Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Tue Nov 30, 2021. 10:44 pm

Upravo u onome što je Batica napisao i jeste suština, MU nema ni vremena ni strpljenja da nešto gradi (za to je pored ostalog neophodna i radikalna promena igračkog kadra), uspeh je potreban odmah, juče....

Zanemarimo vlasnike kojima je manje više svejedno sve dok je profit ok, ogromna armija navijača je umorna od neuspeha i gladna trofeja. Ne možeš im više mazati oči pričom o boljem sutra, uz dodatnu bol da su i u samom gradu onaj drugi tim, te da se jaz sve više uvecava. Kao da sam na KKP temi
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Wed Dec 01, 2021. 9:48 am

kao da oni ne bi uspeh odmah, juce..

samo koga da dovedu sad, a da hoce da dodje, da im donese taj uspeh? a nije da nisu probali i sa trenerima koji imaju i LS u svom CV-u pa opet nista..

i razlika sa KKP je u tome sto Partizan ima najtrofejnijeg evropskog trenera svih vremena, a Mancester o tome moze samo da sanja..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Wed Dec 01, 2021. 1:32 pm

Zato je apsurdno bilo i što su smenili Olea, ne znam kako ce gazde preboleti bačene milione. Sada niko ništa ne može da promeni, još jedna protracena godina

Paralela sa KKP se ne odnosi na trenera, vec na tradiciju, veličinu kluba i očekivanja navijača. Njihov sadašnji trener je stvaraoc, naš nije, osvajao je trofeje sa gotovim igračima. Otuda je apsurdno što cedi suvu drenovinu pod stare dane
non mollare mai

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Thu Dec 02, 2021. 11:19 pm

Možda grešim, ali čini mi se da bi najpametnija stvar za MU bila.da su ostavili da Carrick vodi tim do kraja sezone. Vidi se da mu igrači veruju, a navijači vole, a i pokazao je da može
non mollare mai

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Čekićar » Thu Dec 02, 2021. 11:29 pm

Irriducibili wrote:
Thu Dec 02, 2021. 11:19 pm
Možda grešim, ali čini mi se da bi najpametnija stvar za MU bila.da su ostavili da Carrick vodi tim do kraja sezone. Vidi se da mu igrači veruju, a navijači vole, a i pokazao je da može
Sarlatan kao i Ole...pocetna sok terapjia...i pod Oleom su krenuli furiozno..

Plan je da Ragnik dovrsi sezonu,postavi sistem u prevodu brutalni visoki presing...i na kraju sezone da se preseli u kancelariju...

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Čekićar » Mon Dec 06, 2021. 1:01 pm

@batica ubica aj baci koju rec o West Hamu kada stignes :)

Deluje mi da smo najbolja ekipa u PL kada je plitak blok u pitanju..

Sanjam LS musemu :)

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Mon Dec 06, 2021. 2:26 pm

@Čekićar
Mojes pokazuje da je doktor za underdog priče. Prošla sezona je bila odlična takođe gde ste realno zaslužili da budete među 4 ali je usledio pad na kraju.
Defanzivno odlično organizovan tim, agresivan, Mojes prilagođava postavku zavisno od protivnika. Sad su protiv Čelsija izašli sa 3 pozadi zbog Čelsijevih krilinih bekova, odlično su pritiskali Žoržinja iz čega je došao i penal, pritiskali su Ridigera sa Bouvenom pošto Ridiger zna da krene napred i da napravi prednost. Čelsi nije mnogo uradio na postavljenu odbranu tu ih je Vest Hem manje više neutralisao, ali im je dopustio ono u čemu su najjači a to su kontre i prekidi i to je jedina zamerka.
Kao što si i napisao odlično se brane u plitkom bloku, disciplinovano, sa energijom. Fizički jako dominantan tim, visinom i snagom su imperiorni u odnosu na skoro svakoga. Souček, Rajs, Zuma, Diop, Doson, pa onda Antonio i Coufal. Sve puca od fizikalija, trkački mogu da pariraju bilo kome.
Nisu samo tim koji se brani, postoji ideja kako da se da gol. Imaju jedan od najboljih prekida na svetu, čini mi se da su prošle sezone u PL dali 17 golova posle prekida. Ove sezone isto dosta golova posle prekida, Mojes odlično koristi dobre strane svoje ekipe. Mojes očigledno gleda da sakrije mane jer nema mnogo vrhunskih igrača, da napravi prednost iz onoga što ima i to uvek volim da vidim kod trenera.
Ima tu dobrih igrača, Benrama, Fornals, evo Lanzini je počeo protiv Čelsija. Malo mi je nejasna kupovina Vlašića kad već tu postoje igrači, moglo je tih 30 miliona može i bolje da se potroši. Potez koji mi se svideo je Areola koji je dosta dobar golman, možda i bolji od Fabijanskog ali se Fabijanski drži. Mislim da su mogli možda bolje da prođu sa štoperima, kad već nije mogao Bleki imali su Alderveirelda koji je otišao u Katar a vrhunski je igrač legao bi im odlično.

Mislio sam da će ove sezone da padnu u PL zbog igranja u LE ali odlično Mojes vodi i tamo i to pretežno sa igračima koji su druga postava. Mislim da su jedan od glavnih kandidata za LE, u Liga kupu su u 1/4 finalu protiv Totenhema i tu imaju šanse da doguraju daleko. U PL mogu da budu u top 4, mada to dosta zavisi i od Evrope koliko budu tamo dogurali. Vest Hem simpatična priča, voleo bih da dođu do nekog trofeja ove sezone.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Mon Dec 06, 2021. 4:37 pm

kako vam deluje Totenhem pod Konteom za ovo kratko vreme?

osim onog kiksa protiv Mure, kad su igrali sa drugim timom, deluju bas dobro i stabilno.. brzo je uspeo Konte da promeni neke stvari.. 4 meca u PL i samo jedan primljeni gol..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Mon Dec 06, 2021. 11:28 pm

Pored sve tvoje ljubavi prema Konteu, niti je imao neka teža iskušenja, niti su impresionirali igrom. Što ne znači da nece, materijala ima, a on je dobar trener
non mollare mai

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Mon Dec 06, 2021. 11:29 pm

Konte očekivano prešao na 5-4-1, zaključao odbranu, ekipu stabilizovao i sad je pitanje može li da nadogradi. Ako ostanu na ovakvom nivou (bez nadogradnje) završiće tu negde oko osmog mesta. Ne znam šta da mislim o Kejnu. Ili neće ili je ozbiljno van forme (a više mi miriši na to da neće pošto za Englesku kad igra onda ubija).

Biće borba za četvrto mesto žestoka. Mislio sam da je vodeća trojka + Junajted zakucana, međutim jedan tim uvek popusti i eto ti već 3-4 tima spremna da ulete.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Tue Dec 07, 2021. 1:31 pm

Nisam gledao Totenhem otkad je došao Konte ali po rezultatima se vidi da ih je trenutno zategao, šok terapija i dalje deluje i delovaće još neko vreme. Problem će naići kad dođu jači protivnici i kad se nedostaci ove ekipe otkriju.
Mislim da ne mogu do top 4 ako ne dovedu bar jednog štopera jer sa Davinsonom i Dajerom ne može da se uđe u top 4, momci su prevelike kiksare što se dokazalo x puta a dokazaće se opet. Kao što sam i pisao kad je Konte došao, Ben Dejvis je premešten na levog štopera što mu više odgovara nego levi bek. Regilonu idealno odgovara uloga krilnog beka jer ima određene defanzivne probleme kad igra klasičnog beka, a na krilnom beku dobija slobodu za ofanzivu u kojoj je izuzetan.
Konte ceni igrače kao što su Son i Moura, vredni momci, radnici, obojica su jako brzi i mislim da će biti zakucani u 11. Što se tiče Kejna mislim da će proigrati u toku sezone, previše je kvalitetan da sezonu završi sa manje od 12, 13 golova. Mislim da Konte može da iskoristi i Ndombelea u određenim utakmicama, u tom slučaju bi Hojbjerg ili Skip igrali više poziciono. Ndombele je prošle sezone kod Žozea pokazao da može dosta dobro da iznese i defanzivne zadatke.
Ono na šta će se Konte sigurno fokusirati je Liga kup, pa posle njega i FA kup. Videćemo šta će biti u LK, u zadnjem kolu moraju da dobiju Ren ako ne žele da zavise od meča Vitese Mura. Mada, Konteu je Evropa slabija strana.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sun Dec 12, 2021. 7:30 pm

Kakav je igrač Konor Galager. Osmica sa izraženim golgeterskim sposobnostima i odličnim kretanjem, uz to dobar tehničar. Takođe ekipa ne trpi defanzivno sa njim na terenu. Kompletan igrač već sad, Čelsi ima blago.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sun Dec 12, 2021. 8:11 pm

Lepo je imati ga u fantasy timu :dirol:

Vrlo sam skeptičan da ce on ikada zaigrati za Chelsea, pre bih rekao da ce ga dobro naplatiti
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Tue Dec 14, 2021. 2:47 pm

Obamejang više nije kapiten Arsenala, izgleda da je mimo znanja kluba išao van Engleske da se tetovira :lol:
Kakvi sve nezreli tipovi su kapiteni danas...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Thu Dec 16, 2021. 12:08 am

Nije to. Išao je po bolesnu majku u Francusku, ali je zakasnio nazad. Problem je u tome što mu to nije prvi put.

Post Reply