Serije

Filmovi, serije, muzika, tehnologije, putovanja...

Moderator: Moderator

User avatar
killchrome
Posts: 23
Joined: Wed Nov 06, 2019. 12:33 pm

Re: Serije

Post by killchrome » Thu Nov 28, 2019. 1:32 pm

odlican je, ali samo 8 epizoda i to po 30 min...premalo

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: Serije

Post by B13 » Thu Nov 28, 2019. 3:29 pm

Gledate seriju koja se emituje na Disney+ :D

Je l može da se gleda nevezano od Ratova zvezda, pošto veća glupost od te reciklirane franšize ne postoji?

User avatar
killchrome
Posts: 23
Joined: Wed Nov 06, 2019. 12:33 pm

Re: Serije

Post by killchrome » Thu Nov 28, 2019. 4:36 pm

moze da se gleda ali ako ne volis SW univerzum mislim da te nece zanimati previse

svakako je daleko bolje odradjeno nego bilo koji od prethodnih, pa barem 5 SW filmova

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Serije

Post by Tajler Darden » Fri Nov 29, 2019. 5:18 pm

Odgledao sam prvu sezonu Farga. Nije bilo potrebe da čekam ovoliko godina. :D
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Re: Serije

Post by Brižni-ponovo napada » Sat Nov 30, 2019. 3:50 pm

Ne znam da li je neko pisao o seriji “Zaspanka za vojnike” ali nakon odgledane 4te epizode imam samo da kažem da je ODLIČNA!
Pusti,pusti da te Mozli

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Serije

Post by Monogamija » Tue Dec 03, 2019. 8:23 am

Odgledah Senke sad za vikend. Odlična druga sezona, kako je nekako sporo krenula, od 2. do 9. epizode je fenomenalno. 10. epizoda je zaslužila da traje bar 2 sata jer su prikazana jako bitna dešavanja i za istoriju Srbije i za Jugoslaviju kao tvorevinu, a sve su smestili u 20ak minuta uz onaj ostatak epizode oko razrešavanja dešavanja na Žrnovu i pozadina toga.

Drago mi je što su ostavili dosta prostora za 3. sezonu (treba je dočekati u pm :D ).

Mada, obzirom koliko je taj deo istorije pod velom tajne mislim da je ovo sasvim dobra sezona da nam približi klimu i centre moći iz tog vremena.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Sezione
Posts: 546
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:06 am

Re: Serije

Post by Sezione » Wed Dec 04, 2019. 1:45 am

Meni celokupan utisak veoma dobar

I politika i istorija i malo krimic naravno. Ima svega, treba to sve sklopiti sto je sasvim ok odradjeno

Naravno, ima nekih stvari koje su bile ocigledne ali ima i nekih koje nisu(ja npr nisam provalio ko je ubica ali se nisam ni opterecivao time uopste)

Mnogo mi je drago sto se ispostavilo da se prica vrti oko onoga na Zrnovu kraju(da ne stavljam spojler)

Sa glumacke strane, Bergam ocajna glumica, kao da stavis Branda na gol Juventusa, bas lose al sam Bjela zna sto je izabrao(ovako sam ja izgovarao one 3 recenice kad sam glumio drvo u priredbi). Kolje seriju neverovatno. I ona hrvatica Paraminski tanka. Djuricko isto iako nema neku zapazenu ulogu sa onim mrstanjem je presmesan al jbg ortak mu snima seriju naravno da ce da ga ubaci mada bi ono brda ljudi mnogo bolje odigralo. Dugalic pokidao kako glumi iako glumi ogromnog indijanca Peru kapiju iz rl koji tada stvarno jeste bio uticajna licnost

Mustafa i dalje dobar, Krojaca su malo skrajnuli jer je predvidiv taj deo radnje ocito, Ante Godina tj ovaj batica sto ga igra me u ovo malo sto se pojavio neopisivo podsetio na Brodija i Luku Cangretu a pojma nemam zasto

Srbija tj. KJ je tad bila bas u istorijski mutnom periodu i realno se i malo zna u danasnje vreme o svemu tome sto je jako cudno.

Ima prostora i za trecu ako hoce da snimaju, verovatno hoce do pocetka ww2 da spakuju trecu sezonu i da zaokruze lepo.

Gordan Kicic je decko debil, kapiram da je onakva uloga, ali nzm meni do jaja mentolska gluma al uklapa se nekako ta polupsiho uloga u ceo ovaj balkanski lonac

E da, Diklic i Strugar odlicno odigrali svoje uloge

Najjaca riba ona Alimpijeva

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Serije

Post by Monogamija » Wed Dec 04, 2019. 7:51 am

Po mom mišljenju, Kičić je odlično ušao u ulogu i izneo je do samog kraja. Čak je bolje odglumio nego u prvoj, što je negde i za očekivati jer je pravi gramzivac koji ne pita kako doći do uspeha. Slažem se za Maju Bergam, dosta lošije u odnosu na 1. sezonu. Đuričko mi je nekako simpatičan iako je evidentno da je smešan, iako mislim da je Miloš Timotijević kao stvoren za tu ulogu glavne pandurčine, ali njega su već ispucali u prvoj sezoni.

Ubeđen sam da će biti 3. sezona, jer sve ukazuje na to, i kraj i scena gde je Hitlerova "svastika" u prvom planu. Samo se nadam da neće biti previše novih glumaca i da će Krojač imati malo ozbiljniju ulogu. Takođe, ne treba zaboraviti koliki je uticaj imao Knez Pavle u dešavanjima od atentata do proterivanja u Grčku.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: Serije

Post by B13 » Thu Dec 05, 2019. 5:44 pm

Odgledao sam 8 epizoda, druga sezona mi je blagi užas. Ipak, odgledaću do kraja, kad sam već stigao do ovde. Razvodnili su priču, gomila nebitnih scena, kao da su tu da bi epizoda dobila na dužini. Kad me ovako ubije u pojam veći deo serije, ostajem indiferentan i na neke kvalitetne momente.

Prva epizoda sezone ne služi apsolutno ničemu, odnosno ima ulogu da pokaže koliko su para grunuli i koliko je sve to ekstravagantno.

Sinu izmislio ulogu, a i boks i kladionica me neodoljivo podseća na Peaky Blindersa. Plagijat ala Siniša Mali.

Smetaju mi i nebuloze tipa. Mustafa čovek sa hiljadu lica, niko ne može da ga nađe, komiterna pravi akciju, Bojana se nalazi sa grofom, razilaze se, Mustafa je čeka iza ćoška, i onda se ljube. Sve to prati Bjela. Ova Bergam stalno tripuje da joj rade o glavi, Tula joj ne veruje, ona se sa Bjelom najlaganije nalazi javno u bilo kom delu Bga, i to je ni najmanje ne brine. U najmanju ruku bezveze...

Za Bergam bih rekao da bolje glumi nego u prvoj sezoni, ali je kriminalna u obe. Takođe, zbog neinteresantnosti epizoda, u pojedinim je glavna zanimacija bilo proceniti da li je ugradila silikone ili ne. Zaključak devojke i mene je da je ugradila silikone :D

Ko je ubica sam otprilike provalio u 3. epizodi, i pored jeftinih pokušaja da navedu sumnju na Brstinu. Možda su namerno želeli da izgleda tako loše. U oba slučaja je bedno. E sad, videćemo do kraja da li sam bio u pravu.

Sve u svemu, daleko ispod očekivanja.

User avatar
Nutz
Posts: 142
Joined: Tue Jul 30, 2019. 2:25 pm

Re: Serije

Post by Nutz » Thu Dec 05, 2019. 10:14 pm

Bergam sramotno glumi. Kapiram da je tesko naci dobrih glumaca u Srbiji koliko ima likova u seriji, ali je bar jedan od glavnih glumaca mogao biti korektan. Meni se bukvalno smuci svaki put kad vidim njenu scenu. Nije mi to svakako pokvarilo uzitak u seriji, ali bih se slozio sa B13. Mnogo gora kopija prve sezone. Jedino sto vredi su istorijske cinjenice, koje se retko gde mogu videti na filmu. Bjelu mnogo cenim kao rezisera, ali ovo sa sinom mu nije trebalo. Em je mali los glumac, em su scene s njim potpuno nepotrebne. No dobro, korektno ubijanje vremena, ali svakako ne za 990 dinara.

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: Serije

Post by B13 » Fri Dec 06, 2019. 12:21 am

Koliko sam prozivao Radoša Bajića za nepotizam, kreće uvodna špica, kad iskočiše svi Bjelogrlići, pita me devojka, šta kažeš sad na ovo? Mada, Bjeli je olakšavajuća okolnost što ipak pravi kvalitet, i nema državno finansiranje, pa sa privatnim novcem može da radi šta hoće i da zaposli koga god iz porodice hoće.

Zanimljivo je da sam retko gde naleteo na neke loše komentare, mada vidi se da su ljudi oprezniji sa pohvalama.

User avatar
Sezione
Posts: 546
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:06 am

Re: Serije

Post by Sezione » Fri Dec 06, 2019. 1:23 pm

Boks scena ti je preslikana iz Snatch-a

Malo podseca i na Indijanu Dzounsa ono po Zrnovu na pocetku

Izgleda da sam ja jedini debil koji nije provalio ko je ubica ali iskreno se nisam uopste opterecivao. Aj napisi u spojleru kako si provalio i na koga ciljas ako te ne mrzi, mada mislim da si pogodio :D

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Re: Serije

Post by Brižni-ponovo napada » Fri Dec 06, 2019. 2:09 pm

Postoji li neki sajt gdje se mogu odgledati sve epizode?Bez torenta.
Pusti,pusti da te Mozli

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: Serije

Post by B13 » Fri Dec 06, 2019. 3:41 pm

Spoiler!
Trebalo bi da je Grabež ubica. Neke stvari koje ga odaju: sedi u kafani sa Kuzmanovićem, cela priča njihova, izgleda kao da je ovaj zaljubljen u njega, posle toga Kuzmanović odlazi, neko ga prati. Pronalazi onaj kovčeg, kasnij nema kovčega. Tu mi je već nešto bilo sumnjivo i zbog celog načina na koji ga gleda i pokušava da mu se približi, može da se donese pretpostavka da ga je pn pratio. Inače, lik je defitnivno odlično izneo svoju ulogu, jer je mutan od početka. Dalje, Bjela nalazi bajonet i daje ga njima dvojici. Proverava ga samo Grabež i kaže da nije taj bajonet. Iz mrtvačnice nestaje telo, niko ne zna gde je, Grabež se tu ubacuje i kaže da je on bio tu kad ga je preuzela porodica. Generalno, sve što je trebalo da provere on i Kuzmanović, proveravao je on sam, i uvek je donosio neke negativne rezultate.

Pri kraju skor svake epizode ide onaj miks scena uz jaku muziku, pa su tu obično red jebačine, red pijančenja, red ubistva, što dovodi do zaključka da se ubistvo dešava u istom trenutku kad i ovo. Uvek se menjaju raznorazni likovi, samo Grabeža nikad nismo videli u tim scenama.

Na kraju kad se spomenulo sirotište, očekivao sam da nađe njegovo ime tamo, mada to još nisam video, čije je ime pročitala, pošto sam stao ko onog dela kad su je komunisti uhvatili. Još ranije sam ga iz neke pretpostavke doveo u neki rodbinsku vezu sa Apisom, mada, tu možda grešim.

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: Serije

Post by B13 » Tue Dec 10, 2019. 5:55 pm

Poslednja epizoda Senki je blagi užas.

Generalno jako slaba sezona i baš loš utisak.

Toliko su razvodnili priču, toliko patetike. Montažer zaspao u zadnjoj epizodi, pa tako imamo scene pucačine gde se upucani bacaka, a nigde tragova ustreljivanja. Zeleni ekran nekoliko puta je nova doza amaterizma u srpskoj kinematografiji. Scena između Bergam i one Hrvatice je što scenarijski što glumački na nivou onih izmišljenih i isceniranih Porodičnih tajni, što su išle valjda na happyu. Zatrpani Bjela u pećini nakon jednog hica, ispod gomile šuta i čak i delova cigli :lol: Ostali su i nedorečeni, zbog čega ubica ubija, i zašto se on sveti?

Mogu do sutra da nabrajam šta sve ne valja. Udarila slava prve sezone u glavu, kao i za Ubice mog oca. Fascinatno je koliko možemo da sjebemo sve što valja. Baš baš loše.

Post Reply