Italijanska Serija A

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Sat Dec 18, 2021. 7:02 pm

Žoze konačno dobio jednu jaku utakmicu i to Atalanta u gostima. Jedna od onih njegovih utakmica, odlično pripremljena, nabrijana ekipa koja je Atalantu ostavila na relativno malom broju šansi. Jasna ideja u napadu gde su iskoristili Atalantine mane.
Ima u napadu Abrahama, Zaniola, Mkitarijana pa još dok se vrate Pelegrini i El Šaravi očekujem da se stabilizuju. Ostaje problem odbrane i pre svega individualaca, mada je Smoling odigrao ok danas kao i Ibanjez.
Veretu je prava Murinjova radilica, mislim da bi lepo legao jedan Hojbjerg ili Matić sa njim u paru.
Sad je i očigledno da Roma ima opasan prekid, evo danas jedan gol, prošlu 2, protiv Sasuola je bio jedan, protiv Lacija jedan.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sat Dec 18, 2021. 7:32 pm

@obojica Trinkijevaca
:D

Konte i Inter su u dve godine potrosili preko 300 miliona za transfere, kada KKP bude imao finansijske mogucnost recimo jednog UNiksa, ja cu prvi biti da mladi dobijaju sansu sa kraja klupe :D

medjutim i Kinezi su videli da postoji jedan trener, koji ne trazi novce za pojacanja i koji je zadovoljan sta god mu daju predsednici i odmah su ga uzeli, pa su planirana pojacanja iz kruga Scamacca, Frattesi, Viti, Raspadori, Alvarez, Maggiore.. ali sam ja sa tim sasvim zadovoljan, ne sumnjam da ce Marotta i Ausilio izvuci najbolje od onoga sto imaju.. takodje sam prosle sezone, a to sam i pisao, bio pre za varijantu Tonalija, nego Vidala na kome je Conte insistirao.. ja sam uvek pre za mlade nego za Vidala i Alexisa recimo.. ali Conte ima taj sistem, koji vi cenite, daj odmah ono sto moze da igra, nek drugi razvijaju igrace :D

takodje mi je recimo skroz pokusaj dovodjenja Karima Adeyemija na leto, iako je on odbio sve zbog Borusije.. kao i poprilicno sigurno dovodjenje Marcusa Thurama..

tako da pozdravljam novu transfer filozofiju :D

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Sat Dec 18, 2021. 9:47 pm

Houdini wrote:
Sat Dec 18, 2021. 7:32 pm
daj odmah ono sto moze da igra, nek drugi razvijaju igrace :D
Tako je, daj odmah ono što donosi razliku, za ono drugo postoji Mega
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sat Dec 18, 2021. 10:59 pm

nije bas tako.. konkretno da nismo doveli Lautara i napravili od njega ovo sto je sada, tesko da bi imali i dali 100 miliona za igraca takvog kvaliteta.. slicna prica i sa Barelom, on kad je dolazio nije ni blizu bio ovog nivoa, sad ne bi imali pare da ga kupimo..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Sat Dec 18, 2021. 11:22 pm

Lepo poredjenje, za tričavih €23M ste doveli mladog igrača koga su jurili svi, dok vas je Barella koštao 12 + €25M kao vec relativno afirmisan igrač. Niste izvukli za dz neke klince iz favele, te trpeli loše rezultate zarad njihovog razvoja, pogotovu nisu bili jedina opcija na svojim pozicijama
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Mon Dec 20, 2021. 1:50 pm

- Nisam ga prodao za 140.000.000 evra jer sam to obećao Simoneu Inzagiju. Nije me briga za novac, želim samo poštovanje i maksimalnu posvećenost - rekao je Lotito
To je predesnik :blue: a ne ovi nasi Kinezi, stisli se, nisu ni polovinu para od transfera ulozili nazad, stipse..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Mon Dec 20, 2021. 4:39 pm

Novac ga ne zanima, ali da ga da, uloži...

https://sportklub.rs/posts/milinkovic-s ... rom-lacija

Sergej zna da se od govneta sklanja
non mollare mai

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Fri Dec 24, 2021. 9:18 pm



:bad: :bad: :bad:
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Fri Dec 24, 2021. 10:39 pm

Ma ajde to što su stranci, nego što nema nijedan mlad igrač...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Fri Dec 24, 2021. 10:56 pm

Batica ubica wrote:
Fri Dec 24, 2021. 10:39 pm
Ma ajde to što su stranci, nego što nema nijedan mlad igrač...
:D
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sat Dec 25, 2021. 12:13 am

:D
Houdini wrote:
Sat Dec 18, 2021. 7:32 pm
Konte i Inter su u dve godine potrosili preko 300 miliona za transfer
A da dodam da je ovo sramota Kineza, da dozvole da prvak Italije nema 100+ miliona po roku da potroši.. Pa umesto Messija mi dovodimo Koregu.. Konte će da utuče nekoliko desetina miliona samo na zimu sa ekipom koja ni intertoto kup ne igra, a mi gledamo imamo li za Nandeza.. E živote tugo :cray:

Još mora neko i da ode da bi ovaj mučenik došao :cray:

:D

Mada verovatno Batica propustio da sam počeo da se slažem sa Irrom na KKP temi.. Trebali su McCollum i Pengos da se pojure umesto Mura, Alekse, Madara.. Ipak nije svako Dule Vujošević da pravi i igrače i rezultate u isto vreme..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Sat Dec 25, 2021. 12:45 am

Prvak Italije je kanta u evropskim razmerama. To je mahom važilo i za Juvantus, a kako nece za Inter

Postoji valjda i nešto izmedju ekstrema, nedostižnih igrača s jedne, te neupotrebljivih s druge strane

Koje je to rezultate, osim nekih igrača za preprodaju, napravio tvoj idol? Želimir ima 9 trofeja EL, šta ovaj tvoj ima?
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sat Dec 25, 2021. 1:22 am

Juventus doveo pre par godina najboljeg igrača svih vremena..

Kinezi nakon što su uzeli titulu i prodali napadača za 120 miliona dovedu Džeka od 35 godina i Koreu.. Na stranu što Džeko igra sjajno..

Makar da nam je predsednik neki gospodin, koji voli klub i fudbal, tipa Massimo Moratti.. Neće da ulaže u klub, mora da se prodaje pa ajd.. A ne ovako, vlasnici em ih ne zanima fudbal, em su od gospode daleko koliko Partizan od ozbiljnog predsednika, a za razliku od Arapa koji su sve isto, ovi neće ni pare da ulažu..

Kinezi da prodaju klub i da se vrate u Japan..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Wed Dec 29, 2021. 10:38 am

Ja se samo nadam da će gurati mlade

https://mozzartsport.com/fudbal/vesti/s ... ter/408176
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Wed Dec 29, 2021. 6:14 pm

Hoce......lavovima

Sad se sve menja, ali zanimljivo je da ni prošlogodišnji minus od €320M, ni sadašnji mesečni gubitak od €15M, nije Houdinija podstakao da insistira na razvoju mladih igrača i prodaju istih onog trenutka kad stasaju. Ta privilegija je rezervisana samo za KKP
non mollare mai

Post Reply