Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Aug 04, 2022. 8:49 pm

Svaka čast Tuhelu, ovako se bori za svog igrača. Aspilikueta je defanzivno i dalje jedan od najboljih bekova u PL. U formaciji sa 3 pozadi kao bočni štoper i dalje može da odigra vrlo kvalitetno.


Kukurelja u Čelsiju. U Brajtonu je igrao levog beka, levog krilnog beka i bočnog štopera u formaciji sa 3 pozadi. Mislim da ga Tuhel vidi pre svega kao štopera, pa onda po potrebi i kao krilnog beka. Kukurelja je odličan defanzivac, takođe i tehnički pismen što mu omogućava i učešće u napadu.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Bolkonski » Fri Aug 05, 2022. 12:32 am

Čekićar wrote:
Wed Jul 27, 2022. 2:05 pm
Ajmo standardno pred pocetak PL

1.Prvak
2.Top4
3.Ko se seli u Championship
4.Prvi otkaz

Evo da otvorim

1.Tottenham
2.Tottenham,Man City,Liverpool,Leicester
3.Fulham,Bournemouth,kod poslednjeg mesta imam dilemu izmedju Brentforda i Leedsa,neka bude Leeds
4.Frank Lampard
Čekićar wrote:
Wed Jul 27, 2022. 2:05 pm
Ajmo standardno pred pocetak PL

1.Prvak
2.Top4
3.Ko se seli u Championship
4.Prvi otkaz

Evo da otvorim

1.Tottenham
2.Tottenham,Man City,Liverpool,Leicester
3.Fulham,Bournemouth,kod poslednjeg mesta imam dilemu izmedju Brentforda i Leedsa,neka bude Leeds
4.Frank Lampard
1. Liverpul
2. Liverpul, Siti, Čelsi, Junajted
3. Bormaut, Brentford, Notingem
4. Mojes

Smatram da Siti ima najdublju i najkvalitetniju ekipu i da će se prošetati, jer su ispunili prvi Djozepov zahtev za osvajanje trofeja-da budu jedno 30% jači od najvećih rivala.
Medjutim, neću da glasam za njih, uzdam se u Klopa i da će ovi više biti opsednuti Ligom Šampiona, mada imaju selekciju za šest takmičenja.

Liverpul je napadački brutalan. U napadu su uradili ono što je neophodno. Zadržali su najboljeg igrača, koji sezonama igra na nestvarnom nivou, ali su osvežili trojicom mladih, gladnih i strašno talentovanih i kvalitetnih igrača, Dijazom, Nunjezom i Žotom. Možda prvi put imaju klasičnog golgetera-ubicu, poput Nunjeza. Ogroman napadački potencijal, gde deluje da samo ova četvorka može kombinovano dati jedno 120 golova.

Ono gde je Siti jači od Liverpula je sredina terena, gde pre svega mislim na trio Gindogan, Silva, De Brujne. Dosta više kreacije i golgeterskog kvaliteta od sredine Liverpula. Kod Liverpula Henda i Fabinjo igraju na visokom nivou, ostali su osrednji igrači ili, nekako, neprilagodjeni, poput Tijaga. Smatram da je Liverpul trebalo da dovede jednog kvalitetnog vezistu, jakog na lopti, kreativnog i sposobnog da se pojavljuje iz dubine ( Fabian Ruiz ? ). Ovako, veća je razlika u korist Sitija na sredini, nego u korist Liverpula u samom napadu. Uz to, Sitijeva dubina je dosta veća. Klopove alternative su Cimikas, Matip, Milner, Džons itd. Gvardiola ima mogućnost da na klupi drži igrača od 100 miliona evra.

Ipak, verujem da na Klopov kvalitet i ludilo ofanzivaca, Liverpul može do titule.

Na trećem i četvrtom vidim Čelsi i Junajted. Čelsi se kvalitetno pojačao Kukureljom, Kulibalijem i Sterlingom. I smatram da će dovesti bar još dva vrhunska fudbalera, te potencijalna linija: Džejms, Aspilikueta, Kulibali, pojačanje, Kukurelja, u majstorskoj i pedantnoj organizaciji Tomasa Tuhela, može biti i najjača u Engleskoj. A tu si odlične alternative, poput Alonsa, Palmijerija ( ako ostane ) i Odoija.

Sredina, takodje, kvalitetno popunjena. Pre svega, tu je briljantni Kante, zatim Žoržinjo koji daje kvalitet pasu i tempu, Kovačić, sposoban za igru od šesnaesterca do šesnaesterca, Maunt, kao jedan od najboljih u ubacivanju iz drugog plana i kretanju izmedju linija. Uz to, dodatno su osveženi Galagerom, Čikom i ovim klncem iz Vile.

U napadu su okej na tim pomoćnim napadačkim pozicijama, koje drže Sterling, Verner, Kai i Pulišić. Sterling je ozbiljan apgrejd i mislim da igraču tako nadarenom za kretanje u prostor, osećaj prostora i napadanje po vertikali daleko više odgovara direktan fudbal Tomasa Tuhela, koji napada po dubini, direktno i vertikalno, nego Gvardiolina kruženja i trtomudjenja.

Problem je napadač, igrač sposoban da da 50 golova u sezoni. Broja je okej kao bekap, ali nedostaje starter, a deluje da na tržištu nema adekvatnog rešenja. Napoli neće da pusti Osimena, a vidim da nešto pokušavaju sa Aubom. On bi mogao biti solidno rešenje, ili da probaju sa nekom kajlom kao prelaznim rešenjem, tipa Duvana Zapate.

Četvrti mi je Junajted. Smatram da je Ten Hag ozbiljan trener. Dakle, ne lelemud i lažni vizionar koji je nešto načuo iz pete ruke, pa sada manipuliše i šarlataniše terminima i izmišljenim vizijama za koje nema pojma šta znače niti kako da iju sprovede, poput raznih vizionara u našem fudbalu.

Lisandro je ozbiljno pojačanje, doneće dosta toga Junajtedovoj škripućoj odbrani, pre svega, malo inteligencije, da nadomesti njen manjak kod najglupljeg štopera sveta, Megvajera.
Problem vidim u narušavanju atmosfere dešavanjima oko Goata, ali mislim da će se to ispeglati, kao i da će dovesti još dva vrhunska pojačanja. Pre svega u sredini terena. Na njihovom mestu, ja bih uzeo Deklana Rajsa i platio šta košta za De Jonga.

Totenhem. :D

Djubrište od kluba.
Skočko na klupi je dobio ono što nijedan trener Sparsica nije. Na onih 50 miliona koliko su platili Romera i nekih 25 za Rojala, dodali su mu Bentakura, Kuluševskog, dali 50 miliona za brazilskog starletana Rišarlisona, 30 za Bisumu, doveli Perišića i Lenglea i još žele da mu kupe Blekija, Udodžija i Zaniola.
Ne postoji trener koji je u Totenhemu dobio takav budžet i toliko pojačanja. Samo po sebi je raritet da takve ugovore i blanko čekove za pojačanja ima topi koji još uvek nije prošao 1/4 finale Lige Šampiona, a čak i do njega retko dobacuje, a dešava se i da ispadne u grupi. :blue:

Običan drekavac i ozbiljan šarlatan, možda i najozbiljniji u današnjem fudbalu. Jednodimenzionalan trener, koji ima jedan jedini način i stil igre i jednu jedinu formaciju, i čim bude pročitan puca po šavovima, svadja se i odlazi. Nesposoban za plan b, nesposoban za prilagodjavanje protivniku, za pripremu utakmice, analizu protivnika, poništavanja njegovih jakih i korišćenja slabih strana. Metodologija je zasnovana na tvrdom i besomučnom uigravanju onog jedinog što zna, i kad to prestane da prolazi, nastaje haos. A verujem da u klubu kulture i mentaliteta Totenhema, to od starta neće prolaziti i da je u Premijeru već pročitan, a nema najjači tim da bi pročitanost i rasulo nadoknadjivao kvalitetom.

Jedino mi je žao što teroriše Regilona i što pošteni momci i šampioni, poput Hojbjerga, Kejna i Sona ostaju zarobljeni u onom groblju nada i ambicija, i još sa pajacem kao vodjom.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Fri Aug 05, 2022. 8:26 pm

Džejms, Silva, Kulibali, Kukurelja, Čilvel, Čaloba i Aspi koji ostaje + Mendi na golu. Definitivno najjača odbrana u PL. Na sredini Kante, Žoržinjo, Kovačić, Galager, Loftus-Čik... Sve radilice. Tuhelov stil je da se dobija pre svega na zadržane nule. Čvrsto pozadi a u napadu prekidi gde su odlični i kontre sa mnogo igrača u završnici.
Sterling je po meni preplaćen, ipak je 56 miliona previše za čoveka koji nije pouzdan finišer. Slažem se da će kod Tuhela biti bolji zbog direktnog fudbala koji Čelsi igra ali opet mnogo je to para.
Mislim da ovom Čelsiju više odgovara da igra bez špica, da gore budu 3 igrača koji menjaju pozicije kao što je bilo u sezoni osvajanja LŠ.

Kod Liverpula stigao je Nunjez koji je klasična 9. Mislim da 9 i nije toliko trebala Liverpulu zadnjih godina jer je Firmino bio u službi tima, otvarao prostor Salahu i Maneu koji su išli u završinicu. Sad sa Nunjezom neće biti slučaj kao sa Firminom, da će on otvarati prostor za druga krila nego će on biti druga napadačka opcija. Mislim da je napad Dijaz-Nunjez-Salah najkompatibilniji jer Dijaz najviše igra sa loptom u nogama i ne ide toliko u završnicu, a ova dvojica su ipak gol igrači. Takođe Trent i Robertson su konačno dobili jednog visokog špica kojeg mogu da gađaju svojim centaršutevima. Očekujem da Žota ima manju minutažu ove sezone ali i nekih 15-20 golova u sezoni.
Što reče Bolkonski Liverpul nema 10 i tako je već godinama i to nedostaje kad se neki tim spusti u nisku zonu i kad ne može da se prođe na trkove u dubinu i centaršut sa boka. Harvi Eliot je dobar potencijal, ima dobru levu nogu, završni pas, pregled igre, dribling ali je i dosta mlad tek 19 godina i pitanje koliko će često dobijati šansu iako ga je Klop koristio. Dosta igrača je slično, Hendo je realno plej iz dubine ali silom prilika igra 8, Tijago je takođe plej iz dubine koji retko ide u završnicu, Milner je dosta sličniji Hendersonu i Tijagu nego nekoj 10 ili 8. Fabinjo je verovatno i najbolji zadnji vezni na svetu, igrač koji igra ispred odbrane. Čemberlen je 8 ali podložan povredama, Kurtis Džons... Keita može da bude taj igrač da je konstantno zdrav, ovako kad je ispresecan povredama teško. Ako bi Keita uspeo da ostane zdrav cele sezone eto Liverpulu 10ak golova i asistencija iz sredine terena. Možda su mogli da pojure Eriksena...

Junajted po meni nema tim za top4. Razloga je dosta. Prvi je mentalitet kluba zadnjih godina, tamo se nakupilo starletana, nezrelih tipova, nešampionskih igrača i lelemuda i biće potrebno jedno 2 sezone da se mentalitet celog kluba promeni. Junajted do sad nije doveo zadnjeg veznog koji igra ispred odbrane, to nisu ni MekTominej ni Fred. Van de Bek je čista 8.
Od krila imaju Elangu od 20 godina i Sanča koji nije pokazao bog zna šta prošle sezone (5 golova i 3 asistencije, Elanga 4 gola i 2 asistencije). Neka bude da su oni prve opcije, alternative nemaju. Rašford je slab mentalitet, nezreo i nešampionski igrač a uz sve to i dosta upitan kvalitet. Pored njega imaju neku dečurliju ali sve je to tanko za top4. Grinvud je i dalje u prdekani :D
Dalje, alternative za Ronalda maltene nema. Marsijal je Rašford samo još 2x gore. Lenj, nezreo, slab mentalitet, nekonstantan. Kvaliteta ima ali džabe.
Desni bek Dialo i Van Bisaka. Samo ih treba uporediti sa desnim bekovima ostalih ekipa. Van Bisaka je svojevremeno bio dobar defanzivni bek ali se potpuno ugasio prošle sezone.
Od štopera imaju 7 štopera u klubu od kojih daj bože da su dvojica dobri. Lindelef i Baji su prosek, sa njima i Fil Džons koji bi verovatno imao bolju karijeru da nije staklen. Tuanzebe dolazi sa pozajmice u Napoliju gde za za pola sezone odigrao 2 utakmice. Megvajer koji je postao žrtva sopstvene cene i kapitenske trake koju mu je profesor fizičkog dao, pitanje da li će uspeti da se resetuje posle prošle sezone. Ostaju Lisandro Martinez (samo 175 cm visine, potencijalno problem protiv korpulentnih PL špiceva) i Varan (prošle sezone propustio 17 utakmica).
Dobra stvar je pozicija 10 gde su Bruno i Eriksen. Zanima me da li će igrati zajedno u postavi jer su obojica igrači koji vole loptu u nogama, teško da mogu da igraju od lopte pogotovo Bruno oko koga se sve vrti već 2.5 sezone. Pozitivna stvar što su obojica kompatibilni sa Van de Bekom.
Za kraj Ronaldo, mislim da će ostati jer niko neće da da ogromnu platu čoveku od 37 godina. Kvalitet i dalje ima, fizički i dalje može da igra PL što je pokazao tako da tu problema nema. Očekujem dobru skorersku sezonu od njega. 25+ golova sigurno.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Fri Aug 05, 2022. 11:47 pm

Za Mančester Junajted je pitanje da li ulaze u top 6.
Čelzi nit smrdi nit miriše. Strašan tim sa odličnim trenerom, ali deluje da tu nešto ne štima. Da li novine pišu bez veze ili je zaista rasulo unutar tima, videćemo u prva 2-3 kola PL.

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Bolkonski » Sat Aug 06, 2022. 1:11 am

Jebiga, takvo je tržište.
Ako Rišarlison, koji nema nijednu sezonu u top klubu, plaćen 50 miliona, nije ništa nelogično da Sterling, koji ima nekih 7-8 sezona na mestu nosioca top kluba, bude plaćen 58 miliona. Uz to, on je engleski reprezentativac, a znamo da sve englesko što zna šutne loptu u startu vredi 25 miliona. :D

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Sun Aug 07, 2022. 9:11 pm

Zanimljivo prvo kolo. Mančester Junajted je opravdao moja očekivanja. Prelazni rok još nije gotov pa će možda da istresu do 150 miliona da ovo zaliči na nešto.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sun Aug 07, 2022. 10:21 pm

Štoper Martinez se nije proslavio danas, kod prvog gola prestao da markira Velbeka. Junajtedu je zadnji vezni potreban kao hleb i mislim da im sam De Jong ne bi pomogao jer bi on u PL morao da ima jednog fizički jačeg zadnjeg veznog uz sebe. Zamislite sredinu De Jong Van de Bek i Bruno recimo, gotovo svako će ih pretrčati i prebiti. Bruno i Eriksen deluju da ne mogu zajedno, moraće Ten Hag da bira ili jedan ili drugi, slični su igrači, vole da igraju sa loptom u nogama obojica. Rašford samo potvrđuje ono što se već zna, Sančo takođe loš... Boriće se sa Vest Hemom sa 7. mesto, a mislim da ni u LE ne mogu do trofeja ovakvi.
Brajton i pored gubitka dvojice bitnih igrača organizovan i dobar u prvom poluvremenu. Posle su pali dosta, dopustili su one 2 šanse za Rašforda, nisu bili agresivni kao u prvom. Ofanzivno je to izgledalo odlično, stvarali su dosta šansi sa dosta igrača u završinici akcije. Biće opet u sredini tabele verovatno koje mesto niže jer nemaju Kukurelju i Bisumu više. Poter :good:

Štoperi Vest Hema kao da se boje Halanda pa ne smeju da mu priđu. Razumem da Džonson nije štoper ali brate rođeni nemoj bežati od njega, markiraj ga. Kod one šanse glavom sam, kod penala utrčao bez da ga je iko ispratio, kod drugog gola napravi čovek trk u dubinu a Džonson u fazonu ko da Nemanja Kojić izlazi 1v1 sa golmanom. Vrhunski je igrač, još kad mu se pusti prostor... Ake je delovao jako dobro danas videćemo koliko će minuta dobiti ove sezone.

Juče dominacija Mitra protiv Liveprula. Prvi gol podsećanje da Trent nije dobar defanzivac i da između 2 sezone uopšte nije napredovao u odbrani. Umesto da Mitra koji je viši i fizički jači od njega brani licem u lice on gleda loptu i pušta Mitra da se osloni na njega, da ga uzjaše maltene. Posle toga penal koji po meni nema veze sa penalom (za veći faul Martineza danas nije svirano ništa, guranje Velbeka sa leđa), ali je Van Dajk kažnjen jer je potcenio Mitra, mislio je da ne može da ga prođe. Sviđa mi se Nunjezov stav na terenu, puca od energije.

Sesenjon odličan juče deluje baš kao nacrtan za Kontea. Ima brzinu, ide u završnicu, agresivan je u napadu sve što Konte traži od krilnog beka gore. Kuluševski deluje kao ozbiljan igrač za sad, zato me i čudi kupovina Ričarlisona pogotovo za 58 miliona. Nema mnogo krilnih igrača koji su se ovako brzo adaptirali na PL kao Kuluševski.

Čelsi u svom stilu, tvrdo i 0:1. Kulibali deluje moćno fizički mislim da odlazak Ridigera neće biti veliki problem. Sterling je delovao jako dobro, sa drugačijom ulogom nego u Sitiju. Evertonu su u prvom meču u sezoni povrede 2 štopera...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Tommen » Mon Aug 08, 2022. 10:32 am

Dok ne odu Rasford, McGovno, Fred i ostala stoka nagomilana godinama nema tu srece. Da ne spominjem Van Bisaku, Megvajera glavatog i ostale preskupe bustove. Sancho sto se pokazanog u Junajtedu tice dosta podseca na Lutovca, slican stepen beskorisnosti.

Od pojacanja ocekujem da Eriksen ne umre na terenu, Martinez porasti nece u 25 godina tako da tu nisam pametan.

Sto kaze Batica, ovde treba 2 godine da se nesto promeni, apsolutno je sve u klubu pogresno. Kamara para potrosena u prethodnih par godina a opet nemas 3 igraca spremna za vrhunski evropski fudbal.

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Čekićar » Mon Aug 08, 2022. 12:38 pm

Batica ubica wrote:
Sun Aug 07, 2022. 10:21 pm

Štoperi Vest Hema kao da se boje Halanda pa ne smeju da mu priđu. Razumem da Džonson nije štoper ali brate rođeni nemoj bežati od njega, markiraj ga. Kod one šanse glavom sam, kod penala utrčao bez da ga je iko ispratio, kod drugog gola napravi čovek trk u dubinu a Džonson u fazonu ko da Nemanja Kojić izlazi 1v1 sa golmanom. Vrhunski je igrač, još kad mu se pusti prostor... Ake je delovao jako dobro danas videćemo koliko će minuta dobiti ove sezone.
Drugi gol ti je klasican primer za sve ljubitelje fudbala sta se desi kada drasticno nekvalitetnija ekipa izadje visoko,jednostavno moras da igras bunker inace ces primiti 5 komada najmanje...Mat u 3 poteza,De Brujneove lopte imaju oci a Haland je zverina,kakav spoj snage,tehnike i brzine...
Dodao bih jos da kada ekipa izadje visoko golman ne sme da bude na gol liniji,mora da bude na ivici kaznenog i da lovi te lopte koje idu u dubinu...Areola na gol liniji i na kraju ni na cijoj zemlji..Takodje kod prvog gola,vidjeno sta ce se desiti 3sec pre penala,pa ne radi to covece da li si normalan,da li si toliko glup covek?...Da sam trener u ovakvim situacijama bih rekao svim golmanima sve isto uradi ali bez ruku jer ce spic ici na to samo da pomeri loptu koja ce otici u gol aut,njemu je u glavi da iznudi penal a ne da postigne gol....Jel su toliko glupi?

Da je ostao Fabijanski mozda bi sve drugacije bilo...

Batica ubica wrote:
Sun Aug 07, 2022. 10:21 pm
Juče dominacija Mitra protiv Liveprula. Prvi gol podsećanje da Trent nije dobar defanzivac i da između 2 sezone uopšte nije napredovao u odbrani. Umesto da Mitra koji je viši i fizički jači od njega brani licem u lice on gleda loptu i pušta Mitra da se osloni na njega, da ga uzjaše maltene. Posle toga penal koji po meni nema veze sa penalom (za veći faul Martineza danas nije svirano ništa, guranje Velbeka sa leđa), ali je Van Dajk kažnjen jer je potcenio Mitra, mislio je da ne može da ga prođe. Sviđa mi se Nunjezov stav na terenu, puca od energije.
Stoji da je Arnold los defanzivno ali je ubica ofanzivno i Liverpulu se to svakako isplati gde odredjeni veznjak krpi tu desno kad ode previsoko ali ovde mu se apsolutno nema sta zameriti..
Zameras beku sto je izgubio vazdusni duel protiv Mitrovica koji je zver u vazduhu?..Navedi mi jednog beka koji bi dobio taj duel..
Da ga je branio licem sta bi dobio?...Eventualno bi mogao samo penal da napravi jer ni ne vidi loptu,lopta mu nije fokus i Mitrusina bi to lagano pospremio :D

Drugi gol,Van Dajk glupander...Mitar dolazi do lopte na pola terena i ti se povlacis,kao da je Vini Jr sa loptom a ne Mitar...Da je izasao na njega Mitar bi se zagradio i to je to,ne bi ga sigurno pretrcao...On se povlaci u 16m WTF

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Mon Aug 08, 2022. 1:23 pm

@Čele
Da ga je Trent branio licem Mitar bi imao dosta težu poziciju za šut, ne bi imao onoliko prostora za zalet. Ovako je imao dobrih par metara za zalet i Trent mu je poslužio kao odskočna daska. Ne kažem da bi ga Trent dobio u skoku da ga je branio licem nego da bi Mitar imao težu poziciju za šut i verovatno ne bi došlo do gola. Ali, Trent nema dobru anticipaciju u odbrani, dokazano već x puta.
Areola verovatno nije ni očekivao da će ući da igra izgledao je odsutno. Baš sad gledam kod penala Gundogan šalje loptu bez pritiska Rajsa dok Džonson markira vazduh, bukvalno otvara Halandu put ka golu. Kod drugog gola Džonson je ispustio Halanda kao Martinez Velbeka juče, preslikana greška. U fazonu muko moja pređi na drugoga, valjda će ga Zuma ispratiti. Naravno igrač kakav je Haland to ne prašta, on samo čeka onakve situacije.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Tue Aug 09, 2022. 9:09 am

Čekićar wrote:
Mon Aug 08, 2022. 12:38 pm


Zameras beku sto je izgubio vazdusni duel protiv Mitrovica koji je zver u vazduhu?..Navedi mi jednog beka koji bi dobio taj duel..
Tomijasu ;)

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Čekićar » Fri Aug 12, 2022. 3:33 pm

Ubico posto cenis i Tuhela i Antonia,moze neka najava meca,bas me zanima sta ocekujes :D

3-5-2 na 3-5-2 ja kazem 0-0,eventualno 1 gol resava mec :D

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Fri Aug 12, 2022. 4:15 pm

Prošle sezone je bilo 3:0 za Tuhela u međusobnim duelima uz gol razliku 5:0. Biće tvrdo ali prednost Čelsiju.
Očekujem da Konte i ovoga puta pusti posed Čelsiju. Biće dosta 1v1 duela koji će odlučivati, takve su formacije. Čelsijeva odbrana mi deluje sigurnije, Aspi Silva i Kulibali pozadi i Džejms i Čilvel ispred. Očekujem da Konte gađa Čilvela kao najslabiju kariku u odbrani Čelsija. Čelsi će se braniti plitko kao i uvek, neće biti prostora za Sonove trkove plus je tu Aspi kao direktan čuvar. Prošle sezone u kupu ga je odlično čuvao.
Čelsi će verovatno gađati Sesenjona koji je odličan ofanzivno ali ne znam koliko može da zaustavi Džejmsa koji je odličan ofanzivac i veoma bitan za Čelsijevu kreaciju. Takođe tu su Dajer i Dejvis koji su realno skloni kiksevima, pogotovo sa Čelsijevim napadom gde se 3 igrača gore stalno rotiraju. Čelsijeva šansa kao i uvek je prekid, jedan od najboljih u Evropi prošle sezone.
Videćemo koliko može Kejn pored Silve koji je i dalje izuzetan igrač. Kulibali-Kuluševski isto zanimljiv duel.
Sredina terena i jednih i drugih je jaka, nema neke izražene prednosti.
Odlučiće to ko bolje zatvori krilne bekove, oba trenera na tome baziraju igru.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sat Aug 13, 2022. 9:34 pm

Brentford odigrao napadački savršenu utakmicu. 2 gola posle visokog presinga i oduzete lopte visoko na protivničkoj polovini, 1 gol iz prekida i 1 gol iz kontra napada. Junajtedu na svu muku i ova 2 poraza dolazi Liverpul u sledećem kolu :lol: :lol: :lol:
Izvesno je da će posle 3 kola da budu na 0 bodova. Bude li poraz od Liverpula sa 4, 5 razlike kao prošle sezone... Mislim da bi se u tom slučaju Ten Hagu već drmala klupa, vrlo realan scenario koliko god to zvučalo suludo jer je čovek tek došao. Dobiti 4 gola za poluvreme protiv Brentforda...
Šteta što Mitar promaši penal. Opet, bod sa gostovanja u Vulverhemptonu je velik kao kuća. A Fulamu je svaki bitan.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Sun Aug 14, 2022. 5:14 pm

Bolkonski wrote:
Fri Aug 05, 2022. 12:32 am

Četvrti mi je Junajted. Smatram da je Ten Hag ozbiljan trener. Dakle, ne lelemud i lažni vizionar koji je nešto načuo iz pete ruke, pa sada manipuliše i šarlataniše terminima i izmišljenim vizijama za koje nema pojma šta znače niti kako da iju sprovede, poput raznih vizionara u našem fudbalu.

Lisandro je ozbiljno pojačanje, doneće dosta toga Junajtedovoj škripućoj odbrani, pre svega, malo inteligencije, da nadomesti njen manjak kod najglupljeg štopera sveta, Megvajera.
Problem vidim u narušavanju atmosfere dešavanjima oko Goata, ali mislim da će se to ispeglati, kao i da će dovesti još dva vrhunska pojačanja. Pre svega u sredini terena. Na njihovom mestu, ja bih uzeo Deklana Rajsa i platio šta košta za De Jonga.
Nisu još stigla brutalna pojačanja (a cenim da će sada da se bacaju pare), ali čini mi se da si sa Junajtedom omanuo za sve pare :D

Post Reply