Australian Open 2020

Arhiva.

Moderator: Moderator

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Tajler Darden » Thu Jan 30, 2020. 1:29 pm

Manje više očekivan ishod, ali i pokazatelj koliko je Đoković kroz karijeru Federeru ušao u glavu.

4:1 i brejk lopte i opet ništa.

Federer je igrao onako kako sam očekivao, bio je ultra ofanzivan. 26 vinera za set, a set ne uzme. To je nešto što se jako retko viđa.

Takav način igre otvara i drugu stranu, a to su greške. Kako je meč odmicao, tako se odnos vineri/neiznuđene greške smanjivao.

Novakova specifičnost je da protivnika natera nekada i na dva udarca više, tako je bilo i na onih 5:4 i 40:40 na servis RF.

Treći set je već bio rutina.

Federeru maksimalan respekt što je i pored prosečnog turnira stigao u 1/2 finale. U 39 godina dva puta proći pet setova, a tri puta nakon izgubljenog prvog seta je za naklon. Škola za sve one koji hoće da se bave tenisom.

Novak će u finalu morati da bude bolji na brejk loptama. Mnogo je tu propusta, ali otom potom...

O finalu kad se sazna ime rivala.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Dragan Mance » Thu Jan 30, 2020. 1:59 pm

Tajler Darden wrote:
Thu Jan 30, 2020. 1:29 pm
Manje više očekivan ishod, ali i pokazatelj koliko je Đoković kroz karijeru Federeru ušao u glavu.

4:1 i brejk lopte i opet ništa.

Federer je igrao onako kako sam očekivao, bio je ultra ofanzivan. 26 vinera za set, a set ne uzme. To je nešto što se jako retko viđa.

Takav način igre otvara i drugu stranu, a to su greške. Kako je meč odmicao, tako se odnos vineri/neiznuđene greške smanjivao.

Novakova specifičnost je da protivnika natera nekada i na dva udarca više, tako je bilo i na onih 5:4 i 40:40 na servis RF.

Treći set je već bio rutina.

Federeru maksimalan respekt što je i pored prosečnog turnira stigao u 1/2 finale. U 39 godina dva puta proći pet setova, a tri puta nakon izgubljenog prvog seta je za naklon. Škola za sve one koji hoće da se bave tenisom.

Novak će u finalu morati da bude bolji na brejk loptama. Mnogo je tu propusta, ali otom potom...

O finalu kad se sazna ime rivala.
Taj "ulazak" u koru malog mozga traje od 2011. i čuvenog ogleda na centralu Flešing Medouza. Kada RF nije uspeo iskoristiti nekoliko vezanih meč poena. Tu se sve prelomilo da postane nezgodan kada treba poentirati ili završiti set.

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Čekićar » Fri Jan 31, 2020. 1:32 pm

Hrabri Timotije i jajara Zverev😂

User avatar
Sezione
Posts: 546
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:06 am

Re: Australian Open 2020

Post by Sezione » Fri Jan 31, 2020. 1:41 pm

Bolji je bio Tim, nema sta. Ali kako su sudije lose i kako su ispucavali celendze bezveze u trecem setu je neverovatno

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: Australian Open 2020

Post by dacolik » Fri Jan 31, 2020. 3:18 pm

Tajler Darden wrote:
Thu Jan 30, 2020. 1:29 pm
Manje više očekivan ishod, ali i pokazatelj koliko je Đoković kroz karijeru Federeru ušao u glavu.

4:1 i brejk lopte i opet ništa.

Federer je igrao onako kako sam očekivao, bio je ultra ofanzivan. 26 vinera za set, a set ne uzme. To je nešto što se jako retko viđa.

Takav način igre otvara i drugu stranu, a to su greške. Kako je meč odmicao, tako se odnos vineri/neiznuđene greške smanjivao.

Novakova specifičnost je da protivnika natera nekada i na dva udarca više, tako je bilo i na onih 5:4 i 40:40 na servis RF.

Treći set je već bio rutina.

Federeru maksimalan respekt što je i pored prosečnog turnira stigao u 1/2 finale. U 39 godina dva puta proći pet setova, a tri puta nakon izgubljenog prvog seta je za naklon. Škola za sve one koji hoće da se bave tenisom.

Novak će u finalu morati da bude bolji na brejk loptama. Mnogo je tu propusta, ali otom potom...

O finalu kad se sazna ime rivala.
Valjda naklon za to što je iako pod povredom izašao da odigra.. Svako ko zna malo o tenisu zna da je imao problema sa kretnjom sto je i sam Novak rekao. Bilo kako bilo mislim da bi teško dobio juče , ali bi meč bio dosta napetiji.
Reče Rodzer na pres konferenciji poslije da misli da može da osvoji još neki GS..
Što mislite, oce li igrati French open?

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Tajler Darden » Sun Feb 02, 2020. 10:40 am

Ružan meč za gledati, ali bitno je da se ide ka cilju, a to je osmi pehar.

@Dačolik, mislim da hoće.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Tajler Darden » Sun Feb 02, 2020. 2:09 pm

Preživelo se. :D
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Houdini » Sun Feb 02, 2020. 7:05 pm

Kozica uzeo broj 17 :dirol:

bio je Tim blizu danas, bio i Medvedev protiv Rafe.. ali ipak glava je glava..

koliko je top trojka neverovatna, govori to da su oni poprilicno usli u tridesete, a mi se bavimo tim kada ce neko iz nove generacije uzeti 1 GS..

User avatar
Sezione
Posts: 546
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:06 am

Re: Australian Open 2020

Post by Sezione » Sun Feb 02, 2020. 10:09 pm

Mats Vilander i njegovi tipovi ko ce pobediti :D

Locked