivi.
:text-goodpost: :text-bravo:

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Wed Sep 29, 2021. 6:46 am

ajde ovako, da krenem da crtam..

favoriti u Engleskoj su City i Liverpool.. igraju u kontinuitetu godinama zajedno, pod istim trenerom, istim sistemom, gde su treneri na pojacanja dali ogromne pare da kupe igrace koji bas odgovaraju njihovim potrebama. Pep je dao vise od milijardu, Klop manje, ali opet je dovodio sta je hteo..

Tuhel je dosao u momentu kad je Chelsea bio 6-7 ja mislim, mozda cak i neko mesto ispod.. imao je jedan prelazni rok iza sebe i ne mogu oni da budu favoriti za osvajanje PL u konkurenciji dva gorepomenuta tima.. LS je drugo, treba malo srece, malo trenerske minijature, inspiracije pojedinca i mozes doci do nje.. PL je maraton, tu u kontinuitetu moras da pobedjujes, gde dolazi do izrazaju uigranost ekipe..

da jos uprostim, ne moze Buducnost da bude favorit za osvajanje ABA lige, pored Zvezde i Partizana.. nece biti senzacija da osvoji, kao sto nece biti ni da Chelsea ili Man Utd osvoje, ali nisu favoriti za titulu..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Wed Sep 29, 2021. 1:24 pm

E neka si nam nacrtao... :clap:

Chelsea ispade sirotinja, a u stvarnosti kupuju sve što im je potrebno. Vec sam ukazao da imaju kvalitet da sastave dva tima, a o njihovoj navodnoj neuigranosti može da govori samo neko ko ne prati PL. Svidja mi se i opaska da se LŠ osvaja srecom i trenerskim minijaturama, prost pogled na listu osvajača ukazuje na ispravnost te teze, svako malo neki autsajder dobije na lutriji

A paralela sa košarkom je tek urnebesna, kako pokopati samoga sebe. Ne može Buducnost pored KKP, a KKP promenio ceo tim. Šta reci...
non mollare mai

Post Reply