Australian Open 2020

Arhiva.

Moderator: Moderator

Nemanjic
Posts: 870
Joined: Fri Sep 27, 2019. 4:44 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Nemanjic » Sat Jan 25, 2020. 6:42 pm

Ali juce na 8-4 za Milmana u super-TB,ladno Pitt na twiter napise kako ispade Federer sa AO i naravno ovaj vise ne uzme ni jedan poen :D :D :D

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Bolkonski » Sat Jan 25, 2020. 7:54 pm

Mislim da Novak ide do laganih 3:0. Svarcman je nezgodan na sljaci, ali na betonu tesko moze i do seta.

Milmana je prenerazio Federerov potez na 8:9, kada je sa spoljne strane linije pokupio i vratio njegov forhend, tu ga je uhvatio potpuno zbunjenog i na nicijoj zemlji. Zatim mu cita naredni potez i zavrsava mec forhend pasingom.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Tajler Darden » Mon Jan 27, 2020. 2:21 pm

Tajler Darden wrote:
Sat Jan 25, 2020. 3:46 pm
Čekiću sam najavio, a može potvrditi kad zađe ovde... Mišljenja sam da je ovo godina kada Kirjos pravi proboj u top 10, gde suvim kvalitetom pripada. Odgledao sam završnicu četvrtog i ceo peti set.

Brutalno servira Kirjos, egzibiciju je smanjio koliko je to moguće i smatram da ima šta da kaže protiv Rafe uprkos početnoj kvoti 4,5.

Čeka nas na toj strani stvarno kvalitetan program...

Medvedev vs Vavrinka -> Znam da Stanimal može. Osvajao je Australiju, terao Đokovića preko granice mogućnosti, ima šta da kaže.
Monfis vs Tim -> Videćemo... Ili gust meč ili lagan trijumf Tima.
Rubljev vs Zverev -> Očekujem pobedu Rubljeva. Saglasan sam sa Federerom da će napraviti najveći proboj od mladih igrača.
Da se citiram i krenem od poslednjeg... Rubljev mi je delovao kao izduvan balon, kao da ga je ispraznila serija pobeda, pošto ih je imao 15 u nizu. Mada, treba odati priznanje i Zverevu. Ko bi rekao da mu je ovo prvo 1/4 finale AO, samo kad se setim njegove pojave i buma koji je najavljivao.

Stanimal... Ne može da se potceni tako nekadašnji šampion i da se da kvota četiri, koju Tajler ne odigra. :D Oseća Vavrinka lepo GS takmičenja i pojačava ritam kako kola odmiču.

Monfis vs Tim - prošlo je jedno od ova dva najavljena ishoda.

Za kraj... Želim Kirjosu ovakav fokus do kraja sezone, pa da vidimo dokle će stići. Na prvi pogled kopi pejst meča sa Vimbldona, ali kad se zađe malo dublje... Makar ja nisam očekivao na Vimbldonu više od seta i nije došao u priliku za to... Danas je Nadala naterao na maksimum i vratio se iz ambisa, protiv nekog drugog bi bilo dovoljno da se preokrene, ali je Rafa gladijator.

Sutrašnji program trebalo bi da donese pobede Federera i Novaka. Drago mi je što Novak igra sa Raonićem, ritern mu dobro funkcioniše i verujem da može u tri do četiri seta eliminisati Miloša. Od Rodžera očekujem da pojača ritam i da odmah na početku meča da do znanja Sangrenu da nema šta da traži.

O preostala dva 1/4 finala sutra.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Bolkonski » Mon Jan 27, 2020. 10:27 pm

Kirjos je imao bas dobru sansu da izbaci Nadala.
Kao i na Vimbldonu, pokazao je da Nadal nije nepobediv, vec da je igrao protiv igraca prilicno niske klase koji njemu savrseno leze.
Nik je bio prvi igrac koji ima talenat i neke izrazene kvalitete, odmah mu je uzeo set, a dva je morao da dobije u tajbrejku. U prvom tajbrejku, Nadala je od toga da gubi sa 2:1 spasila iskljucivo Kirjosova glava. Onaj poluvolej na mrezi kome je prisao kao da igra tenis sa drugarom ispred zgrade i drugi servis koji je opalio preko 200 na sat.
Da je u ta dva poteza bio zreliji dobio bi treci set i Nadal bi bio blizu pakovanja.

Veceras ocekujem jednosmernu ulicu za Federera. Ne vidim kako Sandgren moze do bilo cega, osim skupljanja gemova. Mislim da ce biti rutinskih 3:0 za Rodzera.

Od Novaka, takodje, ocekujem pobedu, ali ne bi me iznenadilo da mora da odigra neka dva tajbrejka.

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Dragan Mance » Tue Jan 28, 2020. 11:08 am

Očekivano poigrava se Novak sa ovim smaračem.

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Čekićar » Tue Jan 28, 2020. 12:29 pm

Eee ali koji je folirant ovaj Djokovic😂

Zasto moram da vidim foliranje cim oci otvorim,tip kao ne vidi,nesto zmirka pravi grimase a nivo tenisa naravno da ne pada😂

I to na 5:5 pravi pauzu gde u celom setu nije mogao nista na milosev servis i gle cuda evo maratonskog gema sa brejk sansama...

Kako da volim foliranta,kako?...Moze biti 10 puta iz Srbije

Edit:Vidim da Roger odbija da ispadne😁

User avatar
killchrome
Posts: 23
Joined: Wed Nov 06, 2019. 12:33 pm

Re: Australian Open 2020

Post by killchrome » Tue Jan 28, 2020. 12:43 pm

sta pricas ti? raonic promil sanse nije imao danas. imao je problema sa socivima, koja su mu pruzila vise nevolja nego ovaj bizgov

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Čekićar » Tue Jan 28, 2020. 12:46 pm

killchrome wrote:
Tue Jan 28, 2020. 12:43 pm
sta pricas ti? raonic promil sanse nije imao danas. imao je problema sa socivima, koja su mu pruzila vise nevolja nego ovaj bizgov
Pricam ono sto vidim a tebi niko ne brani da imas drugo vidjenje...

Naravno da mu Milos nista nije mogao s tim i veca sramota da se ono radi i da svesno prekida ritam tenisa i tako utice na servis Raonica..

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Tajler Darden » Tue Jan 28, 2020. 1:21 pm

Čekićar wrote:
Tue Jan 28, 2020. 12:29 pm
Eee ali koji je folirant ovaj Djokovic😂

Zasto moram da vidim foliranje cim oci otvorim,tip kao ne vidi,nesto zmirka pravi grimase a nivo tenisa naravno da ne pada😂

I to na 5:5 pravi pauzu gde u celom setu nije mogao nista na milosev servis i gle cuda evo maratonskog gema sa brejk sansama...

Kako da volim foliranta,kako?...Moze biti 10 puta iz Srbije

Edit:Vidim da Roger odbija da ispadne😁
Pauza je bila na 4:4. I to nije prvi put za Novakovu karijeru da ga sočiva zezaju. Jedan od najpoštenjih ljudi u svetu sporta, koji je nebrojano puta dao poen rivalu ili tražio da se poen ponovi na svoju štetu.

Federerov meč nisam gledao, pa zato ne mogu komentarisati... Jedino što ću reći jeste da mi je drago što je pobedio i što ćemo gledati opet taj duel Novak vs Rodžer. Karijere su im pri kraju, naročito Rodžerova i zato treba navijati za te međusobne duele šampiona.

Ovaj meč... Jednosmerna ulica od početka, gde je Novak strpljivo čekao u prva dva seta te prazne servis gemove Raonića. Ono što je bilo negativno jesu iskorišćene brejk lopte, ali treba imati u vidu i da je Raonić dosta njih spasio servisom.

U trećem setu je Novak postao malo nervozan, kada se na to doda i Raonićeva agresivnost, meč je postao malo uzbudljiviji. Ipak, Novak je uspeo da ostane hladne glave i da bude najbolji tamo gde je najjači... U taj brejku.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Bolkonski » Wed Jan 29, 2020. 11:00 pm

Federer danas nije trenirao, izgleda da je prepona i da nije naivna povreda.
Ukoliko izadje na teren ocekujem isti scenario kao kad je 2012. godine izasao povredjen u polufinalu RG-a, sto znaci, 3:0 za Djokovica. To sam i odigrao na tiketu :D

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Australian Open 2020

Post by CikaZika » Thu Jan 30, 2020. 10:18 am

Rodja doktorira za sada.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Australian Open 2020

Post by CikaZika » Thu Jan 30, 2020. 10:19 am

Bolkonski wrote:
Wed Jan 29, 2020. 11:00 pm
Federer danas nije trenirao, izgleda da je prepona i da nije naivna povreda.
Ukoliko izadje na teren ocekujem isti scenario kao kad je 2012. godine izasao povredjen u polufinalu RG-a, sto znaci, 3:0 za Djokovica. To sam i odigrao na tiketu :D
Baci tiket :D
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Tommen » Thu Jan 30, 2020. 10:51 am

Nista ne bacaj

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Čekićar » Thu Jan 30, 2020. 1:09 pm

Gospodin uzima medikal posle prvog seta za razliku od nekih....

Inace Novaka moze srusiti samo Tim(Stanimal ali je on out)...Odnosno ravnjace i ofanzivan tenis i da se poklopi dan kada se sve pogadja...Zverev bi mogao kada bi promenio taktiku ali on ulazi u svaki mec isto bez obzira na rivala,stoji daleko iza osnovne linije,pasivan je a sa takvim tenisom nema sta da se trazi protiv Novaka...U tom mrcvarenju i prebacivanju do sutra je najbolji...

Samo bum tras...Zato ajmo Timotije :D

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: Australian Open 2020

Post by Dragan Mance » Thu Jan 30, 2020. 1:25 pm

Nije se Novak puno potrošio tako da odmoran čeka da sazna protivnika u devetom australijskom finalu. Igra ko igra, nije bila briljantna al, što je najvažnije, dovoljna da ne bude ugrožena. Nije se postavljao pobednik ni kod Rogerovog serviranja za prvi set. Jednostavno u tom trenutku, nije Šcajcarac briljantno igrao no je Nole bio stegnut i pomalo rastrzan.

U finalu čekam Tima. Pa da još jednom Srbin pokaže i dokaže kako bez starca nema udarca.

Locked