EFL Championship

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: EFL Championship

Post by Viduka » Sat Aug 29, 2020. 11:57 am

Posle Vlade Ivica, jos jeadan Srpski trener je pronasao svoje mesto u Championshipu. Veljko Paunovic je novi trener Readinga!!! Bravo!!!

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: EFL Championship

Post by Dragan Mance » Sat Aug 29, 2020. 12:14 pm

Gledaće se grobarski derbi u Čempionšipu Vlada protiv Pauna.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: EFL Championship

Post by Viduka » Sat Sep 05, 2020. 8:21 pm

Oba tima koje sa klupe predvode nasi ljudi su danas zabelezili pobede.Watford Vlade Ivica je u prijateljskom mecu savladao Tottenham rezultatom 2-1, dok je Reading Veljka Paunovica slavio u Liga kupu protiv Colchestera 3-1.

Nemanjic
Posts: 870
Joined: Fri Sep 27, 2019. 4:44 pm

Re: EFL Championship

Post by Nemanjic » Sat Sep 05, 2020. 9:18 pm

Videh danas neki tekst kako igraci Watforda nisu zadovoljni Ivicem,nisam siguran gde sam video pa ne znam ni koliko je istina.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: EFL Championship

Post by Viduka » Sat Sep 05, 2020. 10:33 pm

Nemanjic wrote:
Sat Sep 05, 2020. 9:18 pm
Videh danas neki tekst kako igraci Watforda nisu zadovoljni Ivicem,nisam siguran gde sam video pa ne znam ni koliko je istina.
Ne znam, ali kako su danas odigrali ne bi bas rekao da su nezadovoljni. Pazi, sve sto sam cuo o Ivicu govori da je tezak za saradnju. Bolje receno, jako je zahtevan i svojeglav.

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: EFL Championship

Post by Dragan Mance » Sun Sep 06, 2020. 10:01 am

Čim si malo svojeglav, da ne kažem trenerski prgav, odma si predmet natpisa kako te igrači ne vole i ostale bla bla truć priče. U današnje vreme kad su svi nadobudne zvezde koje misle kako su dosegli fudbalsko sazvežđe potrebna je jedna čvrsta ruka naravno sve u granicama normale.

Zato se Irac O ' Šej pohvalno izrazio o Veljku Paunoviću i njegovom trenerskom znanju.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: EFL Championship

Post by Viduka » Sun Sep 06, 2020. 12:37 pm

Dragan Mance wrote:
Sun Sep 06, 2020. 10:01 am
Čim si malo svojeglav, da ne kažem trenerski prgav, odma si predmet natpisa kako te igrači ne vole i ostale bla bla truć priče. U današnje vreme kad su svi nadobudne zvezde koje misle kako su dosegli fudbalsko sazvežđe potrebna je jedna čvrsta ruka naravno sve u granicama normale.

Zato se Irac O ' Šej pohvalno izrazio o Veljku Paunoviću i njegovom trenerskom znanju.
Ja mislim da je ta prica pokrenuta zbog Deeney-a. Kapiten tima, legenda, nije povredjen, a protiv Tottenham-a ni na klupi. To je nesto sto je kao vest stizala i iz Izraela, da Ivica uopste ne zanima tvoj status, nego ono sto mozes da doprinese na terenu. Naravno, ovo je moje misljenje, koje nije nicim potkovano.

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: EFL Championship

Post by Dragan Mance » Thu Sep 10, 2020. 11:27 am

Viduka wrote:
Sun Sep 06, 2020. 12:37 pm
Dragan Mance wrote:
Sun Sep 06, 2020. 10:01 am
Čim si malo svojeglav, da ne kažem trenerski prgav, odma si predmet natpisa kako te igrači ne vole i ostale bla bla truć priče. U današnje vreme kad su svi nadobudne zvezde koje misle kako su dosegli fudbalsko sazvežđe potrebna je jedna čvrsta ruka naravno sve u granicama normale.

Zato se Irac O ' Šej pohvalno izrazio o Veljku Paunoviću i njegovom trenerskom znanju.
Ja mislim da je ta prica pokrenuta zbog Deeney-a. Kapiten tima, legenda, nije povredjen, a protiv Tottenham-a ni na klupi. To je nesto sto je kao vest stizala i iz Izraela, da Ivica uopste ne zanima tvoj status, nego ono sto mozes da doprinese na terenu. Naravno, ovo je moje misljenje, koje nije nicim potkovano.
Zar nije Troj Dini na izlaznim vratima kluba? Barem su putem medija dopirele takve vesti...

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: EFL Championship

Post by Viduka » Thu Sep 10, 2020. 6:07 pm

Dragan Mance wrote:
Thu Sep 10, 2020. 11:27 am
Viduka wrote:
Sun Sep 06, 2020. 12:37 pm
Dragan Mance wrote:
Sun Sep 06, 2020. 10:01 am
Čim si malo svojeglav, da ne kažem trenerski prgav, odma si predmet natpisa kako te igrači ne vole i ostale bla bla truć priče. U današnje vreme kad su svi nadobudne zvezde koje misle kako su dosegli fudbalsko sazvežđe potrebna je jedna čvrsta ruka naravno sve u granicama normale.

Zato se Irac O ' Šej pohvalno izrazio o Veljku Paunoviću i njegovom trenerskom znanju.
Ja mislim da je ta prica pokrenuta zbog Deeney-a. Kapiten tima, legenda, nije povredjen, a protiv Tottenham-a ni na klupi. To je nesto sto je kao vest stizala i iz Izraela, da Ivica uopste ne zanima tvoj status, nego ono sto mozes da doprinese na terenu. Naravno, ovo je moje misljenje, koje nije nicim potkovano.
Zar nije Troj Dini na izlaznim vratima kluba? Barem su putem medija dopirele takve vesti...
Covek je sam za sebe rekao da je PL kvalitet i da zasluzuje da igra u PL. Ja licno nisam cuo za neke onkretne ponude, a iskreno mislim da ih nece ni biti. Ako ih i bude, to ce biti nizerazerdni PL timovi kojima treba neko da sedi na klupi i po potrebi uskoci. Znajuci Deeney-jev karakter, a pretpostavljam da to znaju i PL klubovi, nisam siguran da ce ga neko zvati.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: EFL Championship

Post by Viduka » Fri Sep 11, 2020. 1:09 am

EFL CHAMPIONSHIP SEASON 20/21

Kako se blizi pocetak nove 2020/2021 EFL Championship sezone(bukvalno pocinje danas), red je da se napise par redova o timovima koji ce se u istoj takmiciti, kao i predikcije pozicija na kojima ce zavrsiti.
Pre nego sto pocnem, dve vazne napomene.
1. Sheffield Wednesday pocinje sezonu sa minusom od 12 bodova zbog nepostovanja FFP-a.
2. Prelazni rok traje do 05.10.2020.
Ove sezone cu spisak klubova formirati po mestu na tabeli na kom ocekujem da ce da zavrse umesto po nazivu, a sam spisak ce se kretati od poslednjeplasirane ekipe, ka sampionu.

24. Wycombe Wanderers
Ekipa koju sa klupe predvodi Gareth Ainsworth je po svim parametrima najslabiji ucesnik ovosezonskog izdanja Championshipa. Tim kojem je prethodne sezone u trecem rangu(League One) takmicenja bilo predvidjena borba za sredinu tabele, van svih ocekivanja, potpuno nenadano nasao se u Championshipu i iskren da budem, smatram da se ne bi previse potresli, kada bi se naredne sezone nasli rang nize. Trzisna vrednost tima po TM-u je 4.63 miliona evra, sto je cak i za standard lige za jedan stepenik nize, dovoljno za sredinu tabele. Najjaca karika tima je svakako ekscentricni menadzer Gareth Ainsworth, koji svojom pojavom vise lici na frontmena jednog Engleskog rock benda, ali svakako neko iz koga stoji vecina uspeha Wycombe-a. On je na na celu strucnog staba od novembra 2012 godine. Sto se tice igraca, svakako najpoznatiji lik u svlacionici Wanderers-a je tridesetosmogodisnji, “najjaci fudbaler na svetu” Adebayo Akinfenwa. On je svoje snove ostvario samim plasmanom u Championship(cak je dobio i cestitku od Klopp-a za taj uspeh) i nece biti neko ko ce predvoditi napad Wycombe-a u narednoj sezoni. Taj zadatak pasce na pleca novopridoslog Uche Ikpeazu-a, koji je u klub dosao iz Heart of Midlothian tima iz druge Skotske lige. U samom spicu napada, tu je i nama poznati Josh Parker(bivsi igrac Crvene Zvezde). Jos jedna pridoslica Daryl Horgan* ce najverovatnije pronaci svoje mesto u napadackoj trojci Wycombe-a, uz jednog od dovojice proslogodisnjih startera David Wheeler-a ili Fred Onyedinma-e.
Prvi mec ekipa Wycombe-a igra na svom Adams Park-u, protiv direktnog konkurenta za ispadanje iz lige Rotherham United-a. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 13:30.
*Obratiti paznju na igraca!

23. Sheffield Wednesday
Kao sto sam vec napisao, Ekipa Sheffield-a u novu sezonu ulazi sa minusom od 12 bodova. Tim Garry Monk-a, koji i pored solidno odradjenog prelaznog roka(dosli Izzy Brown*, Josh Windass, Elias Kachunga…) i nekolicine vec prisutnih, a dobrih igraca(Matt Penney*, Alex Hunt…), sigurno nece imati lak zadatak da nadomeste minus od 12 bodova i osiguraju opstanak. Kada se na vec postojeci problem minusa 12 poena doda odlazak Forestieri-a(otisao u Udineze) i pogotovo Fletcher-a(Stoke), uz cinjenicu da se uz klub konstantno vezuje rec nestabilnost, nekako deluje da Sheffield ove sezone sa punim pravom zauzima poziciju koja vodi u nizi rang takmicenja. Naravno Monk je iskusan trener i ako na pocetku sezone uspe da veze nekoliko pobeda, ekipa Sheffield Wednesday ima cemu da se nada. Za sada, bar od mene 23 mesto.
Prvi mec Sheffield Wednesday igra u gostima na Cardiff City Stadium, gde je domacin Cardiff City apsolutni favorit. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.
*Obratiti paznju na igraca!

22. Rotherham United
Jos jedna pridoslica iz nize lige Rotherham United, svoju srecu trazice u greskama drugih ekipa. Predvodjen svojom igrackom legendom Paul Warne-om, koji je za klub odigrao vise od 250 meceva u nesto vise od 10 sezona koliko je proveo tamo, Rotherham je prosle sezone igrao za oko lep fudbal. Napadacki orjentisana ekipa u trecoj ligi, Rotheram u ovu sezonu i jace takmicenje mora da udje malo vise orjentisan ka defanzivi. Klub je dobro vodjen, nema problema sa FFP-om, sto sa druge strane moze da znaci da nece previse trositi na pojacanja. U momentu dok ovo pisem, upravo tako i deluje. Dovedeno je par pojacanja, prevashodno Jamal Blackman(pozajmica iz Chelsea) i Angus MacDonald(Hull City). Nadam se da ce do kraja prelaznog roka dovesti jos neko pojacanje, posto iako dobro vodjeni od strane Paul Warne-a, koji narodski receno izvlaci “suvu drenovinu” iz igraca, ocekivati nesto vise od grcevite borbe za opstanak sa proslogodisnjim sastavom, bi u ovom momentu bilo previse.
Rotherham United svoj prvi mec igra u gostima, na Adams Park-u protiv Wycombe Wanderers-a. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 13:30.

21. Reading
Srbija ove sezone ima dva menadzera u Championshipu i dva tima koja ce sa posebnom paznjom da prati. Jedan od ta dva je Reading, na cijem kormilu je od ove sezone Veljko Paunovic. Necu trositi vreme pricajuci o Paunovicu, posto su njegova karijera i uspesi vecini poznati, ali cu mu pozeleti srecu, posto ce mu i te kako trebati. Iako jedan od najstarijih klubova u Engleskoj(osnovan 1871), Reading nije klub slavne istorije. Svoj najveci uspeh popularni “Royals-i” ostvarili su u sezoni 2006/2007, plasmanom na sedmo mesto Premier lige. Klubom upravlja kinseka kompanija “Renhe Commercial Holdings” na cijem celu je covek po imenu Dai Yongge(ne znam zasto mi je u glavi recenica umri mlad?). Dai Yongge nije covek koji ima previse strpljenja i poverenja za svoje menadzere, pa su tako samo prosle sezone smenjana dva menadzera, Jose Manuel Gomes i Mark Bowen, ovaj drugopomenuti posle serije dobrih rezultata koji su pomogli Reading-u da zavrsi na respektabilnom 14 mestu. Dovedeno je par kvalitetnih igraca, prvashodno Ovie Ejaria* koji je posle proslogodisnje pozajmice, ovog leta potpisao cetvorogodisnji ugovor sa klubom i on ce biti igrac od kog ce dosta toga zavisiti ove sezone za ekipu Reading-a. Uz njega tu je jos Josh Laurent koji je dosao iz Shrewsbury Town-a. Ako u timu ostanu John Swift i kapiten Liam Moore uz Michael Olise-a*, George Puscas-a i jos po koje pojacanje, Reading moze da se nada i boljem plasmanu.
Reading svoj prvi mec igra u gostima, na Pride Park stadionu, gde ga docekuje ekipa Derby County-a. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.
*Obratiti paznju na igraca!

20. Luton Town
Ekipa sa Kenilworth Road ulazi u svoju drugu uzastopnu sezonu u Championshipu i posle proslogodisnje turbulentne sezone, koju su zavrsili na 19 mestu i to zahvaljujuci seriji dobrih rezultata posle nastavka koronom prekinute sezone. Stvar sa Luton-om je jednostavna. Luton Town je tim Nathan Jones-a i Nathan Jones je stvoren da vodi Luton Town. Covek koji ih je uveo, prvo u League One, pa u Championship, na kratko je napustio kormilo kluba i preuzeo Stoke City sa ciljem da ga uvede u Premier ligu. Ta avantura se ubrzo zavrsila, posto je zbog losih rezultata i pored solidne igre Jones dobio otkaz. Kako je istovremeno Luton klizio sve nize na tabeli, stvorila se idealna prilika da se Jones vrati na mesto uspeha. To se i desilo i sto je jos vaznije, ono sto se od njega ocekivalo, to je i ostvario. Igraci Luton-a su zaigrali kao preporodnjeni i vec pomenutom serijom obezbedili sebi jos jednu sezonu u Championshipu. James Bree je potpisao ugovor sa klubom posle proslogodisnje pozajmice iz Aston Vile, Jordan Clark je dosao iz Accrington-a, kao i Tom Lockyer iz Charlton-a. Sve su to pojacanja koja ce se uklopiti u stil igre koju forsira Jones. Uz vec oformljenu srz tima, Luton Town iako za mene na jednom mestu nize nego prosle sezone, morao bi mnogo brze i lakse da obezbedi opstanak u ligi.
Luton Town svoj prvi mec gostuje na Oakwell stadionu, gde ih docekuje ekipa Barnsley-a. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

19. Huddersfield Town
Mozda pomalo neocekivano, ali za mene potpuno zasluzeno Huddersfield Town na 19 mestu. Veoma nestabilan klub, koji novac od takozvanih parachute payments-a mora da daje svom bivsem vlasniku, a ne da investira u igracki kadar, nije bas klub koji meni uliva poverenje. Kada se na to dodaju ceste promene menadzera ne moze bas da se izvuce previse pozitivnih tacaka. Na klupu je seo Carlos Corberan, bivsi asistent Marcela Bielse u Leeds United-u, sto bi samo po sebi moglo da donese neke pozitivne stvari, ali kako je nedokazan kao #1, to za sad ostaje samo kao lepa zelja i nadanje. Doslo je par pojacanja, Danny Ward se vratio u klub, sto ce i te kako biti od pomoci, golman Manchester United-a Joel Pereira je dosao na pozajmicu(ne tako davno hvaljen od strane Mourinha), a popunjena je i pozicija desnog beka dolaskom Pipa-e iz Espanyol-a. Bilo bi dobro kada bi doveli jos par igraca, prevashodno centralnog beka i jos jednog napadaca, ali i ovako, ova ekipa Huddersfield-a ne bi trebalo da ima problema da obezbedi opstanak, pa cak i napravi iznenadjenje i bolji plasman od ovog koji sam im ja dodelio. Ono sto jos treba napomenuti, jeste da imaju izuzetno tezak raspored u prvih 10 kola, sto moze dati indikacije kako ce izgledati u nastavku sezone.
Huddersfield Town svoj prvi mec igra protiv jednog od glavnih favorite za direktan plasman u PL. Na svom John Smith's stadionu docekuju Norwich City. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

18. Coventry City
Posle osmogodisnjeg posta, ekipa Coventry City-a je ponovo u Championshipu. Ekipa koju sa klupe predvodi Mark Robins je u skracenom izdanju League One takmicenje izasla kao pobednik i tako obezbedila direktan plasman u rang vise. U toj 2019/20 sezoni, dobili su mnogo pohvala za nacin i stil igre i to potpuno zasluzeno. Sigurno nivo iznad Rotherham-a i Wycombe-a i samim tim i pozicija na mojoj rang listi. Odlasci Liam Walsh-a i Sam McCallum-a ce sigurno biti udarac, ali ne prevelik, pogotovo sto su dovedene adekvatne zamene. Dosli su Gustavo Hamer iz holandske ekipe PEC Zwolle, Tyler Walker iz Nottingham Forest-a, kao i Marcel Hilsner(SC Paderborn), Julien Da Costa(prosao skolu Marsille-a) i Leo Ostigard(pozajmica iz Brighton & Hove Albion-a). Najveci problem kluba je stadion, jos od 2005 godine kada je njihov Highfield Road prodat kao gradjevinsko zemljiste. Od tada se setaju, a trenutno dele stadion sa Birmingham City-em. Popularni St Andrew's ce im biti dom i ove sezone, a u klubu iI te kako zele da u sto skorijem periodu izgrade sopstveni i tako rese jedan ozbiljan problem.
Coventry City u prvom mecu sezone ide na noge Bristol City-u, gde ce na Ashton Gate-u probati da iznenadi favorita i otkine im koji bod. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

17. Barnsley
Klub o koji cu se mozda najvise ogresiti. Gerhard Struber, Austrijanac na klupi Barnsley-a ucinio je prosle sezone da svaki zaljubljenik u najvazniju sporednu stvar na svetu, obrati paznju na njegovu ekipu. Posle smene Daniel Stendel-a i Adam Murray-a, Struber je dobio priliku da se pokaze i dokaze u Championshipu. To je i ucinio i to toliko dobro, da je trenutno jedan od menadzera sa najvise “udvaraca”. Samim tim i moj razlog za poziciju na tabeli. Ako on ostane, Barnsley sigurno nece biti u donjem domu sampionata, a moze cak i da uzdrma pozicije nekih visoko plasiranih ekipa. Dominik Frieser(dosao iz LASK-a), Michal Helik(Cracovia) i Isaac Christie-Davies(dosao na pozajmicu iz Liverpool-a) ce sigurno doneti dodatni kvalitet ekipi Barnsleya i uz nekolicinu vec dokazanih igraca i po nekog mladog ali izuzetno talentovanog(Callum Styles* I’m looking at you!) zasigurno ce zadavati glavobolje protivnickim menadzerima.
Barnsley na svom Oakwell stadionu docekuje ekipu Luton Town-a. Mec je na program u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.
*Obratiti paznju na igraca!

16. Birmingham City
Jude Bellingham u Borussia Dortmund-u za 26.50m evra!!! Jedna od sigurno najvecih vesti na ostrvu u 2020 godini, bar sto se tice fudbala. Kako je tek onda Birmingham-u? Pa I nije tako lose. Dobili su tih skoro 30m evra, dosao je novi trener, nekoliko pojacanja…Da krenemo od trenera. Aitor Karanka seo je na upraznjenu menadzersku stolicu i sigurno doneo kvalitet vise u odnosu na svog prethodnika(Pep Clotet). Za njim je stigao i sunarodnik, golman Andres Prieto(Espanjol), George Friend koji je saradjivao sa Karankom u Middlesbrough-u je stigao bez obestecenja, Jonathan Leko iz WBA je dosao za sitan novac i pored cinjenice da je bio povredjen i da ce mu trebati vremena da se uhoda sigurno igrac koji donosi kvalitet vise. Ivan Sanchez(Elche) i Jon Toral(Hull) pored kvaliteta donose i iskustvo, tako da ova ekipa Birmingham-a deluje i te kako zanimljivo.

Birmingham City u prvom kolu docekuje Brentford FC na svom St Andrew's-u. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 13:30.

15. Queens Park Rangers
Mark Warburton ulazi u drugu sezonu na celu popularnih Rendzera i to sigurno donosi potrebnu stabilnost koju klub nije imao prosle sezone. Bar se nadam. Otisli su Jordan Hugill, Eberechi Eze i nesto pre njih Nahki Wells. Ali klub je doveo par kvalitetnih igraca u vidu Tom Carroll-a bivseg igraca Swansey-a, Lyndon Dykes-a reprezentativca Skotske i bivseg igraca Livingstona, tu je ponovo Luke Amos, Rob Dickie koji je imao odlicnu sezonu u Oxford-u…Prosle sezone QPR je zasigurno bio najzanimljivija ekipa za neutralnog posmatraca. Davali su gomilu golova, od kojih je veliki broj bio spektakularan, a sa druge strane…, pa rupa. Primili su 76 golova!!! Taj segment igre je nesto sto moraju da poprave, posto u suprotnom nisam siguran da ce uspeti da zadrze poziciju koju sam im namenio. Jesu prosle sezone bili bolje rangirani, ali isto tako su imali Eze-a, koji je bio najbolji strelac i asistent tima, sto sumnjam da ce neko od igraca uspeti da ponovi ove sezone.
Queens Park Rangers u prvom kolu na svom Kiyan Prince Foundation stadionu(ime dobio po tragicno nastradalom mladom fudbaleru Kiyan Prince-u), docekuje Nottingham Forest. Mec je na program u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

14. Middlesbrough
Stari lisac Neil Warnock ovaj put zapocinje sezonu na celi Middlesbrough-a i samim tim donosi stabilnost i kredibilitet timu. Za sad klub se vise bavi odlascima, nego dolascima iako je Warnock izrazio zelju za vecim brojem novih igraca. Grant Hall i Marcus Bettinelli su za sad jedina dva pristigla igraca u klub. Igracki kadar je relativno mlad, prosek godina je 24.7, ali su vec relativno iskusni. Ocekujem da mladi Marcus Tavernier* podigne nivo igre za jos jednu lestvicu i pomogne Middlesbrough-u u borbi za sto visi plasman. Ovde ce pozicija i mozda neka dublja analiza biti moguca nakon zavrsetka prelaznog roka.
U svakom slucaju, Middlesbrough otvara sezonu, utakmicaom protiv Watford FC u gostima na njihovom Vicarage Road-u. Mec se igra u petak 11.09.2020 sa pocetkom u 20:45.
*Obratiti paznju na igraca!

13. Blackburn Rovers
Ekipa Blacburn Roversa predvodjena Tony Mowbray-om je sinonim tima sredine tabele. Tim koji ce se vrteti oko desetog mesta, ali bez drasticnog pomaka vise ili nize. Za sad nema nekih ozbiljnih pojacanja, ali ni odlazaka. Dosao je Thomas Kaminski iz Gent-a i to je to za sad, bar sto se tice dolazaka. Nekolicina mladih igraca bi trebalo da se dokaze ove sezone, prevashodno Joe Rankin-Costello* i Jack Vale ako ne ode na pozajmicu. U slucaju Blackburn-a, kao I sa prethodnim Middlesbrough-om, nesto vise ce moci da se kaze tek nakon zavrsetka prelaznog roka.
*Obratiti paznju na igraca!
Blackburn u prvom mecu sezone gostuje na Vitality stadionu, ekipi AFC Bournemouth. Mec je na program u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

12. Bristol City
Nova sezona, novi menadzer. Iako je Lee Johnson odradio solidan posao prosle sezone(12 mesto), uprava nije imala vise poverenja ili strpljenja za njega(u klubu od 2016) i na njegovo mesto je postavljen Dean Holden koji je u klubu bio i asistent i prelazni trener(Caretaker Manager). Bristol ima dubok tim, pogotovo u sredini terena(sestorica centralnih veznih igraca), napad je dopunjen Chris Martin-om, koji je stigao iz Derby County-a, a odbrana pridoslicama iz Fulham-a, Alfie Mawson-om i Steven Sessegnon-om. Uz nekolicinu iskusnih i kvalitetnih igraca vec u timu(Tomas Kalas, Nathan Baker, Tommy Rowe, Jamie Paterson, Nahki Wells…) i uz podrsku mladih snaga(Han-Noah Massengo*, Jay Dasilva, Taylor Moore…), ovaj tim Bristol City-a moze da bude prijatno iznenadjenje. Licno, nisam siguran da ce Holden zavrsti sezonu na klupi City-a i to je za sad i najveci kamen spoticanja izmedju navijaca i kluba.
Bristol City na svom Ashton Gate-u docekuje Coventry City u prvom kolu EFL Championship-a. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

11. Preston North End
Alex Neil i njegova vera u Preston North End. Tako bi valjda glasio naziv knjige ciji autor bi bio upravo Alex Neil. Covek jednostavno nece da ode. Mnostvo klubova je zainteresovano za njegove usluge, ali on slepo veruje u Preston i promociju u PL iako nema bas podlogu za tako nesto. Bar ako se pogledaju rezultati na tabeli u prethodnih par sezona sa njim na celu. Bili su na 7,14 i prosle sezone na 9 mestu u ligi i ne deluje da ce ove drasticno da se poprave. To dodatno potkrepljuje cinjenica da jos nisu doveli ni jednog igraca! OK, prelazni rok traje do petog oktobra i treba sacekati do tog momenta za neku bolju analizu, ali trentno, ovo 11 mesto deluje kao premija. Solidan igracki kadar svakako, ali kadar kome nesto fali kako bi napravili korak vise. Da li ce se to i desiti I da li ce Alex Niel biti covek koji ce im to doneti, samo vreme ce pokazati.
Preston u uvodnom kolu docekuje ekipu Swansea-a na svom Deepdale-u. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

10. Millwall
Za Millwall od mene 10 pozicija, ali ne bi se uopste iznenadio kada bi se dokopalio PO mesta. Izuzetno iskusna ekipa, sa za mene jednim od najboljih trenera u Championship-u na klupi. Gary Rowett, covek koji je od Millwall-a napravio ekipu za postovanje, ove sezone sigurno zeli da se umesa u borbu za PO. Borbena ekipa Millwall-a ce se svojski potruditi da mu tu zelju i ispuni. Ekipa koju niko ne zeli za protivnika, sa odlicnom realizacijom iz prekida u kojoj prednjace 1,98m visoki napadac Matt Smith i Jake Cooper 1,99 m visoki centralni bek. Za sad nema pojacanja osim par igraca koji su bili tu i prosle sezone, a dosli su na pozajmicu. Ako pogode sa pojacanjima, ekipa Millwall-a ce sigurno biti ozbiljan konkurent za PO.
Millwall na svom famoznom The Den-u docekuje Stoke City i tu ce se odmah videti ambicije kluba. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

9. AFC Bournemouth
Dok vecina ljudi smatra da je Bournemouth minimum PO ekipa, ja licno nisam siguran u to. Iz kluba je otisao Eddie Howe A.K.A. Mr. Bournemouth. Covek koji je stvorio moderan Bournmouth, doveo ih do PL i bez koga ja licno ne mogu da zamislim ovaj klub. Nasledio ga je njegov pomocnik Jason Tindall u koga uprava ocigledno ima poverenja, pa cemo sacekati i videti da li su bili u pravu. Sto se tice igrackog kadra i pored odlazaka kljucnih igraca(Nathan Ake-a, Callum Wilson-a, Aaron Ramsdale-a i Ryan Fraser-a), kao i dva veterana Jermain Defoe-a i Artur Boruc-a, ovo je i dalje izuzetno jak tim. Lerma, Billing, King, Brooks, Solanke…, svakako su imena koja se moraju postovati i svaka ekipa koja to ne bude uradila, bice surovo kaznjena. Dosao je i Asmir Begovic, samim tim i kriticna pozicija golmana je adekvatno nadomestena. Jak tim, koji ce mozda biti jos jaci, ali tim koji je ostao bez Alfe i Omege i pitanje je koliko i da li uopste to mogu nadomestiti.
AFC Bournemouth u prvom kolu na svom Vitality stadionu docekuje ekipu Blackburn Rovers-a. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

8. Derby County
Ponovno rodjeni Derby County! Za razliku od ekipe Sheffield Wednesday-a koja je kaznjena sa 12 bodova, optuzbe protiv Derby County-a su odbacene, pa tako klub ulazi bez dodatnog bremena u novu sezonu. Phillip Cocu dobio je jos jednu sezonu da proba da Derby uvede u PL i nakon cudne prosle, moguce da ce ove u tome i uspeti(ili ce ako se ja pitam, opet ostati kratkih rukava). Imaju solidan tim, pun mladih ali kvalitetnih igraca uz dodatak par veteran od kojih je najpoznatiji Wayne Rooney. Od mladjih igraca posebno se istice Max Bird*, koji je u nedavno odigranom mecu u Liga kupu poneo kapitensku traku. Radi se o momku koji ima samo 19 godina. Dobar trener, solidan tim, uz par pojacanja veoma lako moze da se desi da ih vidimo u PO-u.
Derbi u prvom kolu na svom Pride Park-u docekuje ekipu Readinga, koju sa klupe predvodi nas Veljko Paunovic. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

7. Nottingham Forest
Jedan od najpoznatijih engleskih timova, ponovo ce pokusati da napadne mesto u PO i da kroz njega ponovo nadje svoje mesto u Premier ligi. Da li ce u tome i uspeti, videcemo, ali deluje da su se ozbiljno “naostrili”. Otislo je par vaznih igraca, pre svih Matty Cash, koji je presao u Aston Villa-u. Nottingham Forest je sigurno jedna od iskusnijih ekipa, koja ce uz nekolicinu dokazanih igraca koji su pristigli u tim, sigurno biti tvrd orah za svakog protivnika. A pojacanja su stvarno vise nego respektabilna. Dosli su Jack Colback iz Newcastle United-a, Tyler Blackett iz Reading-a, Lyle Taylor iz Charlton-a, Miguel Guerrero iz Olympiacos-a…Moram da kazem da u ovoj ekipi igra I meni omiljeni napadac u Championship-u, Lewis Grabban, covek koji je otelotvorenje “poacher” napadaca. Ozbilja ekipa, iskusna, sa dubinom i kvalitetnim trenerom u vidu Sabri Lamouchi.
Nottingham Forest sezonu zapocinje gostovanjem na Kiyan Prince Foundation stadionu, gde ih docekuje ekipa Queens Park Rangers-a. Mec je na program u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

6. Swansea City
Napokon smo stigli i do ekipa koje su(bar za mene) favoriti za plasman u PO. Na sestoj poziciji, Swansea City. Prosle sezone ekipa Steve Cooper-a izgubila je u dvomecu protiv Brentford-a i tako morala da prihvati jos jedno ucesce u Championship-u. Ove sezone probace opet da napadnu ulazak u Premier ligu. Dosli su Jamal Lowe iz Wigan-a, Korey Smith iz Bristol City-a, vratilo se par igraca na pozajmicu, pre svih Freddie Woodman iz Newcastle United-a, Marc Guehi iz Chelsea-a, kao I Morgan Gibbs-White* od kog se ocekuje velike stvari ove sezone. Tim ima odredjenih problema u odbrani, kao i manjak opcija u napadu, pa ce te stvari Cooper morati da popravi.
Swansea City gostuje Preston North End-u u prvom kolu EFL Championship-a. Mec se igra na Deepdale-u u subotu 12.09.2020 sa pocetkom od 16:00.

5. Stoke City
Jedna od onih ekipa. U obe sezone od ispadanja iz PL, vecina fudbalskog sveta veruje da Stoke ulazi u PO i svake sezone Stoke razocara. Prvu sezonu su zavrsili na 16oj poziciji, a proslu na respektabilnom 15om mestu. Mozda sam trebao da dodam jedinicu ispred petice, to deluje nekako sigurnije? Ne, ne, ne, Stoke City ulazi u PO i napada PL! To je to! Ova sezona! Uz svu zajebanciju, ekipa Michael O'Neill-a bi morala da ostvari odlican rezulat ove sezone. Bar ako pogledamo igracki kadar. Dovedene su dve iskusne kuke, Steven Fletcher i John Obi Mikel, kao i Morgan Fox iz Sheffield-a, Jacob Brown iz Barnsley-a i James Chester iz Aston Villa-e. Sa cetvrtim najdubljim sastavom i cetvrtim najvecim budzetom u ligi, Stoke prosto mora da napravi rezultat. Sve jasno… A da ipak ja dodam onu jedinicu?
Stoke City ide na noge Millwall-u, gde ce probati da uzme sva tri boda. Utakmica na The Den-u se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

4. Cardiff City
Izuzetno iskusna ekipa Cardiff-a, predvodjena Neil Harris-om, probace da svoje iskustvo pretoci u pobedu i plasman u Premier ligu. Klub nisu napustili vazni igraca, tako da je srz tima ostao netaknut. Doslo je i par igraca, najpoznatiji sigurno Kieffer Moore, bivsi igrac Wigan-a I Barnsley-a, kao i dva igraca koja su se vratila na pozajmicu iz PL klubova, Sheyi Ojo iz Liverpool-a i Jordi Osei-Tutu igrac Arsenala. Kao sto rekoh, iskusna, uigrana ekipa, sa dobrim menadzerom. Svi preduslovi za uspeh su tu, a da li ce Cardiff City uspeti da iskoristi te prednosti, videcemo ubrzo.
Cardiff City docekuje na svom Cardiff City stadionu ekipu Sheffield Wednesday-a. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

3. Brentford
Najveci gubitnik prosle sezone, u novu ulazi sa istim ambicijama. Plasman u PL je nesto sto mora biti ostvareno i na prvi pogled nesto sto ce biti dosta teze uciniti, posto je otisao prvi strelac ekipe Olly Watkins, a sva je prilika da ce otici i Said Benrahma sigruno najkreativniji igrac ekipe. Realnost je malo drugacija. Ostaje kostur ekipe, pojacan sa Ivan Toney-em, momkom koji je za dve sezone na 76 meceva u Peterborough United-u postigao 40 golova. Ocekuje se sigurno jos par pojacanja, koja ce upotpuniti igracki kadar Takodje tu je i cinjenica da se Brentford napokon seli na svoj novi stadion, koji je prikladno nazvan Brentford Community Stadium. Brentford ove sezone ne sme kao prethodne da krene tromo, vec od starta mora da pokaze nameru i da gazi proticnike. Thomas Frank je kvalitetan I iskusan menadzer i sigurno poseduje znanje kako da natera tim da preskoci tu poslednju prepreku.
Brentford u prvom mecu sezone gostuje Birmingham City-u, na njihovom St Andrew's-u. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 13:30.

2. Watford
Drugi tim ciji je menadzer Srbin i koji ce imati naklonost vecinske publike u Srbiji je Watford. Tim Vladimira Ivica je jedan od dva najveca favorita za ekspresan povratak u PL i sto vise vremena prolazi, ja sam misljenja da je mozda i glavni favorit. Za sada, najzvucnije ime koje je napustilo Vicarage Road je Abdoulaye Doucoure, koji je pojacao ekipu Everton-a. Takodje spominje se i odlazak Ismaila Sarr-a. To bi bio solidan udarac za klub, ali sa druge strane u slucaju da ostane, klasican “gamechanger” i fakticki bi potvrdio plasman Watford-a u PL. Doslo je par igraca, pre svih Jeremy Ngakia iz West Ham United-a, kao i dvojac iz Udinese-a, Francisco Sierralta i Stipe Perica. Na sve ostalo sto ova ekipa poseduje, bar kad je u pitanju igracki kadar, ja licno ne vidim razlog da oni ne ostvare zacrtan cilj.
Watford otvara novu sezonu na svom Vicarage Road-u, protiv ekipe Middlesbrough-a. Mec se igra u petak 11.09.2020 sa pocetkom u 20:45.

1. Norwich City
Norwich City, kao i Watford zeli automatski povratak u Premier ligu. Kao I Watford-u, otisli su im neki nosioci iz prosle sezone i ocekuje se jos po neki odlazak. Za razliku od Watford-a, Norwich je odvrnuo slavinu i uzurbano dovodi potrebna pojacanja. Doslo je za sad 11 igraca, a neki od njih su Jordan Hugill pridoslica iz West Ham United-a, Przemyslaw Placheta vihorno krilo od koga se mnogo ocekuje ove sezone, koji je pristigao iz Slask-a, Ben Gibson iz Burnley-a…Kada se na to doda da je Daniel Farke i dalje menadzer i da je klub izuzetno dobro vodjen, vide se razlozi zbog kog je Norwich City glavni favorit za direktan ulazak u PL.
Norwich City svoj prvi ovosezonski mec igra na John Smith's stadionu u gostima ekipi Huddersfield Town. Mec se igra u subotu 12.09.2020 sa pocetkom u 16:00.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: EFL Championship

Post by Viduka » Sat Sep 12, 2020. 12:36 pm

Pocela je nova sezona EFL Championship-a, a nas Vladimir Ivic koji sa klupe predvodi Watford imao je "privilegiju" da otvori sezonu. Watford je na svom Vicarige Road-u docekao Middlesbrough i ostvario minimalnu pobedu. Strelac je bio odbrambeni igrac Cathcart i to iz jednog specijala posle izvedenog kornera. Necu pricati o samoj utakmici, nego o cinjenici da Ivic na raspolaganju nije imao 17 igraca!!! Sto zbog "povreda", sto zbog "bolesti". Zasto u navodnicima? Zato sto je za vecinu tih igraca to cist izgovor, a stvarnost je da zele da odu. Trenutno dva najzvucnija imena koja zele da odu su Ismaila Sar i Luis Suarez. Juce je kruzila prica za Pervis Estupinan-a da je dobio udarac i da zbog toga propusta mec, ali kako The Athletic saznaje od ljudi bliskih igracu, on se sprema za transfer.

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: EFL Championship

Post by MMM » Sat Oct 17, 2020. 12:17 pm


Post Reply