Italijanska Serija A

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Bolkonski » Sun Sep 18, 2022. 7:51 pm

Ovo je bolesno.
Najbolji igrač se povredi pred utakmicu, razbijemo ove jadnike, budemo bolji za tri gola i izgubimo 0:1 tako što nam štoper da gol kakav ne može da ponovi za života.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Sun Sep 18, 2022. 8:00 pm

Pogledao sam samo prvo, do gola je bilo 50-50. One šanse posle gola su morale da se iskoriste.
Rodžer Ibanjez nastavlja da zadivljuje svojom glupošću, kod gola je ispao kao malo dete. Kristante nije ni ušao u blok. Murinjo bi trebao ozbiljno da razmisli o vraćanju na 4 pozadi bar do zime pa da onda potraži štopera. Sa Ibanjezom ne ide.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Mon Sep 19, 2022. 9:34 am

Kažu Inzaghi radi dobro, ako slučajno bude neki pad u rezultatima pa se izgubi 3-4 uzastopna meča onda da se vidi.. Al ovako dok smo u sredini tabele sve je kako treba..

Pa ima i ta Liga Konfederacija, ako se digne forma pred kraj sezone..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Mon Sep 19, 2022. 1:12 pm

Sve u svemu lepo kolo i uglavnom odlični rezultati :yahoo:

Šteta što je pauza zbog najglupljeg takmičenja ikada
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Thu Sep 22, 2022. 7:37 pm

Inače ako ima istine u tome da idiot nije hteo da se odrekne Koree da bi dobio Dybalu onda.. Mada mislim da ni on ne bi bio baš toliko glup..

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Thu Sep 29, 2022. 6:33 pm

Kako je fudbal nepravedan.. Jedan Andrea Sotil, solidan trener koji sa prosečnim timom Udinezea pravi odlične rezultate ima godišnje 300k..

Sa druge strane 1 Simone Inzaghi zarađuje 5.5 miliona zahvaljujući jednoj jedinoj sezoni kada je imao dobar rezultat i to u svakako čudnoj Kovid sezoni uspeo da stigne do visokog četvorog mesta..

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sat Oct 01, 2022. 8:00 pm

Gospodin Specijalni došao, zgazio nas i uzeo 3 boda..

Što bi Muta rekao ovo je sve normalno..

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Tajler Darden » Sun Oct 02, 2022. 10:18 am

Inzagi i dalje nije dobio pedalu. :D

Bilo koja od ovih prvih šest, sedam ekipa može osvojiti titulu.

Mnogo ujednačena liga.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Sun Oct 02, 2022. 12:31 pm

Houdini wrote:
Sat Oct 01, 2022. 8:00 pm
Gospodin Specijalni došao, zgazio nas i uzeo 3 boda..

Što bi Muta rekao ovo je sve normalno..
Ono je bilo sve, samo ne gaženje...

Fudbal je nekada nepravedan, Inter nije zaslužio da izgubi. I meni je teško zbog jučerašnjeg rezultata :cray:
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sun Oct 02, 2022. 12:56 pm

Tajler Darden wrote:
Sun Oct 02, 2022. 10:18 am
Inzagi i dalje nije dobio pedalu. :D
Naravno da nije, prima čovek 5.5 miliona godišnje, treba to islaćivati.. Eventualno ako veže poraze od Barselone, Sasuola i Salernitane onda će se razmatrati..

Čovek je rang Ilije Stolice, a takva mu je i demagogija, čuj mene retorika, mislim demagogija.. Juče mrtav ladan tvrdi da smo igrali najbolji meč sezone i da Handanović nije primio onakav gol mi bi pobedili :D Na stranu što on gura Handanovića na uštrb Onane.. Bukvalno italijanski Stolica..

Nema igre od januara.. Samo zahvaljujući velikoj količini sreće, i golovima u devedesetim, mi smo u gornjem delu tabele..

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sun Oct 02, 2022. 2:20 pm

Plešete Irri poslednje dve sezone.. Oslobodili se igrača koji su bili balast ili koji su sabotirali ekipu i sad to deluje nikad bolje..

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Bolkonski » Sun Oct 02, 2022. 3:27 pm

Žoze je juče postavio igru na bukvalno jedini način na koji je utakmica mogla biti dobijena. To je posebno dobilo na značaju kada je postalo jasno da dva najbolja igrača, Dibala i Pele, igraju pod blokadom.

Treba pohvaliti defanzivnu solidnost. Ne možemo reći perfekciju, jer je ponovo bilo situacija kada se dobro odbranimo, a onda bukvalno poklonimo loptu protivniku u opasnoj zoni. Medjutim, defanzivna organizacija, disciplina i koncentracija jesu bili na korektno nivou.
Posebno treba pohvaliti Spinacolu, koji je konačno odigrao kvalitetu defanzivnu utakmicu i poništio Damfrisa, koji nas je terorisao u prethodnim mečevima.
Kod pojedinih defanzivaca, poput Ibanjeza i Smolinga, primetan je uticaj trenera. Njih dvojica, kao i sama defanzivna organizacija, su kod Fonseke često delovali baš amaterski. Murinjo je doveo do toga da Rodžer Ibanjez, kome su se ljudi smejali, dodje do reprezentacije Brazila, a Smoling, od igrača za čiji su odlazak navijači preklinjali, do jednog od omiljenih igrača.

Nemanja Matić je sve prilagodjeniji i komforniji. Dosta je podigao kvalitet igre i kvalitet Rome. Pokazuje izuzetnu inteligenciju, anticipaciju, osećaj u prostoru, osećaj za postavljanje i praćenje igre. Uz to, donosi miran i siguran pas.

Problem u sredini je jedan. I Matić i Kristante su taktički izuzetni, inteligentni i disciplinovani, ali su obojica korpulentni, glomazni i spori. Romi u sredini treba igrač koji donosi brzinu, agilnost, oštrinu i pokretljivost. Igrač sposoban da brzinom i energijom pokriva ceo teren, odnosi lopte i dobija duele, ali i igrač kvalitetne tehnike i pasa, sposoban da brzo donese loptu u završnu trećinu i pojavi se u završnici. Ukratko, fali Vajnaldum.

Ono što takodje treba pohvaliti jeste prekid. Roma ima zasigurno najbolji prekid u ligi, a možda i u Evropi. Primetna je kvalitetna organizacija, uigranost i maštovitost kod ofanzinvnog i solidna organizacija i postavka kod defanzivnog prekida.

Za pohvalu je i napredak na planu mentaliteta, samopouzdanja i hrabrosti. Ranije je Roma, protiv Juventusa, Intera i Milana, već u svlačionici primala dva gola i ličila na vašarsku ekipu. Sada je problem slabiji ulazak u utakmicu, gde se u prvih pola sata ponovo reflektuju ti problemi malodušnosti, ali, umesto ranijeg totalnog raspada, ekipa sada odgovara tako što kako meč ide dalje postajemo čvršći, otresitiji, hrabriji i direktniji. Naravno, tome pomaže i što sada imamo igrača koji je sposoban da pravi razliku protiv svake ekipe i da potezom reši utakmicu, te, kao takav, uliva samopouzdanje celoj ekipi.

Još jedan problem Rome u dosadašnjem delu sezone je realizacija. Nije bio toliko primetan u ovom meču, ali jeste u prethodnim. Na primer, Salernitani, Kremoneseu, Atalanti je trebalo da spakujemo minimum tri komada. Konkretno Atalantu je, po prikaznoj igri, trebalo da razbijemo, ali smo promašili ogroman broj šansi i primili gol iz jedinog šuta u okvir.

Inzagijeva trabunjanja o nezasluženim porazu i promašenim šansama su upravo to-trabunjanja.
Prvo, jedini put kad je Roma imala sreće je prečka onog budjavka. Uz to, imali su šansu preko Aslanija. Mi smo promašili ozbiljnu priliku pre prvog gola, a onda je i Tami promašio šansu da zatvori meč.

Konkretno, Tami je slabo ušao u sezonu. Ulazi u prilike, dobro se kreće, ali previše promašuje. Moraće da popravi realizaciju.

Naravno, od krucijalne važnosti je da ključni igrači budu što je moguće duže zdravi i da Roma odigra što više utakmica u najjačem sastavu. Pre svega mislim na Pelegrinija, Dibalu, Zaniola i Smolinga. Za Tamija, ove sezone, imamo odličnu alternativu.

Sada čekamo Leće pred krcatim Olimpikom, i mislim da je vreme da neko nastrada.

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Sun Oct 02, 2022. 10:23 pm

Houdini wrote:
Sun Oct 02, 2022. 2:20 pm
Plešete Irri poslednje dve sezone.. Oslobodili se igrača koji su bili balast ili koji su sabotirali ekipu i sad to deluje nikad bolje..
Na stranu da li smo se i koga oslobodili, činjenica je da nam je dužina rostera u skladu sa Lotitovom zmijom u dzepu i da iz tog razloga ne možemo držati korak. Taman za plasman u LE, pa ako je to bilo kome, osim Lotitu, dovoljno....
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Sun Oct 02, 2022. 10:52 pm

@Irr
Što bi se reklo Lotito bi da se jebe al da mu ne uđe :D :D
Žao mi je što nisam bio u prilici da gledam Romu. Prošle sezone su sve 3 utakmice sa Interom gubljene u prvim poluvremenima, ovo sad je ozbiljan napredak koliko god se Inter raspadao. Velika su ova 3 boda, ostaje žal za Atalantom gde nije uzet bar bod.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Thu Oct 06, 2022. 1:41 pm

Dejan Stanković u Sampdoriji do kraja sezone.

Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply