FK Partizan

Arhiva.

Moderator: Moderator

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan

Post by Viduka » Fri Jun 26, 2020. 9:08 pm

Sta kaze Savo? Napada titulu sledece sezone? OK, ajde i to da vidimo.

Nemanjic
Posts: 870
Joined: Fri Sep 27, 2019. 4:44 pm

Re: FK Partizan

Post by Nemanjic » Fri Jun 26, 2020. 9:56 pm

@Viduka

Postujem tvoje misljenje,cak se sa dosta stvari slazem sa tobom,ali Savo Milosevic je najmanji problem Partizana.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan

Post by Viduka » Fri Jun 26, 2020. 11:03 pm

Nemanjic wrote:
Fri Jun 26, 2020. 9:56 pm
@Viduka

Postujem tvoje misljenje,cak se sa dosta stvari slazem sa tobom,ali Savo Milosevic je najmanji problem Partizana.
Trenutno je najveci. Od uprave je dobio sve sto je hteo i nije ostvario nikakve rezultate. U svakoj utakmici ove sezone, koja je mogla da pomogne da klub podigne na stepenik vise, on je kiksnuo. Konkretno tu mislim na dve utakmice protiv AZ-a i finale kupa. Sto je jos gore, sad je ispalo da smo ovu sezonu potrosili zarad razvoja mladih igraca??? Bar tako on kaze. To su gluposti. Isto tako je glupost misliti da ces sa istovetnom ekipom, sa kojom si gubio od Radnika i Spartaka da napadnes titulu. Da nece mozda Miletic naprasno da postane TAA, Scekic Ngolo Kante, a Lazar Markovic Salah? Covek izjavi da ima ekipu i da necemo dovoditi igrace, osim u slucaju da se neko proda??? Kako bre? Pa fale nam minimum desni bek i zadnji vezni. Minimum!

Da se razumemo, ne kazem ja da Savo nema neki potencijal, posto ga de facto ima, ali Partizan nije i ne sme da bude klub kome ce sve jedno biti da li se bori za trofeje ili ne. Meni je neprihvatljivo da smo mi 2 sezone, 10+ bodova iza zvezde. Briga me koliko i da li je liga regularna ili ne. To je neprihvatljivo. Polako se pretvaramo u klub "donor". Nesto kao recimo Keln ili Bayer Leverkuzen...Klubove koji ne inetersuju titule i koji su srecni kad njihovi igraci predju u Bayern. Kako ja da gledam na izjavu(parafraziram) "Mi tri godine nismo bili prvaci, pa je haos, hoce da nam skidaju glavu, a oni(Liverpool) nisu bili sampioni trideset"? Kao salu, zezanje? Necu, jednostavno ta vrsta humora me nervira i smatram je nepotrebnom.

Ja ne prihvatam i nikad necu prihvatiti nista drugo osim borbe za titulu do poslednjeg kola. Ne moramo da je osvojimo, ali moramo da se borimo. Situaciju kao u prethodne dve sezone, gde smo se mi od titule oprostili vec na polusezoni, za mene nije normalna i za to krivim Sava. Kad se na to doda, da ni kup nije bio sposoban da uzme, sa igrackim kadrom koji je ubedljivo najjaci u ligi, Savo mora biti proglasen za najveceg krivca za ovu sezonu.

Nemanjic
Posts: 870
Joined: Fri Sep 27, 2019. 4:44 pm

Re: FK Partizan

Post by Nemanjic » Sat Jun 27, 2020. 12:53 am

Preterujes,sad ispade da su se utakmice protiv Moldea i Malatije same dobile i da nisu bile bitne za klub.Dvomec sa Moldeom je najbitniji u sezoni,obezbedile su nam jos 6 evropskih utakmica,nije bas da smo pre toga stalno igrali grupnu fazu i borili se za prolece.Utakmica u Alkmaru je njegov najveci kiks,ali samo kad se uzme u obzir da smo vodili 0:2 do pred kraj.Da se podsetimo da je taj Alkmar do prekida sampionata u Holaniji bio jednak sa Ajaksom.Nije da smo bili apsolutni favoriti.Drugo,ne mislim da su gluposti da smo razvili igrace ove godine jer trenutno imas tri igraca koja mozes da prodas ukupno 20+ miliona,a nije da si to mogao na kraj prosle.Imas Filipa kojeg je gurnuo u vatru,imas Sadika koga niko nije hteo i koga smo svi zajedno pljuvali prvih dva meseca.

Drugo,kontradiktoran si.Prvo kazes da nam trebaju pojacanja kako bi se borili za titulu,a posle dole napises da imamo najbolji tim u zemlji.Zvezda ima bolji tim od nas,ja u to nemam dileme,to sto oni nisu pruzali na terenu dobre partije to je njihov problem,a i to sto smo bolje izgledali od njih valjda ima neke zasluge trenera.

Ono gde se slazem sa tobom je da ne prihvatam da se ne borimo za titulu,jednostavno moramo bar da se borimo do kraja.Slazem se sa tobom kada kritikujes neke takticke odluke Milosevica.Ocigledno je da imamo problem sa "malim" utakmicama i tu krivim trenera jer ocigledno da nije u stanju da dovoljno motivise ekipu.

O tome kako mu je uprava sve obezbedila ne zelim ni da pisem.Jedan od retkih koji je verovao u Sadika je Savo,da se ne lazemo i ta uprava ce se lepo omastiti o taj transfer,a dovesce kao i do sad zamene kao sto su Pesukic,Vujacic,Smiljanic,Scekic( koji je Bogu hvala odigrao posteno i solidno),dovesce se neki stranci kao sto je Sadik,koji su macka u dzaku,mozes da ga pogodis,a verovatno ces da promasis.Pa mi cele sezone nemamo zamenu za desnog beka koji to i nije,nemamo zamenu za zadnjeg veznog,zamenu za napadaca smo doveli na zimu.

Ja moram da kazem da je ono sto mi se svidjalo ove sezone je kako smo delovali u velikim utakmicama i ako i ja smatram da je moglo bolje.Zadovoljan sam fizickom spremom,jer je u prethodim sezonama to bio jedan od vodecih problema.Nisam zadovoljan jedino ucinkom u prvenstvu,ali daleko od toga da bih i pomisljao o otkazu treneru.
Dizem ove ruke za to da mu se da podrska da se sledece sezone napadne titula,pa tek na kraju mozemo da razgovaramo o statusu.

I na kraj,ne moze brate da ti ne bude bitno da li je liga regularna ili ne,mi ove sezone nismo imali pravo na kiks,ono nije bilo normalno,Zvezda je dobijala 90% utakmica,a neke znas i sam na koje nacine.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan

Post by Viduka » Sat Jun 27, 2020. 10:47 am

@Nemanjic

Pazi, meni bi najlakse bilo da pisem misljenje vecine. Tipa "podrska Savu", "pokrali su nas", "zvezda ne moze da nas dobije"..., ali necu, posto to ne otvara vrata diskusiji i nekoj samokritici. Sa druge strane i te kako stvara alibi u situaciji gde ne sme da ga bude. Realost, koliko god bolna bila, jeste da je ova sezona apsolutno neuspesna. Tako da su sve price oko razvoja mladih fudbalera, "brzini", modernom fudbalu...potpuno deplasirane.

Necu da duzim, svakako hvala na dijalogu i na zelji da se raspises. Mislim da je to i sustina foruma i da bi i drugi mogli da iznesu svoje misljenje.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sat Jun 27, 2020. 12:37 pm

Moj utisak je da je sezona razočaravajuća iz više razloga. Prvo opet smo se na polusezoni predali i više nismo imali šanse za titulu, 6 poraza i 4 remija u 30 kola su previše za tim koji je napadao titulu. Tu je bilo i dosta kikseva kući koji ne bi smeli da se događaju. Drugi razlog je onakvo ispadanje iz Evrope. Utakmica sa AZom tamo jeste jedna od najboljih evropskih utakmica Partizana zadnjih 10ak godina, ali ono pomračenje... I na kraju izmena gde izlazi Natho, igrač koji najviše zna sa loptom, a ulazi Vujačić koji je dobar momak ali je nekim kombinacijama zalutao u Partizan. 0:2 i igrač više na 6 minuta do kraja, zaista treba veliko umeće da se to ispusti... Treći razlog je kup, dozvolili smo Neši našmrkanom da uzme kup protiv nas.
Svaka čast za dobijene derbije i igru u njima, za mečeve protiv Malatije ovde i Moldea tamo ali za ovkire Partizana to je malo.
Neko pomenu gore pojačanja, Savo je dobio pojačanja kakva je dobio retko koji njegov prethodnik. Samo pogledajte sa kakvim timom je radio Bata i uporedite sa današnjim. Asano plaćen 1M i plata 500K sigurno + još neki zahtevi, Sadik plaćen 1.8M, Natho plata 600K, Lazar plata 600K. Retko ko pre njega je dobio takva sredstva. Što se tiče promašaja verovatno je on aminovao i Pešukića(plaćen 90K evra da bude zamena Miletiću, često ni na klupi, igrao samo protiv Rada, na kraju vraćen na pozajmicu u Budućnost), Vujačića, Dingu (na kome je insistirao pa ovaj odigrao 2 utakmice, vraćen na polusezoni), Gigića (plaćen 150K evra da bude drugi špic, često nije bio ni na klupi pa smo igrali sa jednim špicem, vraćen u Mačvu zimus). Dakle Savo je svesno prihvatio kombinacije i skratio svoju klupu za dosta ligaških mečeva, pa tako smo imali situacije da desnog beka glume Lutovac i Urošević, da špica glumi Asano, da kukamo kad se Ostoja povredi i slično.
Smatram da Savo treba da dobije i šansu sledeće sezone, ali takođe mislim da je sav kredit ispucao. Sledeće sezone pravi rezultati i uspesi, u suprotnom teško će dobiti kredit za još jednu sezonu.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: FK Partizan

Post by Tajler Darden » Sun Jun 28, 2020. 5:40 pm

Da bacim i ja koje slovo, usled obaveza nikako da se dohvatim tastature... Neću se vraćati na finale kupa, verujem da smo to apsolvirali.

Podelio bih sezonu na dva dela, taj jesenji deo i ovaj prolećni. Jesenji bih ocenio uspešnim, prolećni deo bi dobio istu ocenu da je finale kupa okončano drugačijim ishodom.

Dakle, imamo prošlo leto, gde smo korak po korak dovodili strance. Prvo Sadik, pa Asano i na kraju Natho, uz probuđenog Sumu. Tu je bilo i navedenih kombinacija, za koje koliko sam čuo je ispucano sve, odnosno, usluge su odužene. Ubrzo ćemo videti da li je to bila istina. Neke stvari koje ste ispisali ne bih ponavljao.

Za samu egzistenciju kluba bilo je neophodno da se prođe u grupnu fazu LE, što smo i uspeli. Dva prosečna evropska tima, koja su za nas u tom trenutku ipak izgledali mnogo ozbiljnije od njihovog realnog kvaliteta uspeli smo da izbacimo.

Šest mečeva u Evropi, gde ispada da nam je onaj prvi presudio za sam plasman dalje. Igrali smo rolerkoster sve vreme, Stojković je spašavao protiv Malatije i Moldea, AZ je dao taj gol sa igračem manje... Siguran meč protiv Astane pretvorili smo u mučenje, dok Mančester ne bih računao u tu priču. To je ipak neka druga dimenzija, koju nećemo doseći nikada.

AZ Alkmar bih definitivno istakao u dva smisla... Prvo, dve škole za Miloševića i dva njegova kiksa i primer rada na koji treba da se ugledamo. Naročito znajući gde živimo i kakve pritiske FK Partizan trpi. Moglo se i nakon derbija videti koliko je bolesniku bilo krivo, pa je kmečao na Prvoj.

Najsigurniji ozbiljan meč te jeseni definitivno je bio taj na JNA protiv Zvezde, koji je samo nagrađen Sumom, kasnije i Tošićem.

O borbi za titulu suludo mi je da govorim... Dve su ključne tačke bile i obe su se desile jesenas.

-Famozna Inđija i dva penala na kraju, gde se prvi sudi na 17 metara, kod drugog golman umesto da pusti loptu u gol aut pravi neku glupost.
-Kolo kada su Napretku dali gol u 90+7, a Voždovcu na JNA sviran nepostojeći penal.

Proleće sam već ocenio kao neuspešnim, ali je i samo igranje fudbala bilo bizarno... Zimska pauza, pa start, pa opet nova pauza.

Zimus su (na više strana dobio sam istu informaciju) ispunjene dve želje trenera (Vitas i Matić).

Doveden je sada Maki Banjak i manje više ulazimo sa formiranim timom, pošto nijedan jedini trener Partizana nikada nije imao potpun sastav u poslednjih 15 godina. Ne znam da li tu treba isključiti pohod Mateusa na LŠ i Vermezovu 04/05 sezonu.

Prostora za kiks više nema i ono u šta ja verujem jeste napad na titulu. Rival se sam od sebe raspada i ne verujem da će moći da prave ovoliku farsu od lige.

Neke moje lične želje pred sledeću sezonu:
-Ulaz u LE - da se ne lažemo, biće preteško. Četiri meča, u kojima samo jedan kiks i pad koncentracije mogu da prevagnu... Ipak, kako nama, tako i drugima.
-Osvojenih 85% bodova u prvenstvu.
-Ne gubiti derbi mečeve.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Houdini » Mon Jun 29, 2020. 10:25 am

ja cu bas biti kratak..

sto se Sava tice on je na pogresnom mestu, jer on nije trener za nasu ligu.. fudbal koji hoce da igra ne prolazi na njivama niti protiv mesarskih ekipa.. to sto prolazi u Evropi ne prolazi u Srbiji.. i njemu bi najbolje bilo da sto pre ode negde preko, u sta ne sumnjam, jer em ima talenta, em ima veze..

pozitivne strane Sava:
- Evropa (sa tom mrljom u Alkmaru)
- Visestruko nabildovana cena igraca.. Kalaba otisao za 12 miliona, Sadik moze za oko 10, Suma sigurno oko 5, mogao bi i Asano bez problema.. to su sve igraci koji su pre Sava bili ili terani ili bili cenovno nekoliko puta jeftiniji..
- Nijedan igrac nije losiji od onog rasula koji je Savo nasledio, a mnogi su puno bolji..
- Prelep fudbal
- Derbiji

Lose strane:
- Previse kikseva
- Finale kupa
- Nemogucnost da se probija bunker
- Losa klupa

e onda stizemo do najveceg krivca, a to je uprava.. u Srbiji nije posao uprave da ti da dva miliona da otkupis igraca koji vredi 10, nakon sto si prodao nekog drugog za 12 miliona.. posao uprave u Srbiji je da ti napravi najmanje svaki drugi mec u prvenstvu "prijateljski".. to Terza radi, cak i vise od svakog drugog.. da ne pricamo da je i u onoj tabeli penala Radnicki ispred nas.. sto znaci da uprava ili ne zna ili da nece da radi svoj posao, a to maskira eto time da struka ima odresene ruke, pa mi smo dobra uprava..

sto se tice sledece sezone, ne znam sta da ocekujem.. Evropa zavisi mnogo od srece, jako je nezgodno sve to na jedan mec.. a za titulu u prvenstvu ce trebati 100+ bodova, realno najmanje 105-106 ja bih rekao.. sad to sto Savo najavljuje napad na titulu znaci ili je lud, ili maze oci ili je dobio cvrste garancije da ce imati ledja.. ako budemo imali jedno 60-ak prijateljskih bodova, onda moze da se prica o napadu na titulu..

no kako god, jedno je sigurno, ja jedva cekam narednu sezonu..

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: FK Partizan

Post by MMM » Thu Jul 02, 2020. 7:11 pm

Dosadašnji Miloševićev asistent Milan Đumi Đuričić, napustiće Humsku, a na njegovo mesto trebalo bi da dođe Radovan Ćurčić, biviši selekor Srbije, saznaje Mondo.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: FK Partizan

Post by Tajler Darden » Thu Jul 02, 2020. 7:22 pm



Veliki gubitak je odlazak Đumija.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Nemanjic
Posts: 870
Joined: Fri Sep 27, 2019. 4:44 pm

Re: FK Partizan

Post by Nemanjic » Thu Jul 02, 2020. 10:06 pm

Kakva je prica sa Djumijem,sad citam kao nisu u dobrim odnosima jos od Alkmara,nesto mi to ne pije vodu,jel ima istine u tome?

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Monogamija » Fri Jul 03, 2020. 8:01 am

https://sport.blic.rs/fudbal/domaci-fud ... na/7mhr90z

Ovo bi vam bio težak poraz. Ne znam kakav kvalitet može Ćure da donese u stručni štab.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan

Post by Viduka » Fri Jul 03, 2020. 10:35 am

Monogamija wrote:
Fri Jul 03, 2020. 8:01 am
https://sport.blic.rs/fudbal/domaci-fud ... na/7mhr90z

Ovo bi vam bio težak poraz. Ne znam kakav kvalitet može Ćure da donese u stručni štab.
On nije doveden da pomogne, nego da zameni. Kako je Savo rekao da napadamo titulu, sto naravno ne moze da garantuje i kada na to dodamo situaciju oko evropslkih takmicenja i tezeg puta za ulazak u LE, veca je sansa da ce upravo Curcic da zameni Sava na klupi, nego bilo sta drugo.

Napravicu jednu malu predikciju za narednu sezonu i tok desavanja u FK Partizan...

U prvih 10 kola, Partizan ce biti 3-5 bodova iza Zvezde, a desavanja u kvalifikacijama za LE ce direktno odluciti da li je Savo vec tu bivsi ili ce se razlaz prolongirati dok ne bude -10 na tabeli. Savo odlazi(zadovoljan), Cure uskace, ostvaruje neke rezultate(naravno namestene), dovodi fiktivno Partizan u borbu za titulu, ali eto uz sve "uspehe" za 2-3 boda ne uspeva da osvoji istu. Cure dobija poverenje uprave i navijaca, posto eto, uspeo je da smanji minis i ukljuci se u trku za titulu i usput osvoji utesnu nagradu u vidu kupa. Naravno pri promociji za trenera ce obavezno biti naglasen njegov rad u mladoj i seniorskoj reprezentaciji, ne rezultati, nego iskljucivo cinjenica da je bio selektor, uz obavezno pojavljivanje nekog bivseg igraca Partizana i sadasnjeg "kolege", koji ce tvrditi kako je Cure idealan izbor, vrsni poznavalac fudbalske igre i da "boljeg Partizan nije mogao da nadje".

medjutim
Posts: 147
Joined: Tue Jul 30, 2019. 8:27 am
Contact:

Re: FK Partizan

Post by medjutim » Fri Jul 03, 2020. 8:23 pm

Idi bre, upropasti mi sezonu, sad mi se i ne gleda .

..

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan

Post by Viduka » Fri Jul 10, 2020. 1:08 pm

https://www.sportske.net/vest/domaci-fu ... 13144.html

Lici malo na Mitra. Mogao bi biti zanimljiv.

Locked