Gejmerski kutak

Filmovi, serije, muzika, tehnologije, putovanja...

Moderator: Moderator

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Re: Gejmerski kutak

Post by Brižni-ponovo napada » Tue Oct 15, 2019. 3:52 pm

fabricio wrote:
Tue Oct 15, 2019. 2:24 pm
U online meniju fife sam vec proveo oko 50 sati, znaci bez utakmica.
Poslednjih dana svako vece po 2-3 sata odsedim sa dva drugara na slusalici...

Meni je ovo najbolji online ikada (ne ovogodisnji, nego generalno fifin online mod). Toliko sati i sati ode u ovo, da se to ne sme. Pronasli su zaraznu zicu, toliko jaku da me igranje utakmica ne interesuje koliko sporedne stvari oko onlinea.

Good job Fifa. PES ovo nema ni u naznakama, niti je imao.

A Igra kao igra, meni kao i svaka druga fifa, ni ne provaljujem razlike osim ako nisam upucen u njih (da procitam negde pa obratim paznju)
Pa nego sta radis kad ne igras utakmice? :D
Pusti,pusti da te Mozli

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Re: Gejmerski kutak

Post by Brižni-ponovo napada » Tue Oct 15, 2019. 3:55 pm

Monogamija wrote:
Tue Oct 15, 2019. 3:38 pm


Ne ne, sasvim korektno, malo je zeznuto kada se igra dnevno po suncu, pa se malo prelama kada prelaziš iz hladovine na sunce, dešava se da na trenutak izgubiš pojam o lopti.

Mene su razocarali prije 6-7 godina sa grafikom uopste i od tada igram samo Fifu...

Inace bili neki apdejti za Fifu i sad mnogo bolje izgleda,korigovali su dosta stvari i provalio sam u cemu je problem sa odbranama.
Problem je u tome da je fabricki mnogim timovima namjesteno da igraju visoki presing kad izgube loptu,zatim presing cim protivnik takne loptu,sto je veliki problem jer sa malo boljim spicom lagano cimas stopere i ides 30m sam i izlazis 1na1 sa golmanom...nerealno tako puno golova pada
Pusti,pusti da te Mozli

User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: Gejmerski kutak

Post by fabricio » Tue Oct 15, 2019. 4:03 pm

Brizni,

Cim me to pitas, pretpostavljam da nikad nisi se susreo sa Ultimate Team na Fifi?
Proces objasnjavanja je predug, tako da bolje da probas i sam vidis nego da se ja mucim :D
"History has the name - Conor McGregor"

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Re: Gejmerski kutak

Post by Brižni-ponovo napada » Tue Oct 15, 2019. 4:06 pm

Istina :D

Meni je najjace u Fifi ono sto su jos prije uveli,a to je da se broje svi mecevi,pravi svako svoj nick,cijela statistika i istorija se pise,ne moze da se laze :D
Pusti,pusti da te Mozli

User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: Gejmerski kutak

Post by fabricio » Tue Oct 15, 2019. 4:16 pm

U najkracem, (savo da pusi k...)
Proces nabavke igraca se radi na 100 nacina. Bezbroj modova koj iti donose pekove za otvaranje i igrace.

Najbolji mod prosle godine mi je bio kad premier liga izbaci igraca meseca, onda se boris za tu karticu.

Recimo azar kad je bio prosle godine, regular ocena mu je bila ne znam, 89, a ova kartica je bila nesto tipa 94...95 mozda, kad je proglasen za igraca meseca.

Dobijes 10 zadataka recimo,
jedan je da sastavis samo igrace iz belgijske lige, ali nije to lako, moras da odes na market, kupis te igrace, trosis coinse...
Jedan zadatak je da sastavis 11 belgijanaca iz 11 razlicitih liga ... i sve tako do najtezeg poslednjeg zadatka, tipa, treba ti 11 90+ rated igraca (znaci da je tim preskup i da ti treba bar 10 dana da kupis 11 takvih igraca dok zaradis coinse), od toga da budu 2 belgijanca, jedan iz premier lige, jedan iz spanske, da hemija bude 100 i da bude jedan igrac iz rodnog grada Azara... itd, kapiras...
Nije samo da kupis igrace, nego da se oni sloze da hemija bude 100 . To uopste nije lako, uklopiti te igrace, pa nabaviti pare da ih kupis...

To je jedan od mnogo modova i prezanimljivi su. Ja to sa drugarima zajedno sastavljam jer mi je pretesko sam. Kad oni nisu tu, treba mi pomoc youtuba.
Kad dodje onaj najtezi zadatak, okupimo se i isprobavamo desetine kombinacija dok nadjemo najjeftiniju varijantu koja se slaze za sastaviti tim.

Baci pogled sa premotavanjem da vidis kako to izgleda ukratko kad imas vreme i kako izgledaju zadaci.
"History has the name - Conor McGregor"

User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: Gejmerski kutak

Post by fabricio » Tue Oct 15, 2019. 4:23 pm

Ultimate team je takav da ne igras sa klubovima, vec kupis 16 igraca koje god zelis i igras (ja ih imam stotine i stotine, ali 16 najboljih odabberes za prvi tim). Ali oni najbolji su skoro nedostupni. Jednog da priustis u mesec dana i na konju si. Zato te igra tera da resavas ove silne challenge i nabavis ih. Jer ako ih kupujes, ksotaju boga oca, od utakmica ne mozes da zaradis niakd da kupis Ronalda recimo.
"History has the name - Conor McGregor"

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Gejmerski kutak

Post by Monogamija » Tue Oct 15, 2019. 5:26 pm

To jeste velika prednost Fife, ali meni je nekako PES realnija igra.

Bitna napomena za zaljubljenike FMa. 2020. izlazi 19.11. na steamu.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: Gejmerski kutak

Post by fabricio » Tue Oct 15, 2019. 5:42 pm

Sto se "stanja na terenu" tice, dakle striktno gameplay,
To je vec individualno. Nemam animozitet ni prema PESu ni prema fifi licno. Fifa je pre par godina vazila za realniju, sad je nekako PES mozda jer fifa se bacila u arkadne vode... i previse.
"History has the name - Conor McGregor"

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Gejmerski kutak

Post by MMM » Thu Oct 17, 2019. 12:06 am


User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: Gejmerski kutak

Post by fabricio » Thu Oct 17, 2019. 6:51 pm

Sex u obliku video igre,
"History has the name - Conor McGregor"

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: Gejmerski kutak

Post by Monogamija » Thu Oct 17, 2019. 8:24 pm

Ja ga cepam na Psu, brutalan je, verujem da će grafika na kompu biti fenomenalna.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

Naka
Posts: 891
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:02 pm

Re: Gejmerski kutak

Post by Naka » Thu Oct 17, 2019. 10:55 pm

Fifa je cista arkada, a samim tim, mimo toga sto imaju licence (sada skoro) svih klubova nemaju tu dozu realnosti koju nudi PES.
Pes se takodje bazira na Anrilu, a ko se bavio malo projektovanjem u istom, zna koliko je to ozbiljan program u tom segmentu (od pokreta, kretnji, reakcija, fizike...)...
Igrati 1 na 1 PESu je fantazija (bukvalno te tera da razmisljas fudbalski).

User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: Gejmerski kutak

Post by fabricio » Thu Oct 17, 2019. 11:10 pm

PS5 ce najverovatnije imati kompatibilnost sa PS1, PS2, PS3 i PS4.

Kolekcionari konzola u blagoj nesvestici.
"History has the name - Conor McGregor"

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Re: Gejmerski kutak

Post by Brižni-ponovo napada » Sun Oct 20, 2019. 11:13 am

Hvala Fabri na objasnjenju gore,djeluje zanimljivo,mozda nekad i uspijem da probam :D


Posle 2 godine sam upalio Dotu,mnogo toga se promijenilo :D
Pusti,pusti da te Mozli

User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: Gejmerski kutak

Post by fabricio » Sun Oct 20, 2019. 8:26 pm

To jednom kad se proba, gotovo :D Posle osvanjujes svake noci do 6 ujutru sa podocnjacima do brade kako pokusavas da izvacaris Maradonu ili Pelea za par miliona coinsa i onda ti ga neko uzme ispred nosa... ehh
"History has the name - Conor McGregor"

Post Reply