Finale svetskog prvenstva u košarci 2002, Indianapolis, SAD

Sve o istoriji.

Moderator: Moderator

Post Reply
User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Finale svetskog prvenstva u košarci 2002, Indianapolis, SAD

Post by CikaZika » Mon Jul 29, 2019. 12:28 am

Krovna košarkaška organizacija pre nekoliko dana na svom zvaničnom youtube kanalu okačila snimak celog finala u jako dobroj rezoluciji, imajući u vidu da je to bilo pre nešto manje od skoro 20 godina.

Čuveni okršaj Divca, Peđe, Bodiroge protiv Manua, Oberta i sjajnih Argentinaca. Čuveni sudija Picilkas, koji nam je, malo je reći, progledao kroz prste u poslednjem napadu regularnog dela. Partija Bodibonda, koja je usla u knjige, 27 poena, kada nikog nije islo, Dejan je preuzeo odgoovornost i još jednom mu hvala za svu radost tada, koje se i ja sećam, iako sam bio dosta mali.

Za sve one koji se rado sećaju mogu se podsetiti kako je to izgledalo, veče kada je ceo svet gledao kako tadašnja Jugoslavija postaje šampion sveta!

Uživajte!

Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Hamato_YoSHi
Posts: 96
Joined: Fri Aug 02, 2019. 3:41 pm

Re: Finale svetskog prvenstva u košarci 2002, Indianapolis, SAD

Post by Hamato_YoSHi » Sun Aug 04, 2019. 7:49 pm

CikaZika wrote:
Mon Jul 29, 2019. 12:28 am
Krovna košarkaška organizacija pre nekoliko dana na svom zvaničnom youtube kanalu okačila snimak celog finala u jako dobroj rezoluciji, imajući u vidu da je to bilo pre nešto manje od skoro 20 godina.

Čuveni okršaj Divca, Peđe, Bodiroge protiv Manua, Oberta i sjajnih Argentinaca. Čuveni sudija Picilkas, koji nam je, malo je reći, progledao kroz prste u poslednjem napadu regularnog dela. Partija Bodibonda, koja je usla u knjige, 27 poena, kada nikog nije islo, Dejan je preuzeo odgoovornost i još jednom mu hvala za svu radost tada, koje se i ja sećam, iako sam bio dosta mali.

Za sve one koji se rado sećaju mogu se podsetiti kako je to izgledalo, veče kada je ceo svet gledao kako tadašnja Jugoslavija postaje šampion sveta!

Uživajte!

https://www.youtube.com/watch?v=wD5P0oBayxY
Hvala za snimak Cika Zika. Slavila je cela zemlja tu noc, opet sam se najezio. Trebali smo ranije resiti mec, ali i ovi su bili sjajni. Ostaje pomalo gorak ukus zbog te odluke, ali mislim da smo zasluzili to. :drink: Bodiroga majstor. Inteligentan kosarkas, koji je tada odlucio da je bolje biti kralj u Evropi, nego obican komandant ili vojnik u NBA.
私は1つの名前しか知りません

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Finale svetskog prvenstva u košarci 2002, Indianapolis, SAD

Post by MMM » Tue Sep 08, 2020. 12:32 pm

Pre 18 godina igrala je rokenrol cela Jugoslavija.

Post Reply