Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Sat Jan 01, 2022. 11:52 pm

Antonio radi ono za šta je doveden. Ima vanserijskog špica koji neće da bude tu, ima dvojicu u vezi koji nešto znaju i dvojicu u odbrani. Zategao pozadi, rovari i skuplja bodove. Biće zanimljivo sledeće kolo. Samo još Korona da iskulira malo.

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Sun Jan 02, 2022. 10:03 am

Biće interesantno u Totenhemu, ako se nešto ne dovede do 10. januara očekujem da Antonio krene u napad :D

Inače verujem da bi u Junu mogao Kane da ode i Lukaku da dođe..

Arsenal da da Džaku za džaku krompira.. Inače Arteta radi baš dobar posao, a ko bi rekao nakon prvih par kola..

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Sun Jan 02, 2022. 10:44 am

Houdini wrote:
Sun Jan 02, 2022. 10:03 am
Inače Arteta radi baš dobar posao, a ko bi rekao nakon prvih par kola..
Ja :D

S obzirom da ne propuštam utakmice Arsenala preko 30 godina već, molio sam se da ne diraju čoveka bar 3 sezone. I srećom ostaviše ga da radi. Mislim da je malo ko svestan koji posao je morao (i još uvek mora) da se odradi u Arsenalu.

Ja nisam verovao da će tako brzo uspeti da se reši skoro svih igrača koje je zatekao, a to je bilo pod moranjem ako je hteo bilo kakve pozitivne rezultate sa klubom.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sun Jan 02, 2022. 4:08 pm

Nisam gledao utakmicu ali sam video kako je Džaka napravio penal... Zaista ne razumem kako i zašto taj čovek ima mesto u najboljoj ligi na svetu, još u prvoj postavi. Neverovatno koliko čovek nema mozga.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Sun Jan 02, 2022. 6:30 pm

Reaper wrote:
Sun Jan 02, 2022. 10:44 am
Ja :D

S obzirom da ne propuštam utakmice Arsenala preko 30 godina već, molio sam se da ne diraju čoveka bar 3 sezone. I srećom ostaviše ga da radi. Mislim da je malo ko svestan koji posao je morao (i još uvek mora) da se odradi u Arsenalu.

Ja nisam verovao da će tako brzo uspeti da se reši skoro svih igrača koje je zatekao, a to je bilo pod moranjem ako je hteo bilo kakve pozitivne rezultate sa klubom.
Loše sam se izrazio, mislio sam ko je očekivao da će Arsenal ovako dobro stajati posle prvih par kola..

A Arteta svakako radi dobar posao. Kao i Mertesacker, ako je on sportski direktor..

Slušao sam ga pre neki dan, pričao kako su u prošlosti potpuno svoju akademiju zapustili i samo kupovali, a da su sad promenili filozofiju..

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Sun Jan 02, 2022. 8:49 pm

Mertesacker je zadužen za akademiju, a sportski direktor je Edu. Klub je promenio skoro celu strukturu i to na bolje. Ostaje problem vlasnika kojima titule ne znače ništa. Oni su super hepi ako Arsenal bude sledećih 10 godina četvrti i redovno igra LŠ i donosi pare. Od svih vlasnika klubova su najmanje para dali (bili su do skoro drugi iza neprikosnovenog Ešlija). Srećom struktura ispod vlasnika ima veće ambicije.

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Sun Jan 02, 2022. 8:57 pm

Jel radi neko iz najbolje generacije u Arsenalu? Ljunberg je radio to znam, jel radi još neko?

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Mon Jan 03, 2022. 12:46 am

Ako misliš na nepobedive, samo Edu. Loren je ambasador kluba, ali to je više protokolarno nego što ima neki posao.

Ljunberg je otišao ubrzo nakon dolaska Artete.

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Mon Jan 03, 2022. 8:27 am

Potpuno sam zaboravio da je Edu bio deo te generacije..

Interesantno baš da nema više njih u Arsenalu..

Kad smo kod te generacije, Vieira radi vrlo korektan posao u Palaceu..

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Mon Jan 03, 2022. 10:22 am

Pa četvorica su uz Danijela Eka koji hoće da preuzme klub od Amera :D

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Tue Jan 04, 2022. 2:31 pm

Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Tue Jan 04, 2022. 3:16 pm

https://sportklub.rs/fudbal/premier-lea ... /?ref=push

Žvalavi dobio domaci zadatak, sad mora da kupi nekog zvučnijeg premijerligaša. Naravno Telekomovim parama
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Wed Jan 05, 2022. 4:31 pm

Tim koji prolazi ispod radara za sad su Vulvsi. Još od vremena dok je Nuno bio tamo bili su čvrsta ekipa, fizički dominantna, agresivna, defanzivno skoro uvek dobro organizovana. Iako su za sad drugi najlošiji napad (14 golova) imaju drugu najbolju odbranu u ligi (14 primljenih golova). Na 19 utakmica su 8 puta zadržali nulu.
Gledao neke njihove mečeve ove sezone, igra je dosta slična kao i kod Nuna, sve puca od energije, agresivnosti. Protiv Totenhema i Junajteda u prvom delu sezone su igrali dosta dobre mečeve gde nisu uspevali da postignu gol a stvorili su dobar broj šansi. Povratak Himeneza im znači puno jer je pre svega čovek koji može da postigne 15+ golova, a može da igra sa svim tipovima krila koje imaju. Na sredini terena je tandem zadnjih veznih Neveš-Mutinjo koji radi kao sat već godinama, dva vrlo pismena igrača. Laž je ostavio formaciju sa 3/5 pozadi, nije menjao mnogo ono što je radilo kod Nuna, a ovi Vulvsi su možda i bolji sa loptom u nogama nego za vreme Nuna.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Jan 06, 2022. 12:57 pm

Čelsi sinoć rutinirao Totenhem 2:0 u polufinalu Liga kupa, jasan pokazatelj Konteu šta treba da menja da bi se borio za trofeje sa ovim timom.

Kod Čelsija mi se sviđa što je svaki igrač u službi tima, evo sinoć Tuhel je pretvorio Zijeha u desnog krilnog beka iako ovaj to verovatno u životu nije igrao što se i videlo jer je kasnio defanzivno u dosta situacija. Umesto njega ulazi Pulišić koji opet igra krilnog beka, nekad tu igra Hadson Odoi. Svi su u službi tima, nema izuzetaka.
Čelsi je delovao defanzivno kao prošle sezone, jasno podeljeni zadaci, agresivnost, disciplina. Ridiger je uhapsio Kejna, i pored toga što mu je poziciona disciplina slabija strana sinoć je uspeo da se iskontroliše jer je igrao centralnog štopera pa nije smeo mnogo da izleće. Sar deluje disciplinovano ali kao i većina crnaca donošenje odluka mu je upitno. Čelsi je ponovo dao gol posle prekida i posle oduzete lopte na protivničkoj polovini, posle toga beton i zadržana nula do kraja.

Totenhem defanzivno slabo izdanje, dosta otvorenih centaršuteva su pustili, sem Skipa i Hojbjerga bez pritiska na loptu. Nekarakteristično za Kontea da njegove ekipe odigraju energetski slabu utakmicu, pogotovo što je u pitanju polufinale kupa. Kejn, Son i Moura bez pritiska na štopere Čelsija, ovi su slobodno iznosili loptu u prvom poluvremenu. Treba Totenhemu jedan štoper koji bi digao ekipu na nivo gde bi mogla da se bori za trofeje, Davinson i Dajer nisu taj kalibar to je odavno jasno. Davinson je čak i dobio neke duele sa Lukakuom sinoć ali se dosta gubi tokom utakmice, nepouzdan je.

Mislim da nema sile da Totenhem u revanšu da 2 gola Čelsiju sem ako ne bude nekih slučajeva korone u Čelsiju. Drugo polufinale je odloženo zbog korone u Liverpulu.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Tue Jan 11, 2022. 10:14 pm

Odličan Šolak danas.. Da se čestita prva pobeda..

Post Reply