KK Partizan 2020/21

Arhiva.

Moderator: Moderator

drmisa
Posts: 298
Joined: Tue Jul 30, 2019. 9:45 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by drmisa » Tue Sep 14, 2021. 2:59 pm

sasvim okej resenje za poziciju 5, gde mozes da imas smajlija i ledeja

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by CikaZika » Wed Sep 15, 2021. 3:07 pm

Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by Houdini » Wed Sep 15, 2021. 11:17 pm

@Irr
Sutra očekujem od tebe jedan sending ovejšn, štono bi se reklo u Zajcevovom kraju, za Novicu ali i za čoveka koji ga je izmislio, za Generala..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by Irriducibili » Thu Sep 16, 2021. 12:37 am

Za srebroljupca sam spremio nešto sitnih para, onako da mu se nadje, pošto je kukao kao ranjenik dok nije od Partizana uzeo zadnji cent

Cenim da cemo deda Gogo i ja biti medju retkima koji ce dostojanstveno presedeti njegovo paradiranje
non mollare mai

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by CikaZika » Thu Sep 16, 2021. 10:15 am

Nažalost, Duda Ivković nas je napustio. Večna mu slava i hvala na svemu što je uradio za našu košarku!
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by CikaZika » Thu Sep 16, 2021. 11:00 am

Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2020/21

Post by Batica ubica » Thu Sep 16, 2021. 1:40 pm

Danas se od košarke oprašta čovek koji je Partizanu dao sve što je mogao zadnjih godina.
Za Novicu nije bilo izgubljene lopte, energija i zalaganje nikad nisu bili upitni. I pored toga što je ispovređivan, što fizički nije bio ni pola onoga što je bio nekad, uvek je bio najborbeniji na terenu.
Pravi lider, preuzima odgovornost kad treba da se preuzme, podvikne kad treba da se podvikne. Primer kakav kapiten mora da bude.
Ostao je tu kada je bilo najteže, kad nije bilo para, kad pored sebe nije imao ni pravi tim. To je nešto što, posle borbenosti, treba najviše ceniti.
Šteta za povrede, da nije bilo njih verovatno bi bio najbolja četvorka u Evropi sa svojim repertoarom.
Preko 500 utakmica u Partizanu, 13 trofeja, ginuo i krvario (bukvalno) za Partizanov dres i postao primer kako isti treba nositi.
Jedan od nas
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by Irriducibili » Thu Sep 16, 2021. 3:41 pm

Surovost života dovela je do situacije da se danas opraštamo od Novice kao aktivnog igrača i velikog Dude za sva vremena

Teško, mnogo teško ce biti večeras u Areni
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by Houdini » Thu Sep 16, 2021. 9:27 pm

nisam mogao da gledam nazalost utakmicu, nadam se samo da ce Smajlagic da bude ok..

dobio sam izvestaj da je Irr ispostovao Generala, svaka cast..

nije tema, ali bas me pogodila Dudina smrt jutros, nisam verovao da tako moze.. veliki gospodin, covek koji je osvojio mnogo trofeja, ali je drugima "namestio" barem jos toliko, ako ne i vise.. uz Profesora, mozda i najveci stvaralac.. mnogo mi je zao..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by Irriducibili » Fri Sep 17, 2021. 12:57 am

Što se tiče onog koga Houdini pompezno naziva generalom, po sistemu što da ne, pa i bravar je bio maršal, zaista sam ga ispoštovao, bez ijednog zvižduka sam mirno odsedeo dok je paradirao i na kraju se srdačno ispričao sa Ostojom. Nisam video da li mu je dotični tutnuo neki koverat, pošto njegovi časovi ljubavi nisu besplatni

Sama utakmica je ambijentom podsetila na stari Pionir, zakrčeni prolazi zbog kojih je dobar deo publike takodje morao da stoji, pušenje u dvorani, te apsolutno nepoštovanje bilo kakvih mera, deda Gogo je bio medju retkima koji je nosio brnjicu. Stoka se iznova pokazala u pravom svetlu, pobiše se medjusobno, ni večeras nisu mogli da se pretvaraju da su ljudi. Izviždani i izvredjani od ostatka hale, do kraja je zvižducima prekidan svaki njihov pokušaj navijanja, a ljudi su se organizovali i navijali sami. Lepo. Na kraju, nešto što se mislim nikada nije desilo, kapiten je ignorisao njih i doveo igrače da skandiraju sa publikom sa severa

Ne bih mnogo tupio o revijalnoj utakmici, Novica i veliki Duda ispoštovani maksimalno, igrači od kojih se to očekuje pokazali kvalitet, tako da mi je utisak većeri upravo pomenuti kapiten. Nije u pitanju to što je pogadjao nešto što je obično promašivao, vec voljni momenat i energija koju do sada nije pokazivao. Baš ono što je krasilo njegovog prethodnika na mestu kapitena Partizana. Ostaje nada da ce tako i nastaviti
non mollare mai

User avatar
Radena14th
Posts: 193
Joined: Mon Jul 27, 2020. 9:39 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by Radena14th » Fri Sep 17, 2021. 1:34 am

Ažuran sam kao teletekst u 2021. godini.

Prvo bih želeo da odam poštu jednom od najvećih ambasadora Srbije u svetu - gospodinu Dušanu Dudi Ivkoviću, čovek je zadužio ovu magičnu igru za ko zna koliko narednih generacija. Nemerljivi gubitak za košarku definitivno. Bio je jedan od retkih kojeg je srpska košarka zaista interesovala od mlađih kategorija pa do elitnog nivoa, dosta je uticao na promene u košarci, od promene pravila u mlađim kategorijama do čitave dinamike košarkaške igre.

Drugo - oproštaj jedne od najvećih igračkih legendi kluba, čoveka koji je zaista Partizan, Partizan ga je stvorio, Novica mu se odužio jer je (nažalost sticajem loših okolnosti po njegovu karijeru) bio tu za klub u najtežim danima, svi smo svedoci tog mrcvarenja kluba, a da nije bilo ovih okolnosti, čovek bi u najmanju ruku bio granični NBA/EL nivo. Batica ubica je lepo naveo ostalo. Nisam stigao da gledam utakmicu, ali sam video da je ovo bilo baš grobarsko veče, koliko ljudi uz koje smo odrasli, proživeli rane mladosti, neki od forumaša čak i zrele godine, neka lepša i srećnija vremena su bila večeras u Areni, nadam se da je ovo nagoveštaj povratka posrnulog giganta i na terenu i na tribinama uz iskrene navijače, neki moderniji pakao Pionira. Odoh u lament malo, ali ne znam kako drugačije da dočaram viđenje današnjeg dana.

Treće - utakmica ko utakmica, nemam šta da kažem, nisam pogledao, ne mogu da drvim, jeste revijalnog karaktera, ali poznavajući Žoca, cenim da je promenio 50 nijansi crvene objašnjavajući svakom ponaosob gde je pogrešio, nema za njega revijalne, pripremne, takmičarske - svaka je takmičarska.

User avatar
Vasilij Zajcev
Posts: 28
Joined: Mon Aug 23, 2021. 5:27 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by Vasilij Zajcev » Fri Sep 17, 2021. 9:57 am

mnogo lepo vece za namucenu grobardiju, i pored ovih majmuna na tribini.. ja sam se u poslednjem trenutku odlucio da iskuliram Arenu jer sam kapirao da ce biti inkubator za koronu ali ne mogu da krivim ove koji nisu odoleli. pogotovu nevakcinisane, starije i gojazne muskarce kao sto je to Irri, koji su najkriticnija grupa u ovoj pandemiji

tuzan dan pre svega zbog Dudinog preranog odlaska, a onda sam se raspekmezio i dok sam slusao mutavog "sto se kaze" Zemunca. prvi je verovatno najveci kosarkaski autoritet sa ovih prostora, a drugi eklatantan primer igracima danasnje generacije, kako se radi, postuje, bori.. hvala im za divne decenije u jugoslovenskoj i srpskoj kosarci

tekma je pokazala napredak i prostor za rast ovog tima. Panter kreator kakvog mozda nikad nismo imali, u svom igrackom prajmu, Ledej slicno, opasan su duo.. mali Izraelac pokazuje veliki potencijal i zrelost za svoje godine, Kurc(tm) se budi i nalazi svoje mesto u ovom rosteru, kao i Mur. sa Smajlijem koji do sad pokazuje konstantu, Avramovicem i onakvim Zagorom (wtf!?) imamo ozbiljan prostor za rast. cak je i Miletic pokazao neku upotrebnu vrednost.
pitanje: zna li se ista oko Mozlija? mislim da bi on mogao da se iskoristi u ovom rosteru na nekih 15ak minuta po mecu

takodje, utisak mi je druga petorka koja je pravila razliku protiv Efesove, jako veliki potencijal da se utakmice igraju u visokom ritmu tokom cele sezone..

sta reci osim, dajte Gagaru pa da se igramo! :give_rose:

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by MMM » Fri Sep 17, 2021. 10:39 am


User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by CikaZika » Fri Sep 17, 2021. 12:29 pm

Divno vece, ne bih sta tu specijalno dodao. General docekan kako zasluzuje, jeza kada mu se Novica zahvalio. Posle sam gledao i na TVu, premocno je izgledalo, bas mocno.

Zivi smo, idemo dalje!
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Nemanjic
Posts: 870
Joined: Fri Sep 27, 2019. 4:44 pm

Re: KK Partizan 2020/21

Post by Nemanjic » Fri Sep 17, 2021. 2:57 pm

Kapiten ce nam izgleda ove sezone igrati samo na 4 i 5 :-)

To vise nije slucajnost,skoro u svakom mecu je imao par minuta na 5.E sad dali je to zbog nedostatka centara ili neka takticka varijanta,nisam siguran.Videcemo

Locked