Filmovi

Filmovi, serije, muzika, tehnologije, putovanja...

Moderator: Moderator

User avatar
Dovla_
Posts: 433
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:28 am
Location: 011

Re: Filmovi

Post by Dovla_ » Mon Jan 27, 2020. 11:00 pm

Gledao večeras,ko voli Ričija neće se razočarati,odličan

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Filmovi

Post by MMM » Tue Mar 17, 2020. 11:29 am


User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Filmovi

Post by Tajler Darden » Wed Mar 25, 2020. 9:40 pm

Gledam ovaj Kičićev film na RTS, Realna priča se zove... Malo me podseća na American Beauty, glavni lik u krizi srednjih godina, neostvaren, bračna kriza... Više sam očekivao.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: Filmovi

Post by Asterix » Thu Aug 27, 2020. 3:57 am

The Game- Majkl Daglasom iz 1997
The Firm- Tom Kruz iz 1993
Kad jagnjici utihnu -Entoni Hopkins ima vise djelova odlican film preporucujem mada sig su ga mnogi od vas gledali..
The Deer Hunter- Robert De Niro
Vertigo-Hickokov film :))0
Nisam nesto obracao paznju na ovu temu, ali ko nije pogledao ove filmove neka obavezno pogleda svaki je fenomenalan vjerujte u moje preporuke :D

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Filmovi

Post by MMM » Tue Sep 01, 2020. 3:46 pm

Kako je usled pandemija smanjen priliv novih filmskih sadrzaja ne bi bilo lose podsetiti se nekih starih dobrih filmova.

Za danas vam preporucujem ekranizaciju pisaca scenarija Davida Leviena i Brajana Kopelmana koji su zajedno sa rediteljim Dalom daleke 1998. uz pomoc tada mladih nada Holivuda Dejmonom, Nortonom i Grecen Mol prikazali sta se desava oko pokeraskog stola u filmu Pokerasi tj. originalnog naziva Rounders. Takodje i jedan noviji film od pre dve godine Everybody Knows (Todos lo saben).

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: Filmovi

Post by B13 » Wed Sep 09, 2020. 1:01 am

Bio sam juče u bioskopu, gledao Tenet. Kao veliki fan Nolana, mogu da kažem da je film teško sranje. Dijaloge kao da mu je pisao Radoš Bajić, kasting radila Radoševa ćerka, glavna uloga Radošev sin, a montažer mali Toma iz Svecke.

Glavni gluma ima poznatog tatu. Nije Radošev, nego Denzelov sin. Dečko je promašio profesiju. Pokušaj glumljena Bonda sa metar pedeaet i nekim konstantnim pućenjem usnica dok priča, sa harizmom morskog krastavca bez ikakvog talenta, jednostavno ne ide.

Priča pretenciozna sa tako nekim prazninama kod osnovnih filmskih stvari, prosto neverovatno šta je Nolan sebi dozvolio. Čovek je preveiiko ime da bi ga kritika i publika sahranila nakon ovakvog debakla, i jaše sad na hajpu.

Citat iz članka nekog kritičara, čija je tema zašto je ovo najlošiji Nolanov film:
Nolan seems to be in the spy genre for the action, which is fine, but it also renders Tenet into no better than a Michael Bay movie but in a three-piece suit instead of a t-shirt and jeans.


Kada dopustiš sebi da te stave u istu rečenicu sa Majkl Bejom, stvarno treba ozbiljno da se zapitaš šta radiš.

150 minuta u bioskopu bez klime zbog mera protiv kovida, zapalio sam se. Bioskop će sledeći put da me vidi nakon vakcinacije :D

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: Filmovi

Post by Hiro Onoda » Tue Sep 15, 2020. 9:34 pm

Najveci problem Tenet-a je taj sto je ovo za Nolana vec vidjeno jer njegov zastitni znak je da dvije scene koje se ne desavaju istovremeno on montira neizmenicno.
To je radio u svakom filmu,ne racunam Betmena u njegove najbolje,i u vecini(pogotovo Prestige i Inception)to funkcionise ali u ovom on ih ne montira nego se te dvije scene desavaju jedna kraj druge sto ubija bilo kakvo iznenadjenje.

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: Filmovi

Post by B13 » Wed Sep 16, 2020. 2:15 pm

Ne znam ni sam šta je najveći problem, pošto ih ima gomila. U pravu si da nema ni jedan "mindblow" momenat, ali svakako ono što je napisano je jako loše. Čitao sam negde da su mu svi najbolji filmovi nastali u saradnji sa bratom, što možda i jeste tačno. Čovek je kao mašina i nemoguće je da napiše bilo šta što će imati i trunku emocije. U ovom filmu ima pokušaj emocionalne razrade, ali boli koliko je loše napisano i koliko usiljeno sve izgleda. Na to imamo i pokušaje glavnog junaka da bude duhovit u par scena, pa je to ispalo, kako bi mladi danas rekli "krindž". Likovi su bez bilo kakve dubine, što se mene tiče mogli su sve da ih pobiju, nisam imao nikakav problem sa tim.

Ima tako nekih, ne mogu da kažem rupa, ali ne znam koja bi reč bila podobnija, evo nekih primera
Spoiler!
Upozna plavušu, odmah bi sve rizikovao zbog nje, samo mu je ona bitna, iako nikakvu konekciju nisu napravili.

Odnos i razgovor sa onom Indijkom koju je takođe tek upoznao, a nije mi najjasnije ni kako je došao do nje.

Lični favorit mi je jurnjava na ulicama Taljina gde on iskače iz jednog vozila i uskače u drugo u pokretu, gde samo što nije došlo do sudara, on sa zadnjeg sedišta u full brzini stiska kočnicu do koje je jedva dosegao sa dva prsta na ruci i auto koči u mestu :lol:

Plavuša polumrtva na krevetu, ova dvojica pričaju kako će ako ga ne zaustave, svi ljudi na svetu biti mrtvi, a ona uskače sa "Including my son?". :lol:
Ima joŠ dosta tako nekih momenata kojih sad ne mogu da se setim, a pored svega toga, imam probleme i sa rupama u glavnoj priči.

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: Filmovi

Post by Hiro Onoda » Wed Sep 16, 2020. 4:48 pm

Prije nekoliko godina je pominjano da bi Nolan imao zelje da rezira film o Dzejmsu Bondu posle ovoga filma nema potrebe za tim jer je ovo u osnovi SF verzija Bonda.
Imas zlikovca koji zivi na jahti sa plavusom kao zenom koji je Rus i koji hoce da unisti planetu pritiskom na dugme a heroj ima 10 minuta da to spreci,to da nekom prepricas sigurno bi pomislio da je u pitanju film o Bondu.
Za mene je najveci "krindz" bio akcenata Brane jer svaki put kada bi nesto rekao ja sam imao utisak da slusam Radeta Serbedziju u jednoj od njegovih beskrajnih uloga ruskog oligarha,generala,spijuna,mafijasa.

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: Filmovi

Post by B13 » Thu Sep 17, 2020. 2:26 am

Ma ceo film je jedan veliki kliše, a kao što sam već napisao u prvom postu, ovaj glumac ne može da iznese taj Bond momenat. Ako već stavljaš glavnog lika od metar i po, nemoj da guraš uz njega najvišu ribu koja postoji u Holivudu i na sve to ne snimaj ih u istom kadru, jer ti ovaj onda izgleda još smešnije. Ko bi na osnovu filmova mogao da zaključi da je Tom Kruz hobit?

Na sve to, apsolutno je neharizmatičan, i po mom mišljenju netalentovan. Nažalost, u nedostatku crnih mladih glumaca, ne bi me iznenadilo da ovaj za ovu blasfemiju od filma dobije i nominaciju za Oskara. Isto tako, u narednim godinama, verovatno nas očekuje gomila filmova i kojima je on glavni lik, pošto mu je od mladih tamnoputih glumaca najveća konkurencija sin Vila Smita, koji je čak i od njega gori.

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: Filmovi

Post by B13 » Sat Sep 19, 2020. 6:16 pm

Je l' ima neko neki besplatan vpn za netflix na androidu? Instalirao sam neki sa gugl pleja, prijavljuje mi da zna da sam na vpnu i neće da pušta.

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Filmovi

Post by MMM » Sat Sep 19, 2020. 8:40 pm

Opera vpn radi na netflixu, a i TunnelBear funkciinise odlicno :)

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: Filmovi

Post by B13 » Sun Sep 20, 2020. 1:04 pm

Hvala.

Instalirao sam juče nordvpn i našao neke naloge na netu, radi sve kako treba.

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Filmovi

Post by MMM » Sat Oct 31, 2020. 1:37 pm

Ser Šon Koneri je preminuo.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Filmovi

Post by Monogamija » Sat Oct 31, 2020. 2:36 pm

Nek mu je večna slava! Koliko harizmatičan i kvalitetan glumac.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

Post Reply