Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Bolkonski » Sun Aug 14, 2022. 5:15 pm

Kakav posao je, zapravo, radio Murinjo u ovom ruglu od kluba, i to sa za klasu slabijim timom.
A kad se setim da su neki njegovu epizodu u Junajtedu uzimali kao argument da je “gotov”. :lol:

Nadam se da će Tuhel odvaliti onog skakutavca i šarlatana.

P.S.
Čekam da buvljak-mag, Relja Basara, povuče nove linije na nekom pijačarskom programčiću, kako bi dokazao da je Megvajer vrhunski štoper i da niko van njega ne zna da gleda fudbal, uz još malo tupljenja o, već čuvenim, vertikalnim kretnjama.

Haha, i meni tako izgleda, ali ima vremena da se stvari promene.
Ovo ostalo, za sada, ne deluje loše, pogotovo Mojes. :D

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sun Aug 14, 2022. 5:26 pm

Bolkonski wrote:
Sun Aug 14, 2022. 5:15 pm
Kakav posao je, zapravo, radio Murinjo u ovom ruglu od kluba, i to sa za klasu slabijim timom.
A kad se setim da su neki njegovu epizodu u Junajtedu uzimali kao argument da je “gotov”. :lol:
Uzeo čovek Liga kup i LE sa odbranom Valensija Smoling Džons i Ešli Jang... Doneo 2 trofeja sa Pogbom, Rašfordom i Marsijalom u istoj ekipi, sve dokazani starletani i nešampionski igrači. Od igrača koji su mogli da igraju fudbal bili su jedino DDG, Blind, Erera, Miktarijan, Mata i Ibra. Ostalo da te bog sačuva... Ali, navijači koji su u zabludi, vlasnici koji slušaju nenormalne navijače...
Nije valjda da Basara još uvek brani Megvajera :D :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Bolkonski » Sun Aug 14, 2022. 7:29 pm

Najodvratniji lik u svetu fudbala.
Čelsi ih je unakazio, ali je sudija unakazio i ozbiljno pokrao Čelsi.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sun Aug 14, 2022. 7:32 pm

Za malo da se pobiju :D :D :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Sun Aug 14, 2022. 7:32 pm

Kvalitetan cim za ruku :D

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Mon Aug 15, 2022. 1:44 pm

Buduci šampion (by Čekićar) brutalnom kradjom izbegao poraz u meču u kom je potpuno nadigran. Skandalozno sudjenje u PL ni var ne može sprečiti
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Tue Aug 16, 2022. 7:50 pm

Liverpul 2 kola 2 kiksa, već 4 prosuta boda.
Palas sinoć u 5-4-1 formaciji, 9 igrača iza lopte i samo Zaha na kontre šta uradi uradi a uradio je :D
Odlični bekovi Palasa i Klajn i Mičel dosta agresivni, terali su Dijaza i Salaha daleko od gola. Prednost kad se igra sa 5 pozadi su 2 igrača koji su gotovo uvek ekstra igrači, pomoćni igrači u odbrani. Takođe Džordan Aju koji je celu karijeru bio špic od zadnje Hodžsonove sezone igra desno krilo i bez pogovora pokriva desni bok u odbrani, sinoć je bio odličan takođe neutralisao je Robertsona većinu utakmice.
Vijera se do sad pokazuje kao dobar trener, takmičar je i ekipa mu tako igra protiv svakog. Ulaze nabrijano protiv svakog. Sviđa mi se što imaju utakmice i kad igraju pragmatično i kad igraju ofanzivno.
Andersen odličan igrač.

U Liverpulu Net Filips je izbio u prvoj postavi, čudi me da je bio ispred Gomeza pogotovo jer su probali da pecaju Zahu na ofsajd. Filips sasvim dobar štoper što je i sinoć pokazao, fali mu brzine jedino. Može da bude startni štoper u većini PL timova. Tehnički je napredovao.
Dijazov potez majstora, ulaz u sredinu i šut u dalji ugao. Kao što sam pisao i prošle sezone nudi nešto suprotno od Salaha, Manea i Žote a to je igra sa loptom u nogama a ne igra u dubinu.
Nunjezova glupost, dozvolio je da ga Andersen isprovocira.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Bolkonski » Sat Aug 20, 2022. 2:57 pm

Kako se zove ovo što igra Totenhem ? Vaterpolo ?

Kakav je ovo šarlatan, za koje on pare prodaje neznanje zamaskirano u skakutanje pored linije… Kapa dole. :blue:

Uz to je najružniji lik na svetu, naročito kad navuče odelo i kabanicu.
Čim stane da ga serenda, ide opšti raspad.

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Bolkonski » Sun Aug 21, 2022. 3:59 pm

Znao sam da će se Lids preporoditi nakon dolaska odličnog trenera i odlaska Djozepovog učitelja, koga ne bi trebalo da dovede nijedan klub koji pretenduje da bude ozbiljan i koji ne želi da bude putujući vašar za uveseljavanje širokih narodnih masa, željnih čuvene tiki-take.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Mon Aug 22, 2022. 8:10 am

Bjelsa je najprecenjeniji trener na planeti trenutno. Ekipa može da mu pukne 6:0 zbog njegove tvrdoglavosti i neprilagođavanja protivniku i opet će se pričati kako je on pametan, revolucionar, kako su njegovi igrači pretrčali najviše itd itd.
Gol Kejna protiv Vulvsa je još jedan dokaz da defanzivci ne smeju da gledaju loptu, pogotovo ne tokom kornera.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Bolkonski » Mon Aug 22, 2022. 11:38 am

Bijelsa je ogledalo Djozepa Gvardiole bez najjačeg lobija i blanko budžeta.

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Mon Aug 22, 2022. 1:57 pm

Ne znam za vas, ali meni je najprijatnije iznenađenje na poziciji trenera Patrik Vijera. Prošla je i faza "možda ga sere" pošto je u drugoj sezoni. Tim teški prosek, ali su zajebani za medalju. Kad uporediš Palas pod Hodžsonom i Vijerom razlika je kao nebo i zemlja.

Odmah sledeći je Mikel Arteta. Još je rano svrstati ga u sam vrh, ali radi ozbiljan posao. Ceo tim je promenio, odmah na startu uzeo FA Cup i iz godine u godinu je igra sve bolja i bolja.

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Mon Aug 22, 2022. 10:56 pm

I sad se polako postavlja pitanje da li Liverpul može do top 4 :D

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Tue Aug 23, 2022. 9:12 am

Baš loš Liverpul, mlako, bez energije. Opet visoka linija posle koje primaju gol, Klop baš ne želi da vrati štopere 10 metara unazad. Prvo postava bez Fabinja, pa onda ga uvodi kad juri 2:0. Sve nelogično. Posle 3 kola samo 2 boda... Ne znam čemu ovoliko forsiranje visoke linije od strane Klopa, prošle sezone je Alison skidao dosta situacija 1v1 ali ne može Alison svaki put da brani. Štoperi stoje na pola sa 50 metara brisanog prostora iza sebe to je uvek rizik.
Junajted je pokazao reakciju, samleli su ih energijom pogotovo u prvih 15 minuta. Ten Hag je skontao da Megvajer ipak ne može, stavio je i Ronalda na klupu u bitnoj utakmici i na kraju mu se isplatilo. Dobra utakmica Malasije, zaključao je Salaha. Takođe Dalo je dobio dosta duela sa Diazom koga je teško čuvati. Pristupili su ovoj utakmici više pragmatično nego što bi Ten Hag verovatno hteo ali situacija je tako nalagala.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Bolkonski » Tue Aug 23, 2022. 9:35 am

Ali, znate kakva je štoperčina Megvajer, pa pogledajte kakvu levu nogu ima i pas iz dubine. Sad ću na buvljak programu da vam isečem njegove pasove i tri dobra postavljanja u 19 utakmica, fudbalske analfabete.
E, sada, zamislite kakva je kljusina u pitanju kad ga je trener koji forsira pas igru i štopere koji imaju pas iz dubine sklonio na klupu.

Dobijem nagon za povraćanje kad čujem da je neko “vrhunski” štoper, a onda mu se kao prvi kvalitet izdvoji pas iz dubine. Zatim se i definitivno ispovraćam kad pročitam kako su štoperi koji imaju pas i tehniku tendencija modernog fudbala.
To natuk’ o Gvardiola u onim svojim trtomudjenjima i prebacivanjima vezista u zadnju liniju i odmah se uzelo kao “novina” modernog fudbala.
Kao ranije nije bilo štopera sa dobrim pasom, a ovako na prvu se mogu navesti Nesta, Maldini, Pujol, Oleger, Jero, Elgera, Karvaljo, Ture, Mihajlović kad je prešo na štopera, Marćena, Ajala, Gabi Milito, Kivu, Krstajić, Bordon, Aldair, pa ni Stam, Vidić, Karager, Van Bujten, Demikelis itd. nisu imali “lošu” nogu.

Post Reply