FK Partizan

Arhiva.

Moderator: Moderator

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: FK Partizan

Post by Hiro Onoda » Tue Jul 14, 2020. 5:56 pm

Kakve su ovo gluposti o promeni grba FK?Da nismo uvredili BLM i Dzordza Flojda?

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan

Post by Viduka » Wed Jul 15, 2020. 12:24 am

Hiro Onoda wrote:
Tue Jul 14, 2020. 5:56 pm
Kakve su ovo gluposti o promeni grba FK?Da nismo uvredili BLM i Dzordza Flojda?
Zeljko Pantic pokusava da progura svoju agendu. Ja licno sam njegov pokusaj shvatio veoma ozbiljno, posto smatram da se u narativu koji pokusava da se nametne u ovoj zemlji, lako moze dogoditi da se istorija izvrne, zaboravi...Narativ kao, Srbin a ne Jugosloven, sve cesca upotreba reci "Komunjara/e" i "Modernizacija", kao i sama cinjenica da se sve cesce poteze pitanje promene identiteta kluba, mene dovodi do zakljucka da nam se sprema nesto veoma gadno u skorijoj buducnosti. Jer, ako se promene simboli i sam identitet kluba, zasto se ne bi menjala i istorija samog kluba?

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: FK Partizan

Post by Hiro Onoda » Wed Jul 15, 2020. 12:50 am

Ne vjerujem da to moze da prodje jer cak ni Tudjmanu nije proslo ono glupiranje Kroacija-Dinamo.

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: FK Partizan

Post by MMM » Wed Jul 15, 2020. 8:24 am

Svi simboli kluba moraju ostati isti čak i pod plaštom moderizacije ne treba nista menjati neka modernizuju naloge sto imaju po mrezama da budu vrifikovani.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan

Post by Viduka » Wed Jul 15, 2020. 11:22 am

Hiro Onoda wrote:
Wed Jul 15, 2020. 12:50 am
Ne vjerujem da to moze da prodje jer cak ni Tudjmanu nije proslo ono glupiranje Kroacija-Dinamo.
Nece to odmah, ali se sve cesce spominje. Dolaze narastaji koji veze nemaju sa Jugoslavijom. Odredjen broj ljudi vec sad ne vidi poetnu slova J u JSD. Sutra ce im lako biti da se odreknu sto baklji, sto petokrake u grbu. Na tribinama su vec postavljenji "razalovani" cigani, kriminalci i sl., kojima izbor nije ni dat. Oni ce raditi onako kako im neko naredi, posto u suprotnom, ne da gube moc, nego idu na dugogodisnju robiju. Po meni, ovo treba shvatiti ozbiljno.

User avatar
Dovla_
Posts: 433
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:28 am
Location: 011

Re: FK Partizan

Post by Dovla_ » Wed Jul 15, 2020. 11:54 am

Ide se iz krajnosti u krajnost po ovom pitanju.
To J U JSD i treba izbaciti jer ničemu ne služi niti se ljudi identifikuju sa tim.Ljudi se identifikuju sa Partizanom i grbom,te stvari se ne menjaju nikako.
Mnogo se zloupotrebljava klub u ideološke svrhe.
Ja sam počeo da navijam jer su deda pa ćale navijali.
A sad tu postoji i grupa ljudi koja pokušava da održi jugonostalgiju kroz navijanje za klub,što je opet druga krajnost.
Treba biti razuman i oprezan u ovim stvarima.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan

Post by Viduka » Wed Jul 15, 2020. 12:15 pm

Dovla_ wrote:
Wed Jul 15, 2020. 11:54 am
Ide se iz krajnosti u krajnost po ovom pitanju.
To J U JSD i treba izbaciti jer ničemu ne služi niti se ljudi identifikuju sa tim.Ljudi se identifikuju sa Partizanom i grbom,te stvari se ne menjaju nikako.
Mnogo se zloupotrebljava klub u ideološke svrhe.
Ja sam počeo da navijam jer su deda pa ćale navijali.
A sad tu postoji i grupa ljudi koja pokušava da održi jugonostalgiju kroz navijanje za klub,što je opet druga krajnost.
Treba biti razuman i oprezan u ovim stvarima.
Sta ti onda znace petokraka i baklje, posto su to simobili upravo onog J u JSD? Sigurno nisu simboli Srbije. Na kraju, nije ni vazno, poenta je da nista ne treba dirati, posto to vodi daljim promenama.

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: FK Partizan

Post by MMM » Wed Jul 15, 2020. 12:17 pm

Reč Jugoslovensko u JSD Partizan je više od reči, svi se hvalimo uspešnom istorijom a izbacivanjem te reči Jugoslovensko ispred SD bi bilo krajnje neozbiljlno i pokazatelj da se stidimo istine a ko želi da menja može promeniti sopstveno ime uz plaćanje takse u opštini ako neko već želi da bude u koraku sa vremenom.

User avatar
Nutz
Posts: 142
Joined: Tue Jul 30, 2019. 2:25 pm

Re: FK Partizan

Post by Nutz » Wed Jul 15, 2020. 12:19 pm

Blago nama, kad nam je baklja na grbu najveci problem SD-a.

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Houdini » Wed Jul 15, 2020. 12:37 pm

mislim da Partizan uopste nema potrebu da menja grb u nekoj vecoj meri, ako uopste ima.. sadasnji grb je ok estetski..

to sto Pantic poredi sa grbom Juventusa, nije za poredjenje.. novi grb Juventusa je fenomenalan, moderan, sto bi rekli moze da se proda.. licno mislim da ce u narednim godinama i ostali timovi sve manje izlaziti iz ovih tradicionalnih grbova i praviti nove koji ce biti laksi da se prodaju uz majicu, odelo, solju i sta sve ostalo prodaju.. kao Interista ocekujem i nadam se da cemo i Inter povuci slican potez..

sa druge strane Partizan nije nikakav brend, mi kao klub mozda prodamo 10 dresova i 20 solja na godisnjem nivou i neki izleti po pitanju modernizacije grba apsolutno nisu potrebni..

takodje sad na silu se odricati zvezde na grbu, buktinja, nema mnogo smisla, jer to smo mi.. osnovali su nas u Jugoslaviji, imamo istoriju armisjkog kluba.. bezati od toga je poprilicno smesno i apsolutno nepotrebno..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Wed Jul 15, 2020. 1:19 pm

Grb nije nepromenjiva kategorija, sam Partizan ga je više puta kroz istoriju menjao, baš kao i evropski velikani. Države menjaju grb, pa što ne bi klubovi?

Pominje se Dinamo i reakcija na promenu imena, koje je moralo biti vraceno. Ali su i Dinamo i Hajduk promenili grbove, bez ikakvog protesta navijača. Ime jeste identitet kluba, grb to nije

Lično se gnušam crvene zvezde u našem grbu, ono J ignorišem kao da ne postoji i smatram da bi to moralo nestati. To nije pitanje istorije, ona je takva kakva jeste i nije promenljiva. Ali ni klubovi iz nacističke Nemačke nisu zadržali ideološka obeležja, pozivajuci se na istoriju

S druge strane, u potpunosti sam spreman da prihvatim stav vecine. Pažljivo sam pratio ankete, svaki put kada su bile po tom pitanju. Vecina je i dalje za status quo, ali je sve manja i manja i ja to poštujem. Nadam se da ce i ljubitelji slova J i sadašnjeg grba, biti podjednako spremni da prihvate promene, ukoliko sutra ostanu u manjini
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: FK Partizan

Post by Houdini » Wed Jul 15, 2020. 1:36 pm

ne mozes bas porediti klubove nacisticke Nemacke i ovo.. prvo Nemci se sami odricu tog dela svoje istorije, velika vecina to i misli i za njih je bilo kakva pomisao na to neprihvatljiva.. to sa druge strane nije slucaj sa nama i Jugoslavijom, mnogi je cak imaju i u dobrom secanju..

a za te ankete, mi generalno ne volimo novitete, tako da to tesko da ce da se promeni..

tako da se sve svodi na to, da tesko da ce se promeniti grb.. osim ako svevisnji to ne naredi, ali i on verovatno ima bitnijih stvari trenutno..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Wed Jul 15, 2020. 1:43 pm

Mogu, s obzirom da iz moje perspektive, nema prevelike razlike izmedju nacističke Nemačke i staljinističke Jugoslavije u kojoj je Partizan nastao

Slažem se da ne volimo novitete, ali vreme čini svoje i stvari se menjaju. Juče je u jednoj anketi učestvovalo oko 12 000 ljudi, otprilike je 55% bilo za status quo, što je definitivno pomak, jer je ta razlika ranije bila mnogo veca
non mollare mai

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: FK Partizan

Post by Viduka » Wed Jul 15, 2020. 3:09 pm

Da li je moguce da si ti izjednacio naicsticku Nemacku sa Jugoslavijom? Kako je moguce da ti navijas za Partizan? Sve sto on predstavlja se duboko kosi sa tvojim nacelima.

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Wed Jul 15, 2020. 4:06 pm

Vidim da imaš šupljina u poznavanju istorije, torturi nad ljudima, otimanju imovine, Golom otoku i ostalim obeležjima komunističke Jugoslavije. Koliko je nevinih ljudi stradalo u pogromima?

Hvala ti ujedno što si mi objasnio moja načela, živeo bih u neznanju da mi ti nisi otvorio oči. Udzbenik istorije u šake, saznaceš i da partizani nisu nastali sa Titom i komunizmom
non mollare mai

Locked