Italijanska Serija A

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Mon Jun 20, 2022. 1:44 am

Izuzetno razmišljaš :clap:

Nije ni čudo što si, kako čujem, nova (stara) zvezda Avangarde :shout:
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Tue Jun 21, 2022. 12:06 pm

nisam dzaba bio u Kini, naucio sam kako varalice i lopovi razmisljaju, cuj mene, mislio sam trgovci..

ja nisam zvezda ja sam Partizan :D

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Thu Jul 14, 2022. 8:43 pm

Šteta što baš niko neće Koreu, Dibala bi baš lepo legao..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Thu Jul 14, 2022. 11:05 pm

Korea je skup igrač, nije to za svakoga
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Fri Jul 15, 2022. 11:00 am

Nije, a i oni koji imaju para nisu baš ludi ko mi što smo bili..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Fri Jul 15, 2022. 3:19 pm

Voli ga trener
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Mon Jul 18, 2022. 10:08 am

i majka.. tu se verovatno lista zavrsava..

ali dobro bice bolji ove sezone, mozda da cak i 5 golova sve ukupno..

al dobro njemu je makar dobro, zivi zivot Edena Hazarda..

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Mon Jul 18, 2022. 2:37 pm

Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Mon Jul 18, 2022. 5:00 pm

Kučka se ozbiljno pojačala :diablo:
non mollare mai

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Mon Jul 18, 2022. 6:27 pm

Irr bljuje vatru :D
Dibala je ozblijno pojačanje. Kontam da ovo verovatno znači odlazak Zaniola u Juventus jer ne vidim mogućnost u kojoj bi zajedno igrali Abraham, Zaniolo, Pelegrini i Dibala.
Matić je top pojačanje, Žozeov čovek od poverenja i tip veznog koji je falio Romi cele prošle sezone (zadnji vezni koji igra poziciono, ispred odbrane). Trebaće još jedan vezni pored Veretua i Kristantea koji će na klupu nadam se.
Na desnom beku je došao Čelik iz Lila. Bio je standardan sve 4 sezone tamo, uzeo i titulu sa njima. Valjda je bolji od Karsdorpa koji je dobar ali za rezervnog beka.
Čeka se štoper, Smoling je odigrao pristojnu sezonu ali pored njega i Manćinija mora da dođe štoper nosilac. Ibanjez i Kumbula mogu da popune broj, prosečni igrači i ništa više.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Tue Jul 19, 2022. 3:00 am

Batica ubica wrote:
Mon Jul 18, 2022. 6:27 pm
Irr bljuje vatru :D
Ima li života posle Lotita i Vazure? :puke-front:
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Tue Jul 19, 2022. 9:02 pm

mislim da bi i Milos Vazura zavrsio Dybalu i Bremera, jos pre mesec dana.. ali dzaba kad mi imamo na celu kinesku robu..

eee blago onima koji imaju Italijane za predsednike..

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Bolkonski » Thu Jul 28, 2022. 3:23 pm

Postavljeno mi je pitanje o Romi i mogućnostima u narednoj sezoni, pa da podelim odgovor.

Ukoliko Vajnaldum i Baji budu poslednja pojačanja, očekujem žestoku borbu Milana, Napolija i Rome za treće i četvrto mesto.

Ne treba smetnuti s uma da u Italiji postoje dva kluba koja se kvalitetom izdvajaju od ostalih, a to su Inter i Juventus, koji su maltene rezervisali prva dva mesta, dok za preostala dva konkirišu tri ekipe, od kojih je jedna aktuelni šampion, i neće biti slabija u odnosu na šampionsku sezonu, uz Lacio i Atalantu koje ne treba otpisivati. Dakle, baš oštra konkurencija za svega dva mesta.

U obzir treba uzeti i mogućnost povreda, a tu mi Roma deluje kao tim koji najviše pati od tog rizika. Baji, Pele, Dibala i Zaniolo, svi su skloni povredama, a treba dodati i da Spinacola izlazi iz, možda, najteže sportske povrede.
Tu je, do sada nepoznata i nesvakidašnja, okolnost prekida sezone zbog Svetskog prvenstva, i na nastavak sezone dosta može uticati psihičko i fizičko stanje igrača nakon povratka u klubove.

Što se mene tiče, uspešnom sezonom bih smatrao četvrto mesto i polufinale Lige Evrope.

Smatram da Roma može izboriti to četvrto mesto, i da će dolascima Bajija i Vajnalduma, uz Čelika, Matića, Spinacolu i Dibalu, pa i napredak Žalevskog, biti dosta jača u odnosu na prošlu sezonu, ali i da će imati dublju ekipu. Za razliku od prošle sezone gde je Murinjo imao jednog i po igrača na klupi.

Roma je najtanja u odbrani. Činjenica je da igra sa tri štopera gde se nijedan ne ističe mirnoćom i inteligencijom. Zapravo su sva trojica tempirane bombe, i svako u svakom momentu može napraviti idiotski penal, crveni karton ili kiks za gol protivnika.
Ja se nadam da su Ibanjez i Manćini bar malo napredovali, ali i da će im nukleus na sredini terena, koji bi činili Matić i Vajnaldum, dati sigurnost i samopouzdanje i omogućiti stabilniju i čvršću odbranu, za razliku od užasa kad su tandem ispred odbrane činili Kristante i Mihtarjan ( Veretu, Oliveira ).

Van odbrane, na papiru, izgleda dobro. Po levom boku Spinacola i Žalevski, koji mogu odlično da se dopunjuju, obojica su prodorni, tehnički kvalitetni, brzi, odličnog pasa i centaršuta, pogotovo Žalevski ima izražen kvalitet kreacije.
Na desnom boku Čelik i Karsdorp. Tu je malo tanje u ofanzivnim sposobnostima, ali očekujem solidno dopunjavanje, da Zeki donese defanzivnu stabilnost, disciplinu, fiziku i čvrstinu, a da Karsdorp dopuni pasovima, kreacijom i centaršutevima. Smatram da, pored svih mana, pre svega defanzivnih i koncentracijskih slabosti, Rik ima jedan veliki kvalitet, a to su pas i kreacija.

Na sredini, mnogo očekujem od tandema Matić-Vajnaldum. Deluju kao izuzetan spoj. Matić, kao zadnji vezni, donosi fizičku superiornost, duel, anticipaciju, sposobnost praćenja i čitanja igre, zatvaranja prostora i skupljanja ničijih lopti. U prošloj sezoni, jedan od većih problema Rome bili su drugi napadi. Inicijalno, odbrana odradi dobar posao i zaustavi napad, ali se suviše često dogadjalo da protivnik pokupi ničiju loptu u opasnoj zoni, upravo zbog nedostatka prvog i kvalitetnog zadnjeg veznog, ili da se konstatno kasni u blok. Verujem da Matić, svojim iskustvom, kvalitetom i inteligencijom, u saradnji sa Vajnaldumom može rešiti taj problem. Pri čemu ne treba zanemariti Matićev kvalitet u pasu i pregledu igre, a time i sposobnost da kvalitetno otvara napad iz defanzive.

Gini je odličan parnjak Matiću, jer ga može dopuniti brzinom, energijom i stalnom igrom na maksimalnom broju obrtaja. Momak je godinama bio neizostavan kod Klopa, što znači da je sposoban da igra u presingu, sa mnogo trčanja i da pokriva ceo teren.
Velika prednost Rome može biti Vajnaldumov ofanzivni dar. Vrhunska tehnika, pas iz dubine i sjajan osećaj za pojavljivanje u završnici iz drugog plana, kako šutem sa distance, tako i u samom šesnaestercu. Uz dodatni kvalitet u igri glavom.

U ofanzivnom delu, Dibala je baš ono što nam je trebalo. Roma je dosta kuburila sa kreacijom, jer je sve zavisilo od Pelegrinija. Sada, Roma ima kreativno plemenitog igrača, igrača sposobnog da distribuira lopte koje protivnik ne može da brani, da pasom koristi slabosti u protivničkoj odbrani, ali i da on i Pele rasterećuju jedan drugog.
Takodje, problem Rome je bila i efikasnost. Van Tamija, nismo imali konstantnog strelca, a dovoljno je reći da je Zaniolo pogodio dva puta u Seriji A. Dibala, pored kreativnih, donosi i golgeterske kvalitete. Odličan je u završnici i izuzetan u kretanju izmedju linija, te sposoban da da dvadesetak golova u sezoni.
Njegovim dolaskom očekujem i procvat Zaniola. Treba biti pošten i priznati da je prošla sezona bila njegova prva posle povrede, i da se borio sa fizičkim i mentalnim blokadama. Po izveštajima sa priprema, deluje da je to prevazidjeno i da mu je fizička sprema neuporedivo bolja nego prošle sezone. Dibala će mu skinuti pritisak kreacije, koji mu je, silom prilika, nametnut prošle sezone, a koji on nije mogao da podnese, jer kreacija ne spada u njegove glavne kvalitete.

Dubina klupe je bila još jedan veliki problem Rome. Sada, na klupi bi se, u nekom trenutku, mogli naći Žalevski, Karsdorp, Kristante, Veretu, Zaniolo, Afena, Šaravi, potencijalno Beloti.

Na papiru, to deluje jako solidno, ostaje da se vidi kako će delovati na terenu, kako će se sinhronizovati igra, kako će uloge biti podeljene, kakva hijerarhija uspostavljena, kako će igrači sve to prihvatiti i, naravno, kakva će biti slika povreda.

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Čekićar » Thu Jul 28, 2022. 4:54 pm

Bolk sa tim mrvicama se ne zadovoljava Gospodin Specijalis :dirol:

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Tajler Darden » Fri Jul 29, 2022. 3:24 pm

Dobri stari Kalčo... Moram reći da sam ga prošle sezone najviše pratio od svih liga, prosto mi je vazda bio najlepši za gledanje uz Špance. Nisam tip koji se loži na PL.

Saglasan sam sa Bolkom da su Inter i Juventus daleko ispred ostalih i deluje mi da je protekla sezona bila statistička greška, u kojoj je Kalčo uzeo najmanje loš tim. Mada, ruku na srce, Italijani nemaju tim, koji je top deset u Evropi.

Očekujem jaku trku u dvoje i neizvesnu borbu za treće i četvrto mesto između Milana, Rome, Atalante, Napolija, Lacija, a verujem da će i još neko tu iskočiti, usled izjednačenosti prvenstva.

Na papiru se Inter najviše pojačao, mada su potencijalno mnogo izgubili time što nisu uzeli Dibalu, koji mi je najveći transfer ovog leta na čizmi.

Favorita nemam, ali bih voleo da opet iskoči neki Milan. :D Ubijao je u pojam teror Juventusa, hvala Bogu, pa im ni monopol nad najboljim igračima iz Serije A prošle dve sezone nije pomogao.

Nadam se da će se nastaviti u istom smeru.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Post Reply