Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Tue Aug 30, 2022. 10:35 am

Skot Parker je prvi trener koji je dobio pedalu ove sezone. Posle onih 9:0 ništa neočekivano.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Tue Aug 30, 2022. 1:28 pm

Bolkonski wrote:
Mon Aug 29, 2022. 8:31 pm
Lukas Paketa u Hemu za 60 miliona, Vulvsi doveli onog Mateusa za blizu 50. Povraća mi se od tih osrednjih engleskih klubova punih love, koji imaju više para nego osvajač Skudeta, sto godina troše ogromne sume i sto godina ne mogu da naprave minimalni napredak, ni u ligi, ni u evropskim takmičenjima.

Na mestu tog Pakete, ako me već ne traže Real, Barsa, Atletiko, Bajern, Juventus, Inter, Milan, Siti, Liverpul, Čelsi, Utd, Arsenal, radije bih sedeo u Lionu, nego prelazio u Hemove, Palase, Lestere, Vulverhemptone, Evertone, Vile i ostale bezveznjake koji su godinama sposobni da troše 300 miliona i godinama ne mogu da prdnu ni u jednom takmičenju.
U Vest Hemu mu plata odmah puta 3. Verujem da mu je lepše u Lionu da živi, ali pare su pare.

@Batica
Ten Hag deluje da zna šta radi. Ja bih sačekao 2-3 meseca pa da onda sudimo. Mada kad pogledaš da je jedan Gabrijel Žezus kupljen za 45 miliona onda jbg.

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Bolkonski » Tue Aug 30, 2022. 1:49 pm

Ma znam, nego me nerviraju ti klubovi. Smisleniji su bili u nekim davnijim godinama, kad nisu imali mnogo para, pa su dovodili igrače ispod radara, skautirali, izbacivali neke anonimne igrače, vraćali u život posrnule zvezde, imali neki borbeni duh, identitet i ono što predstavljaju.

Sada konstantno dovode igrače za 30, 40, 50 miliona, troše po 200-300 po prelaznom roku i ne mogu centimetar da mrdnu. Ovi iz vrha ih konstantno odvaljuju, ne mogu da mrdnu iz sredine tabele, a kad dobace do evropskog takmičenja, redovno ispadaju od timova od kojih imaju tri puta veći budžet.

Potpuno besmisleni klubovi.

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Tue Aug 30, 2022. 3:54 pm

To je zbog raspodele sredstava u okviru PL. Cela liga prosto sere pare. Jedan Vest Hem na primer ima više para od cele Bundeslige (osim Bajerna).

Veliki klubovi (mada se i to izgubilo u Engleskoj, velikih klubova odjednom ima sepet) skoro da ne mogu da kupe igrača iz te lige. Brajton prodaje neke Kukurelje i Vajtove za 50+ miliona. Ostatak sveta ne može da se takmiči sa njima.

A problem ostalih klubova su treneri. Zapeli svi za Engleze, a dobar trener Englez ne postoji. Džerard, Lampar, Parker... Sprdnja. Vest Hem uprava da ima nešto u glavi, treba da pljune keš na trenera i pusti čoveka 3 godine da radi.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Wed Aug 31, 2022. 9:36 am

Pobeda Fulama protiv Brajotna koji je odlično počeo prvenstvo. 8 bodova iz 5 kola je odličan rezultat. Mitar 5 golova u 5 kola :good:

Poraz Čelsija od Sautemptona. Prvih pola sata Čelsi je igrao odlično i posle toga kao da su se ugasili. 2 poraza u 5 kola, 8 primljenih golova i samo jednom zadržana nula.
Štoper Sautemptona Bela Kočap bi mogao da bude solidan igrač, i protiv Junajteda i sinoć dosta korektna partija. Istisnuo je Bednareka iz prve postave. Salisu je standardan već drugu sezonu.
Vord Praus je sinoć igrao kao 10 koliko sam video mada on je ipak zadnji vezni po meni.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Čekićar » Wed Aug 31, 2022. 3:49 pm

Ovo je najbolji prelazni rok West Hama od kada ih pratim a to je poslednjih jedno dvadesetak godina.
Uvek se trosilo ali nikada ni priblizno ovoliko i dovodili su se uglavnom istroseni igraci sa imenom sto sada nije slucaj,Paketa je slag na torti,ne verujem kakvog smo igraca doveli :yahoo:

Misljenja sam da je ovakav prelazni rok uradjen delom i zbog kapitena koji je odlucio da ostane ali pod uslovom da klub pokaze ambicije i svakako ih je pokazao..
Ostaje da vidimo da li mozemo najzad da se dignemo na visi nivo...Liga konferencija mora da se osvoji pa da bude Mou pa WHU i da postane moje omiljeno takmicenje :D


U ovih par kola Tuhel mi je totalno nejasan sa forsiranjem Jamesa na stoperu...Imas najboljeg ofanzivnog beka na svetu uz Arnolda i ti sebi pucas u koleno da bi improvizovao na desnom beku totalno ludilo..I onda kada ga prebaci u kasnoj fazi meca na beka odmah vidis opasniji Celzi...ali dzaba opet i opet mu krece na stoperu...Limar iz Dortmunda :D
Tera Mendija da igra nogom a covek operisan od fudbala....
Kulibali ozbiljno precenjen igrac,drvo ozbiljno...Sto se kaze jak i glup..
Odbrana im je go kurac bez Kantea,decko drzi sve i dok se on ne vrati nema njima srece,eventualno Kovacic moze poboljsati stvari...
Napad im je kriminal a oni dovode stopere i bekove na kilo....
Ludara totalna u plavom delu Londona...


Zanimljivo je i kako Gvardiola koristi bekove ove sezone,nisu prodorni uopste vec idu u sredinu i cuvaju ledja dok sirinu drze krilni igraci Foden,Bernardo,Marez,Grilis..


U UTD ne verujem i dalje jer nije ti ovo holandska liga amatera pa da mozes da igras sa Eriksenom i Brunom i sa samo jednim veznim sa defanzivnim karakteristikama...To PL ne prasta...to ni City ne radi koji je predominantan u posedu uvek su tu Rodri i Gundo koji je odlican iz drugog plana ali ipak nije igrac karakteristika Eriksena i Bruna citaj odbranu ne igramo...

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Sep 01, 2022. 2:27 pm

Liverpul dovodi Artura iz Juventusa na pozajmicu. Nejasan transfer, sličan tip igrača Tijagu a tu ulogu može i Henderson da pokrije. Liverpulu treba vezni igrač koji igra u završnoj 1/3 terena, neko ko će doneti 10+ golova iz sredine. Keita i Čemberlen su suviše podložni povredama za tako nešto, a pitanje da li su Karvaljo i Eliot na tom nivou.
Daglas Luiz je sinoć dao gol Arsenalu a danas prelazi kod njih :D :D Dobar igrač, solidno pojačanje Arsenala. Dendonker prelazi iz Vulvsa u Vilu, potpuno drugi tip igrača u odnosu na Daglasa.
Obamejang u Čelsiju za 14 miliona + Alonso. Na kraju dobro po obe strane, Čelsi je dobio igrača kojeg je hteo za manje para a Barsa je dobila levog beka kojeg juri ceo PR i 14 miliona.
Akandži u Sitiju, malo je 4 odlična štopera u timu :lol:
Dan Džejms u Fulamu, po njih još bolje što je propao transfer Klajverta. Mislim da je Fulam ovim transferom kupio opstanak.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Sep 01, 2022. 7:36 pm

Idrisa Gej ponovo u Evertonu.
Bili Gilmor u Brajtonu.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Čekićar » Thu Sep 01, 2022. 11:37 pm

Forest presao igricu :lol:

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Fri Sep 02, 2022. 8:19 am

Braća su dovela 2 tima, već vidim kako ispadaju i igrači kreću da beže kao mačke s jebališta :D :D
Karlos Vinisijus u Fulamu, sasvim solidna alternativa za Mitra.
Zakaria u Čelsiju.
Bednarek u Aston Vili.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sat Sep 03, 2022. 9:55 pm

X u derbiju Mersisajda.
Kao što sam i očekivao pre utakmice Everton naprženiji i agresivniji. Iskoristili su Gudison, koji je specifičan stadion, kao svoju prednost. Odlična defanzivna organizacija, tačno su znali šta rade. Agresivno i kompaktno pozadi, kad imaju loptu ide duga lopta i skupljanje drugih lopti, Liverpulu se onemogućava da uzme loptu iz presinga i stvori šansu.
Lampard je od Ivobija napravio dobrog zadnjeg veznog. Njegov govor tela je drugačiji otkad igra zadnjeg veznog, ima više samopouzdanja. Danas je očigledno imao zadatak da pritiska Gomeza kad god Gomez ima loptu i to je radio odlično.
Onana odličan igrač. Sjajan fizikalac, odličan trkač, na visinu od 195 snaga, brzina, pokreljtivost. Korišćen je dosta kao opcija za duge lopte tokom cele utakmice.
Everton je napravio odličan posao sa štoperima, Tarkovski i Koudi su ozbiljan štoperski tandem i veliki korak unapred u odnosu na Kina i Holgejta, pa čak i Minu.
Napad Gordon Grej i Mopej može da bude opasan...

Liverpul plaća cenu igranja samo napada. Ovo guraju od sezone 20/21, prošle sezone je to bilo uspešno zbog brutalnog napada i još brutalnijeg Alisona ali ove sezone kad napad ne da 2/3 gola nastaje problem. Više ne znaju da pobeđuju na čvrstinu kao pre. Jednostavno premalo igrača je u odbrani, 3 igrača sredine brane prevelik prostor i nastaje problem kad protivnički bekovi i veznjaci krenu napred. Danas je Klop otišao korak dalje kad je ubacio Firmina, branili su se u formaciji 4-2-4 sa samo 2 igrača ispred odbrane.
Cimikasova odlična utakmica, defanzivno perfektno. Fabinjo odmah do njega.
Virdžil se podiže posle onih loših utakmica. Ima jedan problem a to je odbrana 1v1, prestane da se kreće kad brani 1v1 a čim defanzivac prestane da se kreće kad brani 1v1 postaje laka meta, pokušava jednom nogom iz nekog lošeg položaja da izbije loptu.
Ostaje nejasno kako Klop koristi Nunjeza, danas je dobar deo utakmice bio levo umesto po centrali. Ok, nije Liverpul godinama igrao sa pravim špicem ali sad kad je jedan takav tu nema potrebe da se gura na bok. Slično je bilo i sad Origijem, i kad uđe igra levo. Dolaskom Nunjeza Salah oteran od gola, maltene igra kao plejmejker. Izlaskom Nunjeza Salah je počeo da igra. MIkolenko ga je sasvim dobro čuvao.
Dijaz je paklen igrač... Ostaje da se vidi da li će izdržati ove startove u PL pošto svaki meč 2/3 puta dobije po nogama onako muški.
Nejasna izmena Milner-Arnold. Milner (koga izuzetno poštujem kao igrača) se baš nije snašao, ispao je više puta kao iz voza, čak i kod onog poništenog gola.

Vest Hem nezasluženo izgubio od Čelsija. Odlična postavka Mojesa. Vraćen Fornals skroz levo da se uguši Džejms (mada ga je Džejms izbacio više puta), Bouven sa zadatkom da pritisne Kulibalija čim ovaj krene napred, odlična utakmica Součeka. Zuma igra odlično, gledao sam ga i prošle nedelje protiv Vile izrastao je u dobrog štopera. Čelsi do gola nije ništa napravio. Vest Hem na njihov recept, čvrsto pozadi i napred prekidi. Slabija partija Rajsa po meni, nije bio dovoljno agresivan na loptu u zonama gde bi morao da bude.
Za igru Čelsija Čilvel je dosta bolji od Kukurelje, više mu odgovara uloga krilnog beka. Čim je ušao krenuo je da pravi probleme odbrani Vest Hema. Galager koji je jedna od boljih 8 u PL daleko od gola, bez napadanja iz drugog plana.
Tijago Silva kakva utakmica... 38 godina ali fizički i dalje zmaj, ravnopravno se šibao sa mlađim i jačim Antoniom. Čitanje igre, postavljanje... Sve na mozak. Na sve to duga lopta za Čilvela kod gola.
Kao i od dolaska Tuhela Čelsi teško kroz posed, pogotovo kad im se zatvore krilni bekovi koji su generator napada. Ne znam kako će izgledati Sterling i Obamejang zajedno, kako će to uticati na Haverca i Maunta... Odbrana bi trebalo da je kompletirana sa Fofanom, tu je sad dosta upotrebljivih igrača. Ne vidim rezon dovođenja Zakarije pored 5 igrača na sredini.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sun Sep 04, 2022. 11:42 pm

Deluje da ce ovogodišnja PL biti mnogo neizvesnija od prethodnih, favoriti rasipaju bodove, nema sigurne pobede

Brighton je primer perfektnog rada, prodaju igrače za velike pare, ali odmah imaju spremnu zamenu. Pleni i način igre, nema povlačenja, igra se istovetno kakav god da je rezultat
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Mon Sep 05, 2022. 2:36 pm

Ten Hag je posle Brentforda napravio zaokret u smislu taktike, shvatio je da sa ovim timom ne može da igra fensi Đozepov fudbal. U svim utakmicama koje je dobio je imao pragmatičan pristup, dobra defanzivna organizacija, pritisak na loptu i vrebanje šanse iz kontra napada. Pohvale za njega, prilagodio se i odustao od svoje početne ideje, sklonio je sa strane ego i sujetu što bi malo koji trener uradio.
Vidim da u ovim intervjuima posle utakmica dosta pominje stav na terenu, zalaganje. Dosta ovih igrača u Mančesteru su dokazani nešampioni, ako od njih uspe da napravi nešto svaka mu čast.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Mon Sep 05, 2022. 8:04 pm

Mislim da nema ništa od Mančestera ove godine. Mislim, neće u top 4 ući. Na foru kontre su već "prevarili" Liverpul i Arsenal.

Moram da vidim taktiku za ostalih 12 timova PL gde su oni nominalno favoriti.

A kad se budu sreli sa Totenhemom na Trafordu ima da nabijaju loptu od golmana do golmana dok se neko ne zajebe pa krene u napad :)

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Wed Sep 07, 2022. 11:16 am

Čelsi smenio Tuhela...
Ok, jeste poraz od Dinama bruka, jeste start u PL loš ali ne vidim logiku da se čoveku da 282 miliona evra za pojačanja i da se smeni posle 7 utakmica u sezoni. Baš nelogično.

https://www.chelseafc.com/en/news/artic ... mas-tuchel
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply