Prelazni rok - leto, zima

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Batica ubica » Fri Sep 03, 2021. 2:16 pm

Pjanić u Bešiktašu na pozajmici.
Iskreno iznenađujuć transfer, očekivao sam da ode u neku jaču ligu a ne u Bešiktaš.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Batica ubica » Thu Jan 06, 2022. 4:29 pm

Da malo oživimo ovu temu, Mejtland Najls i Seržio Oliveira u Romi, Kutinjo izgleda u Vili na pozajmici, Luku Dinja traži Čelsi kao zamenu za Čilvela...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Batica ubica » Thu Jan 13, 2022. 12:18 pm

Najnelogičniji transfer ovog PR, Barnli je u sred sezone prodao Njukaslu (direktnom konkurentu u borbi za opstanak) Krisa Vuda, svog najboljeg strelca u poslednje 3 sezone. Zanima me koga će Dajš izmisliti da zameni Vuda, dobili su malo nerealnih 30 miliona za njega što znači da mogu da ulože solidan novac. Nešto mi govori da će da krenu po Mitrovića, Dajšov tip napadača visok, jak, dobar u skoku, dobra igra leđima od gola i garantuje golove.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Houdini » Fri Jan 14, 2022. 1:14 pm

mislim da sam citao negde da mu je to izlazna klauzula bila i da se Barnli nista nije pitao..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Batica ubica » Tue Feb 01, 2022. 6:23 pm

Ovi iz Barse su sa dovođenjem Obamejanga zakasnili jedno 4 godine, na zimu 2018. su doveli Kutinja za 135 miliona evra i ispostavio se kao težak promašaj jer nije mogao da igra zajedno sa Mesijem jer je profil igrača koji traži loptu u nogama i svu slobodu u igri a pored Mesija to niko nije imao u Barsi. Igrao je većinu utakmica levo krilo gde je beskoristan, a ne 10ku koja je njegova pozicija
Iste zime Arsenal je doveo Obamejanga za 63.7 miliona evra iz Borusije a Obamejang je profil igrača koji je kompatibilan sa Mesijem, brz igrač, ne traži loptu u nogama, napada dubinu. Može da igra na levom krilu gde bi iza sebe imao Mesija koji ima najbolji završni pas na svetu, može da napada niže desne bekove u skoku...
Ali eto stručnjaci posle godinu i po dovedu Grizmana za 120 miliona koji je imao isti problem kao Kutinjo, nije igrao svoju poziciju i nije mogao da ima loptu u nogama pored Mesija pa je premešten na levo krilo odakle je beskoristan. Čak je kod Valverdea pokrivao levi bok u velikoj većini utakmica.
Plus Dembele od 140 miliona koji je kao profil igrača odgovarao Mesiju ali je dečko teška dileja. Za 3 promašaja su dali 395 miliona a mogli su da reše situaciju sa Obamejangom od 60+ miliona i da im ostane 330 miliona sa kojima su mogli da srede odbranu i sredinu terena i verovatno bi vladali evropskim fudbalom. Ovako su izgubili svog najvećeg igrača svih vremena, trener im je početnik, igraju im klinci i LE im je jedina šansa da vide LŠ dogodine.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Irriducibili » Wed Feb 02, 2022. 2:09 am

Mislim da Barsa sada vec ima više nego dovoljno kvaliteta, da i kroz La Ligu mogu do LŠ. Ne zaostaju puno, a dobro su se pojačali
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Batica ubica » Tue Jul 19, 2022. 10:26 am

Da oživimo malo i ovu temu, De Liht u Bajernu za 70 miliona i 10 miliona kroz bonuse kako javlja Fabricio Romano. Po meni prehajpovan igrač, ne vredi tolike novce a opet je prodat za ogromnu cifru. U Italiji se baš i nije proslavio, imam osećaj kao da je napravio 15 penala za 3 sezone. I dalje je mlad, fizički i tehnički je odličan ali fali mu čitanje igre, često je previše agresivan i grub u opasnim zonama, uleće u rizične klizeće startove.
S druge strane Levandovski u Barsi gde je Bajern napravio preozbiljan posao za igrača od 34 godine koji ulazi u zadnju godinu ugovora.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Batica ubica » Tue Jul 19, 2022. 4:49 pm

Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Tajler Darden » Tue Jul 26, 2022. 9:49 pm

Suarez se vraća kući.

Potpisuje za Nacional.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Batica ubica » Wed Jul 27, 2022. 9:21 am

Očekivao sam da će Suarez ostati negde u Evropi da bude rezervni špic. Pretpostavljam da će se povući posle SP.
Barsa sve nema para a dovodi i Kundea posle Levandovskog i Rafinje :D :D
Ronaldo nema drugu opciju nego da ostane u Junajtedu sem ako ne pristane da drastično smanji platu. I dalje može da igra vrhunski fudbal ali niko neće dati 30 miliona igraču od 37 godina. A opet Ronaldo od sezone 03/04 igra LŠ svake sezone, ovo je za njega udarac...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Tajler Darden » Wed Jul 27, 2022. 12:48 pm

Skamaka stigao u Vest Hem.

Šta očekuješ od njega, Ubice?
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Batica ubica » Wed Jul 27, 2022. 2:04 pm

Nisam ga gledao uopšte maltene. Statistika iz prošle sezone je dobra, vidim da ima 195 cm što će mu pomoći protiv PL štopera. S obzirom na njegovu visinu Vest Hem dobija još jednu dobru opciju za skok igru koja je svakako bila jedna od boljih u PL.
Zanima me kako će se Skamakin dolazak odraziti na status Antonia, da li će Antonio na levo krilo ili će njih dvojica zajedno u špic.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Čekićar » Wed Jul 27, 2022. 2:06 pm

Antonio jos samo na golu nije bio tako da nema problema,covek je od desnog beka dosao do spica :D

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Tajler Darden » Wed Jul 27, 2022. 5:45 pm

Kunde zvanično u Barseloni.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Prelazni rok - leto, zima

Post by Batica ubica » Wed Jul 27, 2022. 5:53 pm

Očekujem od Tuhela da ostane pri svom stavu i da ne pusti Aspilikuetu u Barsu, a verovatno ni Alonsa.
Đini Vajnaldum možda kod Žozea... Idealan parnjak Matiću na sredini terena, dokazano šampionski igrač.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply