Italijanska Serija A

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sun Nov 21, 2021. 8:08 pm

:D

Porodi Inzaghi svoju prvu ozbiljnu pobedu ove sezone, mada podela bodova je realan ishod.. Bežimo 7 bodova, još ako Roma kiksne, a mogla bi ihaa odlično kolo..

Sreća nas pogledala.. Što se tiče penala, meni je bio, ruka nije uz telo.. Mada činjenica je da nas sudije guraju ove sezone, tako da možda sam subjektivan i nije bio penal..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Sun Nov 21, 2021. 8:32 pm

Po meni to jeste penal, bio je šut na gol, ali je apsurdno da gotovo istovetna stvar u Engleskoj nije sankcionisana

Sa porazima vodecih, postaje jako zanimljivo prvenstvo
non mollare mai

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Sat Nov 27, 2021. 7:57 pm

Ovaj budjavi Juventus je samo Lotitovo pastorče uspeo da pobedi
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sun Nov 28, 2021. 9:41 am

Što volim kad mogu da pohvalim :D

Dobar meč juče protiv autsajdera, siguran, kontrolisan..

Perišić drugi deo prošle sezone i ove igra sjajno.. Mislim da je dobio još više slobode kod Inzaghija.. Šteta što se rastajemo na leto..

Juventus mi je enigma, očekivao sam da će da uzmu ligu sa manje ili više poteškoća, ali baš loše igraju..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Sun Nov 28, 2021. 8:06 pm

Žoze koji ubacuje Kubmulu u 93' samo da bi čuvao Milinković-Savića na prekidu :good: :good:
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sun Nov 28, 2021. 9:32 pm

Prži Napoli..

Al ipak je to Napoli i ipak je to Spalleti, tako da znamo ko će biti drugi, al titula je upražnjena..

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Fri Dec 03, 2021. 7:39 am

blago Irriju, moze svake nedelje da uziva u Sarriball-u..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Sun Dec 05, 2021. 1:29 am

Uživam svake nedelje podsecajuci se kako si blatio čoveka koji hara s Interom, koji mi je pritom doneo ekstra zadovoljstvo napunivši Murinjovu kučku. Bez dva ključna igrača iz prošle sezone, Simone kara, porobljava....
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sun Dec 05, 2021. 12:52 pm

Eh sad hara i porobljava, čitajući tebe rekao bi čovek da smo prvi sa 10 bodova viška :D

Ali činjenica je da poslednjih par kola to deluje vrlo fino, tamo od meča sa Napolijem kad smo uz malo sreće pobedili, nakon toga igramo dobro i sigurno.. Da pohvalim Inzagija po pitanju Calhanoglua koji igra u kontinuitetu dobro, a to mu je uvek bila mana..

Za sada dobro stojimo po pitanju odlaska u LŠ, to je najbitnije.. A mnoge stvari se crtaju da može da proba i titula da se pojuri..

Zapravo u ovom trenutku deluje da je Atalanta najveći konkurent..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Sun Dec 05, 2021. 2:12 pm

Realno Roma bez Pelegrinija, Abrahama, Karsdorfa i El Šaravija nije imala šta da traži sinoć. Pogotovo kad se primi onakav gol kakav je dao Hakan iz kornera, tu je sudija mogao da odsvira kraj.
Inter ima verovatno i najdužu klupu od svih u Seriji A, tako da po meni ostaju kandidati za titulu. Pored svih finansijskih problema odradili su jako dobar PR, Hakan besplatno, Džeko koji pravi razliku, Damfris koji u perspektivi može da odmeni Hakimija, produžen Lautaro, zadržani štoperi.
Napoli je odlično krenuo ali nikad nisu bili šampionski kolektiv zadnjih godina, tako da od njih očekujem 3. mesto na kraju.
Milan previše zavisi od Ibrinog zdravlja tako da očekujem i njihov pad u drugom delu sezone.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Thu Dec 16, 2021. 8:25 am

bravo za Lotita i za znak poverenja u trenera.. a posle kazu da je cicija, a on nagradio trenera iako nije jos morao..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Thu Dec 16, 2021. 6:48 pm

Naravno da nije trener kriv za stanje i rezultate, koji su zapravo porpuno relani, u potpunom skladu sa ulaganjima. Ilustracije radi, brže bolje prodaš igrača milanskom klubu, koji ti je prethodno uzeo i trenera, a kao zamenu dovedeš nekoga kome je starački dom sledeci ugovor. Ako mu pretekne od gazdine širokogrudosti, Sariju ostaje samo da zapali pljugu tokom samog meča, valjda šiptarski klan u klubu ima dobrog duvana, kad vec nemaju fudbalskog znanja
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sat Dec 18, 2021. 10:37 am

Odlično iskorišćen lagan raspored nakon Napolija i mislim da je primarni cilj, plasman u LŠ ispunjen praktično..

Sa izuzetkom Sampe, tamo drugo ili treće kolo, nijedan bod u meču gde smo apsolutni favorit nije ispušten.. Za svaku pohvalu..

Već sam pominjao Calhanoglua, ali igra fudbal života poslednjih nekoliko kola.. Malo mi je krivo što Eriksen nikad neće naći u ovom sistemu, ali da je on tu Hakan ne bi bio..

Generalno je Inzaghi uspeo da izvuče iz svakog igrača nešto, čak i Alexis deluje pristojno.. A sa ulaskom Kolarova juče svaki član tima je dobio makar minut.. Kritikovao sam Inzaghija red je i da se pohvali..

Videćemo kako će delovati kada opet se okrene krug i dođu jači timovi, ali ovo sada izgleda i više nego dobro.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Sat Dec 18, 2021. 4:05 pm

@Hudini
Nego reci ti nama kako podnosiš ovaj manjak mladih igrača u Interu, izuzev Bastonija :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Sat Dec 18, 2021. 4:47 pm

Nepredvidiva Atalanta je upravo izgubila od kučke i praktično Interu uručila titulu

@ Batica

Za Inter važe sasvim druge stvari u Hoidinijevom sistemu vrednosti, tu ne samo što se ne traže "klinci" na terenu, vec se kuka do neba kada se prodaju najbolji igrači. Ne postoji razumevanje za poraze, ni duhovnog mira u kom se poziva na strpljenje i pripremu napada na trofeje u nekoj od narednih decenija. A ne misli se ni na klupsku kasu i silne milione prihoda
non mollare mai

Post Reply