Svetsko Prvenstvo 2026 - Amerika, Kanada, Meksiko

Sve o reprezentacijama.

Moderator: Moderator

Post Reply
User avatar
Batica ubica
Posts: 4125
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Svetsko Prvenstvo 2026 - Amerika, Kanada, Meksiko

Post by Batica ubica » Tue Jun 09, 2026. 7:33 pm

Očekuje nas SP pa evo neka stoji tema da udarimo koju pametnu :D :D

Po meni su najveći favoriti Francuska i Španija, Portugal vreba iza ćoška, Argentina je kao aktuelni šampion uvek opasna.

Tuhel je uradio neke diskutabilne poteze kod izbora ekipe, videćemo kako će se to odraziti na Engleze. Nepozivanje Šoa i Luisa Hola a pozvan je Đed Spens recimo, nije pozvan Megvajer a pozvan je Stons koji maltene nije ni igrao, pozvan je Kvansa što je isto upitno. Pozvan je Eze koji je odigrao prosečnu sezonu a nije pozvan Gibs-Vajt koji je odigrao odličnu sezonu u Forestu sa 18 golova i 7 asistencija kao prednji vezni. Ni Palmer nije imao lošiju sezonu od Ezea a izvisio je. Nije pozvan Kalvert-Luin.

Ako Englezi ne osvoje Tuhela će linčovati engleski lešinarski mediji.

Brazil sa Don Karlom deluje interesantno mada mislim da im treba centarfor, videćemo da li Igor Tijago može da bude taj a izlazi iz dobre sezone u Brentfordu. Spisak Nemačke mi je kilav, možda i najslabiji poslednjih 16 godina. Holandija ima odličnu odbranu i kvalitet polako opada kako se pomeraju prema gore.

Videćemo da li neko od Afrikanaca može da iskoči, pre svega Senegal pa i Maroko. Moj dark hors je Norveška, mislim da oni mogu čudo da naprave.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Čekićar
Posts: 2219
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Svetsko Prvenstvo 2026 - Amerika, Kanada, Meksiko

Post by Čekićar » Wed Jun 10, 2026. 3:39 pm

Tesko mi je reci ko mi je potencijalni dark horse jer dosta toga zavisi od ukrstanja ali navescu 3 reprezentacije za koje smatram da su u stanju da olupaju zube i najjacima...Slazem se da je Norveska svakako tu,ne samo zbog Halanda,jer imati samo klasnog napadaca ne znaci nista,primera je milion,ako ekipa nema dostojan vezni red,napadac je skroz isecen iz igre..Norvezani su bas dobro poslozeni,onaj mali Nusa kida,onaj bek iz Dortmunda je strasan napadacki..Imaju i dobrog selektora,i igraju lep fudbal...Sa druge strane skroz konta njima,Ekvador...Odbrana armirani beton,kako bilo sta drugo reci o ekipi koja u juznoamerickim kvalifikacijama primi 5 golova na 18 utakmica,gol razlika 14:5 i drugo mesto iza Argentine...Pa samo u 4 utakmice protiv Brazila i Argentine da primis 5 golova je ok,niko ti nista ne bi zamerio...Zabetonirana ekipa koja se muci i sa realizacijom i u nokaut fazi velo lako mogu nekog favorita dugo drzati na nuli i uvesti u nervozu...Posebno sto ne verujem evropskim reprezentacijama na americkom kontinentu zbog vremenskih prilika,gde ce se utakmice igrati i na 45 stepeni,a sa druge strane u Meksiku na visokim nadmorskim visinama,,
Trece repka mi je Japan iako su osakaceni izostancima Mitome i Minamina...Aliii jako jebena ekipa koja zna da igra...
Dodao bih i Meksiko,uvek igraju sa jako puno strasti i zestine a to ce na domacem terenu biti podignuto na jos visi nivo...

Cenim da Brazil osvaja iako je povreda Weslija bas veliki hendikem...Al Karlo je sminka,ima neku pobednicku auru,samo kad ga vidis pored aut linije imam neki osecaj,ma lagano,sve ce to na kraju biti dobro:)...

Razocarenje turnira...Hrvatska,cenim ispadanje odmah posle grupne faze...A ako moram izdvojiti neku od top kontendera reci cu mozda i iznenadjujuce Francuska...cuj mozda :D

Naravno repka za koju navijam od kad znam za sebe je Urugvaj i to se nece promeniti :dirol:

Čekićar
Posts: 2219
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Svetsko Prvenstvo 2026 - Amerika, Kanada, Meksiko

Post by Čekićar » Wed Jun 10, 2026. 5:32 pm

Jos nesto da dodam,turnir osvaja juznoamericka repka 99,99%

Opusteno mogu da vidim Kolumbiju,Ekvador ili Urugvaj u 1/2 pored Brazila i Argentine...

Sudijski kriterijum takodje nece odgovarati evropljanima,ko malo gleda juznoamericki fudbal zna kakva se tu makljaza pusta....Manekenima nece biti dobro,jedva cekam :D

Batice afrikanerima ne verujem nista,nisu takticki potkovani a ne dovode evropske trenere idioti....Izuzev Maroka gde se vidi evropski uticaj i smek...Cak na severu Maroka postoje 2 grada pod kontrolom Spanije iako Maroko polaze pravo na te teritorije pa cesto dolazi do dijaloga...

Da odem i korak dalje,SP bez evopskog polufinaliste osim u slucaju da igraju medjusobno ili protiv afrikanera 1/8 i 1/4...Svestan sam cinjenice da cu ispasti genije ili budala ali tako generalno i zivim :D

Iznenadjenje turnira: Keito Nakamura

Daj kod za fantasy ligu,mora se to igrati :dirol:

User avatar
Batica ubica
Posts: 4125
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Svetsko Prvenstvo 2026 - Amerika, Kanada, Meksiko

Post by Batica ubica » Thu Jun 11, 2026. 6:08 pm

Čekićar wrote:
Wed Jun 10, 2026. 5:32 pm
Jos nesto da dodam,turnir osvaja juznoamericka repka 99,99%

Opusteno mogu da vidim Kolumbiju,Ekvador ili Urugvaj u 1/2 pored Brazila i Argentine...

Sudijski kriterijum takodje nece odgovarati evropljanima,ko malo gleda juznoamericki fudbal zna kakva se tu makljaza pusta....Manekenima nece biti dobro,jedva cekam :D

Batice afrikanerima ne verujem nista,nisu takticki potkovani a ne dovode evropske trenere idioti....Izuzev Maroka gde se vidi evropski uticaj i smek...Cak na severu Maroka postoje 2 grada pod kontrolom Spanije iako Maroko polaze pravo na te teritorije pa cesto dolazi do dijaloga...

Da odem i korak dalje,SP bez evopskog polufinaliste osim u slucaju da igraju medjusobno ili protiv afrikanera 1/8 i 1/4...Svestan sam cinjenice da cu ispasti genije ili budala ali tako generalno i zivim :D

Iznenadjenje turnira: Keito Nakamura

Daj kod za fantasy ligu,mora se to igrati :dirol:
730S6UAK

Upadajte :D

Afrikaneri crnci će najbolje podneti vremenske uslove jer su naviknuti na trčanje po vrelini + su kao i uvek nivo iznad svih što se tiče prirodne izdržljivosti tako da je to njihova prednost. Senegal ima dosta dobrih igrača i mislim da mogu da iznenade. Što se tiče Maroka otpao je Agerd znači pojačani su :D :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 4863
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Svetsko Prvenstvo 2026 - Amerika, Kanada, Meksiko

Post by Irriducibili » Fri Jun 12, 2026. 4:30 pm

Čvrsto verujem u Španiju, tim bez slabe tačke, koji vec godinama igra zajedno

Evo me i u fantaziju, voljan da mi opet gledate u ledja :dirol: :yahoo:
non mollare mai

Čekićar
Posts: 2219
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Svetsko Prvenstvo 2026 - Amerika, Kanada, Meksiko

Post by Čekićar » Sun Jun 14, 2026. 3:06 pm

Broj 6 iz maroka,kakva igracina...Posle vidim da ima samo 18 godina...Neverovatno su napredovali,samo izbacuju igrace,kaze mi drugar koji prati fudbal kao ja kosarku da ih je masu u evropi po mladjim kategorijama...

User avatar
Batica ubica
Posts: 4125
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Svetsko Prvenstvo 2026 - Amerika, Kanada, Meksiko

Post by Batica ubica » Mon Jun 15, 2026. 8:27 pm

Veliki bod za Zelenortska ostrva! Kakva partija golmana Vozinje koji ima 40 godina, čovek je imao nekoliko odličnih odbrana. Još su pred kraj uspeli da zadrže nekoliko lopti gore i da prenesu težište igre kod Španaca.

Veliki šok za Špance jer je ovde očekivana laka pobeda, sad moraju da se vade protiv Urugvaja i SA. Jamal je definitivno van forme posle povrede, trebaće mu vremena.

Juče Nemci ubiše nesrećni Kurasao. Iznenađenje je i bod Katara protiv Švajcarske koja je imala nekoliko šansi da reši utakmicu.

Bosna je izvukla bod protiv Kanade i pobedom nad Katarom bi praktično obezbedila prolaz dalje. Kanada je jedini domaćin koji nije pobedio, Meksiko je dobio nesrećnu Južnu Afriku a Amerika je dobila Paragvaj.

Jebem ti ove termine pola utakmica ne mogu da gledam :D :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Čekićar
Posts: 2219
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Svetsko Prvenstvo 2026 - Amerika, Kanada, Meksiko

Post by Čekićar » Fri Jun 19, 2026. 1:25 pm

Svaka cast Mesiju,iako nikada nisam bio njegov fan,covek je i dalje majstor ali sudija mu je oprostio cist crveni karton,var se nije ni ukljuci....Donji kramponi na tetivi a gornji na listu mislim fudbal gubi svaki smisao....Ako djonom stanes na kopacku to je zuti,sve iznad toga je direktan crveni...
Čekićar wrote:
Wed Jun 10, 2026. 5:32 pm


Iznenadjenje turnira: Keito Nakamura

Meto ga brat holandjanima :dirol:

Sto se tice fantazija dzabe i teski diferencijal Nakamura kada 4 CS gubim u 90+...Koliko je frustrirajuci fudbalski fantazi to je strasno..Sinoc cak i sa igracem vise u 90+

User avatar
Batica ubica
Posts: 4125
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Svetsko Prvenstvo 2026 - Amerika, Kanada, Meksiko

Post by Batica ubica » Wed Jun 24, 2026. 5:41 pm

Dosta iznenađenja na SP. Kongo uzeo bod Portugalu, Zelenortska ostrva posle Španije uzela bod i Urugvaju, sinoć Gana Englezima, Iran Belgiji. Smanjila se razlika između top reprezentacija i ovih slabijih. Danas su svi pripremljeni, svi imaju mogućnost da te analiziraju, da se spreme za tebe. Uz pravo zalaganje, fokus i stav svako svakome može da napravi probleme ovde.

Holandija je odigrala ozbiljnu utakmicu protiv Švedske pre neki dan. Gakpo kako obuče dres Holandije pretvara se u Ronalda iz 2012. Brobi je ozbiljna sila zbog igre leđima od gola, može da ostavi na leđima svakog štopera.

Mesi igra kao da mu je 30 godina. Neverovatno kakva je to lakoća igranja i dalje. Argentina je opet ozbiljan favorit.

Francuska je sila i mislim da je po njih dobro šro je Due preseljen na klupu jer Due, Mbape, Olise i Dembele ne mogu da funkcionišu svi zajedno. Pogotovo ako je Olise 10 u toj formaciji.

Norveška je crni konj, sa Halandom i Edegardom na jednu utakmicu može da bude svašta.

Sinoć je Ronaldo prokinuo što mi je jako drago jer su previše srali po njemu posle prve utakmice, javila se i Kurta i Murta da sere po jednom od najboljih igrača svih vremena. Pritom Portugal generalno nije odigrao neku utakmicu.

Bosna večeras igra za prolaz dalje protiv Katara. Ko tu pobedi ide dalje.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Čekićar
Posts: 2219
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Svetsko Prvenstvo 2026 - Amerika, Kanada, Meksiko

Post by Čekićar » Thu Jun 25, 2026. 9:28 pm

Kakav je jazavac Nagelsman,izvodi najjaci tim a sigurno je prvi u grupi…

-Umesto da ucini sve da posalje zajebani Ekvador sa 3. mesta u grupi na neku prvoplasiranu ekipu ..

-Ne kazem da namerno pusti,to nije dobro za timski duh,mentalitet,atmosferu…Ali je skroz ok da da sansu i rezervistima

-Takodje u turnirskom sistemu nije lose kiksnuti jednu u grupi da ekipa ne poleti,da se skupi..Primera je milion a poslednji medju njima je Argentina koja je izgubila od Saudijske Arabije pa postala prvak sveta..

Zao mi Ekvadora,protiv Obale imali 2,3 okvira gola i prime ga u 90….Protiv Kurasao promasili dorucak,rucak i veceru,jednostavno lopta nije htela u gol…

Ali verujem da mogu dobiti i prvi tim Nemacke 1-0 ili 2-1…

Moji Urusi takodje na konopcima….

Moram spomenuti i Keirosa koji je najbolji selektor za te manje limitirane repke…Gana u rasulu totalnom,savez u kurcu,mnogi igraci ne zele da igraju,propustili africki kup nacija…Dodje pragmaticni Keiros mao pred SP,povuce ih u krilo golmanu i igra na 0 i peca kontre😂…Izgubili sve u pripremama,Panama ih dominirala,puknu im kontru u 95 i posle Engleze ostave na nuli…Teska bunkercina😂

User avatar
Batica ubica
Posts: 4125
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Svetsko Prvenstvo 2026 - Amerika, Kanada, Meksiko

Post by Batica ubica » Thu Jun 25, 2026. 9:37 pm

Čekićar wrote:
Thu Jun 25, 2026. 9:28 pm
Kakav je jazavac Nagelsman,izvodi najjaci tim a sigurno je prvi u grupi…

-Umesto da ucini sve da posalje zajebani Ekvador sa 3. mesta u grupi na neku prvoplasiranu ekipu ..

-Ne kazem da namerno pusti,to nije dobro za timski duh,mentalitet,atmosferu…Ali je skroz ok da da sansu i rezervistima

-Takodje u turnirskom sistemu nije lose kiksnuti jednu u grupi da ekipa ne poleti,da se skupi..Primera je milion a poslednji medju njima je Argentina koja je izgubila od Saudijske Arabije pa postala prvak sveta..

Zao mi Ekvadora,protiv Obale imali 2,3 okvira gola i prime ga u 90….Protiv Kurasao promasili dorucak,rucak i veceru,jednostavno lopta nije htela u gol…

Ali verujem da mogu dobiti i prvi tim Nemacke 1-0 ili 2-1…

Moji Urusi takodje na konopcima….

Moram spomenuti i Keirosa koji je najbolji selektor za te manje limitirane repke…Gana u rasulu totalnom,savez u kurcu,mnogi igraci ne zele da igraju,propustili africki kup nacija…Dodje pragmaticni Keiros mao pred SP,povuce ih u krilo golmanu i igra na 0 i peca kontre😂…Izgubili sve u pripremama,Panama ih dominirala,puknu im kontru u 95 i posle Engleze ostave na nuli…Teska bunkercina😂
Čovek koji je svojevremeno bio mozak Fergusonovog Junajteda. Pričali su mnogi igrači kako je Keiroš vodio treninge i kako se pitao oko taktike, dok je Ferguson radio menadžerski posao, odnos sa igračima itd. Mislim da je baš Evra pričao kako nisu bili ista ekipa taktički kad je Keiroš otišao. I Roj Kin ga je hvalio iako je Keiroš udario na njega svojevremeno, znam da je pričao da Keiroš voli defanzivnu organizaciju, da su mu ekipe kompaktne itd. Otuda ne čudi ovaj bod protiv Engleza.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply