Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Aug 05, 2021. 9:53 am

Kako reče Gladiola, nemaju para, kriza i to :D
Bukvalno može da dovede koga poželi, napuni tim zverkama i posle je on inovator i genije. Sa ovoliko uloženog novca bi i Neško Milovanovć uzeo bar neki kup.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sat Aug 28, 2021. 2:40 am

non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sat Aug 28, 2021. 2:11 pm

Veseli Arsenal svake godine navodno radi neko renoviranje i dođe u situaciju da u zadnjoj liniji igraju Čembers, Holding i Kolašinac :rofl: :lol:
Granit Džaka majmun sa grane, još su mu novi ugovor dali :lol:
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sat Aug 28, 2021. 2:21 pm

Ako ni zbog čega drugog, Arteta zbog tih stvari zaslužuje šut kartu
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sat Aug 28, 2021. 9:08 pm

Slažem se, neki potezi su mu nelogični baš. Evo npr. platili su Bena Vajta 58 miliona, dobar je on igrač ali daleko od te vrednosti. A za taj novac su mogli da prođu bolje. Za Ramzdejla su dali 28 miliona a i dalje im brani Leno. Otkupljivanje Edegarda koji pitanje šta može. Pa produžavanje Džake koji ih kanali godinama...
Opet, mislim da Arteta nije loš trener, solidan taktičar, sviđa mi se što učestvuje u utakmici uvek ali problem mu je iskustvo slično kao i kod Lamparda. Ipak je ovo njemu prvi posao, dobar deo ekipe su mu krševi a od govana se pita ne pravi. Na sve to ovi nelogični potezi oko selekcije.
Kad ga oteraju, za sledeći posao moraće da se spusti stepenik niže i da ide u neki klub tipa Palas, Brajton ili Njukasl pa da se dokazuje tamo. Rekao bih da ista sudbina čeka i Lamparda.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sat Aug 28, 2021. 9:28 pm

Jedino ako je neko drugi bacao toliki novac za "pojačanja", gde je opet odgovoran što je dopustio da mu neko drugi sastavlja tim

Kako se ono kaže, sam pao, sam se ubio
non mollare mai

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Sun Aug 29, 2021. 12:21 am

Ma Arteta je tu kolateralna šteta. Klub koji 15 godina ne ulaže u tim ne može jedne sezone sve da ispegla. Dok Arsenal dovodi 5 igrača za 129 miliona, Čelzi i Mančesteri dovode jednog za 100.

Nasledio je drvne građe za dva tima i nema šanse da se iščisti sve za 2 prelazna roka. Arteta od kraja prošle sezone govori da je prioritet desni bek, a ima 4 igrača na toj poziciji koje niko živ neće. Dok ne izbace još 10-11 igrača koji su tu još od Vengera nema njima leba. Luzerski mentalitet, kurcobolja i prosto nedovoljno kvaliteta. Leno, Beljerin, Čembers, Holding, Mejtland-Najls, Kolašinac, Elneni, Džaka, Nelson, Nketija i Vilian moraju da idu.

U svakom slučaju, otkazom Arteti će upravni odbor pucati sebi u noge. Ako su pametni neka ga puste da radi i neka mu sude na kraju sezone 2022/2023. U suprotnom se samo vrte u krug. Dovešće novog trenera, on će da trgne tim kratkotrajno i godinu dana kasnije su opet u buli (vidi pod Emeri). A za tu godinu se neće ovajditi pošto LŠ ili titulu svakako videti neće.

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sun Aug 29, 2021. 5:26 pm

Mogu da se saglasim da puka promena trenera ne bi ništa donela, Arsenal je skroz truo, ali Arteta donosi skandalozne odluke

Imao je raspoloživ novac za transfere, potrošio ga je blago rečeno suludo, a na sve to se nadovezuje izbor da mu Granit bude lider ekipe. Nema tu srece
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sun Aug 29, 2021. 7:24 pm

Mutinjo i Ruben Neveš su jedan od najboljih tandema zadnjih veznih u ligi.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Sun Aug 29, 2021. 9:21 pm

Irriducibili wrote:
Sun Aug 29, 2021. 5:26 pm
Mogu da se saglasim da puka promena trenera ne bi ništa donela, Arsenal je skroz truo, ali Arteta donosi skandalozne odluke

Imao je raspoloživ novac za transfere, potrošio ga je blago rečeno suludo, a na sve to se nadovezuje izbor da mu Granit bude lider ekipe. Nema tu srece
Granit je skandalozna odluka po mom mišljenju. Čovek koji je jednom skinuo kapitensku traku (i bacio je na travu dok se pičkarao sa navijačima) ne bi smeo 5 metara toj istoj traci da priđe. Mada su tog istog Granita pokušavali da se reše celo leto, ali jedini zainteresovan klub nije hteo da ponudi više od 12 miliona evra. Za te pare ga ni ja ne bih pustio iz principa.

Što se tiče trošenja para mislim da su odrađene odlične kupovine. Odegard, Ramzdejl, Lokonga i Vajt su dobre kupovine. Vajt preskup za moj ukus, ali jbg.

Problem koji Arteta ima je taj što ne može da računa na glavnog igrača kojeg je doveo početkom prošle sezone. Tomas Parti je kičma veznog reda i kad njega nema to je druga priča. Uz to ne može da računa na "svoja" pojačanja iz centralne odbrane (Gabriel i Vajt).

Ako mu se oporavi Parti uz bar jednog centralnog odbrambenog od 11.9. Arsenal će izgledati kao drugi tim.

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sun Aug 29, 2021. 9:41 pm

Batica ubica wrote:
Sun Aug 29, 2021. 7:24 pm
Mutinjo i Ruben Neveš su jedan od najboljih tandema zadnjih veznih u ligi.
Sjajan fudbal igraju, ali je prosto neverovatno koliko nemaju srece. Adama je čudo, jednostavno mora da proradi

@Reaper

Uglavnom slažem, Parti je sjajan igrač, mada je nedopustivo da zavise od njega. White za 58M je zločin. Ako iz razumljivih razloga za Granita nije bilo ponuda, stavi ga na klupu, ili još bolje na tribine, a ne da ti preuzme ulogu alfe i omege. Najblaže rečeno se Arteta ne snalazi
non mollare mai

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Mon Aug 30, 2021. 10:16 am

To je deo problema. Kad je Parti povređen, Džaka mora da bude glavni u veznom redu. Nemaš koga da staviš. Elneni nema kvalitet, Lokonga po prvi put igra ozbiljan fudbal + neiskusan i tu je kraj. Nema defanzivnih veznih više. Džaka mora da igra, koliko god to tužno bilo.

Trener je početnik i naravno da pravi greške. Ali je činjenica da je ostavljen na vetrometini od strane vlasnika. Da je tu jedan Roman lako bi on spakovao Džaku na klupu ili tribine čak. Roman pazari golmana za 70+ miliona pa shvati grešku, spakuje ga na klupu i dovede novog. Arteta mora da proda 3 desna beka i centralnog veznog da bi doveo zamene. A te igrače niko neće.

Mislim da je i diskusija o novom treneru nepotrebna pošto mogu samo nekog Edija Haua da dovedu. Ozbiljan trener (Konte) neće prići na kilometar klupi Arsenala (osim ako Krenke ne obeća 200 miliona za pojačanja - a to se neće nikad desiti).

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Sep 02, 2021. 10:21 pm

Arsenal nastavlja da kanali sam sebe, sad dovode Orijea kog je Totenhem oterao :lol: :lol: :lol:
Orije je budala svoje vrste, nedisciplinovan, nepouzdan i jako jako glup igrač. Ne znam da li su ljudi u Arsenalu gledali neku utakmicu Totenhema zadnjih godina.
Klub koji se smatra ozbiljnim pravi ovakve poteze, kao da imaju Mikija Vazuru i Ilieva. Prodaju Beljerina dovedu još goreg.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sat Sep 04, 2021. 2:10 pm

non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Mon Sep 06, 2021. 10:59 am

Ja verujem da postoji Konteova želja da dođe, ovo je tip ekipe koju on preuzima (razbijena vojska).
Mislim da su tu problemi što Konte ne bi preuzeo u sred sezone, kad nema vremena da očisti sav škart i to što bi uprava morala da mu da ozbiljne garancije za pojačanja i autonomiju u izboru istih, jer drugačije neće raditi.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply